Za Pocetnike

@danijelVR, procitao sam to detaljno uputstvo ali kod mene nece tako da ukljuci opciju za daljinsko ubacivanje kljuceva. Kada stisnem broj "7" pa zatim dugme "info" na ekranu mi se pojavi samo informacija koje emisije na tom kanalu idu u narednih sat-dva. :confused: A u informacijama o modelu nemam stavku "Flash memoriju" evo i slika mada je malo mutna.
 
@danijelVR, procitao sam to detaljno uputstvo ali kod mene nece tako da ukljuci opciju za daljinsko ubacivanje kljuceva. Kada stisnem broj "7" pa zatim dugme "info" na ekranu mi se pojavi samo informacija koje emisije na tom kanalu idu u narednih sat-dva. :confused: A u informacijama o modelu nemam stavku "Flash memoriju" evo i slika mada je malo mutna.

Idi na ovu adresu: _http://www.head.us.pn (na ovoj adresi skidas najnovije emulacije).
Udji u ''He@d HD Serie'' i skini ''KEYFLYHD500FTA_06_03_2008.zip''
Loader za sw skini ovde: _http://rapidshare.com/files/102006974/Ld2.3.zip.html
Taj sw ubaci u risiver i imaces: tps au, premiere au, polsat au,...
Proceduru za ubacivanje sw-a imas u onom mom uputstvu...

Paznja!

Dva razlicita risivera:
He@d 500 FTA
He@d 500 FTA Keyfly (ti koristis ovaj)

Nemoj ubacivati u svoj risiver sw od He@d 500 FTA!

poz
 
Trazhim pomoc. U momentu moj resivier METABOX III. je mrtav. Kad ga upalim na njemu pishe samo "ON", i nishta vishe. Izgleda da sam postavio krivi soft na njemu. Kako da vratim u zhivot ovaj resiver sa RS-232.:confused::worth:
 
Ja ne znam nista o digitalnim resiverima a imam Strong 6011 njemu gledam samo Thor 2,3elit i na kojoj stranici da trazim nove kljuceve i pod kojim nazivom posto bas nista ne znam. Mogu i neki savjeti koji je satelit dobar i koje programe ima mislim one bolje ne sve programe. Unaprijed hvala
 
Potreban Vam je loader sa kojim cete ucitati novi softver u vas risiver.

http://www.singlix.org/freetv/index.html

fajl se zove CPupgrade107.zip

4.Zatim softver

http://www.croteam-sat.org/aploud/index.php

Velicina .bin fajla je tacno 1.703.936 Bytes

Procedura je sledeca: ugasite risiver (standby mode),povezete kablovima,(za windows XP/2K) desni klik na My Computer/Properties, izaberete Hardware tabulator,pa Device manager,odaberete Ports (COM&LTP) pa COM1,idete na port settings
pa stavite na Bits per seconds 115200 i flow control na none,pritisnite OK i startujte loader.Otvorite .bin fajl sa Open koji ste skinuli(otpakujte ga ako je zipovan).Sad je tu malo konfuzan meni jer vi zapravo radite za kompjuterom pa bi trebalo da pise upload software a ne download,ali bitno je da vrsi posao.Ucitate bin fajl i kliknete start i upalite risiver.Akoste dobro napravili kabl treba da pise Transferring i da pocne.Sacekate 5-6 minuta,kad zavrsi,risiver ce se sam upaliti.Preporuka da odmah zatim ponovite postupak sa ucitavanjem liste kanala koju ste prethodno snimili sa opcijom Upload data.
Evo je lista komandi uploadera
1.Download software: prebacuje bin fajl sa racunara u risiver,znaci kompletan meni sa listom kanala bez favorites odeljka
2.Download data: prebacujete listu kanala iz favorites odeljka koji ste prethodno skinuli sa risivera.
3.Download loader: nece vam trebati (nadam se)
4.Download all: pojma nemam
5.Download key: prebacuje kljuceve za otkljucavanje kanala (nemojte se nadati cudima,uvek pise da otkljucava sve,imacete srece ako Vam ne zakljuca i ono sto ste vec otkljucali sa software-om)
6.Upload data:Skida favorite listu kanala koje ste memorisali.
7.Upload key:skida bazu kljuceva sa risivera (odlicno ukoliko se ispostavi da ste novim keyem bolje kanale izgubili a losije dobili)
8.Upload software:skida kompletan software sa risivera
Neke opcije Vam nisam objasnio jer ih nisam ni koristio.

