Zasto ljudi misle da ce im Bog pomoci?

To su sve gluposti sto pises, Bog nema potrebe da dokazuje svoju moc ni prema kome.
Zato se u prisustvu ljudi ponasa kao covjek, da bi mu bio blizi.

pričamo o bogu nemoćnom da stvori Evu bez da uzme rebro Adamu
Samo par stihova prije stvaranja Eve, Bog je stvorio Adama, a to sto je od Adamovog rebra stvorio Evu, je samo simbolika, da bi covjek i zena bili jedno tijelo - kao sto jesu. I da se vole kao jedno.
pričamo o bogu kome smeta vrućina pa ide po rajskom vrtu tek kad zahladi
Gdje pise da Bogu smeta vrucina? Zasto lazes?
o sveznajućem bogu koji ne zna gde su Adam i Eva u vrtu kad se sakriju
Ljudi su plasljivi - i to Gospod vrlo dobro zna. Zamisli da sjedis i radis nesto, i samo ti se odjednom ukaze nesto bozansko pred ocima.
Ostao bi zatecen, uplasen i ko zna sta jos.
o sveznajućem bogu koji ne zna da su Adam i Eva jeli zabranjeno voće nego to zaključuje na osnovu njihovog ponašanja
Bog zna da su Adam i Eva pojeli voce, ali to zeli da cuje od njih. Preglup ti je argument.
Kao tvoj otac kad si bio mali, zna da si pogrijesio. Ali te ipak pita - sta si uradio?
Nevidjene gluposti pricas.
i ti stvarno misliš da je to bio Bog a ne neki vanzemaljski entitet koji se svojim GMO produktima predstavio kao Bog?
Idi gledaj Anticke Astronaute snimane za IQ 85. Za bolje i nijesi.
 
To su sve gluposti sto pises, Bog nema potrebe da dokazuje svoju moc ni prema kome.
Zato se u prisustvu ljudi ponasa kao covjek, da bi mu bio blizi.


Samo par stihova prije stvaranja Eve, Bog je stvorio Adama, a to sto je od Adamovog rebra stvorio Evu, je samo simbolika, da bi covjek i zena bili jedno tijelo - kao sto jesu. I da se vole kao jedno.

Gdje pise da Bogu smeta vrucina? Zasto lazes?

Ljudi su plasljivi - i to Gospod vrlo dobro zna. Zamisli da sjedis i radis nesto, i samo ti se odjednom ukaze nesto bozansko pred ocima.
Ostao bi zatecen, uplasen i ko zna sta jos.

Bog zna da su Adam i Eva pojeli voce, ali to zeli da cuje od njih. Preglup ti je argument.
Kao tvoj otac kad si bio mali, zna da si pogrijesio. Ali te ipak pita - sta si uradio?
Nevidjene gluposti pricas.

Idi gledaj Anticke Astronaute snimane za IQ 85. Za bolje i nijesi.
grešiš ali neka ti bude... objasni zašto navodni bog koji je navodno sav dobar i ljubav naređuje genocid i ubistva onih koji veruju u druge bogove? zašto ti je tako dobar pripremio kazan u paklu pa pokušavaš vređajući mene da kupiš njegovu milost i da se iskobeljaš iz zamišljenog kazana?

evo ti linkovi da se obrazuješ o Bibiliji pošto misliš da tamo piše nešto što ne piše i da ne piše nešto što piše
https://forum.krstarica.com/threads/da-li-je-jahve-branio-ili-podsticao-ubistva.997310/
https://forum.krstarica.com/threads/zasto-je-jahve-naredjivao-genocid.984267/
 
Poslednja izmena:
grešiš ali neka ti bude... objasni zašto navodni bog koji je navodno sav dobar i ljubav naređuje genocid i ubistva onih koji veruju u druge bogove? zašto ti je tako dobar pripremio kazan u paklu pa pokušavaš vređajući mene da kupiš njegovu milost i da se iskobeljaš iz zamišljenog kazana?

evo ti linkovi da se obrazuješ o Bibiliji pošto misliš da tamo piše nešto što ne piše i da ne piše nešto što piše
https://forum.krstarica.com/threads/da-li-je-jahve-branio-ili-podsticao-ubistva.997310/
https://forum.krstarica.com/threads/zasto-je-jahve-naredjivao-genocid.984267/
Ti ljudi 400 godina zrtvuju i ubijaju svoju djecu, prinoseci ih na oltar. Bog ih 400 godina upozorava i govori im sta ce se desiti ako ne prestanu to da rade. Ali ne prestadose.
 
