Zdravko Ponos: "Nismo vojno ugrozeni"

A zasto bi mi slali tenkove na "zapadne" tenkove, kad je nas neprijatelj u okruzenju iskljucivo Albanski, koji nema ni takve :rolleyes: Treba da razyebemo i Migove 21 jer Ameri imaju Raptora, bez obzira sto Hrvati i ostali u okruzenju koriste iste :?: Vojska treba da ima adekvatno oruzje protiv neprijatelja u okruzenju, a to hoce li doci Amerikanci ili Marsovci sa superiornijim oruzjem da nas poraze, tu ti nece pomoci ni 1500 T84, a kamoli 250, prema tome logika ti je maloumna i retardirana za nase vojne prilike i okruzenju u kojem se nalazimo.
М84(А) су нам довољни, у будућности ће бити модернизовани на М-2001. Какви црни Т-55.
 
Pesadince saljes u pokretnim mrtvackim sanducima koji se zovu BVP-80, a tenkove u pokretnim mrtvackim sanducima koji se zovu M84A, dok pilote saljes u pokretnim mrtvackim sanducima koji se zovu MiG-21 koji je sitting duck za Stingere kojih na Kosovu ima ko pleve.
А и ти га сад вулгаризујеш! Том логиком нам војска и не треба.

П.С.
Летећи мртвачки сандук је Ј-22 Орао, питај пилоте у Батајници. ;)
 
zasto za ovih 8 godina nije kupljen nijedan novi moderan komad naoruzanja. ja koliko znam reforme znace modernizaciju obnovu kupovinu novog. kod nas je samo unisteno ono sto je staro a novo nista nije kupljeno.

to je najbolji dokaz da je vojska u 5 puta jadnijem stanju nego sto je bila pre 2000te.
 
М84(А) су нам довољни, у будућности ће бити модернизовани на М-2001. Какви црни Т-55.

Slazem se, ali i te T55 bi prodao negde u Afriku gde im bolje ne treba a za skuplje nemaju, a da ne pricam o T72, i onda za te novce kupio koji T90 ako je uopste potrebno, a ne unistio ovo sto imamo, a nista novo ne nabavio, to je ta reforma vojske koju vode tudji poltroni na vlasti. Takve stvari se ne nazivaju reformama, vec degradacijom ili unistenjem.
 
sad sam gledao nesto koje tenkove ima Armija Madjarske i kad ono nema Abramsa ni od traga vec sve ovi "zastareli" T-80 i T72 tj tzv. "mrtvacki sanduci" kako kaze godisadj

Soviet Union BTR-80 (513 and continuous upgrade BTR-80A onto version), BTR-80A[2] (178 pieces), BTR-80K (both in 14,5mm heavy machine gun and 30 mm autocannon turret versions)
Soviet Union T-72 - Main Battle Tank (15 remain in service beyond 2007, some 77 refurbished Hungarian T-72 tanks were given as aid to Iraqi Army in 2005[2])
Soviet Union MT-LB (few vehicles left with artillery troops and medical evacuation units)
Soviet Union BMP-1 mostly in stock
Soviet Union BRDM-1/BRDM-2, Home made FUG/PSZH APC variant(Also mostly in stock)
Soviet Union T-55,Still present but not in use.

zasto madjari ne uniste ove T-72 i T-80 i vrate se prackama ili ne kupe americka abramse? a ?
Мађарска војска је била убедљиво најјаднија у Варшавском пакту. Ти читаш уопште?
T-72 - 15 remain in service beyond 2007

15 комада у употреби! Хелоу!
 
Slazem se, ali i te T55 bi prodao negde u Afriku gde im bolje ne treba a za skuplje nemaju, a da ne pricam o T72, i onda za te novce kupio koji T90 ako je uopste potrebno, a ne unistio ovo sto imamo, a nista novo ne nabavio, to je ta reforma vojske koju vode tudji poltroni na vlasti. Takve stvari se ne nazivaju reformama, vec degradacijom ili unistenjem.
Никакви Т-72 нису уништавани. Сам ти откуцао колико их имамо у употреби?
T-72 - 15 + 50 у резерви (користе се за обуку).

http://www.mod.gov.yu/vojska/lat/naoruzanje/kov/oklopno_borbena_sredstva/Tenk_M84.html
U naoružanju VS nalazi se 212 tenkova M-84 i M-84A i 15 tenkova T-72M svrstanih u četiri tenkovska bataljona – po jedan za svaku od četiri brigade KoV i nastavnim jedinicama.
 
