Zakon postojanja - ponovo

Niko te ne razume!
Jel si se ikada zapitao zasto!
To je dovoljan dokaz da ti teorija nepotpuna
Bez namere da vređam, ali kad bih Zakon postojanja pokušao da objasnim stadu ovaca, pa me ni jedna ne bi razumela, llogičan zaključak ne bi bio da Zakon postojanja nije dobro objašnjen, već da ovce nisu dovoljno imteligentne da ga razumeju.
.Ljubo ne laprdaj molim te.
Svih 8milijardi ljudi koliko nas ima na zemlji ce kazu da si lud.
Za San se moze reci da ova tvoja teorija validna.
I nikako za jawu!
Jel cujes buku,najacu eksploziju,bol itd u ovom materijalnom svetu i realnosti...!
To se razlikuje od Sna itekako....
Ako želiš da razumeš Zakon postojanja, probudi se, nemoj da sanjaš.
Sad kod tebe jeste Bozanska sila,a kudio si u BOGA u svim tvojim predhodnim postovima!Kod ove tvoje teze i djavo i svetlosna bica postoje, a sam BOG ne postoji.............
Ti si se kao verski fanatih zalepio za reč "BOG", a pojma nemaš ko ili šta je Bog. Bog je Svest. Svest je ono koje raspolaže sa sedam sposonbosti, pomoću koji postoji večno i pomoću kojih je sveznajuća i svemoćna. I kad Bog ne bi bio Svest, tj. kad ne bi raspolagao sa sedam sposobnosti, šta drugo ni on mogao da bude? NIŠTA!
Ja nemam nista ni protiv tebe ni protiv ove teorije.
Imam protiv jer si sarlatan i hoces gluposti nama da proguras i da nas proglasis ludima...
Izvini drug,ali ovo svesno radis i to je za ludnicu!
Sad ću da ti objasnim šta je ludost. Polazim od činjenice da svi ljudi sveta znaju da je cilj, svrha i smisao njihovog postojanja, duhovno i materijalno blagostanje. I ludost, šarlatanstvo i satanizam je to kad svi ljudi na svetu žele da ostvare svoje duhovno i materijalno blagostanje pomoću svojih ideologija, politika, filozofija, vera i nacija, Pa umesto duhovnom i materijalnog blagostanja se zavade i zaratuju, zato što ne mogu da se slože čija je ideologija, politika, nacija ili vera prava, a čija kriva i na taj način, umesto duhovnog i materijalnog blagostanja, čitavu planetu i sve živo na njoj unište. I to je dokaz da su sve svetske ideologije, politike, filozofije, vere i nacije besmislena i bezvredna ludost. I da jedino Zakon postojanja nije ludost, jer jedino on argumentovano objašnjava da se duhovno i materijalno blagostanje može ostvariti samo pomoću jedinsrva sveta, mira, uzajamnog pomaganja i jedinstvenog pravednog svetskog društvenog i ekonomskog poretke. To čak ni ti, tvoj pajdaš i šarlatan Ibro . ne znate, niti propovedate., i ne primećujete da to sva društva pčeča i mrava, pa čak i sve ovce na svetu znaju.
 
Svako ko gleda ovaj video nek procita na youtube-u komentare sta moze da bude...
TO nesto ne moze da udje nikada u ovaj nas materijalni svet.
Svi koji negiraju i hule na Svetlosna bića, zapravo, hule na Boga. Niti i jedan od svetskih poznatih proroka, utemeljivača svetskih religija, nikada nije uspostvaio kontakt ni sa kakvim drugim Bogom, do sa nekim od Svetlosnih bića, koje mu se predstavilo imenom "Bog". Ovo znam iz iskustva mog kontakta sa jednim od Svetlosnih bića, koje je na mene, tokom 15 godina, prilikom mojih povremenih izlazaka iz tela, prenosilo Zakon postojanja.

I sada sam dužan da objasnim kako je moguće da Svetlosna bića sebe nazivaju imenom "Bog", a u Zakonu postojanja sam rekao da sem Svesti nikakvog drugog Boga nema.

Objašnjenje se nalazi u hijduističkom religijskom učenju o Božanskoj trojednosti bogova Višnua svedržitelja, Brame stvoritelja i Šive rušitelja. Gde stoji da su ta tri Boga jedan bog, od kojih je Višnu svedržotelj glavni biog, bez kojega Brama stvoritelj i Šiva rušitelj nisu mogući. Objasniću to sada na primeru Svemira koji se večito pretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja. Kvantni vakuum kao polje nematerijalne Svesti bi bio Bog svedržitelj jer iz njega ceo Svemir nastaje. A ona bića koja se prva bude iz Kvantnog vakuuma, koja u sebi nose kompletnu informaciju o Svemiru, po kojoj će da kreiraju Svemir, a to su Svetlosna bića, koja su svemoćna, su Bog Brama, stvoritelj. I na kraju , kada Svemir ostari i počne da se ruši i ponovo vraća u stanje mirovanja i odmaranja, tj. u stanje Kvantnog vakuuma, to je Biog Šiva rušitelj.

