Zlatni Retriver

pozdrav svima... treba mi neko da mi kaže kad će moje novo kuče da se opameti dobili smo malog belog zlatnog retrivera, napuniće za koji dan 3 meseca, ali imam i bebu od 16 meseci i lepo su se lagali prva 2 dana ali se kuca sad oslobodila i skače i grize nas, i pokušava da mi sruši klinca... i razumem ja sad da su mali obojica ali ne znam kako da ih uskladim :(
i šta mislite da li je retriver bilo pravo rešenje da bude detetov pas? nekako su mi veliki! ja sam pre bila za neku manju rasu, ali dobili smo ga na poklon...
može li neko da mi kaže kad će štene da se bar malo smiri i da prestane da gricka? hvala!
 
definitivno dobra rasa za decu... A grickanje ide u skladu sa razvojem, i on je jos beba... pokusajte da mu paznju odvucete od bebca, kupite mu igracke koje ce da gricka, nesto da bude samo njegovo...
 
Pozdrav i tebi ddrm,izvini što moram da ti kažem istinu,ali zlatni retriveri nikada ne odrastu-bar ja ne znam ni jednog da se smirio.Taman pomisliš da su prerasli faze glođanja ,grickanja, uništavanja,kopanja, kad te iznenade nekim novim nestašlukom.Ali,valjda,zato što su tako lepi i blentavi-svi ih volimo pa im sve i praštamo,mada ne dozvolite da vlada vama i situacijom.Što se tiče odnosa sa decom-ma oni su kao mede za gnjavljenje-ženke skroz tolerantne i baš majčinski raspoložene,dok mužjaci imaju neke svoje lude momente kad pošize i postanu ljubomorni(ovo je tako bar u mom okruženju kao i lično mom slučaju )ali ništa ozbiljno-jednostavno skloni se kad mu neko dojadi.
Pozdrav i mnogo uspeha u vaspitanju vašeg kuce.
 
Narode ja sam novi ovde.Treba mi hitna pomoc.Imam zlatnog retrivera po imenu Bela.Bela ce 20.marta imati 6 mjeseci i veoma je drag pas.Imam problema sa njenim ocima,sto sam prijetio prije nekih 20 dana ali nisam obracao paznju jer sam mislio da je propuh pa ce proci...ali evo i danas sam to opet uocio.Beline oci sto bi trebalo da bude bijelo kod nje je crveno,znaci njeno lijevo oko em sto je crveno em sto ga kao okrece,tj.kao da gleda u vazduh.A dok njeno desno oko je manje crveno i ne okrece ga.Sta da radim,jel to opasno?Hvala
 
Pozdrav svima...
pre 10-ak dana sam konačno uzeo retrivera... Jednu divnu malu lepu anđelinu. I zove se Olja. Već smo se dobro upoznali. Mazimo se i pazimo koliko god je to moguće, odnosno kad god nisam na poslu...
Jedva čekam da krenemo napolje po ovom divnom vremenu...

Imam pitanje za početak: da li pre revakcine mogu makar malo napolje?
Hvala svima
 
Zdravo svima !!!
ja sam nov ovde ali imam pitanje za koje nisam pronasao odgovor ...naime..
udomio sam iz "jazip"-a (Prihvatilište Za Pse) retrivera ime joj je Ria , e sad oni su mi rekli da je stara oko 4 meseca ,normalno se ponasa radosna je sve je zanima i to ,e posto je meni 1vi put da imam rasnog psa pa sam poceo da se ozbiljnije zanimam za nju , pa bih trazio od vas pomoc sta treba da joj iskontrolisem i zanima me da li ce promeniti boju dok bude rasla , sad je bela
P220312_1539.jpg
[/IMG]

hvala!!!!!
 
Zdravo svima !!!
ja sam nov ovde ali imam pitanje za koje nisam pronasao odgovor ...naime..
udomio sam iz "jazip"-a (Prihvatilište Za Pse) retrivera ime joj je Ria , e sad oni su mi rekli da je stara oko 4 meseca ,normalno se ponasa radosna je sve je zanima i to ,e posto je meni 1vi put da imam rasnog psa pa sam poceo da se ozbiljnije zanimam za nju , pa bih trazio od vas pomoc sta treba da joj iskontrolisem i zanima me da li ce promeniti boju dok bude rasla , sad je bela
P220312_1539.jpg
[/IMG]

hvala!!!!!

Slatka ti je mala goldenka Godika,mada su svi tako slatki dok su mali! Pa mislim za početak treba provjeriti da li je vakcinisana,možda ovi u prihvatilištu to znaju,a što se tiče boje,zlatno pravilo je -kakve su uši boje,takvi će biti kad porastu!Tako su mene učili i tako je i bilo sa mojim psom!A čini mi se da kod tvoje Rie ima malo žute boje na ušima,ili je takva svjetlost na fotki,ako je tako,ne bi trebala biti bijela!
 
Pozdrav svima .Novi sam na forumu pa da vam se javim.Imam zlatnog retrivera po imenu ASTOR i star je 7 meseci.Moram da pohvalim ovaj sajt jer stvarno ima svega i svacega o nasim ljubimcima.Nadam se da ce mo se lepo druziti.
 
GAGA#
pa dobila je inekciju protiv stenecaka i rekli mi da dodjem za 3 meseca da dobije protiv besnila i da je cipuju... a ima tako malo svetlo zuckaste usi a ja se nadao da ce ostati bela :/ ...
da li treba da jede nesto posebno ili jede kao i svaki pas ,mislim, da li joj moze skoditi neka hrana za ovaj uzrast a i za ubuduce kad vec poraste malo ...
hvala!!
 
Ma jedu oni sve živo,vidjećeš,baš su halapljivi!Moj je čak ljetos jeo i šljive,oguljinu od breskve,nemam pojma valjda mu je sočno!
Ja svog psa hranim granulama potopljenim naravno u toploj vodi,a u to dodam ili koske ili starog hljeba ili tako nešto,kožicu sa piletine,to naprosto obožava!U principu,bitno ti je da ima dovoljan broj obroka shodno uzrastu u kome je,znači ako sad ima 4 mjes. mislim da je ok da ima tri obroka dnevno do jedno 6 mjeseci,pa onda svesti na 2 i oko 9,10 da pređe na jedan obrok,ako sev ne varam!
pozz
 
Pozz ,
jedno pitanje??Šta uraditi da se kuče retrivera staro 3 mjeseca manje osjeti(ne želim reći da ˝smrdi˝).Pokušala sam onaj recept 1:5 vode i jabučnog sirćeta,ništa.Luna je divna,razigrana,živi u stanu,djeca su prezadovoljna,ali prostorija i Luna se užasno osjete.Pomozite!!!
 
Pozz ,
jedno pitanje??Šta uraditi da se kuče retrivera staro 3 mjeseca manje osjeti(ne želim reći da ˝smrdi˝).Pokušala sam onaj recept 1:5 vode i jabučnog sirćeta,ništa.Luna je divna,razigrana,živi u stanu,djeca su prezadovoljna,ali prostorija i Luna se užasno osjete.Pomozite!!!

Čime je hranite? Moj pas se osjetio na džigericu dok je jeo i imao je tako oko 3 mjeseca,kad smo mu je prestali davati postepeno je nestao i taj miris!
 

Back
Top