Zaposlena majka

trachara:
dakle, rece mi jedna mama pre neki dan:
"ja ne radim, ja sam se posvetila deci!"
uuuuu, bolje samar da mi je lupila!

da li mislite da su zaposlene majke manje posvecene svojoj deci?
(izvinjavam se ako tema vec postoji. trazila sam, cini mi se da nema...)

Naravno da je manje posvecena deci, zar tu uopste ima neke sumnje?
 
Mi, žene ovog doba, pa još u ovakvoj zemlji-prosto moramo da radimo.
Radim od svoje 23-e godine. Tada sam već imala ćerku.
Imam četvoro dece. Uvek sam bila zaposlena. Često sam osećala grižu savesti zbog toga, iako sam deci posvećivala veoma mnogo kvalitetnog vremena i to mi je bilo veliko zadovoljstvo. Ali, godinama sam bila premorena i često na ivici očaja. U jednom periodu, pošto je moja mlađa ćerka dobila gadnu stafilokoknu infekciju, izavanu najverovatnije nedovoljnom higijenom u vrtiću, dala sam otkaz i nisam radila nekoliko godina.
Vreme sam tada provodila sa njima ili sama i često sam imala neodoljivu potrebu da budem malo sa nekim starijim od predškolskog uzrasta. Ta moja izjava ostala je u porodici kao anegdota.
Volim da radim, volim da budem sa decom. Često preživljavana frustracija nije mi bila baš laka.
Nekako sam ipak uspela da sve usaglasim, a da usput ne izgubim sebe potpuno. Sada su mi deca već velika i vidim rezultate svojih "muka". Sada se bavim i drugim stvarima (imam vremena) koje sam u ono vreme veoma želela da radim, ali nisam imala vremena. "Trpen, spasen!" :D
Preporučujem vam dve veoma dobre knjige: "Tajna srećne dece" i "Još tajni srećne dece". U njima ima nekoliko poglavlja na ovu i sl. teme.
Pozdrav mamama, najvećim radnicima najtežeg i najlepšeg posla na svetu.
 
KOCKARKA:
Pa nisu oni svemoguci treba im pomoci i preuzeti deo bremena sa njihovih krhkih ledja...




Varijanta da oboje radimo a decu da nam odgaja baba i deda ili neka dadilja i sl. ne dolazi u obzir:!:
Vrtic je odlicna stvar i deca treba da idu u vrtic zaista ali to je tek od 3 god. a sta je sa onim perodom od prvi godine (dokle majka ima pravo na porodiljsko) pa do te trece godine, ko ce te dve godine da Vam odgaja dete?

Ja bih vrlo rado pristao da zena zaradjuje a ja da se posvetim odgajanju dece, ako smatra da joj je posao toliko bitan :lol:
 
Да ли ћемо ми дочекати да у Србији просечна породица може да живи од једне плате?

Јел ти заступаш оно : тата служи као давалац сперме и доносилац пара у кућу, а мама служи да подиже, васпитава децу и брине о њима?
 
Hellen:
Да ли ћемо ми дочекати да у Србији просечна породица може да живи од једне плате?

Јел ти заступаш оно : тата служи као давалац сперме и доносилац пара у кућу, а мама служи да подиже, васпитава децу и брине о њима?
Ja ne znam ko sta treba da radi i za sta treba da sluzi.
Ali sam sigurna da oba zaposlena roditelja(sa minimalnim radnim vremenom od 8 sati + put od kuce do posla) mnogo malo vremena provode sa decom.
Ko treba da radi, a ko da sedi kuci, nemam pojma, ali znam da smo nas dvoje malo sa nasim detetom. I znam da su i meni moji roditelji nedostajali.
A opet da li bih bila dzangrizava, besna i nezadovoljna da ne radim, ne znam.:?
 
