Vodič kroz Skill Assessment

Nova sam na ovoj temi....
Moja struka se nalazi na listi skillselect, te planiram iseljenicku vizu za Aust. Eto to je ukratko...
Zna li neko da li mora da se ima polozen EILTS da bi se dobio skill assessiment ili samo da bude prevedena diploma i dodatak diplomi? Kojim putem se ta dokumentacija salje (konkretno meni treba AITSL) za special needs teacher?
Koja je cena, OKVIRNO, i na koji nacin se kontaktiraju i kako se placa, pretpostavimo karticom.
Dodje li to umeto nostrifikacije ukoliko se dobije skill assessiment?
Hvala unapred...
 
A ako im ne dam? DIAC je organizacija koja mi daje bodove na radno iskustvo? Znači može da se desi da uspešno odradim Skill Assessment ali da mi DIAC ne da 10 bodova? Jel moguće da ako dobijem Skill Assessment da mi DIAC to posle poništi i usere mi se u život ako nemam platne listiće i radni staž?
 
A ako im ne dam? DIAC je organizacija koja mi daje bodove na radno iskustvo? Znači može da se desi da uspešno odradim Skill Assessment ali da mi DIAC ne da 10 bodova? Jel moguće da ako dobijem Skill Assessment da mi DIAC to posle poništi i usere mi se u život ako nemam platne listiće i radni staž?

Upravo tako kao što si rekao. Ali život ti neće u*****ti DIAC, već onaj koji neće da te prijavi i drži te da radiš na crno. Stavi se u poziciju Australijanaca: ako bi reference bile jedini dokaz, svako bi mogao da se odseli tamo.
 
Nije on kriv, nisam mogao da budem prijavljen jer sam studirao istovremeno, no nebitno to... Nego koji je mejl od DIAC-a, ja imam samo od assessment organizacije? Da im pošaljem mejlom moj ceo slučaj pa da vidim šta će da kažu, pretpostavljam da odgovaraju na mejlove, neko ovde reče da odgovaraju.
 
E da...i to sto si studirao...assessment organizacija to priznaje, ali diac ne. Citao sam na nekom forumu da je neki lik kao imao 7 godina iskustva, od toga 3 godine dok je studirao i acs mu je priznao, covek uplatio 3000$ (imao je 65 poena dok je to bio prag) i onda su mu ovi iz diac-a javili da mu priznaju samo 4 godine (5 poena manje) i odbili mu vizu zato sto nije imao dovoljno poena... mucenik...

p.s. u bookletu 6 (koji ocigledno malo ljudi cita) pise da diac priznaje radno iskustvo samo sa diplomom.
 
Tu krece paranoja...
Vrlo prosto.

Taj programer sada mrzi ceo Svet.
Jer mu nisu dali.

A ljudi mu dadose sakom i kapom.
Jer ne znaju zasta mu treba...

Ako je zavisnik, pa polozi engleski, eto 5 poena.
Na pravdi Boga, jasno i glasno.

I misle pomogli su magarcu.
Ali ne, hoce programer da vozi tramvaj, nece da prodaje karte.

Ogromne su razlike...
Bas ogromne!
 
Ništa gore nego kad glup čovek od sebe pravi filozofa.
Mene buni sledeće, dali pošto mi fali godinu i po dana do 3 godine radnog iskustva posle više (ako mi ne priznaju ono za vreme više) dali DIAC može da poništi odluku Skill Assessment-a ili će samo da mi dodeli 0 bodova na radno iskustvo?
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru, to me i zanimalo pošto onda mogu ili preko engleskog ili da sačekam duže nego što sam mislio pa da sakupim 60 bodova. Bitno mi je bilo da oni ne mogu da ponište SA jer ako mogu da ga ponište i ponište ga onda od vize nema ništa.
 
Poslednja izmena:
Nije on kriv, nisam mogao da budem prijavljen jer sam studirao istovremeno, no nebitno to... Nego koji je mejl od DIAC-a, ja imam samo od assessment organizacije? Da im pošaljem mejlom moj ceo slučaj pa da vidim šta će da kažu, pretpostavljam da odgovaraju na mejlove, neko ovde reče da odgovaraju.

Ja sam bio prijavljen dok sam studirao, to ne isljučuje jedno drugo. Druga je stvar ako je tada tebi odgovaralo da ne budeš...
Imaš ovde http://forum.krstarica.com/showthre...9055898&highlight=aspc.processing#post9055898 neki mail, pa pokušaj da im pišeš na taj.

