Vode li sve religije istom Bogu ???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stav Pravoslavne crkve o RAZVODU : :rtfm:

IV Престанак брачне везе
А) Престанак брака без пресуде
1) Опште наређење 79, 2) Узроци престанка
а) Смрт 80, б) Проглашење брачног лица мртвим 81, в) Полагање монашког завета 82-83, г) Рукоположење за Епископа 84

Б) Престанак брака по пресуди (развод)
1) Општа наређења 85-87, 2) Бракоразводни узроци
а) Прељуба 88-91, б) Рађење о глави брачном другу 92-93, в) Хотимичан побачај 94
г) Злобно напуштање брачног друга 95-96, д) Нестанак брачног друга 97-101
ђ) Телесна и душевна болест 102-104, е) Морална поквареност 105-106
ж) Отпадништво од православне вере 107, 3) Застаревање бракоразводне тужбе 108-109, 4) Последица развода брака 110-114

Sasvim jasno se vidi da Pravoslavna crkva, koja se smatra pravom kršćanskom, DOPUŠTA razvod i zbog drugih situacija, a ne samo zbog bluda.

Na taj način KRŠI biblijsko načelo koje je postavio Krist, da do razvoda može doći SAMO zbog bluda.

Matej 19:9 - Kažem vam, tko se god razvede od žene svoje, osim zbog bluda, i oženi se drugom, čini preljub.”:heart:

Religija koja sebe smatra PRAVOM kršćanskom, nebi smjela sebi dozvoliti pravo da IGNORIRA Božju volju zapisanu u njegovoj Riječi. :bye:
 
Poslednja izmena:
po toj logici onda ne treba ni placati poreze ni registrovati firmu ni placati bus... ni struju ni komunalije... ni telefon.... ni postovati saobracajne znake itd... sve je to mafijaska uprava jel tako? :roll:

sta je Isus rekao ?

"bogu dajte Bozje a caru carevo "

procitaj Rimljanima 13:1,2

Rimljanima 13:1

1 Svi da se pokoravaju višim vlastima, jer nema vlasti da nije od Boga; i vlasti što postoje od Boga su određene.

2 Zato koji se suproti vlasti, suproti se Božjoj naredbi; a koji se suprote, primiće osudu na sebe.

:cao:

Па ја не видим разлог што постављаш цитате који немају никакве везе с грађанским браком.
 
Stav Pravoslavne crkve o RAZVODU : :rtfm:

IV Престанак брачне везе
А) Престанак брака без пресуде
1) Опште наређење 79, 2) Узроци престанка
а) Смрт 80, б) Проглашење брачног лица мртвим 81, в) Полагање монашког завета 82-83, г) Рукоположење за Епископа 84

Б) Престанак брака по пресуди (развод)
1) Општа наређења 85-87, 2) Бракоразводни узроци
а) Прељуба 88-91, б) Рађење о глави брачном другу 92-93, в) Хотимичан побачај 94
г) Злобно напуштање брачног друга 95-96, д) Нестанак брачног друга 97-101
ђ) Телесна и душевна болест 102-104, е) Морална поквареност 105-106
ж) Отпадништво од православне вере 107, 3) Застаревање бракоразводне тужбе 108-109, 4) Последица развода брака 110-114

Sasvim jasno se vidi da Pravoslavna crkva, koja se smatra pravom kršćanskom, DOPUŠTA razvod i zbog drugih situacija, a ne samo zbog bluda.

Na taj način KRŠI biblijsko načelo koje je postavio Krist, da do razvoda može doći SAMO zbog bluda.

Matej 19:9 - Kažem vam, tko se god razvede od žene svoje, osim zbog bluda, i oženi se drugom, čini preljub.”:heart:

Religija koja sebe smatra PRAVOM kršćanskom, nesmije sebi dozvoliti pravo da IGNORIRA Božju volju zapisanu u njegovoj Riječi. :bye:
Значи,ако те жена омрзне и сваки дан ради на томе да те "обреже" око врата док ти спаваш,онда се не треба развести?:hahaha:
 
Čita li neko ovde šta ja pišem...:rtfm:

Ne vode sve religije bogu... aman...:roll:

Izgleda da po vorkiju budisti vec imaju overene pasose za pakao. ;)

@vorki, imam kritiku na vodjenje teme.
Ocigledno nisi mislio na sve religije vec na sve religije nastale iz judejske tradicije, tako da ne bi bilo lose da promenis naziv teme.
Nekako se previse obarcas pravoslavcima, pomeni i katolike, anglikance, evangeliste, kvekere, mormone....
Sto se mene tice, ako moram da biram koja religija najdoslovnije prati svoju pisanu tadiciju, onda su to muslimani, jer Kuran je rec Bozija preneta im preko proroka i puno njih postuje je doslovno.
 
