Zašto ste se udale

Uh lutkice,pa ja nisam bas nista u zivotu propustila.Sto je najgore,bila sam u punom gasu bas kad sam se udala........zapravo mislim da sam propustila jednu stvar:da dozivim pravi onaj porodicni mir,znaci da zivim svakodnevni zivot.Da muzu kuvam rucak,cuvam dete,uvece gledam kod kuce filmove........e to sam propustila,a sve ostalo sam prosla.
E sad zasto sam se udala..........nemam pojma opet.Valjda sam htela malo da se smirim,ali sam resila da to proam uz osobu koja ne zna sta je mir.Uz osobu koja je ista kao ja,a opet sa kojom ne mogu.A tu najgore od svega je sto nikad,ali nikad necu shvatiti i biti sto posto sigurna da li sam ja tu osobu zaista prestala da volim,ili ne?
 
Ne shvatam zasto i zene i muskarci na brak gledaju kao na prestanak zivota??? Kao da ih kad se vencaju lancima vezu za jednu prostoriju i tako tu treba da sede do kraja zivota a povremeno da idu na posao. To mi stvarno nikad nece biti jasno. Kao da muz i zena ne mogu da odu da istrazuju svet, da se zajedno bave cime god hoce i zajednicki uzivaju u zivotu. Mislim ako brak sputava coveka onda ga i veza isto tako koci, ali opet onda niko nema takvo misljenje o vezi.
Cula sam jednu istinitiu pricu o dvoje ljudi, onako starijih, koji zive ovde u bg, vencani su ali vole da svako zivi u svom stanu i tako i zive. Kad se uzele jedno drugog onda se nadju ili izadju negde, ili jedno ode kod drugog kuci a posle se vrati svojoj kad zazeli. Doduse oni nisu zeleli decu pa ih tako nisu ni imali, ali ljudi su se jednostavno dogovorili i zive srecni u braku onako kako njima najbolje odgovara.
 
A ja ne shvatam zasto ne moze da udje u glavu nikome da postoji neko ko nece brak kao nacin zivota? Morala sam da se foliram oko 20 godina da sam ista kao svi, jer na sam pomen da necu brak, pojavi se odgovor i pitanje: "Izgubila si veru u ljubav?".
 
Ja ne mislim da je brak jedini "normalan" nacin zivota (to sam napisala na prethodnoj strani), ali ne mislim da ga se treba plasiti i mistifikovati. Svako treba da zivi kako hoce i da radi sta hoce dokle god to ne ugrozava druge. Meni se brak kao takav ne dopada, ne zato sto mislim da ce da me sputava nego zato sto je to nepotrebno u savremenom zivotu. Ako volim nekoga onda cu verovatno hteti i da zivim sa njim, a jedan papir mi ne znaci nista.
 
Mackic:
Ne shvatam zasto i zene i muskarci na brak gledaju kao na prestanak zivota??? Kao da ih kad se vencaju lancima vezu za jednu prostoriju i tako tu treba da sede do kraja zivota a povremeno da idu na posao. To mi stvarno nikad nece biti jasno. Kao da muz i zena ne mogu da odu da istrazuju svet, da se zajedno bave cime god hoce i zajednicki uzivaju u zivotu. Mislim ako brak sputava coveka onda ga i veza isto tako koci, ali opet onda niko nema takvo misljenje o vezi.
Cula sam jednu istinitiu pricu o dvoje ljudi, onako starijih, koji zive ovde u bg, vencani su ali vole da svako zivi u svom stanu i tako i zive. Kad se uzele jedno drugog onda se nadju ili izadju negde, ili jedno ode kod drugog kuci a posle se vrati svojoj kad zazeli. Doduse oni nisu zeleli decu pa ih tako nisu ni imali, ali ljudi su se jednostavno dogovorili i zive srecni u braku onako kako njima najbolje odgovara.


e ovo lici na nas. bas tako zamisljam svoju / nasu 'starost'
 
Ovo je konkretan dokaz i primer da brak ne mora da bude stereotip već je onakav kakvog ga mi kreiramo i naravno pre toga je stvar(pametnog)izbora.Kada bi ljudi to shvatili manje bi se plašili istog...Ipak teško je pronaći nekog čiji je stepen zrelosti približan našem.Mačkić potpuno te razumem,ali videćeš jednog dana...
 
Ne brak nije prestanak zivota naravno,ali oznacava veliku promenu dosadasnjeg zivota.Oznacava po meni,prestanak jednog ciklusa zivota i ulazak u drugi,sasvim novi.E sad je pitanje kako ce ko da se snadje u braku,i koliko je ko spreman na veliku promenu.Ja nikad nisam imala strah od braka,niti od bilo kakve promene,u sustini volim promene bilo koje vrste.Ali ljudi grese jer dozvoljavaju da brak promeni njih njihove zelje,navike,umesto da oni organizuju svoj bracni zivot onako kako im odgovara.
Koliko samo ja poznajem devojaka koje kako su se udale prekinule su sve svoje dosadasnje kontakte sa devojkama koje nisu udate-kao u fazonu mi smo udate,mi smo sada ozbiljne,nemamo vremena za zajebanciju i slicno.......i onda su ostale sasvim same.I razocarale se u ljubav,brak i sve sto ide sa tim.
 
Predpostavljam da im se to desilo zato što su se oslanjale na primer svojih roditelja i bliske okoline.Brak apsolutno ne bi trebao da promeni ono osnovno u čoveku.Dakle brak konkretnije odnosi u braku ne bi trebali da utiču na identitet osobe i naravno da ga ne treba posmatrati kao prestanak života.Takoreći brak je nekima ekvivalent za smtnu kaznu.
 
@Candle
Cestitam ...
samo cu da dodam da sam po mnogo cemu mislila da je On onaj pravi , mislim i danas uprkos nekim problemima i razlicitostima, a skontala sam da je on jedini covek s kojim bih volela da imam bebu...
 
Betty:
Divne ste :D



Ljubav je...šta je to bwe sa nama, kakva je to ljubav :) Sigurna sam da niste PRVI put doživele ljubav tek sa mužem , u čemu je stvar? :P

Stvar je u tome da kad god sam se zaljubila u nekog, mogla sam da vidim kraj nase veze. Osecala sam da postoji osobina, neki nedostatak, zbog kog cemo se razici (citaj: cu ga ostaviti) pre ili kasnije. A udala sam se za tipa na kog nemam zamreke i kada pogledam u buducnost vidim mirno more i kako zajedno plovimo u sunset :lol:
 
Sad se setih, juce je bio Moonstruck na tv-u i upadnem bas kad je Nicolas Cage rekao Ser, koja se udaje za njegovog brata:

"Dosta sa bajkama! Nismo mi ovde da bi bili savrseni! Pahuljice su savrsene! Zvezde su savrsene!
A mi smo ovde da bi voleli pogresnu osobu, da se unistimo, da nam srce prepukne! "

Tu je negde bila i recenica :"Hocu te u svom krevetu!"

:lol:
 
divlja:
Sad se setih, juce je bio Moonstruck na tv-u i upadnem bas kad je Nicolas Cage rekao:

"Dosta sa bajkama! Nismo mi ovde da bi bili savrseni! Pahuljice su savrsene! Zvezde su savrsene!
A mi smo ovde da bi voleli pogresnu osobu, da se unistimo, da nam srce prepukne! "

:lol:

de me nadje sa tim filmom - i tom scenom - pishanje :lol:
Najlepse mi je na kraju filma, u kuhinji, posle raspleta, kad se deda rasplace, pa ga pitaju: sta ti je, deda, a on kaže: Zbunjen sam!
 

Back
Top