S obzirom da se u Svemiru sve pretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja, jer sve je napravljeno od Svesti, pa i Svetlosna bića, mogu to da objasnim i na primeru "jaje, pile, koka". Jaje sa živom i svesnom energijom i DNK informacijom o koki, to bi bio Bog Višnu svedržizelj. DNK molekul, sa informacijom i koki, koji će u jajetu da kreira pile, a zatim i koku, bi bio Bog Brama, stvoritelj. A koka koja će da snese novo jaje sa DNK molekulom i informacijom o sebi i na kraju ostarri i sruši se, bi bila Bog Šiva rušitelj.

Što se tiče hrišćanske dogme o Božanskoj trojednosti, "Otac, Sin i Sveti Duh", isto je. Sveti Duh je Svest. Isus Hrist u svojstvu Sina je Svetlosno biće koje se inkarniralo u ljudskom telu, sa zadatkom da po Božijem zakonu harmonije i dobra kreira ćovečanstvo na Zemlji. A Otac, to će na kraju da bude celo Čovečanstvo, ako bude uspelo da se po Božijem zakonu harmonije i dobra ujedini. Koje će vremenom da ostari i sruši se, tj. sve ljudske duše će da se vrate u duhovni svet iz kojeg su i krenule kada su se inkarnirale u ljudska tela na Zemlji.

Badja, ti i tvoj Ibro pojma o svemu tome nemate, jer ste šarlatani - umišljeni samozvani novi prorci i mesije. A, zapravo ste Satanine sluge, koje će svojim neznanjem da naprave veću štetu svetu, nego korist. I to je razlog što imate puno pristalica koji su isto neznalice kao i vi.
 
Nematerijalna #Svest moze biti samo San.
Materija
ili tvar se obicno shvata kao supstanca ili "gradja" od koje je nacinjena priroda,[1] odnosno sve sto se moze culima opazati i poseduje fizicke osobine.
A kad bih te pitao šta je materija i od čega se ona sastoji, to ne bi znao, jer to još uvek ne znaju ni fizičari. Odnosno, fizičari znaju da energija, koju zovemo još i imenom materija, nastaje iz nematerijalnog Kvantnog vakuuma, ali ne znaju šta je Kvantni vakuum.. Fizičari definišu energiju kao sposobnost kretanja i rada, a pojma nemaju čija je to sposobnost, tj. ko je taj koji postoji i raspolaže sposobnošću da se napregne, pokrene i počne da radi. Zato nemoj da se praviš pametan i pokušvaš ti da nas učiš šta je materija.
Materija u strukturnom pogledu javlja se u dva osnovna oblika: kao odredjena masa tj. skup cestica, i kao elektromagnetska energija, tj.valovi.
Da li te je to Ibro naučio. A da li ti je objasnio kako je to moguće*? Kako je moguće da iz Kvantnog vakuuma, koji nije materijalan, nastane materija? Naravno da ti nije objasnio, jer to se bez Svesti i njenih sedam sposobnosti ne može objasniti, a o Svesti ni jedan fizičar na svetu, pojma nema.
I taj tvoj
ZAKON POSTOJANJA JE NETACAN
Jedino je ovde tvoj nos, od jutros, netačan.
ZATO STO GA POBIJA DRUGI ZAKON.
ZAkon odrzanja materije glasi: Materija se ne moze unistiti, niti ni iz cega stvoriti, ona moze samo da se menja i da prelazi iz jednog u drugi oblik! Isto tako moze da se kaze da svest oblikuje materiju!
Ti ovaj tvoj "DRUGI ZAKON" slobodno, maci, pod rep baci. Zato što se sva mterija, isto kao i ceo Svemir koji je napravljen od materije, MOŽE UNIŠTITI. Kad se ceo Svemir sruši, ostaje samo nematerijalni Kvantni vakuum. Onaj isti nematerijalni Kvantni vakuum iz kojeg je materija i nastala. Ne kao materija koja postoji, već samo kao fizička radnja naprezanja i kretanja čestica i delova nematerijalnog Kvantnog vakuuma, tj. čestica i delova nematerijalne Svesti. Koje kad se napregnu i počnu da se kreće i rade i tako poprima energetska svojstva sile i mase i počinju fizički da se manifestuje kao ebergija. I kad čestice i delovi Kvantnog vakuuma, tj. svesti prestanu da se naprežu, kreću i rade, energija, Svemir i život kojisu od nje nastali, nestaju kao da ih nikad nije ni bilo. A ono što uistinu postoji, što raspolaže fizičkim sposobnostima da se napreže, kreće i radi, a to je nematerijalna SVEST i jedino je ona nestvoriva i neuništiva i većito se pretale iz oblika u oblik.
Nazalost mi jos uvek nemamo odgovor na pitanje Sta je Svest!
Znamo samo da je
n e m a t e r i j a l n a !
I na ovom forumu i u mojim video materijalima sam mnogo puta dao definiciju Svesti. Ta definicija glasi da je Svest ono koje je sposobno da sebe dovede u stanje svesnosti. Da bi u tome uspela Svest, mora da raspolaže sa pet psihičkih sposobnosti. To su opažanje, osećanje, pamćenje, mišljenje i razumevanje, pomoću koj stvara znanje, tj. infrmaciju o sebi i pomoću nje dovodi sebe u stanje svesnosti i bude to što jeste - Svest. Ali pošto Svest nije materijalna, ona mora da raspolaže i fizičkim ssposobnostima naprezanja i kretanja, pomoću kojih poprima fizička svojstva sile i mase i postane materijalna, jer bez toga ne bi mogla da dovede sebe u stanje svesnosti, jer ne bi imala šta da opaža, oseća, pamti, misli i razume.

