VUKOVI

Pa jeste Kizo, to je on, ako je iskren u onome sto pise, decko razmislja zdravo i odgovoran je prema prirodi koju svi jako volite...a ti, sudeci prema tvojim postovima ovde spadas u onih 99 procenta....***, istina boli...
 
Ko o čemu, lovci o 2 kg soli i smeću u lovištu.

Dragi moji, 67 % površine Republike Srbije je lovište! Po zakonu su lovci i dužni da rade na čuvanju divljaci i njihovog staništa. Manje od 1,25 % stanovništva iste te Republike Srbije uživa ekskluzivno pravo da ubija životinje na oko 2/3 teritorije države. Postavljate pitanje zašto se ostatak stanovništva buni:

1. Lovacki Savez Srbije je NVO, hteli vi to da priznate ili ne, ali je u stvari mafijaška organizacija koja je od svog nastanka bila u sprezi sa raznim partijama, diktatorima i kriminalcima. Upravo taj NVO LSS danas je najveći kriticar drugih NVO u Srbiji. Gde je tu logika?! Pa naravno, iako je statutom NVO, LSS nesvesno priznaje da ima monopol nad nacionalnim prirodnim blagom koga nestručno koristi i čuva. Bolje reći, pustoši i zloupotrebljava. Sve dok situacija bude bila ovakva, dok kvazi stručnjaci budu vodili LSS, dok im usta budu prepuna hvalospeva za sopstveni rad, do tada ćete imati veliku većinu građana Srbije protiv lovaca.

2. LSS se hvali kvantitetom, cifrom od oko 96.000 lovaca. Svi ti lovci su položili ispite, pretpostavlja se da znaju u šta pucaju kad izađu u prirodu. Da li je to tako? U poslednje 3 godine "zeleni" su spasili 10-ak orlova belorepana i 2 orla krstaša koje su lovci propisno upucali sačmom. Vrednost ovih orlova u prirodi je veća od svih fazana ikada puštenih u Srbiji. Ali, posto se ne jedu i posto su predatori, lovcima mogu samo da smetaju.

Vidite primer dole:

"Ubijena misteriozna zver na Rudniku

Gornji Milanovac - Na planini Rudnik lovci su ubili životinju koja je među njima izazvala polemiku - da li je to šakal ili divlja mačka, koja je prava retkost u tom kraju. U lovačkom udruženju "Milan Obrenović" u Gornjem Milanovcu, međutim, tvrde da ta životinja, teška 5,3 kilograma i duga jedan metar, nije ni divlja mačka ni šakal i da bi zver trebalo poslati na beogradski Veterinarski institut gde će utvrditi njen identitet. Posle tog predloga nastale su nove polemike jer grupa lovaca želi da preparira životinju i tako je sačuva kao redak lovački trofej. Beta"

- niti lovac, niti celo lovačko društvo zna šta je upucano
- iako kažu da je zver prava retkost, niko ne postavlja pitanje zbog čega je onda ubijena
- lovcima je najbitnije da je loše prepariraju (iskeženi zubi, uvećani gabariti) i okace u neku kafančinu da se umoljča
- životinju bi da pošalju na Veterinarski Institut u Beograd, tamo još manje znaju da prepoznaju divlje životinje. Sve prirodne retkosti su u vlasništvu Države Srbije i moraju biti sačuvane (ako su već mrtve) u Zavodu za zaštitu prirode Srbije ili Prirodnjačkom muzeju. Lovci opet pokazuju nepoznavanje elementarnih pravnih akata koje su morali da znaju kada su polagali lovačke ispite. Slobodno možemo zaključiti da bi u Srbiji lovački ispit mogao da položi svako, pa čak i retardirani domorodac sa Papua Nove Gvineje

3. Obrazovanom i kulturnom građaninu Srbije sinonim za lovca jeste polupijani, isfrustrirani, u JNA ili VJ maskirnu uniformu uparadirani, do zuba naoružani egzekutor koji je pošao da uvodi univerzalnu pravdu i ekološki red u prirodi koja nikako ne bi mogla da opstane bez pušaka, hajkašenja, jurenja životinja po šumama, krivolova, nestručnog naseljavanja životinja, rasejavanja hiljada tona olova po oranicama... Teorija velikog praska izgleda ima smisla. Svemir je, po svemu sudeći, nastao kada je nekom pijanom pra-lovcu eksplodirala pra-puška.