Никакви Т-72 нису уништавани. Сам ти откуцао колико их имамо у употреби?
T-72 - 15 + 50 у резерви (користе се за обуку).

http://www.mod.gov.yu/vojska/lat/naoruzanje/kov/oklopno_borbena_sredstva/Tenk_M84.html
U naoružanju VS nalazi se 212 tenkova M-84 i M-84A i 15 tenkova T-72M svrstanih u četiri tenkovska bataljona – po jedan za svaku od četiri brigade KoV i nastavnim jedinicama.


Procitao sam, rekao sam samo da i ove sto smo unistili kojih je izgleda bilo 500+, mogli smo da prodamo u neku nedodjiju pa bar da kupimo i pedesetak T90 ako nam je potrebno jos tenkova, isto tako sa Iglama koje su unistene i kasarne i vojna zemlja sto je rasprodata, nego se meni cini da je u pitanju rasturanje kako vojske tako i popularnosti iste sa raznim aferama kroz medije da je u zadnjih 8g dosla od najpopularnije i najpovjerljivije grupe u drstvu i narodu do poniznog i sramnog polozaja u istom. Neki to vide kao veoma profesionalno i planski odradjen posao.
 
Никакви Т-72 нису уништавани. Сам ти откуцао колико их имамо у употреби?
T-72 - 15 + 50 у резерви (користе се за обуку).

http://www.mod.gov.yu/vojska/lat/naoruzanje/kov/oklopno_borbena_sredstva/Tenk_M84.html
U naoružanju VS nalazi se 212 tenkova M-84 i M-84A i 15 tenkova T-72M svrstanih u četiri tenkovska bataljona – po jedan za svaku od četiri brigade KoV i nastavnim jedinicama.

a sta se desuilo sa ostalih 800 tenkova koje smo imali u posedu do 1992.
 
ponos je iz jednog sela iz knina a zadar knin je vrlo blizu.
Али ниси доказао да му је сестра (ако је уопште и има) жена Чекуа. Још увек чекам доказе.

sve u svemu covek je nedostojan funkcije jer nema iskustvo i skole da obavlja istu plus se pokazao kao kukavica jer nije branio svoj rodni kraj vec se zavukao u srbiju sto ne prilici bilo kojeg oficiru a svakako ne nacelniku generalstaba.
Који официр је бранио Крајину кад је стигла наредба да се повлачи према Српској и Србији? Какву ти маглу продајеш овде? Ти знаш уопште шта је Мркшић радио кад је постављен за начелника генералштаба ВРСК?
 
zasto za ovih 8 godina nije kupljen nijedan novi moderan komad naoruzanja. ja koliko znam reforme znace modernizaciju obnovu kupovinu novog. kod nas je samo unisteno ono sto je staro a novo nista nije kupljeno.

to je najbolji dokaz da je vojska u 5 puta jadnijem stanju nego sto je bila pre 2000te.

E, svasta i ti pitas. Pa sta ce nama oruzje, nismo mi neka militantna drzava. Ovde samo suzivot i tolerancija, a i ne pamtimo kad je bio zadnji rat. :D
 
Али ниси доказао да му је сестра (ако је уопште и има) жена Чекуа. Још увек чекам доказе.


Који официр је бранио Крајину кад је стигла наредба да се повлачи према Српској и Србији? Какву ти маглу продајеш овде? Ти знаш уопште шта је Мркшић радио кад је постављен за начелника генералштаба ВРСК?


o tome pisu novine i nema razloge da u to ne verujem pogotovo jer ponos to nije demantovao.

drugo mnogi oficiri koji nisu iz krajine su branili krajinu, recimo jedan kapetan dragan je dosao cak iz australije , 15000 km presao da bi branio krajinu i pomogao obuci stanovnika krajine . ponosa nigde tu nije bilo.

tako da je ponos izdajnik i sopstvenog i srpskog naroda jer nije uradio ono sto je nalagala njegova ljudska, moralna i oficirska duznost - da brani sopstvenu zemlju, svoj narod, svojeg oca i majku, svoj zavicaj.

Zdravko Ponos je izdajnik, ne mene nego svojih Srba iz Krajine.

I takvi da nam vode vojsku i drzavu. Zato nam i jeste ovako kako nam je.
 
ajde bre sta se tu raspravljate uzičanin sa stovarista je za sve vas vojni expert:D!

Da ali 90te.....i ponavljam sve nam je kako nam je zbog 90tih i takvih Uzicana.....krezubih, sa stovarista.....garant je radikalan i ko zna mozda i radioaktivan.....i jos jednom 90te i 90tih.....i mi smo ti, lepi i kulturni, skolovani i pro-eUropski :D

Faq yeeeeahhhh :D LOL
 

Back
Top