Na kraju evo i video sa predavanjem Mladena Martinisa, fizičara zagrebačkog instituta za fiziku "Ruđer Bošković", na temu "Enrtgija nulte tačke". Ovaj fizičar je nedavno umro. "Nulta tačka" je momenat kada se neka energetska čestica pojavi u Kvantnom vakuumu, takoreći iz NIŠTA. Ovaj fizičar je svestan nemoći fizike kao nauke da objasni kako je moguće da energija koja je NEŠTO, može da nastane iz nečega koje izgleda kao NIŠTA. On posebno ističe kao probllem pojavu duhovnosti i svesnosti zajedno sa energijom. Ovaj video treba da pogledaju svi šarlatani koji se kunu u nauku, smatrajući da Nauka miože sve da objasni. A, zapravo, ne može ništa da objasni, isto kao ni svetske religije Boga u kojeg se kunu.

https://drive.google.com/file/d/1L3rsypRjVAXQaiP2UxXj7sMBUgEdgMC1/view?usp=drive_link
 
@Ljubo2
Ja bih voleo uistinu da tako bude kao sto ti kazes.
Nemam nista ni protiv tebe ni ove tvoje teorije.
Sta vise podrzavam da tako bude kao sto ti kazes.
Ali ne verujem u nju.
Zato sto osecam i vidim svu ovu moju materiju na sebi.
Moram da je negujem jer sam stvaran
i ako se razbolim moram da je lecim inace odem u
k* rac pod zemljom.
Narocito negujem ovu moju
tvar .... :hahaha:
 
A kad bih te pitao šta je materija i od čega se ona sastoji, to ne bi znao, jer to još uvek ne znaju ni fizičari.
To sam ti vec odgovorio u predhodnom postu sta je materija.
Ali ajde opet.
Materija je svaka supstanca koja ima masu i zauzima prostor, jer ima zapreminu. U nauci danas nema siroko prihvacene definicije materije. Materija bi se mogla definisati kao istovremena manifestacija mase i energije u vremenu i prostoru.
Jel ti to jasno!
Da li te je to Ibro naučio. A da li ti je objasnio kako je to moguće*?
Naravno da je objasnio svima.
Dokaz je yotub video sa preko 200hilj pregleda za nekih mesec dana.

Kako je moguće da iz Kvantnog vakuuma,
To nije kvantni vakum.
To se zove ETAR
koji nije materijalan, nastane materija?
Imas iBRIN video pa se edukuj malo.
https://youtu.be/_7CVloxyjgo?si=gLKCJ4jy-siSVn8a
Naravno da ti nije objasnio, jer to se bez Svesti i njenih sedam sposobnosti ne može objasniti, a o Svesti ni jedan fizičar na svetu, pojma nema.
Objasnio covek.
https://youtu.be/TGUf8eTq-sE?si=-PiiYHjOCLLlMODC
ostaje samo nematerijalni Kvantni vakuum. Onaj isti nematerijalni Kvantni vakuum
Kakav nematerijalni kvantni vakum!
Koliko puta moram da ti kazem da se
to zove ETAR
Sam TESLA ga je otkrio_opazio...
Nisi ga ti otkrio licno.
Ti ne priznajes ni TESLU covece.
Hoces da kazes da je on glup i da si ti u pravu.

iz kojeg je materija i nastala.
Pa jer nastala materija ili nije nastala!
Ne kao materija koja postoji, već samo kao fizička radnja naprezanja i kretanja čestica i delova nematerijalnog Kvantnog vakuuma, tj. čestica i delova nematerijalne Svesti.
Znaci priznajes da ETAR pravi te cestice i prvobitne svesti tj BOGA.
Ovo je da se prekrstis koliko si ti glup neki covek!
Ti si bre na najnizem nivou svesti cim tvrdis da taj tvoj nematerijalni kvantni vakum proizvodi svu tu inteligentnu svest celog univerzuma i da materija ne postoji.... :hahaha:
E moj ljubo....
Kako glasi ovo tvoje:
Nematerijalni kvantni vakum proizvodi inteligentnu svest celog univerzuma pa i svest svakog coveka....:hahaha:

Po tebi
Materija ne postoji !
Prvobitna svest tj BOG
ne postoji !
Djavo postoji.
Svetlosno bice postoji.
Sve naopako ide i sve sasavo kod tebe...
Sto god si stariji to si ludji...
Batali ovu tvoju tezu.
Vidis i sam da te niko ne razume na celom ovom svetu.
 
