Za koga navijate na izborima u Italiji?

Alekasandar2:
Hteo sam da zapocnem temu kao pitanje kakav oblik uredjenja drzave zelite.
Tada sam se setio italijanskog izbornog zakonika.

Naime pobedniku parlamentarnih izbora, ma koliko glasova osvojio, dodaje se automatski procenat da bi imao 55%.
Znaci osvojio je 40% glasova, kako bi se izbegle neprirodne koalicije i kao sto je kod nas slucaj da minorne stranke imaju ministarstva, automatski se pobedniku prepisuje 55% glasova, kako bi mogao da formira nesmetano vladu.
Tako nesto bi trebalo uvesti i kod nas.

jel to znaci da si i za smanjenje cenzusa na 2% kao u Italiji?
 
_Milanche_:
Ne znam ali nekako mi se gadi koalicija u kojoj se nalaze partija koja je nosila transparente "Milosevic heroj" i "NATO ubio Milosevica" i druga partija ciji je sef Lamberto Dini covek koji je omogucio Slobi da proda telekom za vreme sankcija i kupi socijalni mir za jos koju godinu.

za te sto su nosili transparente nisam informisan...a ovo oko telekoma...pa biznis
a iritira me onaj berluskoni...a takodje je i nacionalista...pa navijao za profesora
 
Ma njegovo shvatanje nacionalizma i shvatanje nacionalizma kako to rade neki u Srbiji nema bas mnogo veze jedno sa drugim.
Pazi ovde nekako ljudi pojam Nacionalizma shvataju kao nesto sto je odma kontra globalizmu,Americi i tako to...a Berluskoni najveci evropski globalista i najveci mogu americki saveznik u kontinetalnom delu Evrope.
 

Back
Top