whatcha think about that?

A kad može komšija da radi ovo i ono, to automatski znači da mogu i ja, nije ni čudo što nam je država stigla ovde gde jeste, svi samo pričaju o drugima a niko ništa ne radi, i opet se sve vrti u krug i samo se pričaju prazne priče.
 
Iskreno, ne znam... Ovde je obrazovanje mnogo bolje...Mnogo vise se nauci... Svestrano je... Tamo ako nesto naucis to je veoma malo... Za magistar da dobijem stipendiju..., hm... sto ne?, mada je cak moguce da tamo (u inostranstvu) za magistar uce ono sto mi naucimo za diplomu... :D
 
911s [SK];12457471:
Nije to patriotizam uopšte nego su ljudi neinformisani, pustite te priče kako je preko super i kako cvetaju ruže i kako odmah nadjete posao čim dodjete preko i u startu imate zilion dolara-evra plate.
Daj bre prvo se informišite šta sve morate da imate od dokumenata da biste mogli da radite preko za stalno, a onda se informišite koliko puta morate da se s oproštenjem naguzite da bi ste ista dukomenta i dobili.
A da ne idem dotle da niko ne priča o slučajevima koji su otišli preko a onda se vratili razočarani, a takvih je mnogo, barem ih ja znam dosta.
Dalje, manite te priče tipa kao što si ti naveo "ja idem na sud zato sto sam prosao biciklom na crveno, a oni tatini sincici sa palicom u ruci i zadenutim nozem za pojasom koji svaki dan prekrse zakon 3 puta (tipa pljacke, tuce itd.) mirno spavaju", prvo ti nisi išao na sud zbog toga i nećeš ni ići, zato nemoj da uzimaš u usta tu situaciju, dalje ovo drugo je preterano. Svi se odmah hvataju "jao vidi onog kako onaj ovo ono", a te iste sve takodje boli ona stvar šta i sami rade. Srpska posla - "vidi šta komšija radi". :roll:

mudro zboris matori! :) Ljudi misle da se na zapadu zivi kao Alisa u zemlji cuda i da je sve bajno i sjano tamo...koliko god ovde billo lose o5 ima puno prednosti nego negde drugde.

Evo jedna gastrabajterska pesma koja pogoadja u srce...


Da li je sve isto
jutro,jogurt, hleb i mleko
dal' je isti miris, kako sam daleko
Boze sanjao sam preko
to, dal' je uspeh biti ja
promenio sam cipele
al' ista su mi secanja
sve me podseca na kucu
sanjam malo proje i pitu vrucu

onako masnu, kad je keva pravi
moze i onaj sok od zove
kod caleta u selu na slavi
ovde ljudi nisu isti kad se napiju
svi su cisti, naruce mi viski
hocu rakiju, onaj otrov sto smrdi
ovdje zamirise i kad prdis
al' dobra su mi kola
kupio sam nova
u dzepu imam soma
al ne vrede kao kuci, brate nema sanse
ovdje nema Zvezde, ni Partizana
nema ni punjene sarme, samo zdrava hrana

jer svi su nesto fiti,fitnes
ne mogu da disem
poceo bi da vristim, jer sam besan
kada nesto nije moje, nocu vas zovem
proklet sam da sanjam bolje
i opet fali, ne mogu da kupim neki delic mali
zaigra mi srce, pa se sebi zalim
sednem u kola, idem doma
**** Shengen, i jedva cekam da legnem




Sve je vredno toga
nisam se pomirio sa necim
dal' je sve u novcu il' je stvar u sreci
i sta je sreca vredna, kada glupiras se

spremis stvari, pozdravljas se
al' pamtim slike, lepe zelje pred putu
pamtim da sam nekad glupo bio ljut
al brate kol'ko znaci mali dio ispred zgrade
kad' cujes gde su oni, mozda znas sta rade
jer ovdje nema toga, al' ovdje ima para
ovdje ima zena ali nema tih drugara
ovdje imam nesto moje ali nije nesto
ovo je vic, glupo pricam brate, nije smesno
jer nije med i mleko, vec je grbam pos'o
ovo nije zivot, gde sam uopste dos'o
BMW sam kupio, ali imaju ga drugi
zene sam ljubio, al' i dalje gubim
 
Da sad dobijete stipendiju za skolovanje u inostranstvu,da li biste je prihvatili bez razmisljanja,ili biste ostali tu dje jeste? z:)

Najverovatnije bih otisla.
Mislim, da dobijem sansu da blize upoznam neku drugu kulturu, da se na neko vreme maknem iz svoje zemlje, ne verujem da bih oklevala.
Uvek postoji i druga strana, ali zasto ne pokusati?
Ako nista drugo, bar imam jedno novo iskustvo..
 