ZAKON POSTOJANJA - PONOVO
- Sažetak -


Koristiću samo naučne činjenice kao premise
Da skratimo tvoj zakon u sazetak i prostim recima da bude jasan svakom coveku.
Taj tvoj kvantni vakum kako si ga ti krstio ili prazan prostor mora da je mnogo inteligentan.
Cim ume da stvara nase duse iz nicega:
Ljudsku dusu,zemlju,sunce i citav univerzum!
I gle cuda i fikcije!
Koji opet ne postoji ....
:hahaha:
Postoji samo nasa dusa,djavo,svetlosna bica i sav taj prazan prostor.....
I ne postoji prvobitna svest tj Bog.

Ne postojimo ni mi i sve sto kao ljudi pravimo,...
To je samo nasa imaginacija......... :hahaha:

E moj @Ljubo2
Na sta si ti spao covece.....

ODJAVA iz ovakve glupe teze....STOP
 
Ja bih voleo uistinu da tako bude kao sto ti kazes.
Nemam nista ni protiv tebe ni ove tvoje teorije.
Sta vise podrzavam da tako bude kao sto ti kazes.
Ali ne verujem u nju.
Tvoj problem i jeste što si ti sposoban samo da "veruješ", a NE DA PROVERIŠ I RAZUMEŠ.
Zato sto osecam i vidim svu ovu moju materiju na sebi.
Ovo je primer da ništa ne razumeš. Ti niti možeš da vidiš, niti osetiš bilo kakvu materiju, zato jer nikakve, ni materije, ni energije, NEMA. I svi fizičari tvrde da materije nema, već samo energija. Ali problem je što za energiju tvrde da je ona fizička radnja kretanja i rada, pa je onda logično da ni energija ne postoji, već samo KRETAČ I RADNIK koji se kreće i radi i on je taj koji POSTOJI. Naravno, kada opažamo kretanje i rad, mi možemo da tvrdimo da to što opažamo POSTOJI, ali to nije kretanje i rad, već uvek i samo KRETAČ koji se kreče i radi. A mi ne možemo da opazimo tog kretača i radnjika, jer kad om prestane da se kreće i radi, ne nestaje samo kretanje i rad, već nestaje i kretač koji se kretao i radio. A možda i ne nestaje, već je on samo nematerijalan i neopažljiv, pa zato fizičari još uvek i ne znaju šta je materija, odnosno, energija. Ne znaju da to što se kreće i radi, su nematerijalne čestice i delovi kvantnog vakuuma. Niti znaju da su čestice i delovi kvantnog vakuuma, čestice i delovi nematerijalne Svesti, jer naučnici još uvek ne znaju ni šta je Svest.

I onda, kada ti opažiš svoje materijalno telo i tvrdiš da materija od koje jeomo građeno, POSTOJI, to znači da si ti u pravu, ali problem je u tome to što to što ti opažaš kao materiju i zoveš imenom materija, NIJE MATERIJA - MATERIJE NEMA. To što ti opažaš je NEMATERIJALNA NAPREGNUTA I POKRENUTA SVEST. Ona je JEDINA koja POSTOJI. Možeš je opaziti čulno samo kad vrši svoje fizičke radnje naprezanja i kretanja, Ali ne kao Svest, već kao energiju, t, materiju.

S obzirom da nije materijalna, Svest čak ni samu sebe no može opaziti da postoji kada se ne napreže i kreće, tj. čulno ne može dokazati sebi svoje postojanje. Ne može ni vančulno. Ona može opaziti samo svoje fizičke i prihičke radnje i to samo kada ih vrši i tako pomoću njih može samo da izvede logički zaključak da ona postoji. Kao što je to pre 400 godina francuski filozof Dekart otkrio kada je reka "Mislim, dakle, postojim". To Dekartovo otkriće nije ni čulno, ni vančulno, t, nije naučno, več LOGIČKO, tj. FILOZOFSKO. Reći #Mislim, dakle, postojim, to je samo čisti logilki zaključak.

Skoro sam negde pročitao - nisam se trudio da zapamtim gde, pa ne mogu da navedem - dva naučnika u nekom institutu za istraživanje Svesti su se kladila ko će pre da reši problem postojanja Svesti. Jedan je tvrdio da će u tome pre da uspeju naućnici, a drugi, filozofi. NAravno, problem postojanja Svesti mogu da reše samo filozofi, iz razloga što Svest ne može da se opazi ni čulno, ni vančzlo. Čak ni ona samu sebe ne može ni na koji način da opazi, već samo pomoću svojih fizičkih i psihičkih radnji da izvede logički zaključak da postoji, onako kako je to Dekart učinio. A što se nauke tiče, što važi i za metafiziku, ona može za predmet svog naukovanja da ima samo čulno i vančulno opažljive fizičke i psihičke radnje Svesti i to je sve. A nikada ni čulno, ni vančulno neće uspeti da odgovori na pitanje ŠTA JE SUŠTINA svih mogućih fizičkih i psihičkih radnji, tj. ko ili šta je njihov VRŠILAC. To može samo LOGIKA, tj. FILOZOFIJA, isključivo onako kako je to Dekart učinio.

