Zašto ne govore sve religije o čakrama?

Energetski centri su poznati i u tradicionalnoj kineskoj medicini. A i savremena medicina uključuje
neke energetske vežbe kao pomoćnu terapiju. Zbog čega se onda ne pominju u svim religijama? Jel se to od ljudi nešto krije namerno ili oni koji govore o energetskim centrima greše?
Da li ste razmišljali o tome?
Zasto su i akupunkturu izmislili samo Kinezi a ne i ostali narodi? Dobro pitanje...
 
Joga je najstarije duhovno učenje, koje pored filozofije sadrži i fizičke
vežbe i rad sa energetskim centrima. Energetski centri su poznati i u
tradicionalnoj kineskoj medicini. A i savremena medicina uključuje
neke energetske vežbe kao pomoćnu terapiju. Zbog čega se onda ne
pominju u svim religijama? Jel se to od ljudi nešto krije namerno ili oni
koji govore o energetskim centrima greše?

Da li ste razmišljali o tome?
Мислим да није баш све лековито јогом
 
Joga je najstarije duhovno učenje, koje pored filozofije sadrži i fizičke
vežbe i rad sa energetskim centrima. Energetski centri su poznati i u
tradicionalnoj kineskoj medicini. A i savremena medicina uključuje
neke energetske vežbe kao pomoćnu terapiju. Zbog čega se onda ne
pominju u svim religijama? Jel se to od ljudi nešto krije namerno ili oni
koji govore o energetskim centrima greše?

Da li ste razmišljali o tome?

trenutno citam na jednom religioznom sajtu ---> (https://www.eparhijazt.com/sr/news/sekte-i-okultizam/)

otisla sam tamo zbog medidativne muzike .....sad mi nije dobro

⬇️


sinoć sam bila u bolnici na intenzivnoj da se oprostim od jedne meni drage osobe i koja se nalazi u zadnjim fazama ovozemaljskog života.


kad sam uišla u sobu cujem zvukove meditativne muzike i dok sam sedela pored kreveta i drzala ruku meni drage osobe , osjetim taj mir.


drugarica je pričala da su jedan dan pustili špansku muziku koju je njena mama svaki dan slušala i da je to na nju nemirno djelovalo vrtjela se u krevetu i bila je jako nemirna zatim su ugasili tu vrstu muzike i ukljucili meditativnu muziku i odmah je počela da se smiruje i opušta
 
Ahaha um djavolje igraliste .Odmakni se od uma pysti ih nek se izigraju haha
Music Video Dance GIF by Tears For Fears
 
trenutno citam na jednom religioznom sajtu ---> (https://www.eparhijazt.com/sr/news/sekte-i-okultizam/)

otisla sam tamo zbog medidativne muzike .....sad mi nije dobro

⬇️


sinoć sam bila u bolnici na intenzivnoj da se oprostim od jedne meni drage osobe i koja se nalazi u zadnjim fazama ovozemaljskog života.


kad sam uišla u sobu cujem zvukove meditativne muzike i dok sam sedela pored kreveta i drzala ruku meni drage osobe , osjetim taj mir.


drugarica je pričala da su jedan dan pustili špansku muziku koju je njena mama svaki dan slušala i da je to na nju nemirno djelovalo vrtjela se u krevetu i bila je jako nemirna zatim su ugasili tu vrstu muzike i ukljucili meditativnu muziku i odmah je počela da se smiruje i opušta
Da preformulišem odgovor jer mi je prošli iz nekog čudnog razloga obrisan.
Ne možeš tražiti objektivno mišljenje o drugim duhovnim praksama na sajtovima religija koje ne podnose druge duhovne prakse.
 
trenutno citam na jednom religioznom sajtu ---> (https://www.eparhijazt.com/sr/news/sekte-i-okultizam/)

otisla sam tamo zbog medidativne muzike .....sad mi nije dobro

⬇️


sinoć sam bila u bolnici na intenzivnoj da se oprostim od jedne meni drage osobe i koja se nalazi u zadnjim fazama ovozemaljskog života.


kad sam uišla u sobu cujem zvukove meditativne muzike i dok sam sedela pored kreveta i drzala ruku meni drage osobe , osjetim taj mir.


drugarica je pričala da su jedan dan pustili špansku muziku koju je njena mama svaki dan slušala i da je to na nju nemirno djelovalo vrtjela se u krevetu i bila je jako nemirna zatim su ugasili tu vrstu muzike i ukljucili meditativnu muziku i odmah je počela da se smiruje i opušta
Izvini, ništa ne razumem. Ovo si nešto citirala?
A link je do glavne stranice, pa ne znam na koji članak misliš.
 
I šta s tim? Ovo nije crkva nego forum. Niko te ne prisiljava da o čakrama čitaš
ili da o njima razmišljaš.
Cakre hriscanstvo ne da ne poznaje samo (mozda zna iz novina i sl), nego i ne priznaje, pa te molim da ubuduce ne brkas religije i tehnike po principu babe i zabe samo da bi ispala valjda interesanstna ili "nacitana".

Jerr to sto ti radis ako procitas ovaj tekst koji sam postavila a koji je dat sa linke gore, je religijski sinkretizam (sektasenje).
 
Cakre hriscanstvo ne da ne poznaje samo (mozda zna iz novina i sl), nego i ne priznaje, pa te molim da ubuduce ne brkas religije i tehnike po principu babe i zabe samo da bi ispala valjda interesanstna ili "nacitana".

Jerr to sto ti radis ako procitas ovaj tekst koji sam postavila a koji je dat sa linke gore, je religijski sinkretizam (sektasenje).
Ništa ja nisam pobrkala. Pitala sam zašto ne pominju sve religije čakre. Objasnila
sam kako ja to vidim. Ti možeš da daš svoj odgovor na temu. Mene da se maneš.
 

Back
Top