Zbog cega ste se razvele?

Moji se razveli skoro u "stare" dane....e sad nije funkcionisalo odavno....ali skoro sam odslusala cijelu njihovu pricu....i shvatila da tata nikad nije volio mamu....to mi je teze palo nego ista...ona je provela sa njim tolike godine i dan danas ga voli...srce mi se cijepa pri svakoj pomisli....on se skoro ozenio drugom koja nije uticala na njihov razvod...zao mi samo sto to ranije nisu uradili.....sve mislim da bi mama lakse tako prebrodila....
 
Мислим да је веома значајно и то који си тип човека.
Ја нпр. знам да никад не бих могла у брак без љубави и знам да никад не бих могла у брак са мушкарцем који не ради довољно на себи и који се не труди да заради за живот ( макар свој- пошто неког да вучем на грбачи, шансе су 0% ).

Од прагматичних разлога, битно ми је само да се објективно добро слажемо, да слично размишљамо, да нам се животна идеологија поклапа...а остале стварчице, посебно материјалне природе, нису толико битне ( кад се улази у брак), битно је да се заједно трудимо.

Мој отац је нашао другу јер га је карактер моје мајке, у само једном сегменту, нервирао.
Нашао је жену која у је и у том смислу одговарала.

Из тог примера, некако, произилази, да је најважније да се људи склопе интелектуално уз добру физичку атракију, а емоције би у том случају морале да дођу ...мада ни то није правило...нема правила.:think:


Само да појасним да кад кажем ''прагматични разлози'' не мислим првенствено на материјалне услове, него више на свакодневно заједничко функционисање... Рецимо, ту би спадало и ово болдовано...

Ми смо се интелектуално и емотивно савршено уклапали и то је било довољно док смо се забављали, али када су дошле веће обавезе и одговорности, фрка свакодневног живота...ту су испливале неке разлике....:(
 
Zbog cega ste se razvele?


BTW...Od kad smo se venčali, ne smrde mu noge. A znaš što??! Redovno ih pere!:D
Čarape kupuje i dalje sam!

Mi smo jos u braku i jos nam je super i noge nam smrde povremeno,ali smo naucili da je tus zakon i to ne samo za noge.
Ja moju macu volem i zelim da tako i ostane ...bez obzira na noge :)

Nisam ..............josh ... a kako ( ozbiljna sam ) prvo da se razvedem od svekrve, prvo tako da probam a ? zna li neko ? i ako nezna nek mi kaze :mrgreen:

Nisam se razvela - za sada nema razloga.

znam tachno zashto sam se udala. :D
o razvodu ne razmishljam.
josh. :D

A da za promenu odgovori neko ko nije slep i nenormalan?
:dash::dash::dash::dontunderstand::rtfm:
 
Ma dobro to , blablabla....ali ja sam htela pikanterije...ono tipa " nasla sam ga sa drugom...naso me sa samom sobom...."etc situacije :mrgreen:

Alal..
Ti si jedna bezobraznica , koja ovde postujes takve stvari zbog kojih te ostale forumasi mrze...( nije videla svekrvu zilion godina, a onda joj ova oprala frizider i spremila krompirice ):dash::lol:

Jedan od mojih divljih brakova se zavrsio upravo tako, sto mama nije htela da ode, nakon je ocistila krompirice....pa sam onda ja odlucila ...:whistling:
Divna zena, majke mi...ali ....:dash:

e toliko me obradovala kajmakom&krompiricima-oljustenim da sam morala da je pohvalim a nisam se usudila na temi o svekrvama:whistling: ali zato mi je divlji muz smor nadrndani vec dva dana ali nekim cudom danas dobro raspolozen: ja pijem pivo i kuckam ovde a on sprema karbonaru:think: platicu ovo desnom rukom ili nekim dankom u krvi sigurna sam:mrgreen: uzivacu dok traje...

inace mislim da je helen u pravu. ja se nisam mogla nacuditi koliko posle x godina "zabavljanja":lol: i poluzajednickog zivota stvari mogu drugacije da izgledaju kad uletis u zajednicki zivot-brak... znaci 180 stepeni i posklanjati sve smrtonosne objekte iz kuce:cmok: kad su mi pricali nisam verovala, a znamo se 100 godina... ali opet zabavno:mrgreen: je i da je nije to to davno bi i ja:whistling:
 
Само да појасним да кад кажем ''прагматични разлози'' не мислим првенствено на материјалне услове, него више на свакодневно заједничко функционисање... Рецимо, ту би спадало и ово болдовано...

Ми смо се интелектуално и емотивно савршено уклапали и то је било довољно док смо се забављали, али када су дошле веће обавезе и одговорности, фрка свакодневног живота...ту су испливале неке разлике....:(
Па зар су те разлике биле толико велике да нису могле да се превазиђу?
 

Back
Top