Volite li klasičnu muziku?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozarta obozavam , volim sve od njega podrazumeva se , a trenutno najvise slusam : Sonata za klavir u a-molu K.V.310,Sonata za klavir u Bb-duru K.V.333 , Koncert za hornu u Eb-duru K.V.495...predivne stvari iako su mi u midi formatu ... 8)
 
nas nastavnica muzickog za ocenu pita kompozicije...tako da sam morala da slusam...ispostavilo se da neke i nisu tako lose npr.
Vivaldi-Cetiri godisnja doba
Betoven-Meseceva sonata
Djuzepe Verdi-Rigoleto
Mocart-Figarova zenidba
te su mi omiljene...
 
jecawaste:
nas nastavnica muzickog za ocenu pita kompozicije...tako da sam morala da slusam...ispostavilo se da neke i nisu tako lose npr.
Vivaldi-Cetiri godisnja doba
Betoven-Meseceva sonata
Djuzepe Verdi-Rigoleto
Mocart-Figarova zenidba
te su mi omiljene...
tako je bilo i kad sam i ja išao u školu ali je on + toga uradio još jednu stvar
od učenika je zahtevao da predstave svoju omiljenu muziku u par reči i snimkom
mislim da teranje nekoga na nešto što ne voli često zna biti kontraproduktivno
žalim čoveka. šta je sve samo morao da sluša zbog nas :roll:
 
Pitam se...kada će moje kolege u Srbiji prestati da izigravaju pionire muzike od pre 300 godina?
Naravno da treba poštovati i negovati muzičko nasleđe i tradiciju ali kada će uopšte većina početi da kapira noviju umetničku muziku? Nije ljudima baš zanimljivo da se pronalaze samo u antikvitetima. Malo vi izvođači-instrumentalisti počnite da slušate Stravinskog, Šnitkea, Pendereckog i ostale face 20. veka...čisto za početak....možda uđete i u 21. .... umesto da otkrivate klasiku u muzici ljudima koji se njome ne bave, radite svoj posao pa otkrivajte muziku koju ste inače dužni da poznajete.
P.S.
Bitna je muzika a scenski nastup može samo da primami publiku., tako da Najdželu Kenediju može da zameri nešto samo sektaš. Ja od klasike ne tripujem sektu frakova i uštogljenosti. Vanesa Mej interpretira umetničku muziku na vašarski način i to mi se ne sviđa a to što ima suknjicu.....ne da mi ne smeta nego samo mogu da kažem da riba UBIJA!
Reklamna kamapnja? Ne razumem... jel bi Ivan-200 na sat bio cool ako bi radio za džabe?
Zapamtite da je ovo 21. vek i da je jedino bitno da se zadrži kvalitet muzike a podele na komercijalu i "alternativu" prave samo mladi i neiskusni. Ali, ima vremena...skapiraće ko može...
 
anabolique:
Bitna je muzika a scenski nastup može samo da primami publiku., tako da Najdželu Kenediju može da zameri nešto samo sektaš. Ja od klasike ne tripujem sektu frakova i uštogljenosti. Vanesa Mej interpretira umetničku muziku na vašarski način i to mi se ne sviđa a to što ima suknjicu.....ne da mi ne smeta nego samo mogu da kažem da riba UBIJA!
Reklamna kamapnja? Ne razumem... jel bi Ivan-200 na sat bio cool ako bi radio za džabe?
Zapamtite da je ovo 21. vek i da je jedino bitno da se zadrži kvalitet muzike a podele na komercijalu i "alternativu" prave samo mladi i neiskusni. Ali, ima vremena...skapiraće ko može...
Opa prva poruka pa raspali :shock: :shock: :shock:
Ja nisam primetio da je ovde iko rekao da nesluša i kompozitore XX veka
a za vanesu mej nemenjam mišljenje
dekoncentriše naročito kada snima kadrove odozo pa ni nečujem muziku
pozzzdrv 8-)
 
anabolique:
Pitam se...kada će moje kolege u Srbiji prestati da izigravaju pionire muzike od pre 300 godina?
Naravno da treba poštovati i negovati muzičko nasleđe i tradiciju ali kada će uopšte većina početi da kapira noviju umetničku muziku? Nije ljudima baš zanimljivo da se pronalaze samo u antikvitetima. Malo vi izvođači-instrumentalisti počnite da slušate Stravinskog, Šnitkea, Pendereckog i ostale face 20. veka...čisto za početak....možda uđete i u 21. .... umesto da otkrivate klasiku u muzici ljudima koji se njome ne bave, radite svoj posao pa otkrivajte muziku koju ste inače dužni da poznajete.
P.S.
Bitna je muzika a scenski nastup može samo da primami publiku., tako da Najdželu Kenediju može da zameri nešto samo sektaš. Ja od klasike ne tripujem sektu frakova i uštogljenosti. Vanesa Mej interpretira umetničku muziku na vašarski način i to mi se ne sviđa a to što ima suknjicu.....ne da mi ne smeta nego samo mogu da kažem da riba UBIJA!
Reklamna kamapnja? Ne razumem... jel bi Ivan-200 na sat bio cool ako bi radio za džabe?
Zapamtite da je ovo 21. vek i da je jedino bitno da se zadrži kvalitet muzike a podele na komercijalu i "alternativu" prave samo mladi i neiskusni. Ali, ima vremena...skapiraće ko može...