Naravno trebace vam editor kanala (ako necete da vam se npr. HTV RT1 zove tako vec Hrvatska TV 1)lakse je to uraditi preko kompa.A mozete i obrisati kanale koje jednostavno ne zelite da stalno preskacete,kao i da lakse napravite Favorites listu,promenite im imena itd.I on se nalazi na prvoj adresi pod imenom Channel editor 1.0.7.
Nalazicete na netu razlicita imena za vas software poput MX...SW...TURK...topla preporuka nadjite za pocetak verziju SW3.3.35-KEY-UPGRADE.bin.Jedino sto se razlikuje su izgledi menija i korisne opcije poput dodatnih informacija o tipu zastite itd...

http://www.satkey.ch/

Tu imate veliku bazu bin. fajlova za vas risiver.
E da 9339 ili 9976 su vam kodovi za otvaranje menija za kljuceve u zavisnosti sta skinete.
BITNA JE VELICINA BIN FAJLA,ZAPAMTITE!!!!

http://www.croteam-sat.org/aploud/index.php

Velicina .bin fajla je tacno 1.703.936 Bytes
Jeli zna iko koji je ovo softver kod GLOBO 6010?I jeli zna iko kako se ručno može da unosi?
 
Vrlo malo znam o digitalnim resiverima pa bih pitao nesto,vec dugo imam strong 4355 evolution i poslednje sto sam gledao su bili taquila kanali koje sam otkljucavao sa daljinskim ali vise nemoze jer je D+ presao u novi sistem kodiranja NAGRA 3.Mene zanima da li je moj resiver zastario tako da vise nemoze niti ce moci ista otkljucavati cak i da NAGRA 3 bude probijena ili i da se to desi necu moci sa njim otkljucavati pomenute kanale?
 
Vrlo malo znam o digitalnim resiverima pa bih pitao nesto,vec dugo imam strong 4355 evolution i poslednje sto sam gledao su bili taquila kanali koje sam otkljucavao sa daljinskim ali vise nemoze jer je D+ presao u novi sistem kodiranja NAGRA 3.Mene zanima da li je moj resiver zastario tako da vise nemoze niti ce moci ista otkljucavati cak i da NAGRA 3 bude probijena ili i da se to desi necu moci sa njim otkljucavati pomenute kanale?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-DA bi ručno ubacivao ključeve(dekodirao kanale) prvo moraš spojiti recevier sa kompom i ubaciti novi sw,pa tek onda ručno ključeve
-Kabel se zove "nul-modem",a za soft ću malo potražiti.Odmah da te razočaram,ne vjerujem da će se išta novijega naći za taj model.
Upute moram pronaći,negdje sam ih spremio,a ne znam gdje
-Zato jer je to stariji model.Za sve strongove modele,kad su izišli na tržište su odmah izbacivali i sw-e za njih.I sa onim modelima(tada novim) se uvijek moglo bar nešto gledati.
A nakon par mjeseci,kad bi došli novi modeli za stare više nije bilo nikakve podrške.Ili slabe i to na kapaljku.
Iz tog razloga sam zamrzio strong recivere
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-Koji se program koristi za ubacivanje kljuceva u str 4355

-odgovor-
-
-Nažalost to je prastari receiver za kojeg nema emulatora!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-imam strong 4355,da li on može da otključa neki kanal ili je skroz zastario?Ako neko zna molim da mi javi.

-odgovor-

-zastario,totalno,mjenjaj,preporucam Yumatu za male pare
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Ovo sam nasao na jednom forumu...pa ti vidi sta ti je kombinacija...Poz-Zor@n...;)
 
Hvala Zoranu na odgovoru,razmisljam nesto o dreamboxu 500 gledao sam na ebay mozda ga i kupim mada ima kako vidim i kineskih koje nebih a ima ih i sa oznakama DM 500 S, DM 500 C e sad koji bi bio bolji od ovih 500,sto se tice tog Yumatu receivera da li i on nece jedno godinu dana sluzit pa zastarit nebih svake godine da menjam receiver pa i ako je jeftin.
 
Hvala Zoranu na odgovoru,razmisljam nesto o dreamboxu 500 gledao sam na ebay mozda ga i kupim mada ima kako vidim i kineskih koje nebih a ima ih i sa oznakama DM 500 S, DM 500 C e sad koji bi bio bolji od ovih 500,sto se tice tog Yumatu receivera da li i on nece jedno godinu dana sluzit pa zastarit nebih svake godine da menjam receiver pa i ako je jeftin.

-DM 500c ti je za kablovsku televiziju...kupi DM 500s,ako nadjes ORIGINAL !!!....imas dosta napisano u temi " kljucevi za Dreambox" ...jos ako imas pokretni sistem ....ceo svet je tvoj...;)..Poz-Zor@n...
 

Back
Top