911s [SK];12457471:
Nije to patriotizam uopšte nego su ljudi neinformisani, pustite te priče kako je preko super i kako cvetaju ruže i kako odmah nadjete posao čim dodjete preko i u startu imate zilion dolara-evra plate.
Daj bre prvo se informišite šta sve morate da imate od dokumenata da biste mogli da radite preko za stalno, a onda se informišite koliko puta morate da se s oproštenjem naguzite da bi ste ista dukomenta i dobili.
A da ne idem dotle da niko ne priča o slučajevima koji su otišli preko a onda se vratili razočarani, a takvih je mnogo, barem ih ja znam dosta.
Dalje, manite te priče tipa kao što si ti naveo "ja idem na sud zato sto sam prosao biciklom na crveno, a oni tatini sincici sa palicom u ruci i zadenutim nozem za pojasom koji svaki dan prekrse zakon 3 puta (tipa pljacke, tuce itd.) mirno spavaju", prvo ti nisi išao na sud zbog toga i nećeš ni ići, zato nemoj da uzimaš u usta tu situaciju, dalje ovo drugo je preterano. Svi se odmah hvataju "jao vidi onog kako onaj ovo ono", a te iste sve takodje boli ona stvar šta i sami rade. Srpska posla - "vidi šta komšija radi". :roll:

hm,ima smisla,ali preterjes,i ne gledas objektivno
kada odes stipendirano,ostanes godinu maksimum,i ako se desi da se skoli domacinu bas,bas dopadnes,mozes da dobijes stipendiju da zavrsis skolovanje tamo
drugarica i drug su otisli tako,drug je dobio ponudu,ali je odbio,ne zato sto mu je bilo lose tamo,vec zbog toga sto nije zeleo 4. godinu da zavrsi tamo,a 'vamo treba ozbiljno o fakultetu da razmislja
i iskreno,oni su se preporodili-toliko su sazreli,da je to neshvativo
to je novo iskustvo,prilika da naucis jezik,da steknes drugi pogled na stvari
a i idu u male gradove,gde je situacija nenormalno mirna,minimum izlazaka,ali maksimum drustvenih dogadjanja
i vode niko nije govorio o poslu,vec o skolovanju
 
Dobro, svi pričaju o stipendijama, pa još svako zna slučaj nekoga da je i ostao tamo uz plaćeno školovanje.
Moje pitanje je sledeće: od svih učenika (srednjoškolaca i studenata) u Srbiji - koliko njih ima takvu mogućnost?
0.000000124 procenata?
O čemu pričamo onda ovde?
Ne moramo svi da idemo preko u neki mali gradić da bismo imali društveni život, da bismo stekli nova iskustva i da bismo sazreli. Oni koji imaju mozga to urade ovde, a oni koji nemaju misle da će to naći preko ali džaba im.
 
911s [SK];12459367:
Dobro, svi pričaju o stipendijama, pa još svako zna slučaj nekoga da je i ostao tamo uz plaćeno školovanje.
Moje pitanje je sledeće: od svih učenika (srednjoškolaca i studenata) u Srbiji - koliko njih ima takvu mogućnost?
0.000000124 procenata?
O čemu pričamo onda ovde?
Ne moramo svi da idemo preko u neki mali gradić da bismo imali društveni život, da bismo stekli nova iskustva i da bismo sazreli. Oni koji imaju mozga to urade ovde, a oni koji nemaju misle da će to naći preko ali džaba im.

pa,vidis,tema je-kada biste dobili stipendirano skolovanje
pricamo o licnom izboru,isto kao sto pricamo i u temi-sta biste radili kada bi dobili na lotou,kada bi zapoceli samostalan zivot itd
i ne vidim sto si podigao toliku prasinu
i naravno,istresi malo ponos iz ociju,pa vidi kako je to kada si u tinejdzerskim godinama,i odes na drugi kontinent,bez igde ikoga,i znas da moras da ostanes tamo godinu dana,i moras da se prilagodis njihovim normama zivota
e
i jos nesto-makli gradjic sam spomenula,cisto zato sto vidim da govoris o tome kako bi i tamo naisli na nasilje i to
za to su u takvim sredinama sanse minimalne
 
911s [SK];12457471:
Nije to patriotizam uopšte nego su ljudi neinformisani, pustite te priče kako je preko super i kako cvetaju ruže i kako odmah nadjete posao čim dodjete preko i u startu imate zilion dolara-evra plate.
Daj bre prvo se informišite šta sve morate da imate od dokumenata da biste mogli da radite preko za stalno, a onda se informišite koliko puta morate da se s oproštenjem naguzite da bi ste ista dukomenta i dobili.
A da ne idem dotle da niko ne priča o slučajevima koji su otišli preko a onda se vratili razočarani, a takvih je mnogo, barem ih ja znam dosta.
Dalje, manite te priče tipa kao što si ti naveo "ja idem na sud zato sto sam prosao biciklom na crveno, a oni tatini sincici sa palicom u ruci i zadenutim nozem za pojasom koji svaki dan prekrse zakon 3 puta (tipa pljacke, tuce itd.) mirno spavaju", prvo ti nisi išao na sud zbog toga i nećeš ni ići, zato nemoj da uzimaš u usta tu situaciju, dalje ovo drugo je preterano. Svi se odmah hvataju "jao vidi onog kako onaj ovo ono", a te iste sve takodje boli ona stvar šta i sami rade. Srpska posla - "vidi šta komšija radi". :roll:

pa ja sam isao :D i platio kaznu :mrgreen: dok je moj komsija provalio u kucu drugom komsiji i zdipio nekoliko hiljada evra... sto bi rekli na b92, nije pravosnazno osudjen.
mozda tamo ne cvetaju ruze, ali ovde znam da "cveta" korov :\
u nasem gradu, kao i svagde u srbiji zna se ko diluje, ko je narkoman, sad sto su oni malo jaci zasticeni ko beli medvedi nije na meni da pricam... Ne bih pricao ovo da nemam one koji su otisli odavde i da nemam one koji su ostali sa magistarskim i doktorskim diplomama, pa su pored toga isli svakog vikenda na selo da kupe sljive i peku rakiju da bi ziveli malo pristojnije.

e, a onda bude neka svirka kad se smilujem i izadjem do grada... pa dodju tzv. "navijaci" lokalnog kluba koji veze nemaju sa muzikom koja se slusa i tu su eto, da naprave frku i da sve upropaste. Izadjes u grad sa devojcicom i pa prodje grupica opakih momaka, u zubima mogu da ih nosim, ali *** njih je 5, a ja sam jedan i trudim se da budem kulturan :mrgreen: pa te gurnu ono kao par puta, a ti ostanes hladan, jer sta drugo da uradis ?
toliko o nasem drustvu
 
Poslednja izmena:
Iskreno, ne znam... Ovde je obrazovanje mnogo bolje...Mnogo vise se nauci... Svestrano je... Tamo ako nesto naucis to je veoma malo... Za magistar da dobijem stipendiju..., hm... sto ne?, mada je cak moguce da tamo (u inostranstvu) za magistar uce ono sto mi naucimo za diplomu... :D

da, evo naprosto skolstvo nam cveta, a tehnologija toliko napreduje da nam Japanci zavide :\
 
Pa digao sam prasinu zato sto svi pricaju o necemu sto ne znaju, a ono ekstremno malo sto znaju - znaju jer se tako prica i culi su od drugih koji isto ne znaju itd. I onda svi pricaju o necemu sto nije tacno, ili jeste ali u gorespomenutim procentima.
Lepo sam rekao - sto pre preuzmete stvar u svoje ruke bicet vam bolje.
Ovi po unutrasnjosti samo seru i kukaju kako im je lose, a Srbi su generalno jako lenj narod, ni na forumu nije nista bolje.
 
Evo primer Hator: pocni odmah da se bavis necim, edukuj se, ulazi napore u isto, potrosi dosta para i vremena, zavrsi neke skole, razmotri biznis, otvori firmu, zaposli ljude. Tako ja razmisljam i vec naveliko delam. Kada bi bilo vise ovakvih jednog dana bi nam bilo bolje.
Najlakse je okrenuti ledja problemu i otici, samo sto mi posebno drago bude kad resenja problema ne bude ni tamo. :)
 
911s [SK];12462081:
Evo primer Hator: pocni odmah da se bavis necim, edukuj se, ulazi napore u isto, potrosi dosta para i vremena, zavrsi neke skole, razmotri biznis, otvori firmu, zaposli ljude. Tako ja razmisljam i vec naveliko delam. Kada bi bilo vise ovakvih jednog dana bi nam bilo bolje.
Najlakse je okrenuti ledja problemu i otici, samo sto mi posebno drago bude kad resenja problema ne bude ni tamo. :)

bas sam te "citala"..ti si pogresno shvatio temu ili oces da se pokazes pametan..
tema je hipoteticka..
kad bi-sta bi..
da,ja bih otisla da dobijem stipendiju..ko i 90% mladih..gde ti tu vidis okretanje ledja problemu ? i ko govori da uopste je postojao problem,pre nego sto je postavljeno pitanje stipendije..jednostavno,neko oce to da iskoristi ode upozna vidi cuje vrati se ili ostane nebitno..
normalno,posto su takve mogucnosti retke,niko nece da sedi kuci i da place sto nije dobio stipendiju..
 
911s [SK];12462081:
Evo primer Hator: pocni odmah da se bavis necim, edukuj se, ulazi napore u isto, potrosi dosta para i vremena, zavrsi neke skole, razmotri biznis, otvori firmu, zaposli ljude. Tako ja razmisljam i vec naveliko delam. Kada bi bilo vise ovakvih jednog dana bi nam bilo bolje.
Najlakse je okrenuti ledja problemu i otici, samo sto mi posebno drago bude kad resenja problema ne bude ni tamo. :)

pare nisu problem para nema z:D U Srbiji je uspeh relativan pojam i mozes i ako si glup ko k.urac ako ti se posreci da napravis neki veliki kesh a o5 sa druge strane ako si obrazovan to ne znaci da ces dobro ziveti,ima ljudi koji zavrse po 2 faxa pa na kraju rade na trafici ;)

moras da se kidas i boris i ako treba gazis preko drugih da bi upeso.
 

Back
Top