WHAT TO DO..?

kučka:
Sta uraditi kada shvatite da cete manje..vise ceo zivot ostati sami..?

Iz nekog razloga dosli ste do tog saznanja . Sta uraditi: Posvetiti se poslu,nekome iz familije i biti zadusna baba svima.Kupiti dobar sportski auto.Trositi lovu na zajebanciju i svaleraciju.Putovati po svetu i zezati se...ili..?? Mislim..ima i takvih ljudi. Sta ih je navelo da ostatak zivota provedu sami ?..ili je ovo previse ozbiljna tema..:?

Pa i jeste preozbiljna tema, jer su i razlozi koji dovedu do te spoznaje prilicno ozbiljni.
Ali, posto je ovo zenski kutak, damama solerkama, koje su vec prihvatile tu cinjenicu, preporucila bih dete/decu, jer ona daju zivotu sasvim drugu dimenziju, i iz nas izvuku ono najbolje :p :p
 
Hellen:
Ма није много...живот почиње после 70. (Проверено, рекла Џоан Колинс !!! )

ajde ne preteruj..ja u penziju idem sa 60(Dule ce imati 28, bice svoj covek), sto znaci da je to optimalno vreme za staracki..i te domine:D
malo je nezgodno sto ces ti tad imati tek45:roll:

ne znam, nisam pametna...:confused:
 
kučka:
Sta uraditi kada shvatite da cete manje..vise ceo zivot ostati sami..?

Iz nekog razloga dosli ste do tog saznanja . Sta uraditi: Posvetiti se poslu,nekome iz familije i biti zadusna baba svima.Kupiti dobar sportski auto.Trositi lovu na zajebanciju i svaleraciju.Putovati po svetu i zezati se...ili..?? Mislim..ima i takvih ljudi. Sta ih je navelo da ostatak zivota provedu sami ?..ili je ovo previse ozbiljna tema..:?

Posvetiti se poslu (ako je u pitanju nauka) pa na taj nacin ostavti nesto u nasledje. A ako posao nije nauka. . .
 
kučka:
Sta uraditi kada shvatite da cete manje..vise ceo zivot ostati sami..?

Iz nekog razloga dosli ste do tog saznanja . Sta uraditi: Posvetiti se poslu,nekome iz familije i biti zadusna baba svima.Kupiti dobar sportski auto.Trositi lovu na zajebanciju i svaleraciju.Putovati po svetu i zezati se...ili..?? Mislim..ima i takvih ljudi. Sta ih je navelo da ostatak zivota provedu sami ?..ili je ovo previse ozbiljna tema..:?


Kako bre da dođem do takvog saznanja? Pa nisam valjda baksuzčina pa da mi glavno zanimanje u životu bude da teram od sebe ljude koji mi znače i da svet posmetram negativno :wink:

Niko ko je želeo drugačije nije do kraja života ostao sam, niko.
Ne mogu da zamislim takvu situciju uopšte :wink:
 
SINDI:
ajde ne preteruj..ja u penziju idem sa 60(Dule ce imati 28, bice svoj covek), sto znaci da je to optimalno vreme za staracki..i te domine:D
malo je nezgodno sto ces ti tad imati tek45:roll:

ne znam, nisam pametna...:confused:

Ма, ја ћу у превремену пензију, само да можемо заједно да пичимо домине и таблић.:wink:
 
Ja ne znam da je starim ljudima dosadno i da su usamljeni, bar većini koje znam
Evo - moja baba ide svake godine na letovanje sa drugaricama i do jaja joj je - tri smešne bakute sa sve šeširićima, bezbrižne, prostru peškire preko plaže i uživaju :lol:
A i ovako se stalno viđaju - stalno idu jedna kod druge na pivce (za živce) i pileća krilca.
 
Mojne ste mračni s tim starenjem - kake veze imaju godine i izgled... Ja sve što bi htela je da ostarim zdrava, sa svim onim s čim sam i rođena, da se nešto usput ne pogubi a ostalo laganica...
Ču se budim pored deda i da ih škljocarom grickam za uvca, da pletem i vezem i uživam u slobodnom vremenu :lol:

Al' stvarno... suludo je i pomisliti da moraš da budeš sam :wink:
 
Becky Thatcher:
Ja ne znam da je starim ljudima dosadno i da su usamljeni, bar većini koje znam
Evo - moja baba ide svake godine na letovanje sa drugaricama i do jaja joj je - tri smešne bakute sa sve šeširićima, bezbrižne, prostru peškire preko plaže i uživaju :lol:
A i ovako se stalno viđaju - stalno idu jedna kod druge na pivce (za živce) i pileća krilca.


