Vojvodina-veća autonomija za i protiv!

Слажете ли се да је ДС комунистичка клика?

  • Слажем се

  • Не слажем се


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Koji si ti Tihomire shizofrenicar pa to nije ni za balkan:hahaha:

Na ovoj temi "Vojvodina krade Srbiju, malo vam je i 7% koliko i ne zasluzujete".

Mjesec dana prije, na drugoj temi.

"Beograd krade Srbiju, Vojvodina najvise stradava"

http://forum.krstarica.com/showthre...ovac-Srbije-u-Beogradu-Srbija-se-prazni/page1

Novac u Beogradu, Srbija se prazni
Izvor: Dojče vele

Prosečna plata u Srbiji je ispod 400 evra, a ima dosta opština u kojima je prosečna zarada oko 200 evra. U Beogradu prosečna plata je oko 500 evra…

Najnoviji zvanični statistički podaci govore o tome da najviše prosečne plate imaju stanovnici Beograda, koji značajno odudaraju od proseka ostatka Srbije.

Takođe, i beogradski region po stepenu razvoja značajno odskače od ostatka Srbije, uključujući i nekada najrazvijeniju Vojvodinu.

Sociolog Aleksej Kišjuhas kaže da za to nisu krivi Beograđani, već Beograd kao simbol izrazito centralizovane države. "Naravno da ne treba pobeći od priče o prevelikoj centralizaciji, koja je sistemska, strukturalna... pa se iz tih razloga sve koncentriše u Beogradu”, kaže on.

Ipak, Kišjuhas smatra da glavni razlog za takvo stanje leži u činjenici da živimo u siromašnom društvu. "Mi živimo u jednom društvu koje je osiromašeno i koje je siromašno. U situaciji u kojoj para nema nije neobično što se novac koncentriše na samo nekim tačkama, kao što je Beograd ili eventualno Novi Sad. Oni koji uspevaju da povuku neke pare su oni koji imaju resurse“, ocenjuje Kišjuhas.

Biznismen iz Vojvodine Dušan Mijić kaže da je jedan od razloga za neravnomeran razvoj Srbije u činjenici da ne postoje ekonomske slobode. "Veliki problemi nastaju zbog toga što ne postoje ekonomske slobode, što postoje ogromne ekonomske, biznis barijere, koje sprečavaju ljude da slobodno na tržištu ostvaruju svoj dohodak, svoj profit...“, navodi taj biznismen.

Mijić smatra da nikoga ne treba da čudi što je Beograd najbogatiji, u uslovima kada se glavni biznis odvija u okrilju političkih stranaka i države. "Nacionalna retorika je stvorila nacionalnu državu, koja deli i uzima. Više uzima nego što deli. A tamo gde se dele sredstva, ona se ne dele po potrebama biznisa već po potrebama stranaka i države“, ocenjuje on.

Aleksej Kišjuhas kaže da mu nije problem da zamisli Srbiju kroz 50 godina, u kojoj će većina stanovništva živeti u gradovima. "Jedino pitanje je da li će se oni malobrojni koji budu ostajali u zabačenijim krajevima uspeti da pronađu neku vrstu egzistencije za sebe, odnosno da li će biti nekih subvencija od strane države, da bi se oni onda bavili poljoprivredom, koja je sada već održiva i od koje mogu da žive“, navodi Kišjuhas.

Ilustracije radi, u vojvođanskoj opštini Plandište prosečna plata je oko 180 evra, dok je u Beogradu prosek oko 500 evra. Prosečne plate u ostatku Srbije su jedva više od 200 evra, kao što je slučaj u opštinama Gadžin Han, Crna Trava, Despotovac, Rekovac.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija....&nav_id=540236

kao sto vidimo u 90% Srbije prosek plate je 200 evra .

Samo u Beogradu je vise jer Tadicev rezim pljacka narod Srbije i daje samom sebi.
:hahaha::hahaha::hahaha::worth::mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Zašto bi se ukidale autonomne pokrajine kada su mogle da funkcionišu i u Jugoslaviji koja je (SFRJ) bila najveci civilizacijski stepen napretka ovog prostora.