Citao sam na nekom forumu da je neki lik kao imao 7 godina iskustva, od toga 3 godine dok je studirao i acs mu je priznao, covek uplatio 3000$ (imao je 65 poena dok je to bio prag) i onda su mu ovi iz diac-a javili da mu priznaju samo 4 godine (5 poena manje) i odbili mu vizu zato sto nije imao dovoljno poena...

Možeš li se prisetiti linka? Ja sam sličan slučaj: 6 godina iskustva, od toga oko 3 godine dok sam studirao, s tim da sam imao sve položene ispite. Bitno mi je da se, ako to DIAC ne prizna, samo oduzmu poeni, a ne i odbije cela aplikacija. Videćemo prvo šta o meni misli EA, a trudiću se da sakupim malo više poena od 60 :).

u bookletu 6 (koji ocigledno malo ljudi cita) pise da diac priznaje radno iskustvo samo sa diplomom.

Gde si to video? Jedini opis koji mogu da nađem je na str. 21: "In the 10 years immediately prior to receiving an invitation, you have been employed outside Australia in your nominated skilled occupation or a closely related skilled occupation, for a period totalling at least ..."

Usput, nigde se ne pominju ni izvodi iz banke kao dokazi, samo pay slips. Da li imaš neki link gde neko pominje da su mu tražili izvode iz banke?

Cekaj, ne kapiram...
Radio je nesto bez diplome?

Pravio mostove bez gradjevinskog?
Ili ga komsija ucio da pise programe...

A ovi, bitange, nisu hteli.
A komsija je veliki strucnjak...

:D

Znam ljude koji su stali na pola fakulteta i veći su stručnjaci od onih koji su ga završili. Ali Australijanci ne znaju vrline ovdašnjeg školstva...

Kad ti odlaziš?
 
Poslednja izmena:
Možeš li se prisetiti linka? Ja sam sličan slučaj: 6 godina iskustva, od toga oko 3 godine dok sam studirao, s tim da sam imao sve položene ispite. Bitno mi je da se, ako to DIAC ne prizna, samo oduzmu poeni, a ne i odbije cela aplikacija. Videćemo prvo šta o meni misli EA, a trudiću se da sakupim malo više poena od 60 :).

Veruj mi da ne znam zato sto je to bilo u nekoj temi na nekoj stranici, stvarno ne znam.

Gde si to video? Jedini opis koji mogu da nađem je na str. 21: "In the 10 years immediately prior to receiving an invitation, you have been employed outside Australia in your nominated skilled occupation or a closely related skilled occupation, for a period totalling at least ..."

Ukoliko nema u bookletu, sasvim je moguce da sam video na nekom forumu

Usput, nigde se ne pominju ni izvodi iz banke kao dokazi, samo pay slips. Da li imaš neki link gde neko pominje da su mu tražili izvode iz banke?

Opet ne, na nekom forumu. Cini mi se da je ili jedno ili drugo, ali kao imas vise sanse ako imas i jedno i drugo. Ja cu svakako traziti i jedno i drugo pa sta bude. Negde sam video i da ne mora iz svih firmi sve, nego recimo kvartalno. Posaljes im po 4 platna listica godisnje ili izvoda iz banke. Neke firme u nekim zemljama ne izdaju platne listice, pa se ljudi snalaze na razlicite nacine (izvod iz banke)

Imam i ja jedno veoma vazno pitanje, nisam uspeo nigde da nadjem odgovor, mozda neko zna.

U ovom dokumentu (checklist prilikom slanja dokumenata nakon poziva EOI)

http://www.immi.gov.au/skills/skillselect/index/checklists/189-applicant-checklist.pdf

pise da je potrebno

Certified copies of your military service records of discharge papers, if you have served in the armed forces of any country.

Ja nisam sluzio vojsku. Da li je potrebno da im posaljem vojnu knjizicu ili gde treba da idem da uzmem dokument koji predstavlja dokaz da nisam sluzio vojsku ili sta vec treba tu. Nisam video na ovom forumu da je bilo ko spomenuo vojsku u bilo kom slucaju.

Ovo sam video na nekom stranom forumu.
 
Certified copies of your military service records of discharge papers, if you have served in the armed forces of any country.

Ja nisam sluzio vojsku. Da li je potrebno da im posaljem vojnu knjizicu ili gde treba da idem da uzmem dokument koji predstavlja dokaz da nisam sluzio vojsku ili sta vec treba tu. Nisam video na ovom forumu da je bilo ko spomenuo vojsku u bilo kom slucaju.

Ovo sam video na nekom stranom forumu.

