Zbog čega smo mi ovde toliko opterećeni Hrvatskom i Hrvatima?

Najrealnija ocena je da su nacionalisti sa obe strane napravili sranje, ali su se hrvatski nacionalisti snašli mnogo bolje u međunarodnoj politici. Isto kao i u prvoj polovini XX veka. Hrvatski nacionalizam je uvek bio za Evropu, Austrougarsku, Rajh, EU. Srpski nacionalizam uvek protiv, pa i dan danas. Na kraju svako svako seje onako kako žanje.
Pa kad su ''glupi'' Hrvati jos u Srednjem veku izabrali katolicanstvo i samim tim postali sastavni i neodvojivi deo Evrope (makar i periferni), dok je ''pametna'' Srbija izabrala istocnjacku ortodoksiju i time vezala trajno sebe za razne orijentalne satrapije.
 
dlugomire, jesi li ti Hrvat ili neki mešanac?
Niko se vođekano od Srba ne opterećuje sa Hrvatima nego je suprotno..bilo kroz istoriju i ostalo.
Srbpski nacionalizam je nacionalizam velikog naroda..mi mislimo samo o sebi. hrvatski nacionalizam je tipičan za male narode i novokomponovane nacije - mržnja prema većem komšiji.
Bolesna megalomanija i delulu mentalitet. Nema ih ni 10 miliona, a umisljaju da su u najmanju ruku kao Britanija ili Rusija. :roll:
 
Адмирал Лошо воли да понекад прича о нама износећи своја занимљива геополитичка запажања ... Од 29:11

Lošo je učinio dobre operativne vojne stvari tijekom rata, no nakon 2000. je, korak po korak- poludio.
Sotonisti, globalisti, rodna ideologija, okultna oligarhija, Putin borac za kršćanstvo...... lud čovjek.
 
Mala digresija, @Sin_tisućljetne_kulture, pogledaj slike s SDP-njarske valpurgije:

  • Peđa
  • Krezavi Senf - za kojeg moj -U-staški tetak govori da izgleda kao da je žvalav :hahaha:
  • Mrak-Taritaš - koja se prema vlastitom priznanju bavi sportom, a najviše voli jedriti, samo ne znam kojim tankerom.
  • & Co.

Pogledajte prilog 1519643

Pogledajte prilog 1519648

Pogledajte prilog 1519650

Pogledajte prilog 1519651

:rotf:

Što misliš koliko će aeona kraj takve oporbe HDZ još vladati?

:per:

Pogledajte prilog 1519652
Otiđi tužni trenutče (tužni trenutak = HDZ), predugo smo bili skupa i dobro te znam...

 
Ne mislim na ovaj forum nego i inače recimo na raznim portalima i društvenim mrežama može se uočiti mnogo veće interesovanje za naše zapadne susede nego recimo za druge države s kojima se graničimo. Ispaljuju se otrovne strele i izlivi mržnje prema njima. Ne razumem to.
Evo već trideset godina od rata s njima, a s drugima smo ratovali i više puta, ne utiču na nas, nemamo više s njima ništa. Zašto onda ljudi ovde toliko razmišljaju o njima? U čemu je stvar?
Po mom mišljenju, razloga je nekoliko. Uglavnom, porazi, ratni, diplomatski, ekonomski. Vučićeva neostvarena mladenačka želja velike Srbije i čekanje pravog trenutka da se proba opet (a mogućnost za to je narasla s ratom u Ukrajini). Hrvatska je riješila svoja pitanja (EU, NATO, euro, Schengen), Srbija nije, Srbija ni ne zna što hoće. Isto tako ekonomski Hrvatska sve više bježi Srbiji, tako da je to sve samo sol na ranu Vučiću...
 
i vi ste opsednuti hrvatskom i hrvatima ali sa pozitivne strane gde im se ulizujete i gde im ga duvate. Dinko iz republike šumske dođoš u srpsku vojvodinu se štreca, plaši i nervozno ulizuje sa šalama na račun ustašluka. ja sam se smejao kad sam prvi put čuo a onda sam video ceo snimak i provalio koliko im se ulizuje.
nisi iz Vojvodine kako si se predstavio brate, već iz šumske
 
Ne mislim na ovaj forum nego i inače recimo na raznim portalima i društvenim mrežama može se uočiti mnogo veće interesovanje za naše zapadne susede nego recimo za druge države s kojima se graničimo. Ispaljuju se otrovne strele i izlivi mržnje prema njima. Ne razumem to.
Evo već trideset godina od rata s njima, a s drugima smo ratovali i više puta, ne utiču na nas, nemamo više s njima ništa. Zašto onda ljudi ovde toliko razmišljaju o njima? U čemu je stvar?
hrvati su nas bratski narod kao sto su rusi sa ukrajincima. Nazalost, i ukrajinci i hrvati su dozvolili da budu americke sluge pa ih i jedne i druge ceka ista sudbina. Po tom pitanju su hrvati za mene gori neprijatelji i od amerikanaca. Ipak, znamo "gde lezi zec" , pa necemo dozvoliti da ni mi srbi a ni hrvati ne budu iskoristeni kao topovsko meso za interese gospodara zapada, Rotschilda. U medjuvremenu, neka se hrvati pozabave analizom svoje ekstremno niske nacionalne politicke inteligencije............................uvek su bili topovsko meso, pa i danas.
 
