Zbog čega smo mi ovde toliko opterećeni Hrvatskom i Hrvatima?

Pa što onda?

Mi imamo svoje neke stvari, i staro nestaje, novo dolazi- i što onda?

https://www.tportal.hr/tehno/clanak...nvestirati-i-u-edukaciju-mladih-foto-20230221

https://lidermedia.hr/tvrtke-i-trzi...vrtka-fpv-industrije-sa-sjedistem-u-eu-142462

Orqa preuzela švicarski ImmersionRC, postaju najmoćnija tvrtka FPV industrije sa sjedištem u EU​

Pa vidis koliko smo optereceni pogoldia nas vest o braci i seki :mrgreen:
A nisi mi odgovorio za traubi sodu,da li se jos proizvodi ;)
 
Pa vidis koliko smo optereceni pogoldia nas vest o braci i seki :mrgreen:
A nisi mi odgovorio za traubi sodu,da li se jos proizvodi ;)
Toliko me pogodila da za nju nisam ni znao, a brace i seke se ni ne sjećam.
Iz Yu se sjećam malog broja stvari iz prehrane, nekih odžačara grla i kraša i nečeg iz Slovenije,a za traubi sodu ne znam, to je neka međunarodna stvar bila i ostala, valjda. Bile su i neke sličice sa slatkištima, no ne sjećam se imena.

I one yebene kokte koju svatko izvlači iz ormara.
 
Toliko me pogodila da za nju nisam ni znao, a brace i seke se ni ne sjećam.
Iz Yu se sjećam malog broja stvari iz prehrane, nekih odžačara grla i kraša i nečeg iz Slovenije,a za traubi sodu ne znam, to je neka međunarodna stvar bila i ostala, valjda. Bile su i neke sličice sa slatkištima, no ne sjećam se imena.

I one yebene kokte koju svatko izvlači iz ormara.
Verovatno si mlad....ta traubi soda je pretezno bila u hrvatskoj....

Nije vino, nije voda, to je Traubisoda!“ slogan je bezalkoholnog pića kojeg mnogi i dan danas pamte kao okus djetinjstva.

Originalnu aromu Traubisode, čiji naziv u prijevodu znači „sok od grožđa“, izmislio je 1954. godine Austrijanac Lenz Moser. Vođen idejom da osmisli piće za one koji vole grožđe, a nisu ljubitelji alkohola, patentirao je Traubisodu.

Nakon što ju je 1971. dobila Mađarska, licencu za proizvodnju ovog negaziranog pića dobila je i Hrvatska. Otkako se 1975. na Televiziji Zagreb „zavrtila“ prva reklama za Traubisodu, koju je proizvodio PPK Kutjevo, ovaj pasterizirani sok od grožđa postao je omiljen među svim generacijama.
Screenshot_2024-03-27-20-36-56-024_com.facebook.katana-edit.jpg
 
Verovatno si mlad....ta traubi soda je pretezno bila u hrvatskoj....

Nije vino, nije voda, to je Traubisoda!“ slogan je bezalkoholnog pića kojeg mnogi i dan danas pamte kao okus djetinjstva.

Originalnu aromu Traubisode, čiji naziv u prijevodu znači „sok od grožđa“, izmislio je 1954. godine Austrijanac Lenz Moser. Vođen idejom da osmisli piće za one koji vole grožđe, a nisu ljubitelji alkohola, patentirao je Traubisodu.

Nakon što ju je 1971. dobila Mađarska, licencu za proizvodnju ovog negaziranog pića dobila je i Hrvatska. Otkako se 1975. na Televiziji Zagreb „zavrtila“ prva reklama za Traubisodu, koju je proizvodio PPK Kutjevo, ovaj pasterizirani sok od grožđa postao je omiljen među svim generacijama.
Pogledajte prilog 1522074
Nisam mlad, ali imam slabo pamćenje oko tih jela i pila.

To što sam nacionalno svjestan, ne znači da sam s epuno obazirao na hranu.

Ostalo mi je u pamćenju niz tih Carnex jela, pa ona gotova jela iz Vojvodine, no ne znam je li se proizvodui dalje, ali nekad kupim kad naiđem kod nas to (sarma, pprikaši,..) jer je i jeftinije i jednostavnnije za otvaranje, dok ova iz Gavrilovića su i skuplja i lošija.

Za pića se i ne sjećam osim sokova Fructal, zatim su bile vode Radenska, pa neke druge.... a slatke stvari nisam baš konzumirao, iako ih je bilo više- bomboni i čokolade, ali i je ostao odžačar grla kao cool ime.

Bilo je i skupljanje sličica za album, mislim divlje životinje, tigar ili sl. je bilo na albumu, ali se ne sjećam tko je to proizvodio.