Nece ti traziti, posto vojska kod nas vise nije obavezna.
 
Nisam video na ovom forumu da je bilo ko spomenuo vojsku u bilo kom slucaju.

Kako ne, pominje se na 100 mesta:

http://forum.krstarica.com/showthre...=8201032&highlight=vojna+knjizica#post8201032
http://forum.krstarica.com/showthre...=6664860&highlight=vojna+knjizica#post6664860

A odgovor na tvoje pitanje ne znam. Ako si išao u civilnu službu, priloži kopije knjižice civilne službe. Ako nisi ni tamo bio, onda sastavi neku izjavu u kojoj objašnjavaš da nisi. Na njima je da provere ako ti ne veruju.
 
Navratim i procitam da vidim kako napredujete, ali ne unosim se bas duboko u problematiku pa mi oprostite ako sad pogresim. Vojska se izuzetno spominjala i imamo jedan poseban form za ljude koji su sluzili za vreme rata u staroj Yu, ako ste vec znali to - nema veze. A vidim preovladava misljenje "znaju oni dobro" "oni su super nisu kao mi" i slicno, ako ne batalite to misljenje pre nego krenete rizikujete da se zaebete k'o mladi majmuni... Ovde zive ljudi kao i svuda, sa osobinama kao i svi ljudi sto imaju (dobrim i losim) i drzavni aparat je drzavni aparat sa svim svojim vrlinama i manama. Meni su izgresili vise puta jos u procesu a tek ovde su me kostali jos vremena i zivaca... I to sto oni kao " znaju ko smo i kako je kod nas", mogu vam reci da ih savrseno zabole u vecini slucajeva za to nas i kako je i sta je... Uzdajte se u sebe i napisano, saljite sto tacnije dokaze i gledajte da ne propustite ista sto se trazi od papira ako je ikako moguce.
 
Navratim i procitam da vidim kako napredujete, ali ne unosim se bas duboko u problematiku pa mi oprostite ako sad pogresim. Vojska se izuzetno spominjala i imamo jedan poseban form za ljude koji su sluzili za vreme rata u staroj Yu, ako ste vec znali to - nema veze. A vidim preovladava misljenje "znaju oni dobro" "oni su super nisu kao mi" i slicno, ako ne batalite to misljenje pre nego krenete rizikujete da se zaebete k'o mladi majmuni... Ovde zive ljudi kao i svuda, sa osobinama kao i svi ljudi sto imaju (dobrim i losim) i drzavni aparat je drzavni aparat sa svim svojim vrlinama i manama. Meni su izgresili vise puta jos u procesu a tek ovde su me kostali jos vremena i zivaca... I to sto oni kao " znaju ko smo i kako je kod nas", mogu vam reci da ih savrseno zabole u vecini slucajeva za to nas i kako je i sta je... Uzdajte se u sebe i napisano, saljite sto tacnije dokaze i gledajte da ne propustite ista sto se trazi od papira ako je ikako moguce.

Upravo sam ovakav odgovor trazio, hvala Tree
 
ja u okviru skill assesmenta i dokumentaciji koja se salje nigde nisam videla da traze kopiju pasosa ili nekog overenog dokumenta koji dokazuje identitet? jesam ja to propustila ili se to podrazumeva pa nisu napisali?

Kod Engineers Australia se traži, proveri još jednom te tvoje, moraju da te na neki način identifikuju.

i jos jedno mozda glupo pitanje:

ukoliko imam dokument na srpskom, fotokopiram ga i overim fotokopiju
a zatim prevedem tako da prevod overi ovlasceni prevodilac?
vidim da su neki ljudi eksplicitno trazili na srpskom pa overavali pa onda prevodili, nisam uspela da nadjem instrukcije te prirode nigde, mozda je stvar shvatanja?

Iskopiraš -> overiš -> prevedeš. Ako imaš više originala, možeš poslati samo original + prevod. Pročitaj booklet institucije koja ti radi assessment. Evo opet primera iz EA:

"You must provide certified true copies of your original
degree/diploma testamur (certificate) and any other
subsequent engineering qualifications together with their
associated academic transcripts (list of subjects studied
and results obtained). Do not send the course syllabus.

Certified copies are to be produced direct from the original
documents, which the Certifier must sight.

...

Where documents are not in the English language, you
must provide certified copies of both the original-language
document and an English language translation which has
been made from the original document. All translations
must be carried out by an authorised translator. In general
translators are not authorised to certify copies of original
documents. The signature, name, status and contact
details of the translator must be provided on the English
language version."

itd.
 

Back
Top