Е, тако ће баба-Синди и баба-Хелен, јел тако Синдиииии???? :lol: :lol: :lol:
(Већ смо се договориле!)
Са најк спортским чарапама, грубин анатомским сандалама, шорцићима, качкетима и сунчаним наочарима у шљаштећим бојама....и наравно фотоапаратима...и понеким шармантним дедицом.....:wink:
 
Julian_Duranona:
Evo, ja sam bas nekidan dosao do pretpostavke da cu ceo zivot provesti sam... I moje misli su tekle ovako:
Prvo sam razmisljao o tome da bi bilo lepo da se moje dete osposobi zivot, makar toliko da ima novca da me smesti u staracki dom. Ne bih voleo da joj budem na teretu... Mislim, ne treba nam to - ni njoj, ni meni. S druge strane, ne prija mi ideja da umrem ispod nekog mosta... Sto se mene tice, ja bih i sad voleo da se smestim negde gde cu imati tri obroka, krevet i drugare.
Kao sto vidis, ideja o dozivotnoj samotinji dovodi do toga se covek oseca kao da nema nikakav cilj, pa smatra da mu je i zivot prosao... ceka smrt. Dakle, odmah posle ideje o sigurnom smestaju, poceo sam da planiram sahranu... Ako umrem sam, tako cu i biti sahranjen. Smestice me negde na Orlovacu, gde cu lezati za vijeki vijekov - sam kao panj u sumi. Svi ce imati nekog pored sebe, jos neko ime ce biti ispisano na granitnoj ploci - a ja ni to. I niko me nece obilaziti... Kao da nisam ni ziveo. Posto sam samosazaljiv, ni to mi se nije svidelo. Onda sam smislio, da je najbolje da saopstim roditeljima da me sahrane u selu - na porodicnoj parceli... Naravno, to im nisam saopstio, al' tako sam razmisljao. Tu, u selu, bih bio medju svojima... Kad naidje neko da obidje svoje najblize, setio bi se i mene. Oplevio bi mi grob, a mozda bih se ogrebao i za neku zapaljenu svecu... I tako, mnogo sam jos razmisljao.
Eto, vidis kako spoznaja da ce covek ostati sam do kraja zivota, utice na kreativnost i zelju da se ucini nesto samo za sebe...
ovo je nepotrebno samo da znas, mozes na tibet umri tamo, lepo te iseku daju onim orlusinama i tako... budes jos i koristan...
posle molis boga da se reinkarniras u princa od burneja a ne psa u kini recimo
 
gigule:
ovo je nepotrebno samo da znas, mozes na tibet umri tamo, lepo te iseku daju onim orlusinama i tako... budes jos i koristan...
posle molis boga da se reinkarniras u princa od burneja a ne psa u kini recimo
Vrlo dobro znas, da sam ja, ne tako davno, zagovarao ideju lapota - kao idealnog resenja za nas stare. Medjutim, posle brojnih lutanja, potrage za smislom postojanja i otkrivanja istina - vratio sam se korenima. Ova vera i ovi obicaji - primereni su nasem podneblju. Samo nemoj da mi pominjes negotinsku krajinu i Vlahe... To su pagani.
Jok, ne bojim se mraza i divljih zivotinja... nikako! Samo bih voleo da to bude po nasim obicajima.
 
Julian_Duranona:
Evo, ja sam bas nekidan dosao do pretpostavke da cu ceo zivot provesti sam... I moje misli su tekle ovako:
Prvo sam razmisljao o tome da bi bilo lepo da se moje dete osposobi zivot, makar toliko da ima novca da me smesti u staracki dom. Ne bih voleo da joj budem na teretu... Mislim, ne treba nam to - ni njoj, ni meni. S druge strane, ne prija mi ideja da umrem ispod nekog mosta... Sto se mene tice, ja bih i sad voleo da se smestim negde gde cu imati tri obroka, krevet i drugare.
Kao sto vidis, ideja o dozivotnoj samotinji dovodi do toga se covek oseca kao da nema nikakav cilj, pa smatra da mu je i zivot prosao... ceka smrt. Dakle, odmah posle ideje o sigurnom smestaju, poceo sam da planiram sahranu... Ako umrem sam, tako cu i biti sahranjen. Smestice me negde na Orlovacu, gde cu lezati za vijeki vijekov - sam kao panj u sumi. Svi ce imati nekog pored sebe, jos neko ime ce biti ispisano na granitnoj ploci - a ja ni to. I niko me nece obilaziti... Kao da nisam ni ziveo. Posto sam samosazaljiv, ni to mi se nije svidelo. Onda sam smislio, da je najbolje da saopstim roditeljima da me sahrane u selu - na porodicnoj parceli... Naravno, to im nisam saopstio, al' tako sam razmisljao. Tu, u selu, bih bio medju svojima... Kad naidje neko da obidje svoje najblize, setio bi se i mene. Oplevio bi mi grob, a mozda bih se ogrebao i za neku zapaljenu svecu... I tako, mnogo sam jos razmisljao.
Eto, vidis kako spoznaja da ce covek ostati sam do kraja zivota, utice na kreativnost i zelju da se ucini nesto samo za sebe...

