Зашто људи купују пирате?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eh...

1. Stariji jesu do mila boga jeftini, ali ljudi danas pretezno igraju nove igre koje kostaju do 50 evra. Sto dati 50 evra ako ti je na raspolaganju izbor downloadovanja za dz ili puci 100 do 200 din na CD na kom markerom pise ime igre?
2. To sto se pirati instaliraju preko Alcohola, crackuju....velik problem jako.
3. Jeste, mada niko nista ne preduzima. Barem ne kod nas. Sta me briga onda.


Zasto ucestvujem u pirateriji? Ovako, moja kolekcija igara je oko 180. Pomnozi 180 sa prosecnom cenom igre (500-1000 din) i dobices ogromnu cifru. Ovo je Srbija, ljudi jedva leba imaju, bolje im je dati 100 din nego 5 do 10 puta vise za isto.

Isto, nadji System Shock II ili DOOM II original, castim te.

upravo tako za te pare sto cu da kupim novu igru mogu da kupim mnogo pametnije stvari ;)
to je samo igra koja ti pomaze da gubis vreme i zabavljas se, a ja za to nemam namere da bacam grdne pare ;) jedina original igra koju imam jeste guild wars nf i fc obe zajedno kostaju 2500 din ali to je ipak mmorpg koji i dan danas igram pomalo :)
 
Poslednja izmena:
До неког времена (готово) једина опција за играње на нашим просторима је била пиратерија. Али зашто људи још увек купују пирате, кад пре свега:
1. Оригинали су постали прилично јефтини (барем старији, купио сам доста квалитетних игара за мање од 1000 дин (по комаду) . Кога интересује где, нека ми пошаље пп), али људи купују пирате игара старијих од пет година.
2. Са оригиналима нема проблема око инсталације - нема крека, нема демона, нема алкохола, може без икаквог проблема да се закрпи, грешке су врло ретке, нема вируса, али људи настављају да пиратизују!
3. Пиратерија је криминал.
4. Добро, може се скинути, не мора се отићи до ТЦ-а, или другог продајног места.
5. Разумем и за оне у унутрашњости, немају где да купе.
И, поред свега овога, зашто учествујете у пиратерији?

Kad si toliko pametan ti onda kupuj originale ...
 
zasto uchestvujemo u pirateriji ??? e pa vidi zasto da dam 4000 din za neku igru kad MOGU da je skinem sa neta ili kupim za nekih 400 din ??????sta , da bi dobio knjizicu i ostale gluposti???to ti je super dok si tek kupio igru a posle samo skuplja prashinu ...... e sad kad bude izasao gta 4 cena mu nece biti ispod 4000 grantujem i sta sad ja treba da stekam lovu za igru?????nisam lud i kao sto vec rekoh za zabavu i gubljenje vremena mi nije do bacanja para ;)
 
zasto uchestvujemo u pirateriji ??? e pa vidi zasto da dam 4000 din za neku igru kad MOGU da je skinem sa neta ili kupim za nekih 400 din ??????sta , da bi dobio knjizicu i ostale gluposti???to ti je super dok si tek kupio igru a posle samo skuplja prashinu ...... e sad kad bude izasao gta 4 cena mu nece biti ispod 4000 grantujem i sta sad ja treba da stekam lovu za igru?????nisam lud i kao sto vec rekoh za zabavu i gubljenje vremena mi nije do bacanja para ;)

:worth::worth::worth: BRAVO podrzavam te
 
Добро, да вам кажем, до недавно сам и ја куповао пирате, али сад купујем оригинале. И нема онога ''да видим каква је'' - купујем само нешто провереног квалитета, а првенствено сам престао са пиратима зато што имам преслаб комп за нове игре, а пирати само њих продају.
 
ja sam bre game ovisnik svaka 3 dana drugu igru skinem da ih kupujem trebale bi mi 2 moje plate mesecno zato od originala imam xp i 300 pirata ko ima para nek kupuje originale(5%) a mi ostali (95%)se snalazimo *** do nekih boljih vremena u svetu na 1 original idu 5-6 prodatih pirata po mojoj proceni ako ne i vise
 