Значи,ако те жена омрзне и сваки дан ради на томе да те "обреже" око врата док ти спаваш,онда се не треба развести?:hahaha:

Teško da će žena omrznuti na muža koji je PRAVI KRŠĆANIN.

Božja načela i zakoni su jasni i nedvosmisleni, a ljudi su ti koji ih zbog vlastitog interesa RAZVODNJAVAJU.

Ovo je načelo je postavljeno od Boga, a ne od filozofa.

Matej 19:9 - Kažem vam, tko se god razvede od žene svoje, osim zbog bluda, i oženi se drugom, čini preljub.”:heart:

Taj zakon glasi za kršćane, a ne za neznabošce. Prema tome, kršćani mogu da zapadnu u bračnu krizu, i zato Božja Riječ savjetuje da se NESMIJE razvoditi zbog ničega drugoga osim zbog BLUDA.

Meni je žao što Pravoslavna crkva ne poštuje taj JASNI biblijski stav, nego uzima sebi za pravo da zakon tumači po ljudskoj mudrosti.

:bye:
 
Poslednja izmena:
Izgleda da po vorkiju budisti vec imaju overene pasose za pakao. ;)

@vorki, imam kritiku na vodjenje teme.
Ocigledno nisi mislio na sve religije vec na sve religije nastale iz judejske tradicije, tako da ne bi bilo lose da promenis naziv teme.
Nekako se previse obarcas pravoslavcima, pomeni i katolike, anglikance, evangeliste, kvekere, mormone....
Sto se mene tice, ako moram da biram koja religija najdoslovnije prati svoju pisanu tadiciju, onda su to muslimani, jer Kuran je rec Bozija preneta im preko proroka i puno njih postuje je doslovno.

Ja se najviše obraćam Pravoslavnim, zato što boravim na forumu Srbije, a to je zemlja gdje je SLUŽBENA religija Pravoslavlje.

No, uvijek kod pitanja kažem da vrijedi i za druge religije, a ne samo kršćanske, te da se razgovor može voditi ne samo na temelju Biblije, nego i na temelju logike.

:heart: :bye:
 
Ja se najviše obraćam Pravoslavnim, zato što boravim na forumu Srbije, a to je zemlja gdje je SLUŽBENA religija Pravoslavlje.

Nazalost ovo nije dovoljno, da bi opravdalo naziv teme. Tvoje potenciranje pravoslavlja ima smisla samo ako zelis da omalovazis pravoslavce ili ako smatras da su js i pravoslavlje jedini u konkurenciji da predstave jedini put ka Bogu.

Pored toga ti najvise kritikujes primenu religijskih pravila, sto opet nije opravdano, ono sto treba da dokazes je da je tvoje tumacenje Biblije jedino ispravno, sto je veoma tesko. Izvini sto ti ukazujem na ovo, ali sam si postavio veoma visoke kriterijume.

Inace po zadatim kriterijumima ostajem pri tome da je Islam najdosledniji.
 
Не почивају све на на Библији.Не знам ко ти је то рекао?Постоје неке које се декларишу да се заснивају на Библији,али човек треба да се упозна са Библијом,па да процени да ли је тако.



На све религије(има их јако пуно,али рецимо Ислам је једна од њих),покрете(пример је Њу Ејџ),идеје(примери су либерализам,комунизам,итд.) и учења која се не базирају на Светом писму и која Свето писмо немају за референцу.У овом кошу су и оне које своје учење лажно представљају да се базира на Светом писму,па рецимо у своје свештенство примају хомосексуалце, или ,рецимо,шаље поруку свом свештенству да ако не могу да буду морални,онда нека свој неморал прикривају како се то не би сазнало.Таква врста учења су,можда, и најопаснија у односу на све друге која се јасно и очигледно декларишу као небиблијска.

Pa Islam pociva na istim osnovama kao i Judeizam, kao i Hriscanstvo. Ali i mnoge manje religije. Ovde pricamo o Bogu, nevezano od manipulatora kojih ima u svakoj crkvi pitanje koje se namece jeste da li iz bilo koje od religija iskreno mozes da se priblizis Bogu? Odgovor je da.
 
Teško da će žena omrznuti na muža koji je PRAVI KRŠĆANIN.

Božja načela i zakoni su jasni i nedvosmisleni, a ljudi su ti koji ih zbog vlastitog interesa RAZVODNJAVAJU.

