Zašto se ljudi prave pametni?

U glavnom se svi prave pametni.
To je garantovano zabavno , jer kad se ne bi pravili , onda bi videli ko jeste i koliko a ko nije i koliko pametan, i vazilo bi pravilo glup ne razaznaje koliko je glup a pametnog smatra za glupog...

Dakle mnogo bolje je praviti se pametan u ovakvoj grupi nego ne praviti se pametan, jer onda mozes samo da se osamis, ako jesi pametan, po pravilu glupi to ne vide, ili da se sukobis, po pravilu misle da si ti glup pa zele to da i pokazu....i dokazu..
Iz pametanja i glupetanja mozes uvek da izaberes sta ti odgovara i dobijes rezultat...
Nije valjda da je nekom potrebna petica u dnevniku ili cvetic?
 
...није исто бити глуп и не бити паметан...
..ко то не зна..
Zbas ti tamo negde 2004 postave ljudi pitanje kako uvesti neku notaciju da svima bude jasno bez visesmislenih i nejasnih izjava..
I dodju ljudi do zakljucka da je objektno izrazavanje najpogodnije za to..
U tom objektu bi bila izjava sta hoces da kazes, zatim definicija svih upotrebljenih relacija i pojmova, zatim linkovi i sitni dokazi na koje se pozivas, i ako treba i linkovi ka statistickim dokazima....

Tada bi osoba koja hoce da nesto debatuje imala algoritam, dodje otvori post, pogleda sta je receno , nije joj jasno umesto da pita, a taj deo je tada postojao , sad ne postoji , ona klikne sta znace koje reci, ebiga tad je bilo vise reci...onda klikne koji su intermediate dokazi, pomocni dokazi za tvrdjenje i na kraju statistiku ako hoce....i mirna backa..
 
Zbas ti tamo negde 2004 postave ljudi pitanje kako uvesti neku notaciju da svima bude jasno bez visesmislenih i nejasnih izjava..
I dodju ljudi do zakljucka da je objektno izrazavanje najpogodnije za to..
U tom objektu bi bila izjava sta hoces da kazes, zatim definicija svih upotrebljenih relacija i pojmova, zatim linkovi i sitni dokazi na koje se pozivas, i ako treba i linkovi ka statistickim dokazima....

Tada bi osoba koja hoce da nesto debatuje imala algoritam, dodje otvori post, pogleda sta je receno , nije joj jasno umesto da pita, a taj deo je tada postojao , sad ne postoji , ona klikne sta znace koje reci, ebiga tad je bilo vise reci...onda klikne koji su intermediate dokazi, pomocni dokazi za tvrdjenje i na kraju statistiku ako hoce....i mirna backa..
...а може и тако...
 
Nema veze sa temom ali ima veze kako ljudi donose odluke...ili analiziraju nekoga..

https://lepaisrecna.mondo.rs/Lifestyle/Poznati/a61988/muz-snezane-djurisic-je-preminuo-iznenada.html?utm_source=Midas&utm_medium=Widget&utm_campaign=Lepaisrecna.Mondo.rs+Special+Exchange

Imate prcoljak klinku od 17 godina vrlo malo iskusnu , verovatno i nevinu i sarmera koji je malo dzukac malo namazan i sto bi neko procenio kao zicer seks pevaljkice i ko zna koga
ce sve najahati, , neko ko je iskusan zna da cesto kod zena ne vazi logika njihovog razmisljanja, tj one odbiju nesto , totalno im se ne svidja a opet zavrse sa tim momkom, cesto na inicijatorstvo tog momka..

I zbunjena i nije zbunjena i smotana i nije smotana i odlucna i promenjljive odluke..., ali to se sve posle ispegla, secanje se sigurnoscu malo deformise ali na dobro za tu osobu i sve izadje na najbolje moguce..

Nije virtuelna situacija ali je u realu , a posto ja cenim mnogo vise real, onda dajem prednost ovakvim situacijama...Sujeta bi mozda nekom odradila, sta ona prcoljak mene zaebava hoce nece, ali iskustvo tu kaze da osobe bez iskustva mnogo puta lete i plase se istovremeno...
Sta ce pokazati na kraju prema vama, to zavisi od mnogo stvari, neke su vaznije druge su mali trikovi...

Nijanse a koliko bi osoba zeznulo ovo u realu...mnogo vaznije nego da to isto pise na forumu..
 