i vi ste opsednuti hrvatskom i hrvatima ali sa pozitivne strane gde im se ulizujete i gde im ga duvate. Dinko iz republike šumske dođoš u srpsku vojvodinu se štreca, plaši i nervozno ulizuje sa šalama na račun ustašluka. ja sam se smejao kad sam prvi put čuo a onda sam video ceo snimak i provalio koliko im se ulizuje.
nisi iz Vojvodine kako si se predstavio brate, već iz šumske

Ti sad baš žestoko oplete po vojvođanskim autonomašima i srpskoj autošovinističkoj družini koja potpisuje ovih dana peticije za odbranu muslimanskog šoviniste Dinka Gruhonjića i njegovog ulizivačko-ustašoidnog perfomansa u Dubrovniku.
 
hrvati su nas bratski narod kao sto su rusi sa ukrajincima. Nazalost, i ukrajinci i hrvati su dozvolili da budu americke sluge pa ih i jedne i druge ceka ista sudbina. Po tom pitanju su hrvati za mene gori neprijatelji i od amerikanaca. Ipak, znamo "gde lezi zec" , pa necemo dozvoliti da ni mi srbi a ni hrvati ne budu iskoristeni kao topovsko meso za interese gospodara zapada, Rotschilda. U medjuvremenu, neka se hrvati pozabave analizom svoje ekstremno niske nacionalne politicke inteligencije............................uvek su bili topovsko meso, pa i danas.
👎
 
FB_IMG_1711100879290.jpg
 
Ovdje normalni čovjek nemoze diskutirati sa nekim. Zašto su vam nekim pojedincima Hrvati krivi ?
ja sam jos i tolerantan prema hrvatima.......ima nas jos gorih.
Istorija je pokazala da se hrvati uvek prikace uz neku agresivnu i zlocinacku silu, a po pravilu , srbi su uvek na pravednoj i pobednickoj strani..........pa je logicno da su u tim ratovima suprostavljeni.
Problem je sto kad krene opsti napad na Rotschildove instalacije, hrvati ce biti podmetnuti kao topovsko meso o koje ce se sile novog sveta saplitati , gubiti vreme i bezpotrebne zivote..............kao sto se to danas dogadja u ukrajini. Rusija je krenula na Rotschilda.......al na tom putu, podmecu joj ukrajinu, pa ce moldaviju, pa poljsku, pa nemacku, pa belgiju, na kraju engleski narod............nedaleko od cilja, prestonice svetskog vladara.
To su bezpotrebne zrtve i gubljenje vremena i da ti narodi nisu tako glupi, Rotschild i njegov "kolektivni zapad" zajedno sa NATO, pao bi za par dana. Ovako, pasce , al uz velike zrtve nevinih ali glupih naroda po celom svetu.
E upravo i hrvati imaju tu ulogu prepreke armijama slobodnog sveta na njihovom putu ka srednjoj engleskoj.

Sad razmisli, zasto su hrvati krivi tamo nekim "srbima"................
 
Niti je Hrvat napao Beograd niti Niš niti Kragujevac niti tako dalje. O čemu vi ovdje pričate ? Širite laži i pisete gluposti . Ajde pogledajte tko je napao Vukovar , Slavoniju , liku Itd ? Jel to bio možda NATO ? Ili je bila možda poljska ? Ili možda Francuska ? Tko je bio agresor a too se branio u starim granicama yu ?
pa ni amerika nije napala Rusiju ...........ima ona svoje izvodjace radova. Za hrvatsku su to odradili siptari sa kosova...............a , buduci da su hrvati u NATO, prema planu vasingtona, hrvatske trupe su predvidjene za Beograd, Nis, Leskovac, Kikindu..................IL CE MOZDA HRVATSKA DA ODBIJE NAREDJENJE IZ NATO-STABA ?
 
pa ni amerika nije napala Rusiju ...........ima ona svoje izvodjace radova. Za hrvatsku su to odradili siptari sa kosova...............a , buduci da su hrvati u NATO, prema planu vasingtona, hrvatske trupe su predvidjene za Beograd, Nis, Leskovac, Kikindu..................IL CE MOZDA HRVATSKA DA ODBIJE NAREDJENJE IZ NATO-STABA ?
A BRE Milune niti si ti u pravu niti oni koji tako razmišljaju kao ti. Stavi ruku na srce ako imaš srce .
 

Back
Top