Volite li klasičnu muziku?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo jedne zanjimljivosti o Borodinu...
: bio je rasejani profesor, posle jedne vecere u velikom drustvu, Borodin je naglo ustao, uzeo sesir i kaput i poceo da se oprasta od prijatelja.Jedan ga upita: Kuda ces Aleksandre?
Kuci sasvim razumljivo, imam dalek put pred sobom.
Prijatelji8 su se zacudjeno pogledali, vecera je bila u Borodinovoj kuci...:D
 
giselle:
Ofkors, maj hors :)
Sviram a i obozavam da slusam..... Nisam ogranicena, ali eto, izdvojila bih:
Mocart, Massenet, Paganini, Pachelbel, Prokofjev, Elgar, Mendelson, Cajkovski, Dvorzak, Mauriat, Janacek, Berlioz,Maskanji , Bah, Sibelius.............uff, koje otvorio ovu temu, jaoooo :) :) :)

giselle,sta sviras?Ja bih krenula od mog omiljenog Cajkovskog,njegova dva koncerta,prvi za klavir i orkestar B-dur,i moj omiljeni za violinu i orkestar D-dur,Betovenove simfonije obozavam 6 i 9.Volim i Mocarta,Hajdna manje vise,Dvorzaka..evo upravo slusam simfoniju iz novog sveta..ma ovako bi do sutra mogla da nastavim,za malo da zaboravim Bramsa i Sibeliusa violinske koncerte i naravno Prokofjeva,Bartoka a sve cesce slusam filmsku muziku,Morikonea i Jona Wiliamsa.Klasika je toliko raznovrsna da je steta i zalosno sto nije bas bliska ljudima koji nisu iz te branse.Beogradska filharmonija je zapocela jednu lepu ideju.Pre par nedelja je odrzala koncert za decu"mala sirena",cula sam da su deca bila odusevljena,treba ih odmalena nauciti da slusaju i zavole je a ne da shvataju to kao nesto preozbiljno i strano.
 
korona1:
giselle,sta sviras?Ja bih krenula od mog omiljenog Cajkovskog,njegova dva koncerta,prvi za klavir i orkestar B-dur,i moj omiljeni za violinu i orkestar D-dur,Betovenove simfonije obozavam 6 i 9.Volim i Mocarta,Hajdna manje vise,Dvorzaka..evo upravo slusam simfoniju iz novog sveta..ma ovako bi do sutra mogla da nastavim,za malo da zaboravim Bramsa i Sibeliusa violinske koncerte i naravno Prokofjeva,Bartoka a sve cesce slusam filmsku muziku,Morikonea i Jona Wiliamsa.Klasika je toliko raznovrsna da je steta i zalosno sto nije bas bliska ljudima koji nisu iz te branse.Beogradska filharmonija je zapocela jednu lepu ideju.Pre par nedelja je odrzala koncert za decu"mala sirena",cula sam da su deca bila odusevljena,treba ih odmalena nauciti da slusaju i zavole je a ne da shvataju to kao nesto preozbiljno i strano.
Slažem se sa svime što si tu napisala
imamo potpuno isto mišljenje sa tom razlikom što je meni omiljena 1812
kad sam depresivan ili mi je neki posao pretžak pustim 1812 ili nešto od Vagnera
ma u momentu mi se poravi raspoloženje
da nebude zabune neslušam je često al ni neskačem da promenim kanal kad krene klasika čak ni ako mi se ta kompozicija nesviđa
a propo filmske muzike koju bi mogli svrstati u klasičnu ja bi dodao još i Vangelisa, Morisa Žara pa Scott Joplina da ne nabrajam dalje, ima ih puno i takoreći samo to i puštam
-trudim se da imam obzira prema onima koji neobožavaju klasiku

pozdrav
 
Pa šta je klasičari ?
Kako mislite da se razvije neka diskusija ka svi spavate
ima narodnjaci da nas pojedu za doručak
50 poruka za 22 dana pa sam bih napisao duplo više
vala ja se neeedam
a i nebih nikom od njih preporučio sebe za doručak - niti za bilo koji obrok
Jer gadno bi se proveo

Pozzzdrv :p
 
Alooo Probuditeee Seee !!!
spavali ste ceo dan šta će te i noć da prespavate

Ko vam je favorit sa playliste ?