Za sada toliko od mene.

Tema su vukovi i odnos coveka i vuka. Iskreno bih te zamolio bez vredjanja i drzi se teme ako zelis da konstruktivno razmenjujes misljenje.
 
Najiskrenije,
mene nije uvredio, ja to vec znam samo ne znam otkud on zna?
Na zalost, vecina onoga sto je napisao je potpuno tacno i u zakonskom delu sto je napisao je takodje tacno, samo sto se zakona niko ne pridrzava, ni u lovistu ni u lovu.

Tacno i za orlove....bas tako je i bilo.

Tacno i za misterioznu zver na Rudniku, ja sam video i sliku tada i smejao sam se....to je vrhunsko nepoznavanje divljaci a radi se o vrlo uglednom clanu LSS.

Tacno i za cuvanje prirodnih retkosti, ukoliko su vec mrtve, to ne moze da ide u neciju privatnu kolekciju to ide u Prirodnjacki muzej ili zavod.

I najgore od svega, vrlo cesto izlazim po prirodi bez puske i pricam sa ljudima po polju, (obicni ljudi, cak nisu ni obrazovani nesto) ne znajuci da sam lovac bas tako nas opisuju i jako se zale...
a skoro je jedan mestanin napao lovocuvara i ispsovao ga ko nikog....sto mu seta sa puskom okolo dok on u njivi radi itd...itd....
 
Pitam se da li mi, obicni lovci, uopste mozemo da uticemo na ceo lovni sistem kod nas i kako bi to moglli da uradimo... Krivolovci su uglavnom ljudi ciji je ujak predsednik LU, ili neki slicac lokalni budza. Pa ne smes da diras mecku. A kad oni pociste lovista, pa kad lov bude bio zabranjen, opet cemo ispastati mi. A taj ce i tad da lovi. I tad niko, pa ni zeleni nece smeti da zucnu. I dok se mi, obicni smrtnici, ovde prepucavamo, taj "krem" se smesi i istrebljuje. I mislis da ce doci ovde na forum da raspravlja sa nekim. Ha!
 
posto vi nas zovete "zeleni" jel smemo i mi vama da nadenemo nadimak ili ne?

opet cemo ispastati mi
sad posle ove izjave sam se toliko potresla da ne mogu da prestanem da plachem...
pffff...........
a sta je sa zivotinjama koje lovite? Za sta one ispashtaju kada nisu uradile nista lose?mislim prvenstveno na divljach koju ne jedete vec je lovite iz nekog samo vama znanog razloga.....
 
Lovimo zato sto volimo. Tako je. Mislim da nema vise o cemu da se pise. Da li je to normalno i zasto je tako ni ja ni ti ne mozemo da damo odgovor. Mozemo samo da se vredjamo u beskonacnost. I da, dajte nam nadimak. Meni sve jedno.
 
I da dodam. Lov na divlje zivotinje postoji i nike to od nas nece moci da promeni. Niti ce bilo koji lovac da odustane od lova zbog ovakvih kritika. A ako se nekome ne svidja nacin na koji se to radi, i hoce konkretno da sprecava zloupotrebu lova, onda neka se organizuje i neka ide sa lovcima u lov. Pa neka vidi cega tamo ima, neka snima kamerom, i ako neko krsi zakon, neka prijavljuje. Ovo ovde nema smisla.
 
