Зашто је Србија прсла...

Из приложеног стања земље се види... Та прича о способности је давно излизана... Мораш да имаш додирних тачака са материјом да би се истом бавио.. Не могу ја сад као нпр. дип.инг. хемијске технологије да се бавим правом и да будем адвокат... Неам везе с тим... А по твојој причи ак сам способан могу да будем и адвокат, и инжењер а могао бих мало и да се бавим економиом... Јбг способан човек, иако неам везе о било којој области, али имам неку причицу и странку иза себе...
Или као правник да идем да пројекујем хемијске реактре, или пак да се бавим програмирањем и сл...

TI SI BURAZERU KO DIPL HEMICAR ZREO DA POSTANES MINISTAR PRAVDE A U NAJMANJU RUKU PREDSEDNIK USTAVNOG SUDA JOS SAMO TREBA DA SE UCLANIS U DEMOKRATSKU STRANKU :mrgreen:

sorry za caps :)

takva je kadrovska politika demokratske stranke sto ti rece obucar leci ljude a lekar opravlja obucu :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
iskrenije ne moze biti.
1991 teli smo i nas i vas spasiti od rat i ubijanje a vi ste nam zabili noz u ledja
navukli nam sankcije rat smrt pomor bombardovanje i maltene istrebljenje. i sad se pozivas na srpstvo i jedinstvo . ne ide burazer. vi u bosnu zaboravite sve za minut al mi u srbiju pamticemo vas ko turke najmanje 600 godina kao narod koji je pomogao milosevicu i stranim neprijateljima da razori jugoslaviju srbiju i srpsko bice. brez vas sloba ne bi uspeo ni terazije da osvoji a kamoli da unisti celu jednu zemlju i narod.
nemo se ljutis ako si ovo primio licno. ja sam rekao uopsteno. znam da medju vama ima i dobrih i losih ko i kod nas al kako nas srbe svet sve stavlja u isti kos tako i ja moram vas.

Jadna mi je takva vrsta razmisljanja, ali postujem jer svako ima pravo na svoje misljenje. Dok god vlada podjela na- MI i VI, trajace i vjekovno srpsko prokletstvo- nesloga.Imas poen za iskrenost.:hvala:
 
noćas neki izlivi emocija, pa sam i ja oduševljen što se slažeš samnom :mrgreen:;):p

pa ne dobih odgovor, koje obrazovanje je nužno za premijera, pa i za predsednika...
jel to pravnik, ekonomista, lekar, elektro/mašinski/saobraćajni inženjer, rudar, pekar, apotekar....

premijer i predsednik su politicke funkcije dok su ministarstva strucne funkcije i tu treba da neko ko je veoma iskusan u toj problematici

kako ce neko ko je recimo masinski inzenjer da napravi projekat i da ima viziju kako treba da se struktuira odbrana nase zemlje?

KAKO MASINAC SMER HIDROGRADNJA MOZE TO DA URADI??!?!

Ja koliko sam citao istoriju u svim zemljama su poslovi odbrane poveravani uglavnom iskusnim i dokazanim bivsim generalima sa karijerom a ne masincima, obucarima ,pekarima, mesarima i ostalim demokratskim "ekspertima"

minsitar mora da bude strucno lice i da bude obrazovan i usko povezan sa onim sto je njegov posao....

ministar je strucno zanimanje a ne politicko
 
ministar je strucno zanimanje a ne politicko

Netačno, ministar je politička funkcija i njegov je posao da okupi stručnjake u oblasti koje vodi, da ih koordinira sa planovima i mogućnostima Vlade u određenim segmentima i oblastima. Za ministra je najbolje da ima završene političke nauke i to recimo neki ekonomski smerovi. Čak i diplomatija uglavno zavisi od ekonomije, a to je oblast koja je daleko od usko-stučne specijalizacije.