Pa pogledaj bolje.
John 20:28
Thomas said to him, “My Lord and my God!”
Više puta sam detaljno objasnio ovaj stih...
Ako baš insistiraš ponoviću...

Apostoli imaju Boga Oca i Gospoda Isusa Hrista...
I nije teško zaključiti kome šta Toma govori...

Da je tako kao što kažem....u silnim poslanicama bi bar jednom rekli Bože Isuse...Ali nisu NIKAD...
Uvek kažu Bog Otac i Gospod Isus Hrist....nikad obrnuto...
 
nije tačno...da vidim biblijski citat ako ga imaš
i decu im je zaštitio od toga tako što je naredio Jevrejima da pobiju i decu na sisi i sve domaće životinje?
Spaljivali su sopstvenu decu i svakakv egadosti cinili.

Jeremiah 19:4-5 (NIV):
"For they have forsaken me and made this a place of foreign gods; they have burned incense in it to gods that neither they nor their ancestors nor the kings of Judah ever knew, and they have filled this place with the blood of the innocent. They have built the high places of Baal to burn their children in the fire as offerings to Baal—something I did not command or mention, nor did it enter my mind."
 
Više puta sam detaljno objasnio ovaj stih...
Ako baš insistiraš ponoviću...

Apostoli imaju Boga Oca i Gospoda Isusa Hrista...
I nije teško zaključiti kome šta Toma govori...

Da je tako kao što kažem....u silnim poslanicama bi bar jednom rekli Bože Isuse...Ali nisu NIKAD...
Uvek kažu Bog Otac i Gospod Isus Hrist....nikad obrnuto...
Hristos sam za sebe govori Ja i Otac jedno smo.

Vidi, argumenti koje navodis su davno debunkovani, koristili su ih Ateisti, a sada ih koriste Muslimani i Jevreji. Ali to je prevazidjeno... zato sto je debunkovano.
 
Spaljivali su sopstvenu decu i svakakv egadosti cinili.

Jeremiah 19:4-5 (NIV):
"For they have forsaken me and made this a place of foreign gods; they have burned incense in it to gods that neither they nor their ancestors nor the kings of Judah ever knew, and they have filled this place with the blood of the innocent. They have built the high places of Baal to burn their children in the fire as offerings to Baal—something I did not command or mention, nor did it enter my mind."
mislim da se to ne odnosi na Amalićane....možda grešim...
u svakom slučaju znači kad vidiš da neko kolje decu ti odeš i zakolješ i njega i decu i domaće životinje pride?
 
Pokazi nam Oca.
A Hristos im rece: zar me ne prepoznajete?

Pa Fariseji su cupali kose i cijepali haljine kada su culi Hrista kako tvrdi da je Bog. Gdje ces vecu potvrdu?
Znam...
Istupio je zube pričajući o Ocu, jer ne priča ono što On želi...svojom silom ništa ne čini...ne dolazi svojom voljom, već ga Otac šalje....
Njegova misija nije da predstavi sebe, već Oca...

Pa kada su videli Hrista, znali su ko ga šalje, čijom silom Hrist čini čuda, slušali su Očevu nauku a ne Hristovu...pa kažu pokaži nam Oca...

Pa videli su ga kroz Hristova dela...
 
Ta zapovjest se slazu i Jevreji i Hriscani, je jednokratna i ne smije se primjenjivati i biti osnov za buduca djela. Dakle zabranjeno je procitati taj stih i misliti da svaki put kada vidis da neko spaljuje djecu treba da ubijes i njega ibtu djecu. Dakle to nije primjer koji treba slinediti.
Bendžamin Netanjahu se ne slaže...Palestince je nazvao Amalićanima i već mesecima ih ubija a naročito decu...
 
Znam...
Istupio je zube pričajući o Ocu, jer ne priča ono što On želi...svojom silom ništa ne čini...ne dolazi svojom voljom, već ga Otac šalje....
Njegova misija nije da predstavi sebe, već Oca...

Pa kada su videli Hrista, znali su ko ga šalje, čijom silom Hrist čini čuda, slušali su Očevu nauku a ne Hristovu...pa kažu pokaži nam Oca...

Pa videli su ga kroz Hristova dela...
Gluposti pripadnika JS.
I prijevod vase biblije sam citao, mnogo brate lazete.. I iskrivljujete.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top