Pitam se da li mi, obicni lovci, uopste mozemo da uticemo na ceo lovni sistem kod nas i kako bi to moglli da uradimo... Krivolovci su uglavnom ljudi ciji je ujak predsednik LU, ili neki slicac lokalni budza. Pa ne smes da diras mecku. A kad oni pociste lovista, pa kad lov bude bio zabranjen, opet cemo ispastati mi. A taj ce i tad da lovi. I tad niko, pa ni zeleni nece smeti da zucnu. I dok se mi, obicni smrtnici, ovde prepucavamo, taj "krem" se smesi i istrebljuje. I mislis da ce doci ovde na forum da raspravlja sa nekim. Ha!

Alal vera, ovo si dobro rek'o!:ok:

Imaju i oni svoje "forume" gde se predstavvljaju jer ako se ne pokazu, ko da nisu ni bili u lovu. Ima i lepih slika...:thumbdown:
Jako je simpa kad pocnu da se prepucavaju i svadjaju ko je kome maznuo ispred nosa, a srndac jadnik na slici koju su sami stavili, nema ni 15 kila.:thumbdown:
Blam.
 
To nisu lovci. To su istrebljivaci. Toliko nisu lovili ni kromanjonci da bi preziveli. Ali ajd da im mladji lovac nesto kaze... Biti posten lovac nije lako. Volis i oruzje i lov, a vrlo malo te deli od toga da ti to neko oduzme. Taj neko je obicno neki tezak prestupnik i vrdalama.
 
Najiskrenije,
mene nije uvredio, ja to vec znam samo ne znam otkud on zna?
Na zalost, vecina onoga sto je napisao je potpuno tacno i u zakonskom delu sto je napisao je takodje tacno, samo sto se zakona niko ne pridrzava, ni u lovistu ni u lovu.

Tacno i za orlove....bas tako je i bilo.

Tacno i za misterioznu zver na Rudniku, ja sam video i sliku tada i smejao sam se....to je vrhunsko nepoznavanje divljaci a radi se o vrlo uglednom clanu LSS.

Tacno i za cuvanje prirodnih retkosti, ukoliko su vec mrtve, to ne moze da ide u neciju privatnu kolekciju to ide u Prirodnjacki muzej ili zavod.

I najgore od svega, vrlo cesto izlazim po prirodi bez puske i pricam sa ljudima po polju, (obicni ljudi, cak nisu ni obrazovani nesto) ne znajuci da sam lovac bas tako nas opisuju i jako se zale...
a skoro je jedan mestanin napao lovocuvara i ispsovao ga ko nikog....sto mu seta sa puskom okolo dok on u njivi radi itd...itd....

Ako hoce da kritikuje LSS nek otvori posebnu temu, pa nek oplete. Ruku na srce danas sam iskopao Lovacke novine od pre 25-30 godina koje moj otac dobijao. Ako se preskoci primesa KPJ i politikanstva sudeci po tekstovima i fotografijama imali smo mnogo vise lovacke kulture nego danas.
 
Lovacka etika je nesto sto je prakticno izumrlo. Ja lov smatram za razlog da se istomisljenici okupe i druze se. I ta zrtva koja padne je razlog za okupljanje. ***, nismo svi stvoreni da uzivamo u pidzama-zurkama. Ali zbog toga bi ogranicavao ulov na bilo koju divljac, jer definitivno nije najbitnije upucati nesto.

Najvise upada u oko ponasanje lovaca u lovu, bez obzira na to da li ulova ima ili nema. Ponasanje tipa: "Ma ko sisa etiku, daj da se ispucamo. Ja sam izasao da pucam, ne da izigravam neku gospodu. I naravno da se zajebavam kolege kako god umem, pa cak i da mu sakrijem pusku dok odmaramo." Sve u svemu nema produhovljenosti kao sto bi trebalo da bude. Da ne pominjem sto neko izadje sa puskom koja je oblepljena selotejpom da se ne raspada. GRRRROZNO :otkacio: Ponasaju se kao da je i puska i oprema samo alat za prasenje po divljaci. Bez dostojanstva. To se moze popraviti tako sto stalno treba savetovati lovce sa kojima se izlazi. Nekad kroz salu, nekad i malo ozbiljnije, zavisi o tipa osobe. Ali definitivno treba da se promeni :banovati:
 

Back
Top