Zasto ima toliko apstinenata na izborima?

izuzetan

Aktivan član
Poruka
1.546
Odgovor je jasan, zato sto nemamo opoziciju. Neko nedobronameran ili neko ko je glup recice pa cekaj ti si lud kako nemamo opoziciju. Imamo opoziciju kakvu god zelis raznovrsnu.

E ja kazem nemamo mi opoziciju. Kakva opozicija treba da bude u Srbiji da bi se nazvala opozicijom? PA TREBA DA SE BORI ZA OSLOBODJENJE OD OKUPATORA.

A da smo okupirani jednostavno je dokazati eno visemilionski narod na ulici Beograda, policija, sudstvo i Vucic rekli da gej parade nece biti a ambasador amerike reko da ce biti i na kraju parade je bilo, sto znaci da je okupatorska zadnja. Okupator moze da gazi i volju naroda i volju srpske policije i volju srpskih sudova i volju predsednika jer je okupator.

I sada vrlo jednostavno opozicija bi bila samo ona koja bi rekla da se bori za slobodu od okupatora. A mi takvu opoziciju nemamo..
 
Apstinenata je nešto oko milion i dvesta hiljada dok blizu četiri miliona izlazi na izbore.
Apstinenti su slobodni ljudi. Ovi sto izlaze u vecini su oni koji moraju da izlaze jer ce izgubiti poso. E sad 1 500 000 glasaca na izborima je fiktivno nepostojece. Ako uporedimo statistiku sa popisa i biracke spiskove danas vidimo da postoji oko milion ipo visak nepostojecih fantomskih glasaca.
 
Нема много апстинената на изборима.

Излазност је скоро 60 % од уписаних бирача.

То му дође око 80 % од оних који су у земљи и могу да гласају.

Дакле, 80 % излазност је велика излазност. А увек има оних које то не занима и не иду на гласање.
 
Apstinenti su slobodni ljudi. Ovi sto izlaze u vecini su oni koji moraju da izlaze jer ce izgubiti poso. E sad 1 500 000 glasaca na izborima je fiktivno nepostojece. Ako uporedimo statistiku sa popisa i biracke spiskove danas vidimo da postoji oko milion ipo visak nepostojecih fantomskih glasaca.
тих милион и по "фантомских бирача" су наши људи који су отишли у иностранство, а нису се одјавили овде, тако да и даље имају бирачко право.

Много наших људи одлази преко. Разлика између бирачког списка и пописа или броја издатих личних карата је управо број наше новије дијаспоре.
 
Odgovor je jasan, zato sto nemamo opoziciju. Neko nedobronameran ili neko ko je glup recice pa cekaj ti si lud kako nemamo opoziciju. Imamo opoziciju kakvu god zelis raznovrsnu.

E ja kazem nemamo mi opoziciju. Kakva opozicija treba da bude u Srbiji da bi se nazvala opozicijom? PA TREBA DA SE BORI ZA OSLOBODJENJE OD OKUPATORA.

A da smo okupirani jednostavno je dokazati eno visemilionski narod na ulici Beograda, policija, sudstvo i Vucic rekli da gej parade nece biti a ambasador amerike reko da ce biti i na kraju parade je bilo, sto znaci da je okupatorska zadnja. Okupator moze da gazi i volju naroda i volju srpske policije i volju srpskih sudova i volju predsednika jer je okupator.

I sada vrlo jednostavno opozicija bi bila samo ona koja bi rekla da se bori za slobodu od okupatora. A mi takvu opoziciju nemamo..
Tebe baš nešto muči ta gej parada 🤔
 
Odgovor je jasan, zato sto nemamo opoziciju. Neko nedobronameran ili neko ko je glup recice pa cekaj ti si lud kako nemamo opoziciju. Imamo opoziciju kakvu god zelis raznovrsnu.

E ja kazem nemamo mi opoziciju. Kakva opozicija treba da bude u Srbiji da bi se nazvala opozicijom? PA TREBA DA SE BORI ZA OSLOBODJENJE OD OKUPATORA.