Pa raspodela obaveza je neminovna u braku. Sta ce ti zivot ako samo radis i nemas vremena za porodicu.E sad ako muskarac ne moze da zaradi dovoljno novca, onda znaci da nije sposoban i da je prerano usao u brak i da nije razmisljao glavom kad je pumpao gospodju.Sam brak je jedna velika obaveza a tek dete, to je vec ogromna obaveza.

a normalno da majka koja trosi svoju energiju na poslu i u putu od kuce do posla i nazad, ne moze da posveti dovoljno paznje svom detetu, ali najbitnije je to da propusta najlepse trenutke svog zivota, samo zato da bi mogla sebi da priusti neke mizerne stvari koje joj uopste nisu potrebne.Ako suprug ne moze da zaradi za racune i hranu onda ga treba kastrirati :idea:
 
Да ли се та сенка дивљег кестена под којом живиш налази у Србији???

Знам да није културно питати, али колико ти зарађујеш месечно?
 
mozhda i jesu, mene majka bash ne poznaje, moguce da je zato shto je ceo zivot bila 8h na poslu a 8h kod kuce
nije da ne poznaje skroz ali neke stavke ne poznaje
a mozda je neka priroda majke da ...
ne znam koja je priroda..opet i priroda je da zhene ranije krenu da radjaju
tako da ko da je bitno..mnogi se smore kad ne rade. ma svejedno je
 
loop:
Pa a normalno da majka koja trosi svoju energiju na poslu i u putu od kuce do posla i nazad, ne moze da posveti dovoljno paznje svom detetu, ali najbitnije je to da propusta najlepse trenutke svog zivota, samo zato da bi mogla sebi da priusti neke mizerne stvari koje joj uopste nisu potrebne.


jezivo...
 
Ма да, оцу је лакше кад пропушта најлепше тренутке живота свог детета...он ионако треба само да доноси паре!
 
Naravno da nije, ali neko zaist mora obezbedjivati sredstva za zivot, naravno da to ne moa da bude otac, ako je majka sposobna da zaradi vise od njega, onda moze i on da odgaja decu, vazna je samo raspodela obaveza.
Zato i rekoh, ako zena moze vise novca da zaradi od mene, ja bih vrlo rado prihvatio da ja budem taj koji ce da odgaja decu :)
 
loop:
Pa raspodela obaveza je neminovna u braku. Sta ce ti zivot ako samo radis i nemas vremena za porodicu.E sad ako muskarac ne moze da zaradi dovoljno novca, onda znaci da nije sposoban i da je prerano usao u brak i da nije razmisljao glavom kad je pumpao gospodju.Sam brak je jedna velika obaveza a tek dete, to je vec ogromna obaveza.

a normalno da majka koja trosi svoju energiju na poslu i u putu od kuce do posla i nazad, ne moze da posveti dovoljno paznje svom detetu, ali najbitnije je to da propusta najlepse trenutke svog zivota, samo zato da bi mogla sebi da priusti neke mizerne stvari koje joj uopste nisu potrebne.Ako suprug ne moze da zaradi za racune i hranu onda ga treba kastrirati :idea:
Pa majke na poslu uglavnom odmore.
cccc nije ni cudo sto nas je snasla bela kuga.
Ti si verovatno veoma uspesan, zaradjujes dovoljno i imas jedno dete, pa si sad dosao ovde da se hvalis. Ajde priznaj. :mrgreen:
 
Не знам, рекао је да треба кастрирати мушкарца који не може сам да зарађује за целу породицу, ал ме је искулирао кад сам га безобразно питала колика му је плата!
 
the shezika:
Pa majke na poslu uglavnom odmore.
:p :p
Ja se na poslu bas lepo odmorim, i sva odmorna i rasterecena odem po decu u vrtic. Da se razumemo, puno toga uradim na poslu, i to veoma odgovornom poslu, ali nema one druge vrste presije - ne strepim da li ce se deca umlatiti ili verbalno inatiti medjusobno cim samo na kratko napustim prostoriju sa njima :roll:

Vredan pomena je jos jedan momenat vezan za posao: od kada sam postala roditelj medjuljudski odnosi na poslu me apsolutno ne doticu. Tu sam da radim, zaradim novac da bih deci priustila kvalitetniji zivot - i to je pocetak i kraj price :razz:
 

Back
Top