Da bi onaj krajnji zakljućak bio, da ti BADJA007, kada opažaš svoje materijalno telo ili bilo šta drugo što je materijalno, i tvrdiš da materija POSTOJI, ti si tada u zabludi, jer nikakve materije nema. Jer to što ti zoveš imenom "materija", nije materija, VEĆ NAPREGNUTA I POKRENUTA NEMATERIJALNA SVEST.

Objasni to i svom pajdašu i "NAUČNIKU" Ibri, jer ni on to ne zna. A ko god to ne zna, TAJ NE ZNA NIŠTA.Jer sve što neko tvrdi da zna, a o Svesti ne zna ništa, to nije znanje, već samo VERA I VEROVANJE. I to i jeste razlog što svetom, na štetu sveta, još uvek vladaju razne vrste verovanja, a ZNANJA i ISZNE, NIGDE.

Jer Znanje se može steći samo o onome što POSTOJI, a to je jedino Svest, a o Svesti koš uvek niko ništa ne zna. I jedini ko može steći znanje o Svesti, je opet Svest.
 
To sam ti vec odgovorio u predhodnom postu sta je materija.
Ali ajde opet.
Svi pokušaji naučnika, pa i tog tvog Ibre iz NASA-e, su laprdanja. Ne postoji nikakva materija, već samo Svest koja se napreže i kreće.
To nije kvantni vakum.
To se zove ETAR
Zahebo si se. Možeš tome dati ime kakvo god želiš, čak i ime "Bog", ali ako ne znaš da je to Svest i ako ne znaš ŠTA je Svest, KAKO ona postoji i ZAŠTO i da sem Svesti i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti ničega drugog nema, ti ćeš i dalje da budeš samo vernik A biti vernik je isto kao i biti NEZNALICA.
Objasnio covek. Kakav nematerijalni kvantni vakum Koliko puta moram da ti kazem da se
to zove ETAR Sam TESLA ga je otkrio_opazio..Nisi ga ti otkrio licno. Ti ne priznajes ni TESLU covece. Hoces da kazes da je on glup i da si ti u pravu.
Rekao sam ti da kad damo ime nekom fenomenu, pa makar i ime "eter" ili "Bog", to nikako ne znači da smo mi tim imenom i objasnili taj fenomen i da sada znamo o čemu se tu radi i kako je taj fenomen uopšte moguć. I svaka čast Tesli, ali je činjnica da ni on nije objasnio Svest. Niti je to bio njegov životni zadatak. Tesla je rekao; "Sve je energija, sve je svetlost i sve je elektricitet", ali nije objasnio, ni on, niti bilo ko drugi, šta je ni energija, svetlost i elektricitet i kako su oni mogući. Zato, Badja007, nemoj mnogo da laprdaš, pozivajući se na nauku i naučnike, jer sva svetska nauka, koja još uvek nije objasnila apsoluto ništa i dalje je samo VERA. Utvrditi da nešto JESTE, nije i OBJAŠNJENJE KAKO JRE MOGUĆE to što jeste-
Pa jer nastala materija ili nije nastala!
Materija, niti je nastala, niti može nastati. To što zoveš imenom "materija" , nije materija, već Svest koja se napreže, kreće i radi. Utuvi si to već jednom u tu svoju tikvu. Nemoj da tvrdiš ništa što nisi u stanju da proveriš i objasniš. Uz napomenu da se ništa ne može ni proveriti, ni objasniti do Svest i njenih sedam sposobnosti. Zato što ništa drugo ne postoji do Svest i njenih sedam sposobnosti, I zato što se sve može i proveriti i objasniti samo pomoću Svesti i njenih sedam sposobnosti.
Znaci priznajes da ETAR pravi te cestice i prvobitne svesti tj BOGA.
Kakav "eter i i svest Boga" i kakva ***** materina? Postoji samo Svest i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i Svest je i eter i materija i Bog.
Ovo je da se prekrstis koliko si ti glup neki covek!
Ti si bre na najnizem nivou svesti cim tvrdis da taj tvoj nematerijalni kvantni vakum proizvodi svu tu inteligentnu svest celog univerzuma i
Nemoj više da tvrdiš da nisi rekao da sam glup, i da pokušavaš sa svojim glupostima da dokazuješ da sam glup, jer tako sam ispadaš glup. Jer ja nikada i nigde nisam rekao da "kvantni vakuum proizvodi su inteligentnu Svest". Rekao sam samo to da je ono što fizičari zovu imenom " nematerijalni Kvantni vakuum", zapravo, polje nematerijalne Svesti i to sam podrobno i objasnio.
da materija ne postoji.... E moj ljubo....Kako glasi ovo tvoje:Nematerijalni kvantni vakum proizvodi inteligentnu svest celog univerzuma pa i svest svakog coveka....
Pa ti stvarno ništa ne razumeš. Šta ti imaš umesto glave? Evo hiljaditi put ću da ponovim, Reć "POSTOJANJE" se može upotrebiti samo za SVEST, jer samo ona postoji. Materija je fizička radnja naprezanja i kretanja Svesti. Materija NE POSTOJI bez Svesti kao kretača koji se kreće. I kad god opaziš to što zoveš imenom "materija", zapamti da to nije materija, već Svest koja se napreže i kreće. I da to što ti zoveš imenom "materija" nestaje kao da ga nikad nije ni bilo, ćim Svest prestane da se napreže i kreće. Ponavljam se ovde iz posta u post kao budala, zato što budala nije u stanju ništa da razume.
Po tebi
Prvobitna svest tj BOG ne postoji !
ZAŠTO LAŽEŠ? PO meni, samo Svest, koju možeš da zoveš i imenom "BOG," jer nešto jedinio koje POSTOJI
Djavo postoji.
Svetlosno bice postoji.
OPET LAŽEŠ: Po meni, sve što se može opaziti, bilo čulno ili vančulno - i đavo i svetlosno biće i materija i celi materijalni Svemiir, nema značenje postojanja. Značenje postojanja ima samo ono od čega je ceo Svemir sagrađen. Isto kao što kula na plaži koju dete napravi od peska, nema značenje postojanja, već samo pesak od kojeg je kula napravljena, koji postoji i pre kule i u kuli i posle kad se kula sruši. I kad je reć o Svemiru i svemu iz čega se on sastoji, uistinu postoji samo građa od koje je Svemir sagrađen. A to je uvek i samo NEMATERIJALNA SVEST, koja se npreže i kreće i kao kad se napregne i pokrene poprima fizička svojstva sile i mase i mi to onda zovemo imenom "energija".

