Živadinka Kupusarević - Karadjordjević

Dva prezimena - ljubav ili potreba?

  • Ovo je karakteristika viših slojeva društva a ne za pomodare

  • Neko ovde nije iskren te će se u ovoj bajci duže živeti nego što će se voleti

  • Meni žena rekla da nema ništa od onoga ako ne stavim i njeno

  • Ja sam to na vreme regulisao

  • Zajednički život pa sve delimo - od prezimena do dugova i grehova

  • Spojene dve jače familije pa se mora

  • Pop se nije bunio - šta ti 'oćeš?


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Borg_Queen:
pa jeste, zena udajom postaje muzevljeva, pa stoga i taj obichaj uzimanja njegovog prezimena, e sad koliko ja znam ima i jedan izuzetak ako se zena bavi nekim bitnijim poslom, recimo i objavljuje neke radove, izdaje knjige, pa se tu obichno navodi i devojachko, a sad zashto neko mimo toga zeli da zadrzi ja ne znam, u stvari mene zabole za te stvari, ono po defaultu bih uzela od buduceg mi muza, ne verujem da bi mi u tom trenutku proradilo neshto, mada ko zna.

Ako govorimo o umetnosti, onda se slažeš da se umetnička zrelost ogleda u poslednjim godinama tj radovima a ne za devojačkog prezimena...

Uostalom dok se ne uda nek uzme pseudonim - to rade mnogi poznati: Lara Roxx, Mary Carey, Jenna Jameson... Pa onda muški deo ekipe... Ron Jeremy, Rocco...
 
Ja sam samo primetio da zene koje drze oba prezimena, su po prvilu teske, nosevi su im visoko u vazduhu, bave se karijerom, snobovi i teske rospije u dusi. Najcesce su neki advokati, ekonomisti, clanovi partija, cesto se srecu po televiziji i novinama kako mudruju, bore se za zenska prava, mir u svetu, ekologiju, bele medvede i slicno... Ukratko sorta koju svako normalan obilazi u sirokom luku.
 
moja mama ima dva prezimena,a posto je stan na mamu,pisu nam oba prezimena na ulaznim vratima.
tatu boli uvo za to.
ja imam samo jedno prezime i nisam emotivno vezana za njega ili tako nesto,a kad se budem udavala prezime cu uzeti ili ga necu uzeti u zavistnosti od toga da li je lepse ili ruznije od mog.mislim nema sanse da uzmem neko debilno prezime.
a to loza,ovo ono,hebe mi se za to...ma u tatinom kraju ionako vise vole zensku decu i sve njima daju,tako da se ne potresaju za lozu,mislim on nikad nije dramio oko toga,tako da ni ja ne nameravam...
 

Back
Top