Bas zato.. Jugoslavija je za Srbe bila sto sto i otomanska imperija....mislim druga titova ( hrvatska ) jugoslavija.
Upravo zato treba da se ukine autonomija i da se decentralizavcija sprovede na Banat Backju , Srem Supmadiju i tqako dalje. Ili to, il na opstinskom nivou.
 
Ma naravno...nemaju oni nikakva ovlašćenja.
To su samo ikebane.
Još jedan razlog da ih se ukine.

Покрајинска скупштина ускоро треба да се састане, ове године ће им то бити чак трећи пут (?!?!?!). А има их тамо 120 комада, и наравно примају енормне плате..
 
Ni Vojvođanska Vlada nema ovlašćenja čak i kad bi hteli da kradu.

Ti ili ne znaš na koji način se pere i u džepove političkih lidera, preduzeća njima bliskih ljudi i u crne fondove političkih stranaka preliva novac iz fondova koje kontroliše pokrajinska vlada, ili još gore, ZNAŠ TAČNO KO TO I KAKO RADI, ali ovde prodaješ autonomašku demagogiju.

Jednom sam ovde diskutanta Signature pitao za mišljenje gde ide u proseku 50 miliona eura godišnje, koje prihoduju Vode Vojvodine od šinobus zakona 2003 godine. To sada pitam i tebe. Kanali su počeli, pod pritiskom, da se kopaju prošle godine. Gde su novci koje smo plaćali do tada?

U Vojvodini ne postoji autentična autonomaška opcija. Sve što postoji je varijanta "kalif umesto kalifa", organizovane bande lopova koje teže samo i isključivo uspostavljanju svog feuda, kako bi i dalje nastavili da kradu plašeći bez prekida narod Republikom, i kako bi vladali na građenju mržnje prema Srbiji i "primitivnim" Srbima ispod Save i Dunava.

To ne znači da ja podržavam sadašnje stanje u Srbiji. Naprotiv.
 
Stoji , stoji, u članu 184.:per: 7% glavom i bradom ,a u Sedmom delu jasno jasno piše da Srbija ima dve AP ,Vojvodinu i Kosovo , a ti se u pvrom postu suprotno ustavu zalažeš za ukidanje jedne , tako da je jasno da ti protivustavno delovanje nije strano. :sad2:

Protivustavno delovanje nije problem ako ono nije protiv-drzavno i ako je usmereno na separatizam, anarhiju ili sta ja znam...

Ukidanje autonomije Vojvodine bi bilo dobro jer Srbiji nisu potrebne autonomne pokrajine. Cela ta stvar sa AP Vojvodinu je samo izgovor za separatizam i nista drugo.

Kada bismo imali ljude koji istinski rade za interese ove zemlje umesto sto imamo gomilu kriminalaca na Vlasti onda bi svi bolje ziveli.

Taj problem oko Beograda bi trebalo resiti na drugaciji nacin, jacanjem decentralizacije... Veruj mi i Sumadija, Kragujevac i Kraljevo su prsli zbog toga sto nema investicija i zeleli bi vise para iz budzeta, ali vise para sanse ima da dobije jedino Jagodina i to se zna zasto...
 
kakve sve ustupke je DS spreman da ucini svojim koalicionim partnerima u Vojvodini da bi opstao na vlasti
Da li ce u Vojvodini od 2000-te pa zanavek na celu pokrajinskog ,,ministarstva,, za obrazovanje kapu krojiti madjari
kao i u Sekretarijatu za propise
Da li ce i dalje moci u IV APV da se zaposljavaju ljudi koji ne znaju da pricaju srpski
Sta ce sve DS tolerisati svojim koalicionim partnerima...iz SVM..da li ce im omoguciti personalnu autonomiju
Koliko ce jos zavaravati narod laznim brojkama o ljudima koje zaposljavaju preko novih pogona koje otvaraju vid cuda uglavnom clanovi i simpatizeri DS sa pokrjinskim sredstvima
Koja politicka odluka ce napokon obesiti DS u Vojvodini...da li je takva vec doneta..pa su ih skidali sa politickih vesala
Zasto je DS nasao partnera u nacionalnoj partiji SVM a nacionalna srpska partija je neprihvatljiv za partnera DS u Vojvodini
imate li vi jos pitanja i odgovora na ovo

Ja imam samo jedan, opusti se, svi su isti, u Srbiji nikada nece biti bolje:)
 

Back
Top