Poslednja izmena:
Zašto ljudi trabunjaju gluposti?
Ili -zašto se ljudi prave pametni?(A nisu)
Ili možda-što neko mora svuda da bude mirođija ,umesto da se lepo kuva u čorbi?
Ima jedna poslovica ili tako šta, prafraziraću je jer se ne sećam kako tačno ide, nešto o tome da je glupost ko i smrt, ti to ne primetiš ali je ostalima skroz očigledno.
Ljudi ne primećuju da su glupavi. Štaviše. Što je odgovor i na drugo pitanje.
Ovo poslednje baš ne razumem u kontkestu diskusije - zar nije poenta diskusije da se svaka mirođija ubaci? Ako bi bila samo jedna, klin-čorba, onda bi to bio monolog, ne diskusija, zar ne? To što nas nervira jer se neki ljudi pojavljuju na svim temama i svugde imaju nešto da izjave za dnevnik, pre je u vezi s oskudnošću foruma nego sa bilo čime drugim.
 
Ima u filozofiji jos jedan razlog zasto redjas gluposti ljudima...
To je zato sto im menjas percepciju...otvaras ih ili sebe za neko posmatranje necega , sto inace ne bi posmatrali jer su navikli da oci drze na pojasu...a ti im kazes gledaj eno avion, a nigde aviona...

Ima jos jedna stvar kad se vrsi usadjivanje gluposti, to je priming...
Kad znas kako ce da reaguju na glupost, npr sa podsmehom, a onda im prvo nabacis ideju o uspehu neke osobe preko te iste gluposti, e onda su zavidni i onda nije podsmeh nego je ili zloba ili rivalitet...a sto je bitnije, umesto pasivnog podsmeha , tu je vrlo aktivni rivalitet..
 
Inace najbolji lek za sve one koji pate od toga sto se drugi prave pametni je da se stvarno prave pametni ....
Ali to je onaj slucaj koji tema ne pokriva, a to je kad su ljudi koji pricaju da se neko pravi pametan ustvari zavidni i zajedljivi, a ne da im smeta to sto je neko glup pa glupeta....inace ljudima glupetanje vrlo retko smeta.....
 
Pametni ćute, ne progovaraju, i čekaju dumru. Zezam se, nema šta ko da se pravi, ili ne pravi pametan, gotovo svako može, kroz neku komunikaciju, pa i ovde na forumu, da vidi otprilike 'kol'ko ko može', u tom nekom smislu.
Uzmi drugi ugao , zasto se neki ljudi ne prave pametni....
I to ce ti dati dosta odgovora o clanovima foruma....
Neke si sam primetio pa sam zato ovo i napisao...ti si prvi poceo , da tako decije kazem..
 
Kada imamo neku temu za razgovor, razgovaramo o njoj, zar ne?
Ne mislim na ćaskanje uz kaficu.
Mislim na neke tematike koje i nisu za sprdnju.

Primetila sam da se ovde , na forumu, bilo koja ozbiljna tema
Pretvori u šegačenje i splačinu.
Većina (izuzeci, svaka čast!) nema pojma ni o čemu piše , ni šta piše.
Bitno je prisustvo.

Ne pročitaju ni uvodni post, naslov valjda vide u izmaglici.
I cilj je -Navali sa lupetanjem gluposti.

Ovo je primer foruma.
U realu se to takođe događa.
Jedina je razlika što u realu možeš onog kojeg ti je preko glave
Da odalamiš nekim mesingom, da ućuti.
Ovde je to neostarljivo.

Pitanje je -
Zašto ljudi trabunjaju gluposti?
Ili -zašto se ljudi prave pametni?(A nisu)
Ili možda-što neko mora svuda da bude mirođija ,umesto da se lepo kuva u čorbi?
Ima ovdje dosta lijepih tema i prosto meni bude žao što se nakon prvih par strana "oskrnave". Zbog toga se ja zaustavim kad pomislim da otvorim neku temu jer znam kako će se to završiti. Nije fer ni prema autoru koji se potrudio da je osmisli i kome je stalo da tema zaživi.

Sa druge strane razumijem da postoje ljudi koji dolaze ovdje da se zezaju, da opuste mozak, pa samo tako i pišu. To mi je ok i dobro dođe malo šale da ne bude sve suvoparno i modovi to zbog toga vjerujem i odobravaju. Sad što neki nemaju mjeru, pretvore sve u šprdnju i drugima "pokvare igricu"-to mi stvarno nije jasno.
 
Данас се сви праве паметни јер имају интернет на телефону. Сви мисле да све знају јер могу да оду на Гугл или Википедију . Поред тога, понављају оно што су гледали на ТВ-у или читали у новинама. Мали проценат људи стварно зна оно о чему прича.
 

Back
Top