BEETHOVEN - Fur Elise 3:30
BEETHOVEN - Piano Concerto No.5, in Eb Major, Op.73 (Emperor) Allegro 6:14
BIZET - Carmen Suite No.2 Dance Boheme 3:17
BRAHMS - Hungarian Dance No.1 :roll: 3:24
CHOPIN - Etude in E Major, Op.10,No.3 (So Deep The Night) 4:26
GLINKA - Overture,Ruslan and Ludmilla 5:03
HANDEL - Messiah, Pastoral Symphony 3:00
KHACHATURIAN - Sabre Dance :roll: 2:29
LISZT - Hungarian Fantasy for Piano and Orchestra :roll: 3:34
MASCAGNI - Cavalleria Rusticana, intermezzo 3:33
MENDELSSOHN - Midsummer Night,s Dream 2:20
MOZART - Eine Kleine Nachtmusik, K525, Allegro 4:13
MOZART - Rondo a la Turc, K331, No.3 3:25
PACHELBEL - Canon in D Major 4:49
RACHMANINOV Piano Concert, No.2 in C Minor, Op.18, Moderato 6:23
RAVEL -Bolero 5:17
RIMSKY-KORSAKOV - Flight of the Bumble Bee :roll: 1:36
ROSSINI - Overture, The Barber of Seville 3:46
TCHAIKOVSKY - Swan Lake, Scene 1:45
TCHAIKOVSKY - Swan Lake, Waltz 3:05

ja sam svoje obeležio
a vi i dalje spavate
ili me samo ignorišete
 
Pa i nije tako strašno :confused:
ja već odslušao listu i prešao na filmsku
sad se vrti Julie Cruise - Summer Kisses, Winter Tears
al nije problem sledeća je Andrew Lloyd Webber - The Phantom Of The Opera
pa S.Joplin theme from Sting itd uglavnom instrumentali

još malo proverene muzike da odslušam pa odo na spavanje,
treba izdržati sutra biće ko prošle godine "mi bosanci delije" i sl. na repertoaru
al sam ja spremio tajno oružije za njih

Wagner - Die Walkure. Ride of the Valkyries i traktorski akumulator :lol:
ako preteraju pa poludim neće znati šta ih je snašlo
ma ovi metalci su za njega mala deca
pozzzdrv
 
Bolje nego Vanesa Mei
sa tim da ona ima šansu da uradi dosta dobrog za klasičnu muziku
al na kraju će ispasti da je to bila samo reklamna kampanja
da bi pokupila što više novca
ili je već tako ispalo
nije ni važno isto mišljenje sam imao i kad sam je prvi put video u suknjici sa električnom violinom
 
T i h i:
Bolje nego Vanesa Mei
sa tim da ona ima šansu da uradi dosta dobrog za klasičnu muziku
al na kraju će ispasti da je to bila samo reklamna kampanja
da bi pokupila što više novca
ili je već tako ispalo
nije ni važno isto mišljenje sam imao i kad sam je prvi put video u suknjici sa električnom violinom