Shvati dobrog ministra u Vladi, kao dobrog menadžera u nekoj firmi (a posao menadžera može da zahvati desetine raznih oblasti i on u svima mora da se dobro snalazi)
 
a kako ce recimo PEKAR da proceni ko je recimo strucnjak u sferi telekomunikacija?

kakve to pekar ili obucar ima mogucnosti da proceni recimo ko je bolji informaticar ili elektroinzinjer ?


pa ti neznalico moras da budes strucan da bi mogao i da donosis takve procene.

ne moze chobanin da procenjuje ko je bolji hirurg pera ili zika.

kakvo to znanje iz hirurgije ima chobanin mirko da proceni ko je u hirurgiji bolji strucnjak pera ili zika?

i ne moze mashinbravar smer hidrogradnja da procenjuje kakvu stretegiju odbrane srbija treba da ima.

primera ima koliko hocete

ministar mora da bude strucno lice i kraj price . funkcija ministra nije politicka funkcija nego STRUCNA

tako je u vecini zemalja na svetu

jedino u banana drzavama kao sto je srbija masinac moze da bude ministar odbrane fizicar diplomatije, psiholog ministar odbrane, a medicinar ministar ekologije....
 
Poslednja izmena:
Netačno, ministar je politička funkcija i njegov je posao da okupi stručnjake u oblasti koje vodi, da ih koordinira sa planovima i mogućnostima Vlade u određenim segmentima i oblastima. Za ministra je najbolje da ima završene političke nauke i to recimo neki ekonomski smerovi. Čak i diplomatija uglavno zavisi od ekonomije, a to je oblast koja je daleko od usko-stučne specijalizacije.

Shvati dobrog ministra u Vladi, kao dobrog menadžera u nekoj firmi (a posao menadžera može da zahvati desetine raznih oblasti i on u svima mora da se dobro snalazi)

mozes li ti recimo kao covek koji nikada nije radio u nekom sportskom klubu da budes trener tog sportskog kluba? naravno da ne mozes

moze li neko ko ne zna da upali kompjuter ili zna jako malo, da vodi firmu za proizvodnju i razvoj softvera (recimo Microsoft). naravno da ne moze



zato srbija propada - zato sto ima negativan sistem selekcije i zato sto ovde u drzavnoj upravi i sluzbi covek ne moze da napreduje zahvaljujuci svom znanju i radu vec zahvaljujuci vezama i clanstvima u stranci.

zato svi strucni ljudi beze iz srbije i nece ovde da trose svoje vreme

jer drzavu vode takvi chobani koji nemaju veze sa zivotom niti su zavrsili skole za ono sto bi trebao da bude njihov posao....
 
Шта сад ја треба теби да предочим своје дипломе и своје звање??? Неком средњошколцу који нема паметнија посла нег да пискара по форуму са нета који су му платили родитељи...

Koga briga za tvoje diplome da imaš svoj lebac nebi bio tako isfrustriran :hahaha:
 
iskrenije ne moze biti.
1991 teli smo i nas i vas spasiti od rat i ubijanje a vi ste nam zabili noz u ledja
navukli nam sankcije rat smrt pomor bombardovanje i maltene istrebljenje. i sad se pozivas na srpstvo i jedinstvo . ne ide burazer. vi u bosnu zaboravite sve za minut al mi u srbiju pamticemo vas ko turke najmanje 600 godina kao narod koji je pomogao milosevicu i stranim neprijateljima da razori jugoslaviju srbiju i srpsko bice. brez vas sloba ne bi uspeo ni terazije da osvoji a kamoli da unisti celu jednu zemlju i narod.
nemo se ljutis ako si ovo primio licno. ja sam rekao uopsteno. znam da medju vama ima i dobrih i losih ko i kod nas al kako nas srbe svet sve stavlja u isti kos tako i ja moram vas.

Ma i meni je pun Q toga da smo mi krivi što vi eto loše živite ,te smo dolazili kao u Beograd da podržavamo Zlobu te zbog sankcija a ko zna i ko si uopšte
 
Како да не будеш исфрустриран ситуацијом... Можеш неке ствари да трпиш одређени временски период док не дође до критичне тачке, е ту пуца све...

Dobro jarane smiri se malo razmišljaj pozitivno bez zajebancije ozbiljan sam sve bude i sve prođe možda zvuči kao kliše ali to jeste tako nisam srednjoškolac kao što misliš imam i ja godina sve će to biti ok ajde pozdrav :ok:
 
Pa hoce i Toma "grobar" da postane buduci predsednik vlade,a isti taj je obican gradjevinski tehnicar iz sela Bajcetina pored KG, to je navodno i bio jedan od razloga za raskol sa "vojvodom" jer je ovaj naredio da to mesto ustupi "prepostenom" Voji u slucaju da SRS-DSS-SPS formiraju vladu...ne razumem ,zasto onda kritikujete ove druge ,kada ni ovaj nije nista bolji od njih.:rtfm::rtfm::rtfm:
 
Кад сви нешто просипају памет ае и ја да проспем коју кап на врелу ринглу...
Разлог је једноставан зато што областима управљају људи који немају појма шта ту треба да се ради... Пример:


Уз дужно поштовање дотичном господину али какве везе он има са науком и технолошким развојем... Он је човек бизнисмен што није остао у америци и бавио се бизнисом, већ је дошао мени да продаје форе за развој науке...