Ono što mi je bilo bizarno da je taj Kraš, kog su ubili ustaše u Zagrebu (ili Karlovcu?) postao neki pojam za slatkiše, pa su svi slogani ispali karikaturalni- eto, jedemo slatkog ubijenog komunista.
 
Koji smo to genocid počinili?
Praviš se lud?!?
Teroriste i agresore? Pucali na goloruk narod u koloni prilikom povlačenja.
Aha, važi. :hahaha: Goloruki narod :navodnik: je dizao balvane na ceste, svakodnevno granatirao Zadar, Pakrac, Dubrovnik, Vukovar, Šibenik, Osijek... :ok: :lol: Gdje je bila vaša vojska?! Pobjegla i ostavila civile na mislost i nemilost????!
Suštinski, ja tebe razumem jer bih verovatno i ja ovako izmišljao i lupetao gluposti kako bi još neko ispao kao mi, jer bi mene lično užasno bilo sramota da sam deo naroda koji je jedan od najgorih u istoriji čovečanstva, koji je imao logore za decu i koji ima toliki kompleks Srba da je klao redom i bio gori i od nacista.

Pa imaš svedočenje nacista koji govore kako ništa odvratnije nisu videli od Hrvata. Čoveče, do koje mere moraš biti poremećen da su i nacisti zgranuti.
Kad nemaš što pametno i argumentirano napisati onda lažeš, izmišljaš, koristiš bljutavu patetiku i ad hominem napade da se opereš od zla koje ste vi radili drugima. Ono, piši o drugima da se ne misli na zločine, genocide i zla tvoje strane. Takve infantilne metode ne mogu proći ni kod petogodišnjaka! ;)
 
Praviš se lud?!?

Aha, važi. :hahaha: Goloruki narod :navodnik: je dizao balvane na ceste, svakodnevno granatirao Zadar, Pakrac, Dubrovnik, Vukovar, Šibenik, Osijek... :ok: :lol: Gdje je bila vaša vojska?! Pobjegla i ostavila civile na mislost i nemilost????!

Kad nemaš što pametno i argumentirano napisati onda lažeš, izmišljaš, koristiš bljutavu patetiku i ad hominem napade da se opereš od zla koje ste vi radili drugima. Ono, piši o drugima da se ne misli na zločine, genocide i zla tvoje strane. Takve infantilne metode ne mogu proći ni kod petogodišnjaka! ;)

Kapiram ja da ti moraš izmišljati stvari, kao što ste i istoriju izmislili, ali polako, iskreno i ja bih bio tužan da sam Hrvat, znaš da si genocidaš i službenik nacista, kako i da budeš normalan.
 
Kapiram ja da ti moraš izmišljati stvari, kao što ste i istoriju izmislili, ali polako, iskreno i ja bih bio tužan da sam Hrvat, znaš da si genocidaš i službenik nacista, kako i da budeš normalan.
Kužim ja da tebe boli istina pa je negiraš. Znamo tko je pravomoćno sudski osuđen za genocid i čija je otažbinska vojska bila u savezu i sa fašistima i s nacistima. Stvarno si patetičan.
 
Kapiram ja da ti moraš izmišljati stvari, kao što ste i istoriju izmislili, ali polako, iskreno i ja bih bio tužan da sam Hrvat, znaš da si genocidaš i službenik nacista, kako i da budeš normalan.
Sad ćete i zvanično skoro biti "genocidaši" Nadam se da ćeš užuvati??Jedinu povjest na ovim prostorima su pisali pobjednici ali Domovinski rat je prekretnica i treba nam vremena da se naviknemo na pojam pobjednik :per:
 
Kužim ja da tebe boli istina pa je negiraš. Znamo tko je pravomoćno sudski osuđen za genocid i čija je otažbinska vojska bila u savezu i sa fašistima i s nacistima. Stvarno si patetičan.
Sad ćete i zvanično skoro biti "genocidaši" Nadam se da ćeš užuvati??Jedinu povjest na ovim prostorima su pisali pobjednici ali Domovinski rat je prekretnica i treba nam vremena da se naviknemo na pojam pobjednik :per:

Nacisti su vas se stideli, bili ste u SS divizijama, imali logore za decu i u oluji ste napali goloruk narod koji se povlačio i to pod podrškom NATO.

Pa, Srbi vam oslobađali zemlju, kukavci jedni ni to niste mogli sami, svakog osvajača dočekali sa cvećem na trgu.

I još se vadite na to da ćemo biti genocidaši, a to će da utvrde sudovi koji su rekli da su Naser i Gotovina nevini?

Nemačka pokreće pitanje nekome za genocid? Pa ako igde ima ironije, tu je satkana.
 