Ovo je načelo je postavljeno od Boga, a ne od filozofa.


Matej 19:9 - Kažem vam, tko se god razvede od žene svoje, osim zbog bluda, i oženi se drugom, čini preljub.”:heart:

Taj zakon glasi za kršćane, a ne za neznabošce. Prema tome, kršćani mogu da zapadnu u bračnu krizu, i zato Božja Riječ savjetuje da se NESMIJE razvoditi zbog ničega drugoga osim zbog BLUDA.

Meni je žao što Pravoslavna crkva ne poštuje taj JASNI biblijski stav, nego uzima sebi za pravo da zakon tumači po ljudskoj mudrosti.

:bye:
Pa šta da radimo kad ima filozofa pametnijih od tog biblijskog Boga...:dontunderstand:

Osim toga.. ti nisi čuo boga da je to lično rekao..
samo veruješ nekima tamo da je Bog to rekao...:confused:
a ako te lažu i ti lažeš nas...:lol:

Nego.. šta ti je to blud? :think:
 
Nazalost ovo nije dovoljno, da bi opravdalo naziv teme. Tvoje potenciranje pravoslavlja ima smisla samo ako zelis da omalovazis pravoslavce ili ako smatras da su js i pravoslavlje jedini u konkurenciji da predstave jedini put ka Bogu.

Pored toga ti najvise kritikujes primenu religijskih pravila, sto opet nije opravdano, ono sto treba da dokazes je da je tvoje tumacenje Biblije jedino ispravno, sto je veoma tesko. Izvini sto ti ukazujem na ovo, ali sam si postavio veoma visoke kriterijume.

Inace po zadatim kriterijumima ostajem pri tome da je Islam najdosledniji.

Hajde onda, malo ćemo i o Islamu.

Kur an govori o čovjeku "kome je dano znanje o knjizi ( pismu )" ( En - Neml 27:40, PČ ). Objašnjavajući taj ajet, knjiga tumačenja pod nazivom Tefsir Dželalejn kaže : "Bio je to Azaf sin Barahije. On je bio pravedan čovjek. Znao je Božje najveće IME, i kad god ga je zazvao, bio je uslišen". No tko je taj Azaf, sin Barahije, koji je znao Božje naveće ime ? Kur an vrlo često savjetuje ljude da se obrate Božjim drevnim knjigama kako bi dobili odgovore. ( Junus 10:94; En - Nahl 16:43; En - Enbija 21:7 ). One nam kažu da je Azaf, sin Barahije, bio onaj koji je pod nadahnućem napisao 83. Psalam ( 1. Dnevnika 15:17; Psalmi 83, natpis ). Osamnaesti redak ovog Psalma kaže : "Neka znadu da si ti, kojemu je IME Jehova ( JHVH ), jedini najviši nad svom zemljom." Stoga možemo vidjeti da to najveće ime glasi "JHVH", ili po izgovoru na ovim prostorima Jehova.

Evo, ovo je primjer gdje sam Kur an POTVRĐUJE da je ime jedinog pravog Boga JHVH, a ne bilo kako drugačije. :heart: :bye:
 
@Vorki Ajde posto ti potenciras na tome da recimo moja religija, odnosno Pravoslavno Hriscanstvo ne postuje bibliju tako dosledno kao tvoja "religija" reci ti meni da li vi kamenujete svoje clanove po zakonima iz starog zaveta? Ako uzmemo u obzir bukvalno tumacenje biblije ja vam garantujem da bi trebali kamenovati bar pola zajednice.

Crkva ma sta vi pricali mora da se prilagodi vremenu, ako je nekad bila kakva jeste to je bilo zato sto su ljudi tako tumacili. Danas je drugacije, sve se menja pa moraju i neki stavovi crkve.

Biblija jeste Bozija rec ali prepisana mnogo puta. A prepisivali su je ljudi, vrlo cesto kao i danas naginjuci na ovu ili onu stranu, dodajuci i oduzimajuci. I pisana je tako sto neko nekome preprica pa ovaj zapise uglavnom.
 
Teško da će žena omrznuti na muža koji je PRAVI KRŠĆANIN.

Božja načela i zakoni su jasni i nedvosmisleni, a ljudi su ti koji ih zbog vlastitog interesa RAZVODNJAVAJU.

Ovo je načelo je postavljeno od Boga, a ne od filozofa.

Matej 19:9 - Kažem vam, tko se god razvede od žene svoje, osim zbog bluda, i oženi se drugom, čini preljub.”:heart:

Taj zakon glasi za kršćane, a ne za neznabošce. Prema tome, kršćani mogu da zapadnu u bračnu krizu, i zato Božja Riječ savjetuje da se NESMIJE razvoditi zbog ničega drugoga osim zbog BLUDA.