Upravo taj deo opozicije "moramo da se odbranimo od okupatora" se nije udružio, pa je pola njih ostalo ispod cenzusa. Da se se udružili, sad bi Vučić bio razvlašćen u Beogradu. Zato se treba obratiti Nestoru i Zavetnici koji su uspešno "častili" Vučića ostankom na vlasti. Inače celoj desnici, ako uzmeš njihove političke programe i ukloniš logo partije, ne bi mogao da provališ koji je čiji, toliko vrte jedne te iste mantre, i onda najednom na izborima niko ne može ni sa kim, svako je umislio kako je poseban jer je Svemoćni baš njega pogledao i podario mu neograničenu mudrost i devičansku čistotu koju ne sme da "prlja" sa drugima. I bi Vučić :)
 
Апстинената нема уопште.

На изборним листама је дијасера којој није дозвољено да гласа (осим старим фановима радикала из Бјеча и Вранквурт Вароши), гомила мртвих људи и гомила Босанаца која се мобилише по потреби.

Кад избациш те фиктивне категорије, излазност међу резидентима је заправо висока.
 
Odgovor je jasan, zato sto nemamo opoziciju. Neko nedobronameran ili neko ko je glup recice pa cekaj ti si lud kako nemamo opoziciju. Imamo opoziciju kakvu god zelis raznovrsnu.

E ja kazem nemamo mi opoziciju. Kakva opozicija treba da bude u Srbiji da bi se nazvala opozicijom? PA TREBA DA SE BORI ZA OSLOBODJENJE OD OKUPATORA.

A da smo okupirani jednostavno je dokazati eno visemilionski narod na ulici Beograda, policija, sudstvo i Vucic rekli da gej parade nece biti a ambasador amerike reko da ce biti i na kraju parade je bilo, sto znaci da je okupatorska zadnja. Okupator moze da gazi i volju naroda i volju srpske policije i volju srpskih sudova i volju predsednika jer je okupator.

I sada vrlo jednostavno opozicija bi bila samo ona koja bi rekla da se bori za slobodu od okupatora. A mi takvu opoziciju nemamo..

Pa istina je sto nema opozicije, ali i je do mentaliteta - narod je takav da glasa samo kada osjeca da je materijalno ugrozen, bez toga ne osjecaju nikakvu odgovornost za zemlju.
 
Odgovor je jasan, zato sto nemamo opoziciju. Neko nedobronameran ili neko ko je glup recice pa cekaj ti si lud kako nemamo opoziciju. Imamo opoziciju kakvu god zelis raznovrsnu.

E ja kazem nemamo mi opoziciju. Kakva opozicija treba da bude u Srbiji da bi se nazvala opozicijom? PA TREBA DA SE BORI ZA OSLOBODJENJE OD OKUPATORA.

A da smo okupirani jednostavno je dokazati eno visemilionski narod na ulici Beograda, policija, sudstvo i Vucic rekli da gej parade nece biti a ambasador amerike reko da ce biti i na kraju parade je bilo, sto znaci da je okupatorska zadnja. Okupator moze da gazi i volju naroda i volju srpske policije i volju srpskih sudova i volju predsednika jer je okupator.

I sada vrlo jednostavno opozicija bi bila samo ona koja bi rekla da se bori za slobodu od okupatora. A mi takvu opoziciju nemamo..
Treba da bude ujedinjena i da ima svoj plan i program,a ne samo da napada ko sta nije uradio kako treba.Tek onda ce i narod poceti da ih slusa.Ovako razjedinjeni,je ocigledno da se bore samo za mesta u vlasti.
 
Upravo taj deo opozicije "moramo da se odbranimo od okupatora" se nije udružio, pa je pola njih ostalo ispod cenzusa. Da se se udružili, sad bi Vučić bio razvlašćen u Beogradu. Zato se treba obratiti Nestoru i Zavetnici koji su uspešno "častili" Vučića ostankom na vlasti

Krivicu snose i Miloš Jovanović i Vojislav Mihailović.

