Vojna akademija?

Или за пример наведи часопис ''Одбрана''. Као да из старих бројева мазну по чланак па одштанцају ново издање.Тешко је схватити да се редакцији која тако унедоглед врти један исти текст, може поткрасти нека глупост, пр. ''Интендатска служба је кичмени стуб сваке војске''....

Има и неки бисер са жилом куцавицом, али га заборавих...
 
Hvala naucio sam preko jednog progama da kucam na slepo, pa nisam bas profesionalac. Ja samo u odbrani pogledam slike da vidim ko je na njima i kada vidim ko je od poznatih gde sve mi bude jasno. Jednom prepisivao od mene, a sada on nesto pametno napisao i otkrio:hahaha: Skines sa nete neke programe, malo prevedes, nesto ubacis i to je magistar.
 
Hvala naucio sam preko jednog progama da kucam na slepo, pa nisam bas profesionalac. Ja samo u odbrani pogledam slike da vidim ko je na njima i kada vidim ko je od poznatih gde sve mi bude jasno. Jednom prepisivao od mene, a sada on nesto pametno napisao i otkrio:hahaha: Skines sa nete neke programe, malo prevedes, nesto ubacis i to je magistar.

Slazem se... Po istom principu: imas dve ruke i dve noge... smrdis na Banjci 4-5 godina... ne znas za net, ne citas i ne prevodis nista, bavis se komunalnim poslovima, pricas otrcane price tipa "gde pocinje Vojska tu prestaje logika", obavezno ides kuci u svecanoj uniformi sa belim rukavicama ("da prica celo selo... po mogucstvu da crkne nekoliko neduznih komsijskih krava") vukuci bar jednu zelenu transportnu vrecu sa sobom... drzava ti daje stotinak evrica mesecno (zali Boze para)...

i da ne smaram vise (a mogao bih jos mnogo)... ni kriv ni duzan dobijes diplomu fakulteta...

E pa kakav kadet takav i postdiplomac... samo upgraded version 2.0 :ovca:
 
Или за пример наведи часопис ''Одбрана''. Као да из старих бројева мазну по чланак па одштанцају ново издање.Тешко је схватити да се редакцији која тако унедоглед врти један исти текст, може поткрасти нека глупост, пр. ''Интендатска служба је кичмени стуб сваке војске''....

Има и неки бисер са жилом куцавицом, али га заборавих...

"Obmana" i "Dozvolite..." su hit... Afirmativno novinarstvo... Njima jos nisu javili da je Tito umro... Ako su i culi za Tita... za Slobu sigurno nisu :P

Moram priznati da je Odbrana u jednom momentu pocela da lici na casopis... Malo posle promene imena... Tu su se mogli naci ozbiljni kriticki (ironicni) clanci o Vojsci (Ljubodrag Stojadinovic)... i ozbiljna razmatranja strucnih stvari... E, a onda su se vratili starom dobrom sistemu : skini sa neta, amaterski prevedi i objavi kao svoj rad (ukradi)... Zalosno... Sto je najgore, oni tripuju da su doyaya zato sto je vecina ljudi u firmi pretplacena "ne svojom voljom"... a dovoljno lenja da se odjavi od pretplate...

Dozvolite... ne bih komentarisao... to je humoristicka emisija koja mi ulepsa svaki vikend... Da li to neko uopste gleda?!

Ova :ovca: je HIT :P
 
Panto sta mislis dokle tako, proslo je 30. godina od smrti Tita, 10. godina od smene vlasti. Sta se to desava jel neka zavera. Pa ljudi 2010. godina je. Da odes i da pitas nekog neke stvari u vezi naoruzanja on ne bi znao koja su osnovna dostignuca, a poznavanje protivnika je osnovna stvar. Oficir posalje vojnika da unisti tenk i da mu osu sa njom moze samo da se slika kod britanskih, americkih i izraelskih tenkova, a mislim da se malo radi na takvom usavrsavanju i izucavanju tih stvari u jedinicama. Mozda na akademiji se to promenilo i sada se time vise bave. Po meni je to osnovno vojska se sprema za rat. Maljutka je sredstvo druge mislim generacije, a postoji koliko posle nje generacija protivoklopnog oruzija. Mozda oficiri to i znaju, a sta zna podoficir koji je zavrsio srednju od tri godine za automehanicara i kurs od 9 meseci pa za njega je aktivno reaktivni oklop ili frekfencijski hoping misaona imenica:worth:
 
Kakvi oficiri takvi i podoficiri... U nasoj Vojsci se profesionalno svojom strukom bave samo entuzijasti... zaljubljenici, ljudi koji su obukli uniformu jer se zaista loze na svoj poziv, na ono sto bi trebalo da rade... Najvecim delom to su piloti, moranari, ronici, padobranci i slicni exoticni likovi koji su mastali o tome od rodjenja... Na zalost, takvi likovi su zestoka manjina... Druga grupa su oni koji nisu lozachi, ali rade svoj posao najkorektnije moguce i vole ga, pokusavajuci da promene ocigledno naopake stvari, da ukazu na bolja resenja... ali ih obicno, kako i ove prve, smatraju budalama... Ove dve grupe zajedno cine manje od polovine oficirskog kora u Srbalja... daleko manje...