Sve naopako ide i sve sasavo kod tebe...Sto god si stariji to si ludji...Batali ovu tvoju tezu.
Vidis i sam da te niko ne razume na celom ovom svetu.

Badja007, da te pitam: Da li ste ti i tvoj pobratim Ibro tiđavoli, poslani od Lucifera da oborite Zakon postojanja, odnosno da zbunjuješ i zavodite ljude da i dalje ne razumeju Zakon postojanja, kako bi Lucifer sa svojom đavolskom mafijom mogai i dalje da drži svet u laži i tako i dalje, na štetu sveta vlada svetom?
 
Da skratimo tvoj zakon u sazetak i prostim recima da bude jasan svakom coveku.
Taj tvoj kvantni vakum kako si ga ti krstio ili prazan prostor mora da je mnogo inteligentan.
Badja007 - ne sheri više i ne smrdi! To nije moj Kvantni vakuum već onih koji sebe nazivaju bajnim "naučnicima" poput tebe i Ibre. Vi to zovete imenom "kvantni vakuum", zato jer pojma nemate šta je to čemu ste dali ime "Kvantni vakuum". Po meni, to je polje nematerijalne Svesi, a ja sam podrobno objasnio i šta je Svest i kako ona postoji i zašto.

I ne postoji prvobitna svest tj Bog.
Sve što neko tvrdi da postoji, a ne može ni da dokaže, ni objasni, nije ISTINA, već LAŽ, tj. samo VERA. Tvoj Bog kojeg ne možeš ni da dokažeš ni da objasniš je samo LAŽ, tj. VERA. A što se Svesti i njenih sedam sposobnosti toče, to jedinio ima značenje Istine, jer to je jedino što može da se proveri, dokaže i objasni. Dakle, Badja==7, ti si jedan veliki LAŽOV.
Ne postojimo ni mi i sve sto kao ljudi pravimo,...To je samo nasa imaginacija.........
Tačno, ne postoje ni ljudi, niti oni bilo šta prave. Postoji samo Svest koja od sebe same pravi oblik čoveka, isto kao i oblik magarca i ona je ta koja sve radi što čovek ili magarac radi.
ODJAVA iz ovakve glupe teze....STOP
Ovo ti je jedino pametno od svih gluposti koje si u ovoj temi izglupetao.... PIŠ...SER...STOP.
 
Ovaj covek tvrdi:
Da nas je sve ljude ovoga sveta stvorio ovaj hladni i mracni prazan prostor u kome nije bilo ni zemlje, ni sunca i nicega,pa ni cestica na samom pocetku!
Ili obrne curak pa kaze da svi mi ljudi kao duse zauvek postojimo u tom(praznom) mracnom i hladnom prostoru na -270C.kao duse lebdimo u prostoru i da nase telo i celokupna materija kao sto je zemlja,sunce itd ne postoji vec je nasa imaginacija kao u Snu......

Ispravno da se jednostavno kaze da svaki covek razume bio on pismen ili nepismen.

Zdravorazumski je da se kaze da je prvobitna Svest nastala nekako u Etru.

Svest moze da se javlja u dva oblika.
- U Materijalnom.
- U Nematerijalnom.


Materija
ne moze da postoji bez svesti tj duse.
To vidimo na primeru kada covek umre raspada se telo itd...
Svest ili dusa je moguca i moze da postoji samo u Materiji i u ovaj zivot kakvog ga znamo.
To je ovaj nas zivot na jawi.