Daj nemoj molim te da poredis babe i zabe.Pusti ti Vanesu koja je komercijala,interesantna jeste sto ti kazes u suknjici sa elektricnom violinom ali Kenedi je iz druge price.Jel si ga slusao nekad,bio na njegovom koncertu?Ipak on ima jedinstven stil sviranja,ne kazu dzabe Kenedi je jedan,pisace o njemu istorija.To sto on fura neki pankerski fazon oblacenja i tuce se na fudbalskim utakmicama ne znaci da skrece samo time paznju na sebe,to je njegov fazon,ali svirka govori nesto mnogo dublje.On je sa 14 godina znao celu violinsku literaturu a sa 11 je uveliko svirao sa Grapelijem,profesor mu je bio i Menjuhin..Bila sam na njegovom koncertu 97god. u Sava Centru posle kojeg su ljudi totalno otkinuli,posle kojeg je pocela euforija"Kenedi".Te godine je svirao Betovena,a onda je poceo maltene svake druge godine da dolazi u Srbiju,kaze mnogo nas voli,a i svaki put se fenomenalno provede,prave zurku posle koncerta"unerede"se,hahaha i vrati se kuci.Trenutno zivi i radi u Poljskoj odakle mu je zena.
 
korona1:
Daj nemoj molim te da poredis babe i zabe.Pusti ti Vanesu koja je komercijala,interesantna jeste sto ti kazes u suknjici sa elektricnom violinom ali Kenedi je iz druge price.Jel si ga slusao nekad,bio na njegovom koncertu?Ipak on ima jedinstven stil sviranja,ne kazu dzabe
Da sam ga slusao ? Naravno
bio na koncertu ? Nisam, imam samo snimak nekog koncerta u londonu koji sam posudio "prijatelju" pa sad on misli da je to njegov dvd - ko mi je kriv trebao sam ga potpisati pa bi imao i koncert i prijatelja
poredjenje je i bilo samo zbog toga sto njih dvoje privlaci najvecu paznju javnosti
uostalom i napisao sam da mi se vishe svidja nego vanesa
dakle vanesin fazon mi se uopste ne svidja cak sam protiv toga
dok za najdzela nemam neki odredjeni stav ni po pitanju pitanju stila sviranja ni oblacenja
ne iritira me ni jedno ni drugo pa ga mogu slusati ali nisam njegov fan
znam i za njegovu vezu sa Menjuhinom i Grapelijem kao i za terevenke nakon koncerata u Srbiji: Jedino nisam znao za podatak o Poljskoj hvala ti na njemu mozda mi jednog dana zatreba.
Tek da ne bi bilo neke zabune u prethodnoj recenici nisam bio sarkastican
to sto sam napisao to sam i mislio
 
T i h i:
Da sam ga slusao ? Naravno
bio na koncertu ? Nisam, imam samo snimak nekog koncerta u londonu koji sam posudio "prijatelju" pa sad on misli da je to njegov dvd - ko mi je kriv trebao sam ga potpisati pa bi imao i koncert i prijatelja
poredjenje je i bilo samo zbog toga sto njih dvoje privlaci najvecu paznju javnosti
uostalom i napisao sam da mi se vishe svidja nego vanesa
dakle vanesin fazon mi se uopste ne svidja cak sam protiv toga
dok za najdzela nemam neki odredjeni stav ni po pitanju pitanju stila sviranja ni oblacenja
ne iritira me ni jedno ni drugo pa ga mogu slusati ali nisam njegov fan
znam i za njegovu vezu sa Menjuhinom i Grapelijem kao i za terevenke nakon koncerata u Srbiji: Jedino nisam znao za podatak o Poljskoj hvala ti na njemu mozda mi jednog dana zatreba.
Tek da ne bi bilo neke zabune u prethodnoj recenici nisam bio sarkastican
to sto sam napisao to sam i mislio
Ma nisam ja njegov fan,kao sto nisam niciji,vec ga samo cenim kao muzicara i to sto radi svidja mi se.Sto "volim"takve kao sto je taj tvoj"prijatelj",pa trazi mu kao da narezes a onda se napravi lud.Kako on tebi,tako i ti njemu.Jel na tom snimku svira "godisnja doba"?Ja nemam nijedan njegov snimak.Kad ga na tv-u puste,tad ga odgledam i na koncertima ovde u Srbiji.Samo jedne godine ga nisam gledala.
 
