Volite li klasičnu muziku?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
e ljudi treba mi biografija Verdija na srpskom ili hrvatskom jeziku!Za muzichko je........
plz pomozite,trazhio sam na wikipediji i slichnim site-ovima i ima jak malo!nashao sam neke stvari,ali su na engleskom jeziku...
plz ako imate neshto javite!

pozz...
 
Čisto bih malo da se napravim pametna....:lol::lol:Vi slušate verovatno ozbiljnu muziku, a ne klasiku.Klasična muzika je muzika koja zahvata drugu polovinu XVIII i prvih trideset godina XIX veka....
:rotf:Šalim se, otkud ja znam šta vi slušate možda je to stvarno i klasika.....al' ja to onako čisto da se zna....:rotf:
Inače ne slušam klasiku niti ozbiljnu muziku, previše je to sporo za mene, a i nema električne gitare....
 
Čisto bih malo da se napravim pametna....:lol::lol:Vi slušate verovatno ozbiljnu muziku, a ne klasiku.Klasična muzika je muzika koja zahvata drugu polovinu XVIII i prvih trideset godina XIX veka....
:rotf:Šalim se, otkud ja znam šta vi slušate možda je to stvarno i klasika.....al' ja to onako čisto da se zna....:rotf:
Inače ne slušam klasiku niti ozbiljnu muziku, previše je to sporo za mene, a i nema električne gitare....
Klasicna muzika-ozbilja muzika-sinonimi
Razmisli,kad bi klasicna muzika pocinjala tek od druge polovine 20. veka izostavljas barok,renesansu i jos stosta...
Klasiku slabo slusam,ali ko zna,mozda cu jednog dana samo to pustati.
Ovako mi najvise lezi Strauss(Johann)
 
Klasicna muzika-ozbilja muzika-sinonimi
Razmisli,kad bi klasicna muzika pocinjala tek od druge polovine 20. veka izostavljas barok,renesansu i jos stosta...
Klasiku slabo slusam,ali ko zna,mozda cu jednog dana samo to pustati.
Ovako mi najvise lezi Strauss(Johann)

Nisu sinonimi izraz se pogrešno koristi.....Jer klasicizam je period u muzici isto kao i romantizam, barok itd. itd......
 
Волим да слушам класичну музику јер је бесмртна и најњежнија, никад ми не боде уши, а понекад се и уморим од силних текстова у пјесмама.
 
Ja je ne slušam baš svakodnevno, ali veoma često.
Najviše otkidam na Čajkovskog, ali naravno slušam i ostale. Šopena na prvom mestu, zatim Štrausa (mlađeg), Betovena... mnogo ih je za ovakvo nabrajanje.
Baš lepo što je neko pokrenuo ovakvu temu.
 
Ja najvise volim Mocarta...
Ne kapiram zasto svi misle da ljudi koji idu u muz skolu obozavaju ovu vrstu muzike... kao, to se podrazumeva..., a nije tako, poznajem vise ljudi koji odsviraju nesto cisto forme radi, a posle ne znaju ni tri kompozitora da nabroje....
p.s. ovo nije nista protiv onih koji idu u muzicku, jer i ja sam zavrsila dve nize, a upisujem i srednju...
p.p.s. a glupo je i sto se ucenici gimnazije (npr, ja ucim tamo) bune sto uce muzicko...pa oni kao posle upisuju neke fax-ove itd, a moja drugarica kaze da treba da nauci sve od SHUBANA! TO JE STVAR OPSTE KULTURE>>>!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top