E kada bih za svaku igru davali po 4000 din. Razvojni timovi fusare u izradi igara , izbacuju neopevano djubre i nadaju se da ce neko da kupi. Zamisli da si kupio recimo Turning point : Fall of liberty original , igra je prepuna bagova , nemozes da podesis odgovarajucu rezoluciju , rusi se na desktop( nema veze sa piratskom kopijom nista od toga ) itd ; od izlaska igre proslo je 6 meseci a pach nije izbacen niti ce biti , pa oci bi im iskopao za te pare. Ili recimo moroni iz Crytec-a su okrivili pirateriju za slabu prodaju Crysis-a , i upravu su ; kada su ljudi videli koje je to neoptimizovano djubre pobegli su od nje glavom bez obzira ( a original kosta 800 dinara ) . Sta je sa Segom i budjavim portovima sa PS2 konzola zar stvarno neko treba da plati to 3000-4000 dinara. Mass Effect kupis igru aj sada da te malo proveravamo svakih 15 dana inace nema igranja , ma mrs bre hostapleri . Skines igru ako je dobra i ima pristojnu cenu kupis original a kod nas bi najskuplje igre trebale da budu oko 2000 dinara kakav nam je standard.
 
ja kad bih bio DON CORLEONE ja bi kupovao originale,ali inace ne kupujem i u svojoj kolekciji od oko 600discova imam samo par originala i to su oni koji su se mogli kupiti na kioscima.ja zato lepo skinem sa neta ili ako je igra veca lepo prossetam do centra i tamo ima oko 5 pirata i kupim cenkam se malo i ko spusti najvise kod njega kupim,mada vecinu puta aljkavno narezu ili skinu sa sjebanogg torrenta i onda mora menjam.
zasto bi ja sad kupovao pirate kad mogu da kupim kod pirata i sa skinem sa neta sta god ocu... a oni pametnjakovici koji misle da je bolje da se kupe originali i koji se samo hvale(uglavnom lazu,nikog ne prozivam) kako kupuju originale me ne zanimaju.
 
1. Jeftiniji su,
2. De u Zrenjaninu da nadjem originale? Ima jedino u pakomu i to nema neki veliki izbor.
3. Meni licno ne smeta sto moram da je krekujem, sto je u obicnoj foliji, i sto moram da je raspakujem itd.. I onako cim kupim neku igru otpakujem je, narezem, otstampam omot i turim je u kutiju...
4. A to da je zabranjena piraterija...istina, samo sto panduri dodju na pijace i ladno pricaju sa piratima. Apsolutno nista im ne kazu, a ispred nosa im stoji gomila CD-ova...:P
 
До неког времена (готово) једина опција за играње на нашим просторима је била пиратерија. Али зашто људи још увек купују пирате, кад пре свега:
1. Оригинали су постали прилично јефтини (барем старији, купио сам доста квалитетних игара за мање од 1000 дин (по комаду) . Кога интересује где, нека ми пошаље пп), али људи купују пирате игара старијих од пет година.
2. Са оригиналима нема проблема око инсталације - нема крека, нема демона, нема алкохола, може без икаквог проблема да се закрпи, грешке су врло ретке, нема вируса, али људи настављају да пиратизују!
3. Пиратерија је криминал.
4. Добро, може се скинути, не мора се отићи до ТЦ-а, или другог продајног места.
5. Разумем и за оне у унутрашњости, немају где да купе.
И, поред свега овога, зашто учествујете у пиратерији?


1. Tu si u pravu !!! (aj kazi 'de ima u ns (sem merkatora ! ) )
2. I tu si u pravu, samo sam se budala mucio za cd-key oko simsa :roll: :hahaha: :mrgreen: kad sam debil ......
3. Pa aj jeste !!!
2. Skinem samo sto ne nadjem, malopre sam skin'o fifu 94 :lol:
5. Zato sto me mrzi da stekujem kintu za nesto sto kosta 20000000000 dinara :) kad mogu da nabavim od jednog klinca, koji ima pun kovceg sa oko 2-3 hiljade igrica, i koji mi roka za 50 dinara sta ocu :mrgreen: ;)

ali za starije koje se tesko nadju, si u pravu :cmok:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top