Zasto ima toliko apstinenata na izborima?

Njegova krivica je što nije bio populista i rekao ono što svi znaju, da će posle izbora desnica i evropejci morati da sarađuju. Ja ne volim populizam i pozdravljam svaki potez gde vidim da političari imaju stavove na osnovu realne situacije, bez obzira što ona nekad nije prijatna.



Da, ima više vrsta apstinenata:

Nekoga politika uopšte ne zanima niti je prati. To će uvek postojati.

Neko prati politiku ali je nezadovoljan ponudom na sceni pa ne glasa. Ovima bih preporučio da malo smanje kriterijume i nađu najsrodniju opciju (nije to tako teško), ili ako baš niko ne valja, da se sami uključe u politiku i pokažu da mogu/znaju bolje.

I treća grupa "apstinenata" su ovi što su nezadovoljni ponudom pa uvek glasaju za neke "padobrance" koji se niotkuda stvore na sceni. Pa tako dobijamo bizarne pojave kao što su Beli, Nestor i slični... koji se generalno ne bave politikom, pokupe glasove, "unovče" popularnost i nestanu bez traga. Po pravilu najveću korist od takvih ima Vučić dok njihovi glasači ostaju sa osećajem nasamarenosti i razočaranosti, po principu "svi su isti" i onda na sledećim izborima čekaju novog šarlatana-spasioca. Tako da je ovo najopasnija grupa glasača bezmozgaša zbog kojih prava opozicija svaki put izgubi dosta glasova.
Tako da je ovo najopasnija grupa glasača bezmozgaša zbog kojih prava opozicija svaki put izgubi dosta glasova.
Vidiš, ovakva izjava se u fudbalu naziva šutirati na svoj gol
 
Bitno je manja od potrebne, zato AV i dobija sa 44% : 24% - za njega je glasao baš svako kog možeš da ubediš pomoću televizije da se odlično živi. Sumnjam da on ima bilo kakvih biračkih rezervi…
Ok, može se reći da bi opoziciji odgovaralo da izadje nešto preko 4 miliona ljudi umesto 3,8 miliona. Samo za to je potrebno da postoje dve jake liste opozicije a ne jedna združena i nekoliko nacionalnih. Najveći saveznici Vučiću su upravo ti što neće da se udruže nego bauljaju oko cenzusa i ispod.
 
Ok, može se reći da bi opoziciji odgovaralo da izadje nešto preko 4 miliona ljudi umesto 3,8 miliona. Samo za to je potrebno da postoje dve jake liste opozicije a ne jedna združena i nekoliko nacionalnih. Najveći saveznici Vučiću su upravo ti što neće da se udruže nego bauljaju oko cenzusa i ispod.
Moje mišljenje je da je najjače pojedinačno Vučićevo oružje Nataša Kandić: Znaš i sam šta je izjavila kad je bila kod Kurtija.
 
Moje mišljenje je da je najjače pojedinačno Vučićevo oružje Nataša Kandić: Znaš i sam šta je izjavila kad je bila kod Kurtija.
Totalno nebitna osoba kao i Ana Lalić, Aida i Sandulović koje Vučić stavlja u prvi plan iako to nisu. Inače Vučićevi ljudi su ti ujedno Čeda, Čanak, Darko Obradović i Trifunović i ne skidaju se sa njegovih medija ako misliš da je problem u tome što Nova S i N1 guraju takve pojave.
 

Back
Top