Covece, trebao si da, na pocetku posta stavis napomenu da ga ne citaju hiper senzitivni- razbi me . :cry:
 
Cupavka:
Covece, trebao si da, na pocetku posta stavis napomenu da ga ne citaju hiper senzitivni- razbi me . :cry:
Ej, bre... Ma, to je anegdota. Meni je bilo smesno... Ne znam da li si se nekad nasla u situaciji da se smejes - a place ti se? E, tako ja... Pune mi oci suza dok lamentiram nad svojim trnjem obraslim grobom - a upisavam se od smeha nad patetikom koja me obuzela. Da ti ovo neki prijatelj isprica - il' bi ga zajebavala, il' bi ga isamarala... Ne bi prihvatila takvo njegovo razmisljanje kao nepromenjivu cinjenicu, zar ne?
 
kučka:
Sta uraditi kada shvatite da cete manje..vise ceo zivot ostati sami..?

Iz nekog razloga dosli ste do tog saznanja . Sta uraditi: Posvetiti se poslu,nekome iz familije i biti zadusna baba svima.Kupiti dobar sportski auto.Trositi lovu na zajebanciju i svaleraciju.Putovati po svetu i zezati se...ili..?? Mislim..ima i takvih ljudi. Sta ih je navelo da ostatak zivota provedu sami ?..ili je ovo previse ozbiljna tema..:?


NA koji se način dolazi do takvih saznanja?
 
Julian_Duranona:
Ej, bre... Ma, to je anegdota. Meni je bilo smesno... Ne znam da li si se nekad nasla u situaciji da se smejes - a place ti se? E, tako ja... Pune mi oci suza dok lamentiram nad svojim trnjem obraslim grobom - a upisavam se od smeha nad patetikom koja me obuzela. Da ti ovo neki prijatelj isprica - il' bi ga zajebavala, il' bi ga isamarala... Ne bi prihvatila takvo njegovo razmisljanje kao nepromenjivu cinjenicu, zar ne?
Jesam bila u takvoj situaciji.
Ma, jeste bilo i smesno...al, ja se rasplacem kad god nesto probudi velike emocije, sto, btw. nije tesko kod mene, jbg :roll:
Patetika - blesava stvar, al neizbezna po nekad.
Naravno da ne bih...i , vereovatno bih mu prvo pukla samar, pa onda zezala, i ostalo ;-)
 
kučka:
Sta uraditi kada shvatite da cete manje..vise ceo zivot ostati sami..?

Iz nekog razloga dosli ste do tog saznanja . Sta uraditi: Posvetiti se poslu,nekome iz familije i biti zadusna baba svima.Kupiti dobar sportski auto.Trositi lovu na zajebanciju i svaleraciju.Putovati po svetu i zezati se...ili..?? Mislim..ima i takvih ljudi. Sta ih je navelo da ostatak zivota provedu sami ?..ili je ovo previse ozbiljna tema..:?


yeee....šta uraditi? Pustiti mašti i ambiciji na volju :P Baciti se iz sve snage na posao, unapređivati se, praviti karijeru bwe! :lol: Kupiti zift crnog Diabla i putovati...recimo u Australiju, tamo može brzo da se vozi :) Šta fali biti slobodna ženska? Sad ću da pročitam temu, da vidim koje su slabe strane...
Kapiram da "ostati sama" znači biti neudata ali imati, naravno, koga god poželiš? Ja to tako kapiram. Mislim - može život bez seksa, ali , hehehehe, ČEMU SVE TO??? :lol:
Ja nisam baš tip za samoću do kraja....mislim, volim sve to, ali ...ybg.
 