super mi je ovo za izvodjace.. misim... oni tu muziku slusaju, a bogami i izvode..izgleda da ti taj podatak nije poznat...
 
anabolique:
Pitam se...kada će moje kolege u Srbiji prestati da izigravaju pionire muzike od pre 300 godina?
Naravno da treba poštovati i negovati muzičko nasleđe i tradiciju ali kada će uopšte većina početi da kapira noviju umetničku muziku? Nije ljudima baš zanimljivo da se pronalaze samo u antikvitetima. Malo vi izvođači-instrumentalisti počnite da slušate Stravinskog, Šnitkea, Pendereckog i ostale face 20. veka...čisto za početak....možda uđete i u 21. .... umesto da otkrivate klasiku u muzici ljudima koji se njome ne bave, radite svoj posao pa otkrivajte muziku koju ste inače dužni da poznajete.
P.S.
Bitna je muzika a scenski nastup može samo da primami publiku., tako da Najdželu Kenediju može da zameri nešto samo sektaš. Ja od klasike ne tripujem sektu frakova i uštogljenosti. Vanesa Mej interpretira umetničku muziku na vašarski način i to mi se ne sviđa a to što ima suknjicu.....ne da mi ne smeta nego samo mogu da kažem da riba UBIJA!
Reklamna kamapnja? Ne razumem... jel bi Ivan-200 na sat bio cool ako bi radio za džabe?
Zapamtite da je ovo 21. vek i da je jedino bitno da se zadrži kvalitet muzike a podele na komercijalu i "alternativu" prave samo mladi i neiskusni. Ali, ima vremena...skapiraće ko može...
Ja ne znam cemu generalizacija.Pricas kao da svi instrumentalisti u ovoj zemlji ne kontaju 20 vek,mozda starija bransa,ali mladji to jako dobro kapiraju.Sigurno si teoreticar cim tako gledas.Bez kompleksa molim.By the way...OBOZAVAM KENEDIJA!
 
Auuu, sta sam propustila! Eto mene vise od nedelju dana...i raspisa se ovde, i posvadja, i sve...
Ljudi, man'te se prepiranja, dajte da pricamo o onome o cemu je rec.
Kad vec spominjete muziku raspolozenja, moja za smirenje zivaca :) je Mascagni - Cavaleria Rusticana - Intermezzo ;)
 
giselle:
Auuu, sta sam propustila! Eto mene vise od nedelju dana...i raspisa se ovde, i posvadja, i sve...
Ljudi, man'te se prepiranja, dajte da pricamo o onome o cemu je rec.
Kad vec spominjete muziku raspolozenja, moja za smirenje zivaca :) je Mascagni - Cavaleria Rusticana - Intermezzo ;)
1h i 47 min da znash da odgovara ovim satima
al još više mala noćna muzika
znate šta to znači
laku noć

trebali bi da ubace smeška koji je pospan
 
Eto ja svratio da vidim imal' diskusije - po običaju - nema
jedva nađoh temu, već sam mislio da je izbrisana sa liste :o

pa reko' da bar pozdravim sve koji slušaju stare, dobre, proverene stvari
stare, dobre, proverene stvari???-čudan neki naziv za klasiku
 
20 maj Vanessa Mae na trgu u Novom Sadu
koliko je bila spominjana ja sam pomislio da će se otvoriti dikusija oko otkazivanja
kad ono ništa
Ja bih otišao da sam Novosađanin, tek da mogu da kažem
bio, video i nisam promenio mišljenje
 
Odusevila sam se kada sam videla temu...
Obozavam Baha,Hendla,D.Skarlatija,Betovena,neke Subertove klavirske komade,Mendelsona,Lista...Prokofjev i Debisi su apsolutno otkrovenje,pogotovo od kako sam se zadubila u note...Za vecinu ''ozbiljnih kompozicija''treba imati istrenirano uho i siroko obrazovanje,posebno za instrumentalnu muziku u suprotnom,to je kao da ''volite'' neku popularnu pesmu,a nemate pojma o cemu ona govori...
Sto se tice N.Kenedija,nisam ga nikad slusala uzivo,ali sam cula neke snimke...Covek ima sjajnu tehniku i ocigledno fantasticne memorijske sposobnosti,ali smatram da se njegovo izvodjenje zasniva na pompi i nekakvim efektima,sto danas jeste u trendu,ali sam ja vise za neko intimnije i dublje dozivljavanje muzike...Meni se prosto cini da je covek prazan,da nema sta da kaze...
Ode moja prva poruka...:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top