Ali, sada kada se već razgovara o mandatima opozicije, mislim da je diskusija o strankama koje nisu prešle cenzus..skoro nepotrebna.. Nisu prešli cenzus, nadam se da će se bolje organizovati za neke buduće izbore.

Kada su apstinenti u pitanju, postoje stvarni birači koji žive u Srbiji i zbog nekog svog inata ( ne pronalazim drugu reč ) ne žele da glasaju.

Postoje i birači koji su razočarani u opoziciju i ne žele da glasaju..možda će se njihov broj povećati..
 
Krivicu snose i Miloš Jovanović i Vojislav Mihailović.

Njegova krivica je što nije bio populista i rekao ono što svi znaju, da će posle izbora desnica i evropejci morati da sarađuju. Ja ne volim populizam i pozdravljam svaki potez gde vidim da političari imaju stavove na osnovu realne situacije, bez obzira što ona nekad nije prijatna.

Kada su apstinenti u pitanju, postoje stvarni birači koji žive u Srbiji i zbog nekog svog inata ( ne pronalazim drugu reč ) ne žele da glasaju.

Postoje i birači koji su razočarani u opoziciju i ne žele da glasaju..možda će se njihov broj povećati..

Da, ima više vrsta apstinenata:

Nekoga politika uopšte ne zanima niti je prati. To će uvek postojati.

Neko prati politiku ali je nezadovoljan ponudom na sceni pa ne glasa. Ovima bih preporučio da malo smanje kriterijume i nađu najsrodniju opciju (nije to tako teško), ili ako baš niko ne valja, da se sami uključe u politiku i pokažu da mogu/znaju bolje.

I treća grupa "apstinenata" su ovi što su nezadovoljni ponudom pa uvek glasaju za neke "padobrance" koji se niotkuda stvore na sceni. Pa tako dobijamo bizarne pojave kao što su Beli, Nestor i slični... koji se generalno ne bave politikom, pokupe glasove, "unovče" popularnost i nestanu bez traga. Po pravilu najveću korist od takvih ima Vučić dok njihovi glasači ostaju sa osećajem nasamarenosti i razočaranosti, po principu "svi su isti" i onda na sledećim izborima čekaju novog šarlatana-spasioca. Tako da je ovo najopasnija grupa glasača bezmozgaša zbog kojih prava opozicija svaki put izgubi dosta glasova.
 
Njegova krivica je što nije bio populista i rekao ono što svi znaju, da će posle izbora desnica i evropejci morati da sarađuju. Ja ne volim populizam i pozdravljam svaki potez gde vidim da političari imaju stavove na osnovu realne situacije, bez obzira što ona nekad nije prijatna.



Da, ima više vrsta apstinenata:

Nekoga politika uopšte ne zanima niti je prati. To će uvek postojati.

Neko prati politiku ali je nezadovoljan ponudom na sceni pa ne glasa. Ovima bih preporučio da malo smanje kriterijume i nađu najsrodniju opciju (nije to tako teško), ili ako baš niko ne valja, da se sami uključe u politiku i pokažu da mogu/znaju bolje.

I treća grupa "apstinenata" su ovi što su nezadovoljni ponudom pa uvek glasaju za neke "padobrance" koji se niotkuda stvore na sceni. Pa tako dobijamo bizarne pojave kao što su Beli, Nestor i slični... koji se generalno ne bave politikom, pokupe glasove, "unovče" popularnost i nestanu bez traga. Po pravilu najveću korist od takvih ima Vučić dok njihovi glasači ostaju sa osećajem nasamarenosti i razočaranosti, po principu "svi su isti" i onda na sledećim izborima čekaju novog šarlatana-spasioca. Tako da je ovo najopasnija grupa glasača bezmozgaša zbog kojih prava opozicija svaki put izgubi dosta glasova.
Svojim postovima ovde daješ sve od sebe da se tihi bojkot nastavi.

Samo napred!
 

Back
Top