Julian_Duranona:
Smestice me negde na Orlovacu, gde cu lezati za vijeki vijekov - sam kao panj u sumi. Svi ce imati nekog pored sebe, jos neko ime ce biti ispisano na granitnoj ploci - a ja ni to. I niko me nece obilaziti... Kao da nisam ni ziveo.
:lol: :lol: :lol: Ne bih da ti kvarim životni san, ali to će ovako da izgleda -
budući da si sam, samcit, naj-sam na planeti, neće biti nikoga da plaća održavanje tvog grobnog mesta, pa ima da te preoru samo tako i ubace ti novog stanara u raku. Imaćeš društvo u večnosti, jedino nećeš imati svoje ime na krstu iznad zemlje. No, imena i nisu naročito bitna.


P.S. Ja sam mislila /i ovo nema veze sa JD postom/ da samo moja prijateljica ima trip staračkog doma i maniju kako da se dokopa mesta u istom, i tiho joj se čudim već 3 godine, od kada znam za to... ali, vidim da je to raširena misao. 8-)
 
kučka:
Sta uraditi kada shvatite da cete manje..vise ceo zivot ostati sami..?

Iz nekog razloga dosli ste do tog saznanja . Sta uraditi: Posvetiti se poslu,nekome iz familije i biti zadusna baba svima.Kupiti dobar sportski auto.Trositi lovu na zajebanciju i svaleraciju.Putovati po svetu i zezati se...ili..?? Mislim..ima i takvih ljudi. Sta ih je navelo da ostatak zivota provedu sami ?..ili je ovo previse ozbiljna tema..:?




Kako uopšte možeš znati da ćeš ostariti sam? Život je tako nepredvidiv i ne treba razmišljati na taj način.
 
kučka:
Sta uraditi kada shvatite da cete manje..vise ceo zivot ostati sami..?

Iz nekog razloga dosli ste do tog saznanja . Sta uraditi: Posvetiti se poslu,nekome iz familije i biti zadusna baba svima.Kupiti dobar sportski auto.Trositi lovu na zajebanciju i svaleraciju.Putovati po svetu i zezati se...ili..?? Mislim..ima i takvih ljudi. Sta ih je navelo da ostatak zivota provedu sami ?..ili je ovo previse ozbiljna tema..:?

Kako sama? Bez muza?
Ne znam, imam dve opcije...Prva je beba...ako moze...
A ako ne putovala bih po svetu...Trosila sve sto zaradim....
 
CaLiMeRo:
Ja sam mislila /i ovo nema veze sa JD postom/ da samo moja prijateljica ima trip staračkog doma i maniju kako da se dokopa mesta u istom, i tiho joj se čudim već 3 godine, od kada znam za to... ali, vidim da je to raširena misao. 8-)
Je li cemu, ta tvoja prijateljica? Da gledam da uzmemo sobu do sobe...
 
Ma svi te napuste na kraju, cerka se uda, sin te istera iz gajbe(ne moz' da hebe dok trazis protezu i naocare po sobi), prijatelj zbrise na onaj svet pre tebe. Zato bolje sad da se vata soba i trazi ortak u domu.
 
Hellen:
Колко видим, биће доброг друштва и журки тамо!
Pa daj da odmah predamo zahtev za rezervaciju. Mozda dobijemo grupni popust?
Al' bilo bi, kao -
"Ko su oni tamo sto vriste?"
"Ma, pusti ih... To su neke budale sa Krstarice. Poceli su pre 30 godina da se svadjaju i ovde su nastavili... A vidis li onu gospodju sto svira klavir? E, to ti je cuvena anakin..."
 
kučka:
Sta uraditi kada shvatite da cete manje..vise ceo zivot ostati sami..?

Iz nekog razloga dosli ste do tog saznanja . Sta uraditi: Posvetiti se poslu,nekome iz familije i biti zadusna baba svima.Kupiti dobar sportski auto.Trositi lovu na zajebanciju i svaleraciju.Putovati po svetu i zezati se...ili..?? Mislim..ima i takvih ljudi. Sta ih je navelo da ostatak zivota provedu sami ?..ili je ovo previse ozbiljna tema..:?

Posveti se sebi i svemu što ti odgovara. Naravno da se treba posvetiti poslu i ljudima koje voliš, ali mislim da pogrešno razmišljaš. Zašto izabrati samo jedno od svega toga? I kako to zaključiš da ćeš ostati sam/a? Nikad se ne zna
 

Back
Top