Svest ili dusa moze da postoji i u
Ne_materijalnom svetu-
To je taj osecaj kako to dozivljavamo dozivljaje
U Snu !

To je ono sto svi mi kao ljudi spoznajemo i znamo.

Ovaj covek @Ljubo2
Se frlja izrazima i naucnim terminima da bi zbunio sve nas.
Nista on tu ne objasnjava vec pravi sprdnju sa ovim PDF i celokupnom filozofijom.
 
Ovaj covek tvrdi:
Da nas je sve ljude ovoga sveta stvorio ovaj hladni i mracni prazan prostor u kome nije bilo ni zemlje, ni sunca i nicega,pa ni cestica na samom pocetku!
Đavole Badja007, opet lažeš i huliš na Boga. Uvek sam tvrdio da je prazan prostor NIŠTA i da iz NIŠTA ne može nastati NEŠTO. I uvek sam tvrdio da u praznom prostoru egzistira Svest (možemo je zvati i imenom "Bog"), koja raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, pomoću kojih je od sebe same stvorila svet.
Ili obrne curak pa kaze da svi mi ljudi kao duse zauvek postojimo u tom(praznom) mracnom i hladnom prostoru na -270C.kao duse lebdimo u prostoru i da nase telo i celokupna materija kao sto je zemlja,sunce itd ne postoji vec je nasa imaginacija kao u Snu..
Djavole, Badja007, opet lažeš i huliš na Boga. Tvrdim da su naša tela, duše, kao i ceo Svemir, koji su nastali od Univerzalne Svesti (Boga), i dalje ostali ta Univerzalna Svest (Bog)i, a to znaći da raspolažu sa sedam sposobnosti i da su večne, nestvorive i neuništive, već se samo pretaču kroz svoja tri priodna oblika i stanja, isto kao i Univerzalna Svest (Bpg), čiji su nedeljivi deo.
.Ispravno da se jednostavno kaze da svaki covek razume bio on pismen ili nepismen.
Svaki čpvek, bio pismen ili nepismen, može da razume da on raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i da je on Svest. To ne može da razume samo onaj ko je mentalno zaostao.
Zdravorazumski je da se kaze da je prvobitna Svest nastala nekako u Etru.
E, moj pamernjakoviću, to si pokupio of pametnjakovića Ibre. A kad bi vas obojicu neko pitao,ŠTA je ETER, ni jedan od vas to ne bi znao. Inače, osobina svih ljudi sveta koji ne znaju Istinu o postojanju materije, života i Svemira, kao i onih koji sebe smatraju najobrazovanijim, jeste da oni, kada žele da objasne nateriju, život i Svemir, jednostavno izmisle Boga, Etere ili nekog drugog "klinca-palca" koji ne postoji, da pomoću njega objasne sve, pa se onda svi prave pametni kako sve znaju. Čak znaju i da se posvađaju, pa i zarate oko toga što ne mogu da se slože čiji je "klinac-palac" pravi, a čiji krivi.
Materija ne moze da postoji bez svesti tj duse.
To se kaže: "sheri, sheri, moj golube beli". Odnosno, ispravno se kaže da materija ne može da postoji uopšte, već samo NAPREGBUTA I POKRENUTA NEMATERIJALNA SVEST, koju neznalice zovu imenom "materija".
To vidimo na primeru kada covek umre raspada se telo itd...
Svest ili dusa je moguca i moze da postoji samo u Materiji i u ovaj zivot kakvog ga znamo.
To je ovaj nas zivot na jawi
Bože, pomozi ovom našem jadnom malom Badji007, prosvetli ga, da može makar nešto da razume! Da može da razume da telo i duša nemaju nikakve veze sa životom tela, već samo sa samim spbom, jer oni su taj život koji postoji pre tela i svojim znanjem i radom, uz pomoć svojih sedam sposobnosti grade telo kao organizaciju svog kretanja i rada i ostaju da postoje živi, zdravi i veseli i kad se telo kao organizacija raspadne.
Svest ili dusa moze da postoji i u
Ne_materijalnom svetu-
To je taj osecaj kako to dozivljavamo dozivljaje
U Snu !
Nema materijalnog sveta, jer materija ne postoji. Sve je duhovni svet. Kad se nematerijalna Svest napregne i pokrene, ona se fizički manifestuje kao elektromagnetno polje koje vibrira i ta polja, koja mogu da budu velika kao Svemir ili mala kao elementarne čestice su ono što možemo da zovemo imenom "duhovni svet". I kada ta živa i svesna polja, putem samoorganizovanja naprave atome, nebeska te, galaksije ili tela, ćelija, biljaka i ljudi, to je ono što mi u svom neznanju zovemo imenom "materijalni svet". A to i dalje nije materijalni, već živi i svesni, tj. DUHOVNI SVET:
Se frlja izrazima i naucnim terminima da bi zbunio sve nas.
Nista on tu ne objasnjava vec pravi sprdnju sa ovim PDF i celokupnom filozofijom.
Taj čovek, Mladen Martinis, je pravi pametni fizičar, upravo zato što ništa ne objašnjava. I ja sam njegov video upravo zato i postavio što ništa ne objašnjava. A pametan je po tome jer je svestan i priznaje da fizilka sa svojim ćulnim i eksperimentalnim metodama, ne može objasniti apsolutno ništa, odnosno, da ne može da objasni ono najglavnije, a to su nematerijalna Svest i nematerijalni Kvantni vakuum iz kojeg nastaju život i Svemir.. On nije kao taj tvoj Ibro, kojega ljudi slušaju samo zato što je bio NASA-in službenik, pa misle da on sve zna. A zapravo, ne zna ništa i običan je ŠARLATAN.
 