Sad ćete i zvanično skoro biti "genocidaši" Nadam se da ćeš užuvati??Jedinu povjest na ovim prostorima su pisali pobjednici ali Domovinski rat je prekretnica i treba nam vremena da se naviknemo na pojam pobjednik :per:

Ти из Љубушког свакако ниси победник. Згузили вас са муслијима у резерват, где ћеш веће трагедије.

Знаш ону песмицу

Еј Хрвати
Прави сте јарани
Нама Српска
Вама муслимани
 
Ти из Љубушког свакако ниси победник. Згузили вас са муслијима у резерват, где ћеш веће трагедије.

Знаш ону песмицу

Еј Хрвати
Прави сте јарани
Нама Српска
Вама муслимани
Nema pobjednika u ratu nisam tako vjerski odgojen!Kod vas to "vjera" dozvoljava kao ko se ne osveti taj se ne posveti.Nemam ništa protiv Srba ili muslimana ali tko pod drugim jamu kopa sam u nju upada.Sad kad vam je jaran Bake popušio odjednom ste postali nervozni i odmah "odcepljenje"!Tvoji će rodbina ići u rat a možda i ti budeš na liniji i možda promjeniš tada mišljenje i budeš manje "hrabar"
 
Nema pobjednika u ratu nisam tako vjerski odgojen!Kod vas to "vjera" dozvoljava kao ko se ne osveti taj se ne posveti.Nemam ništa protiv Srba ili muslimana ali tko pod drugim jamu kopa sam u nju upada.Sad kad vam je jaran Bake popušio odjednom ste postali nervozni i odmah "odcepljenje"!Tvoji će rodbina ići u rat a možda i ti budeš na liniji i možda promjeniš tada mišljenje i budeš manje "hrabar"

Ја сам женско и нисам из Српске. А рат не призивамо ми него твоји пајдаши, муслимани.
 
Verovatno si mlad....ta traubi soda je pretezno bila u hrvatskoj....

Nije vino, nije voda, to je Traubisoda!“ slogan je bezalkoholnog pića kojeg mnogi i dan danas pamte kao okus djetinjstva.

Originalnu aromu Traubisode, čiji naziv u prijevodu znači „sok od grožđa“, izmislio je 1954. godine Austrijanac Lenz Moser. Vođen idejom da osmisli piće za one koji vole grožđe, a nisu ljubitelji alkohola, patentirao je Traubisodu.

Nakon što ju je 1971. dobila Mađarska, licencu za proizvodnju ovog negaziranog pića dobila je i Hrvatska. Otkako se 1975. na Televiziji Zagreb „zavrtila“ prva reklama za Traubisodu, koju je proizvodio PPK Kutjevo, ovaj pasterizirani sok od grožđa postao je omiljen među svim generacijama.
Pogledajte prilog 1522074
Što je ta traubisoda? Izgleda zanimljivo iz tvog opisa? Postoji li još i znaš li gdje se može kupiti?
 
Nacisti su vas se stideli, bili ste u SS divizijama, imali logore za decu i u oluji ste napali goloruk narod koji se povlačio i to pod podrškom NATO.

Pa, Srbi vam oslobađali zemlju, kukavci jedni ni to niste mogli sami, svakog osvajača dočekali sa cvećem na trgu.

I još se vadite na to da ćemo biti genocidaši, a to će da utvrde sudovi koji su rekli da su Naser i Gotovina nevini?

Nemačka pokreće pitanje nekome za genocid? Pa ako igde ima ironije, tu je satkana.
Imaš ti daleko više briga da bi imao vremena baviti se Hrvatima i Hrvatskom. Mi smo civilizirana demokratska zemlja, članica EU i NATO, popularna turistička destinacija, a vi prema vijestima klizite u autokraciju, čekate rezoluciju za genocid u Ujedinjenim narodima i gledate kako Kosovo postaje član Vijeća Europe. Stvarno ti je suvišno baviti se nama. :bye:
 
Sad ćete i zvanično skoro biti "genocidaši" Nadam se da ćeš užuvati??Jedinu povjest na ovim prostorima su pisali pobjednici ali Domovinski rat je prekretnica i treba nam vremena da se naviknemo na pojam pobjednik :per:
Rezolucija u UN-a, bilo ona donesena u Vijeću sigurnosti ili ova na Općoj skupštini ne vrijedi ni pišljiva boba. Mogu njome samo obrisati doope. Jedino što jeste bitno i pravno obvezujuće je pravomoćna presuda Haškog suda o počinjenom genocidu i potvrda te presude od strane stalnog Međunarodnog suda. Ovo ostalo je smiješno. Tako ako će neko od Srba, ne znam zašto, plakati zbog etikete genocidaša, to mogu na temelju pravomoćnih presuda, a nikako radi političkih rezolucija, bez obzira tko ih donosio. Rezolucije se može jednostavno ignorirati i adio.
 

Back
Top