Vranjsko kafance

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ti bas hoces da upoznas nekog Vranjanca pa da proveris ovo sto sam napisao!Za Nesanicu i Mito bekrijo skidam kapu,to su moje dve pesme kad se napijem i uzmem muziku pod svoje,a ako nadjes pesmu Zalba za mladost stavi i nju na forum da upotpunis Vranjanski melos!:snesko5:

Ja necu tamo nekog vranjanca ..
ja hocu jednog vranjanca..
zape mi okce za njim..z;)

a za Tebe..pesma odmah..pa nek ide zivot..
leti srca i srce kuca brze od taksimetra...

 
Ja necu tamo nekog vranjanca ..
ja hocu jednog vranjanca..
zape mi okce za njim..z;)

a za Tebe..pesma odmah..pa nek ide zivot..
leti srca i srce kuca brze od taksimetra...


CARICE!!!:snesko5:A taj vranjanac ima ime, familiju, samo napisi da saznamo od kojih je,kakvi su,pa da sredimo rabotu!Najbolje bi bilo ako imas nekoga dole u Vranju,da odes i vidis sve to uzivo!:zstidljivko:
 
a uz muziku zna se

59335,1163004057,1.jpg
 
a uz muziku zna se

59335,1163004057,1.jpg

Nemoj vise ce me ponese merak i zal za mladost pa cu si pocnem kukam kako mi sve brgo prodje i u nisto otide,pa ce pocnem da gu vikam da mi se vrne malko na cas da gu samo jos jedn"put pomirisem ,osetim.....pa ide pesma zal za mladost!:snesko5:A u to da ces sama da ga navatas uopste ne sumnjam:zstidljivko:Zelim ti uspesan lov!:zskace:
 
Nescia...ti znas da ili ne znas da kod nas starih vranjanaca...ti ne treba ni ime ni familija...samo nadimak...tek onda sve znas...ja sam vanjanac...evo ja ti mogu reci svoje ime i ono ti nista nece znaciti...Pavle...aj sad hemicaru...imas ime...pa kazi...

U pravu si sto se toga tice,ja i dan danas nekim skolskim drugarima ne pamtim ime i prezime nego samo nadimak,ali ja sam od 1983-ce van Vranja i poznati su mi ljudi mojih godina,a nove generacije se znaju izmedju sebe.Ja moram da pitam za ime jer pretpostavljam da su i ona i on mladji od mene bar 20 godina!A za nadimak se izvinjavam sto sam to kao vranjanac propusyio!!!:snesko5::snesko5::snesko5:
 
Ja nisam Vranjanac...na zalost...rodjen sam u Beogradu i jako dugo zivim u Beogradu kao i 80000 starih Vranjanaca koji su se preselili u Beograd...ali vucem korene sa tog podrucja...i jako dugo sam proucavao kulturu vranjskog kraja...sevdah i merak...:)...i znam da se tamo svi znaju po nadimcima a ne po imenima i familijama...

Za nadimke si u pravu ali svaka stara vranjanska familija je imala neki naziv ili ime.Moja familija su Mihajlinci,koreni dosezu do 1790 godine kada je Mihajlo sa jos dva brata pobio neke Turke(to nisam nasao gde!) i pobegao u nas kraj.
 
Kako to da ti njega pokusavas da navatas i neumes da se snadjes da saznas barem nadimak!!!!!:zstidljivko::zstidljivko::snesko5:Treba li ti pomoc da angazujem moje drugare koji zive u Beogradu!

ma cu ga nadjem ja dole u V ranje..a ako bude trebala pomoc :) cu ti javnem..i tada ima da pomazes..jel si razumeo..:)
a kako si meraklija evo jedna za tebe

 
To ne znaci da tamo nemozemo da saznamo sve sto je potrebno za provodadzisanje.To je u Vranju nekada bio ozbiljan posao,moralo je sve da se sazna o njemu ili njoj i familiji,pa tek onda krece upoznavanjei ostalo....:snesko5:

E pa jeste..to si u pravu..Nekada se stvarno zenilo i udavalo sa provodadzisanjem..i ne smao kod nas ..vec u celom svetu..i danas ima toga ..sto i nije tako lose..pod uslovom da se dvoje za koje treba da se provodadzise vec znaju i vole i zele da budu zajedno..u suprotnom..nametanje mlade ili mladozenje je neprihvatljivo sa stanovista ..Ljubavi..a ja verujem u Ljubav..
 
Koliko god delovalo kao otrcana fraza
definitivno je zivot nista bez Ljubavi...
bar malo..malkice..onako da te ucini srecnim i oplemeni
napravi te boljim..hrabrijim..cisto da ne mozes bez nje..
a i zasto bi..makar te i bolela..onda bar znas da si ziv..
 
Koliko god delovalo kao otrcana fraza
definitivno je zivot nista bez Ljubavi...
bar malo..malkice..onako da te ucini srecnim i oplemeni
napravi te boljim..hrabrijim..cisto da ne mozes bez nje..
a i zasto bi..makar te i bolela..onda bar znas da si ziv..

Ah ta romantika u ovo surovo vreme, daje nam nadu da ce bolje sutra doci,a da cemo mi u ljubavi naci spas!:heart::zag:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top