Не знам од кад се вештине ратовања изучавају на техничким факултетима.... Вероватно су ми закинули неки предмет услед недостатка професора...



Мислим да је дотична госпођа давно прошла своје омладинске дане... А спорт може да види само на тв и то под условом да се укину шпанске серије...



Мој омиљена љуби је мајка... Рачунар кад закуца вероватно га прекрије ћебетом и одмах се наручује други... А да ли зна у потпуности да користи мобилни телефон, то би се морало проверити пред независним анкетним одбором који би формирали у скупштини Србије... А за интернет да се не хватам боље је...



Овај господин мисли да се животна средина опоравља андолима који се могу набавити у оближњој апотеци по још колико толико приступачним ценама... Значи ако видите болесно дрво трка апотека по андол...



Не знам од кад се технолози баве оваквим стварима... Мислим да чак не бих могао да претпоставим ред ове реакције ни да ли ту има међупроизвода или одмах настају продукти...



Овде ћу да будем кратак Косово и Метохија се бране кукама и мотикама...

Тако да драги моји и драге моје у овој земљи се не зна ни ко коси ни ко воду носи... Косци вoду носе водоноше косе... :/


:super::super::super:
:rotf::rotf::rotf::rotf:

Па ми смо још добри..ко нас води...

А шта нам је министар полиције Слобо ј.р, завршио од школа...

:think:
 
Dobro jarane smiri se malo razmišljaj pozitivno bez zajebancije ozbiljan sam sve bude i sve prođe možda zvuči kao kliše ali to jeste tako nisam srednjoškolac kao što misliš imam i ja godina sve će to biti ok ajde pozdrav :ok:

Ма знам ја да све буде и прође... Све се толерише у односу на вечност... Али не знам докле чекати и пуштати... Већини генерација на овим просторима је младост уништена са тежњом да се уништи цео живот док ми то мирно посматрамо... Мада увек се може створити илузија и неки лажни свет и побећи од свега тога... Некад сам добијем ове нападе нетрпељивост кад би као Садам стрељао све припаднике владе без да трепнем... Сад сам већ ок... xD
 
Кад сви нешто просипају памет ае и ја да проспем коју кап на врелу ринглу...
Разлог је једноставан зато што областима управљају људи који немају појма шта ту треба да се ради... Пример:


Уз дужно поштовање дотичном господину али какве везе он има са науком и технолошким развојем... Он је човек бизнисмен што није остао у америци и бавио се бизнисом, већ је дошао мени да продаје форе за развој науке...



Не знам од кад се вештине ратовања изучавају на техничким факултетима.... Вероватно су ми закинули неки предмет услед недостатка професора...



Мислим да је дотична госпођа давно прошла своје омладинске дане... А спорт може да види само на тв и то под условом да се укину шпанске серије...



Мој омиљена љуби је мајка... Рачунар кад закуца вероватно га прекрије ћебетом и одмах се наручује други... А да ли зна у потпуности да користи мобилни телефон, то би се морало проверити пред независним анкетним одбором који би формирали у скупштини Србије... А за интернет да се не хватам боље је...



Овај господин мисли да се животна средина опоравља андолима који се могу набавити у оближњој апотеци по још колико толико приступачним ценама... Значи ако видите болесно дрво трка апотека по андол...



Не знам од кад се технолози баве оваквим стварима... Мислим да чак не бих могао да претпоставим ред ове реакције ни да ли ту има међупроизвода или одмах настају продукти...



Овде ћу да будем кратак Косово и Метохија се бране кукама и мотикама...

Тако да драги моји и драге моје у овој земљи се не зна ни ко коси ни ко воду носи... Косци вoду носе водоноше косе... :/

:hahaha:
Imas bonu.
 

Back
Top