Živadinka Kupusarević - Karadjordjević

Dva prezimena - ljubav ili potreba?

  • Ovo je karakteristika viših slojeva društva a ne za pomodare

  • Neko ovde nije iskren te će se u ovoj bajci duže živeti nego što će se voleti

  • Meni žena rekla da nema ništa od onoga ako ne stavim i njeno

  • Ja sam to na vreme regulisao

  • Zajednički život pa sve delimo - od prezimena do dugova i grehova

  • Spojene dve jače familije pa se mora

  • Pop se nije bunio - šta ti 'oćeš?


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Kad_LupimLupim:
Ja sam samo primetio da zene koje drze oba prezimena, su po prvilu teske, nosevi su im visoko u vazduhu, bave se karijerom, snobovi i teske rospije u dusi. Najcesce su neki advokati, ekonomisti, clanovi partija, cesto se srecu po televiziji i novinama kako mudruju, bore se za zenska prava, mir u svetu, ekologiju, bele medvede i slicno... Ukratko sorta koju svako normalan obilazi u sirokom luku.
nazalost moracu da se slozim, i da dodam da chim se neko grchevito drzi za neke "principe" od kojih nema neke koristi bilo koje prirode, su najobichniji seratori da ne idem dalje.
 
Ovako bi to kod mene funkcionisalo - žena može da nosi svoje i moje ime, ali deca će nositi samo moje.

E tako je i kod mene funkcionisalo. Medjutim, sada, s ovom pamecu, ne bih uopshte dodavala njegovo prezime, jer je tolika komplikacija vratiti svoje prezime posle razvoda i sva dokumenta zameniti i dzonjati na shalterima, placati, .. a i nije mi nikada trebalo da imam dva prezimena, samo mi je komplikovalo zivot, i tako su me uvek prozivali onim prvim, tojest devojachkim.

A zashto bi deca nosila samo tvoje prezime? Kad je neko toliko eksplicitan zivo me zanima zashto je to toliko vazno da bude bash ochevo prezime, a ne i majchino, kad je majka zapravo iznela to dete na svet i promenila sebe i dala sebe da bi se to dete rodilo? Po meni je vazno da dete ima ochevo prezime samo zato da bi oca obavezalo zakonski da danas-sutra izdrzava to dete i brine o njemu jer ga je priznao kao svoje.
 
Original postavio Kad_LupimLupim
Ja sam samo primetio da zene koje drze oba prezimena, su po prvilu teske, nosevi su im visoko u vazduhu, bave se karijerom, snobovi i teske rospije u dusi. Najcesce su neki advokati, ekonomisti, clanovi partija, cesto se srecu po televiziji i novinama kako mudruju, bore se za zenska prava, mir u svetu, ekologiju, bele medvede i slicno... Ukratko sorta koju svako normalan obilazi u sirokom luku.

E pa za`ebao si se ..
 
Kad_LupimLupim:
Ja sam samo primetio da zene koje drze oba prezimena, su po prvilu teske, nosevi su im visoko u vazduhu, bave se karijerom, snobovi i teske rospije u dusi. Najcesce su neki advokati, ekonomisti, clanovi partija, cesto se srecu po televiziji i novinama kako mudruju, bore se za zenska prava, mir u svetu, ekologiju, bele medvede i slicno... Ukratko sorta koju svako normalan obilazi u sirokom luku.
totalno podrzavam :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 
e iako vec rekoh da mi nije bitno moje prezime,sto se tice dodavanja deci i majcinog i ocevog,meni je to skroz ok - mislim,jeste dobro pitanje,zasto samo ocevo kada valjda ga je zena nosila,i hranila,i razvila u svojoj utrobi,pa valjda moze toliko pravo da joj se da, da deci doda i svoje prezime ako joj je stalo do toga.mislim realno,deca su malo vise majcina zasluga nego oceva ( popljujte me slobodno za ovo,mislim hebe mi se - ali tako je).
 
Banshee:
e iako vec rekoh da mi nije bitno moje prezime,sto se tice dodavanja deci i majcinog i ocevog,meni je to skroz ok - mislim,jeste dobro pitanje,zasto samo ocevo kada valjda ga je zena nosila,i hranila,i razvila u svojoj utrobi,pa valjda moze toliko pravo da joj se da, da deci doda i svoje prezime ako joj je stalo do toga.mislim realno,deca su malo vise majcina zasluga nego oceva ( popljujte me slobodno za ovo,mislim hebe mi se - ali tako je).
setite se samo vashih prabaka,baka i majki ,i sve ce vam se samo kasti :-D :-D :-D :grin: :grin: ,ako ovako nastavimo onda je i ok i brak medj pederima jbg. 21 vek,djavolov omiljen pa przi vatru samo takvu :twisted: :twisted: :twisted: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
 
mene to podseca na one uobrazene Rvatice mislim ne da mi smetaju sa nacionalistickog aspekta al on imaju taj komplekse srednje evrope i neka satro visoke civilizacije i kulture pa im skoro sve javne osobe imaju po dva prezimena valjda misle da su emancipovane ***** li ga mada kad bi mi zena eventualno inistriraa da zadrzi svoje prezime ne bih se bunio kako hoce jeste malo glupavo al njena volja .
 
NovaIsta:
e, ako sve treba da bude kao kad je moja prababa bila mlada, onda bolje da nam bace atomsku bombu da nas nema. ******, sta sve necu da cujem ovde...... :shock:
nisi skontala sta je pisac hteo da kaze,neke tradicionalne vrednosti treba zadrzati ostale unaprediti u skladu sa vremenom u kojem zivimo,to je moje mishljenje i nikom ga ne namecem :grin: :grin: :grin: , nadam se da ti je prabaka imala dobar zivot za to vreme,zahvaljujuci njoj ti se sada snama druzish.......... ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
 

Back
Top