korona1:
Ma nisam ja njegov fan,kao sto nisam niciji,vec ga samo cenim kao muzicara i to sto radi svidja mi se.Sto "volim"takve kao sto je taj tvoj"prijatelj",pa trazi mu kao da narezes a onda se napravi lud.Kako on tebi,tako i ti njemu.Jel na tom snimku svira "godisnja doba"?Ja nemam nijedan njegov snimak.Kad ga na tv-u puste,tad ga odgledam i na koncertima ovde u Srbiji.Samo jedne godine ga nisam gledala.
Ne nije, zapmtio bih pošto Vivaldija baš volim slušati,narocito "Four Seasons"
Pa kad si me već podsetila, ajd da ti malo pravim zazubice ako i ti voliš Vivaldija

Bassoon Concerto in Bb Major a 4:47 Bassoon Concerto in Bb Major b 1:54 Bassoon Concerto in Bb Major c 3:18
Flute Concerto in F Major a 3:43 Flute Concerto in F Major b 2:14 Flute Concerto in F Major c 2:42
No. 1 in E Major. Spring a 3:14 No. 1 in E Major. Spring b 4:03 No. 1 in E Major. Spring c 4:23
No. 2 in G Major. Summer a 5:43 No. 2 in G Major. Summer b 2:20 No. 2 in G Major. Summer c 2:52
No. 3 in F Major. Autumn a 5:48 No. 3 in F Major. Autumn b 2:33 No. 3 in F Major. Autumn c 3:29
No. 4 in F Major. Winter a 3:44 No. 4 in F Major. Winter b 2:13 No. 4 in F Major. Winter c 3:50
Oboe Concerto in A Minor a 3:48 Oboe Concerto in A Minor b 3:46 Oboe Concerto in A Minor c 3:22
ili kraće Vivaldi - The Four Seasons concertos for violin, Op.8
To sam ubacio u plej listu sve ukupno 1h 14min.
A za disk se ni nejedim puno nabaviću novi a kad ga nabavim poslaću ti poruku na pp da mi objasniš kako da ti ga dostavim
Miline li sedeti za svojim comp prošlu poruku sa poslao sa tuđeg i poludeo sam četiri puta sam morao da se ulogujem + tip koristi explorer + nema slova š,đ,ž
pozzdrv :)
 
T i h i:
Ne nije, zapmtio bih pošto Vivaldija baš volim slušati,narocito "Four Seasons"
Pa kad si me već podsetila, ajd da ti malo pravim zazubice ako i ti voliš Vivaldija

Bassoon Concerto in Bb Major a 4:47 Bassoon Concerto in Bb Major b 1:54 Bassoon Concerto in Bb Major c 3:18
Flute Concerto in F Major a 3:43 Flute Concerto in F Major b 2:14 Flute Concerto in F Major c 2:42
No. 1 in E Major. Spring a 3:14 No. 1 in E Major. Spring b 4:03 No. 1 in E Major. Spring c 4:23
No. 2 in G Major. Summer a 5:43 No. 2 in G Major. Summer b 2:20 No. 2 in G Major. Summer c 2:52
No. 3 in F Major. Autumn a 5:48 No. 3 in F Major. Autumn b 2:33 No. 3 in F Major. Autumn c 3:29
No. 4 in F Major. Winter a 3:44 No. 4 in F Major. Winter b 2:13 No. 4 in F Major. Winter c 3:50
Oboe Concerto in A Minor a 3:48 Oboe Concerto in A Minor b 3:46 Oboe Concerto in A Minor c 3:22
ili kraće Vivaldi - The Four Seasons concertos for violin, Op.8
To sam ubacio u plej listu sve ukupno 1h 14min.
A za disk se ni nejedim puno nabaviću novi a kad ga nabavim poslaću ti poruku na pp da mi objasniš kako da ti ga dostavim
Miline li sedeti za svojim comp prošlu poruku sa poslao sa tuđeg i poludeo sam četiri puta sam morao da se ulogujem + tip koristi explorer + nema slova š,đ,ž
pozzdrv :)
Dobra ti je plej lista.Posto od skora imam internet potrudicu se da nadjem neke Kenedijeve snimke,a ako ti nadjes to sto si imao,super.
 
