Zašto ljudi u suštini lažu?

Па ти онда душо волиш да радије живиш у лажи, него да будеш повређена, што ти није баш паметно, али ако ти тако желиш, то је твоја лична ствар и солобода коју ти нико не може одузети

А ти баш волиш да будеш повређен?

Шта то није паметно?
 
Зато што је и добра, мора да се плати, ако и само ако дође до тога да те зла особа хоће
казнити због искрености, а надам се да ће доћи до тога, али ако и доће коначна цена је дати живот за истину.

Извини, али мени ово ништа није јасно....:?
Ниси рекао ЗА ШТА је истина увек добра?

Постоје четири основне вредности које посштујем, које су ми свете, и које штитим ,ако затреба и животом : Истина, правда, слобода и љубав.

Слобода, братство, једнакост...:lol: (зезам се)

Ок је, то су вредности које ТИ поштујеш...али то не значи да и други људи имају исти став према тим стварима...
 
da upravo su to razlozi. mada naravno imas i ona zezas nekog i uzivas u tome sto je on "glup"(pitanje) i naseda na lazi. ovo sve sto si nabrojao su pozitivne lazi i treba da postoje, mada imas i tako odvratnih lazi. ljudi cesto lazu jer osecaju zadovoljstvo nekog da prevare, tako se osecaju vrednije, jos kad imaju kome da se pohvale.
svet bi sigurno al sigurno bio mnogo bolji kad ne bih vise uopste nikog slagala. mada ja sam naivno iskrena i sve se na meni samo cita ili ja mozda lazem sama sebe(kad bih bar znala da je tako).
istina i stvarnost je bas onakva kakvu je osecamo(podsvest nikad ne laze) samo treba prepoznati dobro ta osecanja i ne lagati sebe pre svega a za druge ces vec znati dal treba da lazes.
laz verovatno treba da postoji pa postoji, ali ja sam protiv kao sto vecina ljudi misle da jesu. obmanjivanje sopstvene dece kako je zivot lep-strasno i tome slicne stvari strasno.
ovo za podsvest sam sad porekla samu sebe-al bila sam u depresiji, mada ja sam tako zapetljana da nisam sigurna ni sta tacno mislim.
kad smo kod lazi setila sam se ,al sutra cu postaviti temu jer treba da je formulisem ,a sad me nboli glava.
 
bojna:
kad smo kod lazi setila sam se ,al sutra cu postaviti temu jer treba da je formulisem ,a sad me nboli glava.

...kad smo kod lazi i glavobolje....znate li razliku izmedju Amerikanca i Rusa - Da bi izbegao neke dosadne obaveze Amerikanac ce se napraviti da ga boli glava. Rus ce uspeti da ga glava zaista i zaboli...mozda je rusko resenje bolje :) - obojica postizu cilj ali Amerikanac ce pri tom morati da prizna sebi da laze...Rusu ce savest biti mirna a i ne snosi nikakvu odgovornost za laz...prosto je neverovatno kako su neki ljudi talentovani da sami sebi od zivota naprave pakao

...bojna ne odnosi se na tebe :)
 
Hellen:
Нисам ово баш најбоље разумела.....


ma nisam ni ja, al ocigledno sam htela neso reci. ma ogorcena sam, neznam ni ko mi je kriv. ja sam kriva sto sam glupa, a da li mozes okriviti nekog za to sto je glup. pa da me bar neko drugi okrivi, priznala bih krivicu. a prirodni zakoni i kretanje planeta... lupetam vise
 
Andreavk:
...kad smo kod lazi i glavobolje....znate li razliku izmedju Amerikanca i Rusa - Da bi izbegao neke dosadne obaveze Amerikanac ce se napraviti da ga boli glava. Rus ce uspeti da ga glava zaista i zaboli...mozda je rusko resenje bolje :) - obojica postizu cilj ali Amerikanac ce pri tom morati da prizna sebi da laze...Rusu ce savest biti mirna a i ne snosi nikakvu odgovornost za laz...prosto je neverovatno kako su neki ljudi talentovani da sami sebi od zivota naprave pakao

...bojna ne odnosi se na tebe :)


ovo je skroz tacno.
 

Back
Top