Zbog čega je samoubistvo neoprostivo?

Verovatno neki veliki nepodnosljivi bol dusevni fizicki koji ne moze da se vise podnese.
I šta je trebalo da se desi da se odgodi i zaboravi ta ideja o smrti?
Lepa reč, uteha, osmeh, ljudskost među ljudima...
Prolazimo jedni pored drugih kao pored živih grobova.
Nekome do nas je možda u glavi da ovaj život više nema smisao, ali ne...
Meni je bitno da budem čovek na mestima gde mi se pruža prilika, mada i ja sam sigurno na više mesta bila toliko nehajna...
Na nekim mestima sam bila premlada;
Na nekim sam bila dobrovoljno neobaveštena...
Na većini sam, hvala Bogu, bila potpuno neobaveštena i čisto nemoćna.
 
I šta je trebalo da se desi da se odgodi i zaboravi ta ideja o smrti?
Lepa reč, uteha, osmeh, ljudskost među ljudima...
Prolazimo jedni pored drugih kao pored živih grobova.
Nekome do nas je možda u glavi da ovaj život više nema smisao, ali ne...
Meni je bitno da budem čovek na mestima gde mi se pruža prilika, mada i ja sam sigurno na više mesta bila toliko nehajna...
Na nekim mestima sam bila premlada;
Na nekim sam bila dobrovoljno neobaveštena...
Na većini sam, hvala Bogu, bila potpuno neobaveštena i čisto nemoćna.
Ne dodje mu odma ideja o smrti. Tek kad postane neizdrzljivo u dusi proces je to bolest dyse dobije taj nagon da se ubije da se oslobodi tih muka.
Ne razumemo tu muku i zato ih ne treba osydjivati .
 
Ljudi kokaju sami sebe jer im je um postao nepodnošljiv, toliko su se poistovetili sa svojim umom da ovaj ima potpunu kontrolu umesto da bude sluga. Ukrotiti svoj um i živeti u ovom trenutku se ne uči u školi, prave i spiritualne stvari se ne uče u školi, ne računam veronauku i takvo ispiranje mozga. Kad um postane prejak za ikakvu kontrolu, još ako je pojedinac previše slab i doživi neku traumu veliku sa kojom ne može da se nosi jer je slab, jedino rešenje je samopovređivanje i oduzimanje života. Nasilje je uvek bilo rešenje za sve.
 
Sta se desavalo u necijem srcu u trenutku kada je umrla niko to zna osim samog boga. Neki ljudi preobrate se na samrti i prihvacaju hrista u trenucima pre smrti. Moguce je da se osoba koja izvrsi samoubistvo u poslednjoj sekundi predomisli i zavapi za Bozijom milosccu.
Не то није истина,немој заваравати људе овде. Твоје срце је чисто,глава ти је прљава ако ти је то пало на памет да урадиш.
 
Ako sam dobro razumela, onaj ko izvrši samoubistvo, ne drži se opelo. Onaj ko nije kršten, ne drži se opelo, pa makar i da je malo dete. Onaj ko je ubijao i odrasle i decu, zlostavljao, mučio ili radio druge užasne stvari, toj osobi se drži opelo? Neka me neko ispravi ako sam pogrešno razumela.
Ne razumem što bi se neko ko ne veruje sveštenicima i crkvi sekirao oko
toga kome se drži opelo.
 
Postoji put ka ugodnom i optimalnom zivotu.....kad se postuje znanje i o zivotu i o bicu i o telu i o svemu...
Ali da bi dosli tamo morate imati i roditelje i okruzenje koje ce vam dopustiti da dodjete u takvu poziciju , to se ne dobija samom svescu da bi to bio pravi nacin zivota...

Niti se dobija mir u selu ako su svi seljani vredni radni i mirni....
Navratice namernik iz drugog sela ili sveta da sve to pokvari......
Volja ne moze zauzdati haos oko vas, samo haos u vama..

Ko se razocara u takvo stanje, taj je blizi samoubistvu jer mu se cini da je sprecen da zivi onako kako oseca da treba i optimalno je...

Nije prava rec optimum, jer optimalno nije za ljude, ali ugodno i obizrno i sa postovanjem prema sebi i prirodi i zdravlju..
 
Ljudi kokaju sami sebe jer im je um postao nepodnošljiv, toliko su se poistovetili sa svojim umom da ovaj ima potpunu kontrolu umesto da bude sluga. Ukrotiti svoj um i živeti u ovom trenutku se ne uči u školi, prave i spiritualne stvari se ne uče u školi, ne računam veronauku i takvo ispiranje mozga. Kad um postane prejak za ikakvu kontrolu, još ako je pojedinac previše slab i doživi neku traumu veliku sa kojom ne može da se nosi jer je slab, jedino rešenje je samopovređivanje i oduzimanje života. Nasilje je uvek bilo rešenje za sve.
To ako su za Lazu poput tebe.
Zamisli tudume da imas sina narkomana koji dnevno mora 300 eura za drogu i kucu prodas za takvoga.
Govorim o slucaju jednog ubogog covjeka nazalost ..
Malo pazi sto srokaljaš ..Te vase pubertetske umove drzite za vasu sobicu..
 

Back
Top