Svi oni koji bi želeli da se upoznaju sa svim dosadašnjim neuspelim pokušajima naučnika i filozofa sveta da reše problem postojanja Svesti, treba da ogledaju ovo izvrsno predavanje dr. MIle Alečković o tome, pod naslovom "Kvantna psihoogija".

Postavlja se pitanje, zašto su svi dosadašnji pokušaji bili neuspešni?

Odgovor je vrlo prost i glasi, zato što sve ono čime su se naučnici i filozofi bavili, misleći da se bave Svešću, a to je sve ovo što dr. Mila Alečković nabraja, NIJE SVEST. Sve su to samo čulno i vančulno opažljive fizičke i psihičke radnje Svesti, koje nisu Svest. Svest nije materijalna i kao takva niije opažljiva ni čulno, ni vačćulno i zbog toga ne može postati predmetom inaučnog istraživanja, eksperimentisanja i dokazivanja.

Jedino što o Svesti sigurno možemo da znamo, a sa tim se i svi naučnici i svi ljudi sveta slažu, je to da Svest POSTOJI. Ali problem je što niko dugi ne može da zna da ona postoji, do jedino ona sama - Svest. Ne na nićin što će da opazi sebe, bilo čulno ili vančulno, već samo da izvede logički zakljulak da ona postoji. A pošto je logika filozofska disciplina , to jedino filozofija može rešiti tajnu postojanja Svesti i niko drugi. I to jedino uz pomoć metode koju je još pre 400 godina otkrio francuski filozof Dekart, kada je rekao: "MISLIM, DAKLE, POSOJIM".

Ova Dekartova metoda je logička. Dekartova Svest, koja je, kao i bilo čija druga Svest, svesna svojih fizičkih i psihičkih radnji koje vrši, jerino pomoću njih može da izvede zaključak da ona Postoji, što je i logično, jer da ne postoji, ne bi mogla da ih vrši, I to je neoboriv dokaz o postojanju Svesti koji svaki čovek na svetu može da proveri. I sem tog dokaza nikakvi drugi dokazi o postojanju Svesti ne postoje,

Čovekova Svest može da vrši sedam različitih fizičkih i psihičkih radnji. To su: naprezanje, kretanje, opažanje, osećanje, pamćenje, mišljenje i razumevanje. I pomoču svake od njih, u vreme kada ih vrši, Svest sebe dovodi u stanje SVESNOSTI i pomoću te svesnosti dokazuje sebi da postoji.

A za čudo, fizičari i biolozi su došči do otkrića da u Svemiru, sem energije i informacije, ničeg drugog nema. I da se energija i informacija sastoje upravo od onih istih sedam fizičkih i psihičkih radnji, kojima i čovekova Svest raspolaže i pomoću njih dovodi sebe u stanje Svesnosti. A pošto je čovekovo telo, isto kao i celi materijalni Svemir, nastalo iz nematerijalnog Kvantnog vakuuma, logično je zaključiti da je Kvantni vakuum polje nematerijalne Svesti, koja raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, pomoću kojih, kad počne da ih koristi, dovodi sebe u stanje svesnosti i na taj način uzrokuje sebe kao Svest.

Pa bi, na kraju, ispravna definicija Svesi glasika, da je Svest ono koje je sposobno da sebe dovede u stanje svesnosti. I da Svest da bi uspela u tome, mora da raspolaže sa sedam različitih fizičkih i psihičkih sposobnosti i vrši sedam različitih fizičkih i psihičkih radnji. I da ona može svoje fizičke i psihičke radnje da opaža ćulno i vančulno, a sebe kao vršioca tih radnjio ne može da opazi ni čulno, ni vančulno, več samo da pomoću njih uzvede logički zaključak da ona postoji.

I to je razlog što naučnici nikada neće uspeti da reše problem postojanja Svesti, jer sve što čulno i vančulno može da se opazi NIJE SVEST, već su to samo čulno i vančulno opažčjive fizičke i psihičke radnje Dvesti. Svi odgovori u vezi postojanja Svesti na pitanja ŠTA je Svest, KAKO ina postoji i ZAŠTO, u domeni su logike, tj. filozofije.

Uz napomenu da su odgovori na pitanja ŠTA je Svest, KAKO ona postoji i ZAŠTO, ujedno i odgovori na pitanja ŠTA je Bog, KAKO on postoji i ZAŠTO, jer sem Svesti, koja je uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji, od sebe same, stvorila ceo Svemir i život u Svemiru, nikakvog drugog Boga NEMA.
 

Back
Top