E sad dolazimo da najbrojnije grupe... To su oni sto su dosli na VA zato sto se loze na uniformu, sto i nije lose da nije glavni i jedini razlog... Kako dodju tako i zavrse VA ni krivi ni duzni... Prodju kroz fakultet, a da ne nauce nista iz domena "akademsko, naucno, intelektualno"... Medjusobno se rangiraju po tome ko glasnije komanduje i ko "cvrsce, a nadasve neusiljeno" zauzima visokointelektualni stav "mirno"... po tome ko vise popusi cigareta dnevni i ko moze da popije vise piva... To su oni ciji je broj ulazaka u kantinu beskonacno puta veci od broja ulazaka u biblioteku (a ni tamo ne bi isli da nisu secali neke knjige za razduzenje)... To su oni koji se sa podsmehom odnose prema prici o stranim oruzanim snagama i njihovim dostignucima... koji od engleskog jezika znaju da kazu "ok"... Oni koji misle da je takticka obuka visoko naucna stvar, a Pravilo vojnik-odeljenje pesadije "knjiga nad knjigama"... Najglasniji, najneobrazovaniji, najneprofesionalniji, a cine vecinu...

Zao mi je sto moram to da priznam, ali to smo mi...

U prilog tome govori i cinjenica da na ovom forumu imamo samo jednog kadeta... od njih skoro 700, koji imaju internet... Cista patetika :ovca:
 
Mene ova prica emotivno tangira zbog toga sto sam je stvarno voleo i nadao se da ce biti bolje... U momentu kada sam ukapirao da ne pripadam tu, zapalio sam... Imam dovoljno visoko misljenje o sebi da ne dozvolim da do penzije budem medju mediokritetima i da postanem jedan od njih... Ne zameram ni onima kojima to odgovara... Ja imam jedan zivot i hocu da kad jednom pred kraj podvucem crtu priznam sebi da je vredelo...

A dokle tako... ko zna... a iskreno, i ne zanima me vise... Imam svojih problema :ovca:
 
Poslednja izmena:
Ljudi pocepali ste nas s Titom, Obamom, pljuvanju po vojsci, akademiji itd....ako nemas nista pametno da kazes, udji brate na google images pa gledaj koga tamo sve ima... Kad sam prvi put naisao na ovu temu o VA, bio sam odusevljen jer sam nasao gomilu informacija o upisu, kako je tamo, sta posle itd...pogotovo ovaj lik Sig je ispisao sve vezano za to. A koliko sam skontao ovde ima jos par likova koji idu ili su zavrsili (?) VA, a samo pisete o nekim glupostima, niko nije nista pametno rekao ili dao neki savet iz iskustva. Ne razumem gde vode te vase price. :dash:
 
Vezano za VA i Kratorovo analisanje situacije: Dozvolite je nedeljom u 8 ujutru na drugom kanalu RTS.
Malo ljudi ustaje "nedjeljom prije jarka sunca" da bi videlo tu smejuriju.

Ako mi kazete u kojoj godini studenti vezbaju gadjanje na terenu, reci cu vam sta je bilo smesno u prosloj emisiji!
 
Pametan covek ce ceniti i drugu stranu price... ona moze da bude korisnija od hvalospeva koji mozes naci u novinama, reklamama i ostalim vidovima propagande... Zato se to i zove propaganda, a ne analiza ili kritika... Druga je stvar ako ne zelis da cujes istinu i ako okreces glavu na drugu stranu...

Ako si dosao da slusas samo lepe stvari o VA, nisi morao da ih trazis ovde... mogao si da mastas sam... svejedno nije istina...

Ako ti smatras glupostima pisanje ljudi koji se bore za kvalitet VA onda si ti sinovac promasio i fprum i zanimanje... Takvi su i dosli glave ovom sistemu, pa se zbog njih danas vucemo po dnu... Onaj koji sistematski unistava sistem i onaj koji to gleda i ne cini nista da ga spreci su u sustini isti...

Sve najbolje! ;)
 
Poslednja izmena:
Vezano za VA i Kratorovo analisanje situacije: Dozvolite je nedeljom u 8 ujutru na drugom kanalu RTS.
Malo ljudi ustaje "nedjeljom prije jarka sunca" da bi videlo tu smejuriju.

Ako mi kazete u kojoj godini studenti vezbaju gadjanje na terenu, reci cu vam sta je bilo smesno u prosloj emisiji!

Svi u prvoj... a neki i u svakoj godini...

Analisanje?!:think:
 
Dragi Nemanja hteo sam ja da ti kazem ali se ja bavim tehnickim naukamai govorancija mi nije jaca strana, znao sam da ce panta da te maskira ali sta da radis. Svaka rec izgovorena na ovom podforumu je poucna, ali tebi sa 19. godina to nije jasno kao sto nije ni meni sa toliko godina, zato ti oprastamo svi na mladost:per:
 
Interesantno je to kad nekom hoces da pomognes... otvoris oci... da ga ne navuku na foru "Put da pronadjes sebe..." i "Pravi izbor...", a on ti jos i zamera... Zar bi stavrno neko izmisljao ovakve stvari...

Na kraju... sagledas jednu i drugu stranu... doneses odluku i krenes u realizaciju... Da posle ne mozes da kazes "nisam znao"... Da je meni imao ko da otvori oci kad sam bio sasvim mali kinder, ko zna gde bih sada bio... Ali dobro, barem sam brata spasao bede, pa je sada geneticar u Zenevi... To nije bas kao oficir VS, ali moze da se zivi :dash:
 
Interesantno je to kad nekom hoces da pomognes... otvoris oci... da ga ne navuku na foru "Put da pronadjes sebe..." i "Pravi izbor...", a on ti jos i zamera... Zar bi stavrno neko izmisljao ovakve stvari...

Na kraju... sagledas jednu i drugu stranu... doneses odluku i krenes u realizaciju... Da posle ne mozes da kazes "nisam znao"... Da je meni imao ko da otvori oci kad sam bio sasvim mali kinder, ko zna gde bih sada bio... Ali dobro, barem sam brata spasao bede, pa je sada geneticar u Zenevi... To nije bas kao oficir VS, ali moze da se zivi :dash:

eee, ali on u zenevi ne radi 6-14h :lol:
 

Back
Top