Kalimer0:
Uzivam u klasici... Doduse nisam neki veliki poznavalac iste al ajd' sad... :)
Cajkovski- 1812.
Debisi- Mala setnja
Svi marsevi i valceri :)
Hiljadu osamsto dvanaesta
pa mali prazan prostor
pa poduža lista što autora što pojedinačnih dela

hlns:
Zele Lipovacha - Turski Marsh [bez uvoda] :-D
pa neznam dal bi se ostali učesnici teme složili da to spada pod klasiku
ja ne
Preporuka otvori novu temu pod imenom npr. "Obrade klasičnih dela"
ja ću biti redovan gost, a mislim da bi time privukao dosta članova koji baš ne svraćaju na ovu stranicu
 
korona1:
Dobra ti je plej lista.Posto od skora imam internet potrudicu se da nadjem neke Kenedijeve snimke,a ako ti nadjes to sto si imao,super.
Neverujem da ću naći to isto pošto je dvd bio nemački.al imam veliki krug poznanika koji mi mogu pomoći da dobijem takoreći šta god poželim od dvd izdanja
izvini za čekanje al ja ne znam šta se dešava nije do comp sigurno. sve sajtovi su OK samo mi se na krstarici muči da otvori stranicu :)
 
T i h i:
Hiljadu osamsto dvanaesta
pa mali prazan prostor
pa poduža lista što autora što pojedinačnih dela


pa neznam dal bi se ostali učesnici teme složili da to spada pod klasiku
ja ne
Preporuka otvori novu temu pod imenom npr. "Obrade klasičnih dela"
ja ću biti redovan gost, a mislim da bi time privukao dosta članova koji baš ne svraćaju na ovu stranicu

Da, Tihi, moglo bi otvoriti novu temu za obrade klasicne muzike. Originalna ima svoju neprocenjivu lepotu i vrednost, a obradjena klasika zavisi ko se prihvati tog posla, pa koliko mi se osobno dopadne. Slusam dosta, isto mi je odlicno Four Seasons, ali ja uglavnom imam kompilacije, pa imam samo 'prolece'. Volela bih imati kompletno delo - 4 godisnja doba. Voli neko Shubertova dela?
By the way, Tihi, imak zgodan nick :wink: :wink: pozz za tebe!!
 
alfina:
Da, Tihi, moglo bi otvoriti novu temu za obrade klasicne muzike. Originalna ima svoju neprocenjivu lepotu i vrednost, a obradjena klasika zavisi ko se prihvati tog posla, pa koliko mi se osobno dopadne. Slusam dosta, isto mi je odlicno Four Seasons, ali ja uglavnom imam kompilacije, pa imam samo 'prolece'. Volela bih imati kompletno delo - 4 godisnja doba. Voli neko Shubertova dela?
By the way, Tihi, imak zgodan nick :wink: :wink: pozz za tebe!!

Schubert-ova ili Shubert-ova? Od ovih drugih nemam ništa a koliko znam
nisam ih nikada ni slušao, a od Franz Peter Schubert-a nekoliko LP-ja nažalost Gr. igle se sad teško nabavljaju tako da se moram zadovoljiti sa .Rosamunde D 797 Op.26, (”intermezzo”) i Serenade D'Amour
vikipedijin link stranica Franc Šubert:
http://en.wikipedia.org/wiki/Franz_Schubert
Ako ti baš trebaju 4 godišnja doba javi se na pp
al'da te upozorim da je veličina 67,5 mb tako da mora da ide u delovima
pozzz. :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top