Meni je žao što Pravoslavna crkva ne poštuje taj JASNI biblijski stav, nego uzima sebi za pravo da zakon tumači po ljudskoj mudrosti.

:bye:
Opet ne sme a reče da nema zabrana...

Ma ko kaže da pravi krišćanin ne može da omrzne ženi.
Evo ovaj moj kad bi mi svaki dan pričao o armagedonu i terao me da verujem u ono u šta on veruje..
da idem od vrata do vrata i misionarim..
ma omrzo bi mi za kratko vreme...:lol:
 
Pa šta da radimo kad ima filozofa pametnijih od tog biblijskog Boga...:dontunderstand:

Osim toga.. ti nisi čuo boga da je to lično rekao..
samo veruješ nekima tamo da je Bog to rekao...:confused:
a ako te lažu i ti lažeš nas...:lol:

Nego.. šta ti je to blud? :think:

Danas mnogi ljudi očito misle da nije. Izvještaj koji je objavila Engleska crkva naveo je da se zajednički život izvan braka ne bi trebao smatrati grijehom. ”Fraza ’živjeti u grijehu‘ ocrnjuje i nije od velike pomoći“, izjavio je jedan crkveni biskup. Dakle, da li ”živjeti u grijehu“ više nije grijeh? Jehova nam potpuno jasnim riječima govori kako on gleda na takvo ponašanje. U njegovoj Riječi Bibliji stoji: ”Ženidbu da drže svi u časti, i postelja ženidbena da bude čista; a kurvarima i preljubočincima sudiće Bog“. Predbračni seks možda nije grijeh s gledišta liberalnih svećenika i posjetilaca crkve, no u Božjim očima to je ozbiljan grijeh! Isto je i s preljubom, incestom i homoseksualnošću.

Kako neznaš što je blud ?

Što misliš po tebi, što bi sve spadalo u kategoriju bluda ?

:heart: :bye:
 
Hajde onda, malo ćemo i o Islamu.

Kur an govori o čovjeku "kome je dano znanje o knjizi ( pismu )" ( En - Neml 27:40, PČ ). Objašnjavajući taj ajet, knjiga tumačenja pod nazivom Tefsir Dželalejn kaže : "Bio je to Azaf sin Barahije. On je bio pravedan čovjek. Znao je Božje najveće IME, i kad god ga je zazvao, bio je uslišen". No tko je taj Azaf, sin Barahije, koji je znao Božje naveće ime ? Kur an vrlo često savjetuje ljude da se obrate Božjim drevnim knjigama kako bi dobili odgovore. ( Junus 10:94; En - Nahl 16:43; En - Enbija 21:7 ). One nam kažu da je Azaf, sin Barahije, bio onaj koji je pod nadahnućem napisao 83. Psalam ( 1. Dnevnika 15:17; Psalmi 83, natpis ). Osamnaesti redak ovog Psalma kaže : "Neka znadu da si ti, kojemu je IME Jehova ( JHVH ), jedini najviši nad svom zemljom." Stoga možemo vidjeti da to najveće ime glasi "JHVH", ili po izgovoru na ovim prostorima Jehova.

Evo, ovo je primjer gdje sam Kur an POTVRĐUJE da je ime jedinog pravog Boga JHVH, a ne bilo kako drugačije. :heart: :bye:
Upravo o tome i pricam. Kada vi govorite da se ne zasniva sve na Bibliji, a pritom ne mislim na Bibliju kao Judeisticku i Hriscansku knjigu nego na skup svetih spisa, uzasno gresite.

Tvoja Biblija je pisana dosta kasnije od one koju koristi Pravoslavna Crkva. I dosta je izmenjena. Samim tim je i nepovoljna za tumacenje. To je moje apsolutno misljenje i nista ne moze da ga promeni. Jer ne postoji mogucnost da je knjiga pisana tako kasno kao Biblija Jehovinih Svedoka relevantna.

Ime zaista jeste JHVH ali nemoj ga prisvajati sebi samo zato sto ga imas u imenu zajednice. To je Bog i Hriscana i Judeista i Muslimana, svih grupacija.
 
@Vorki Ajde posto ti potenciras na tome da recimo moja religija, odnosno Pravoslavno Hriscanstvo ne postuje bibliju tako dosledno kao tvoja "religija" reci ti meni da li vi kamenujete svoje clanove po zakonima iz starog zaveta? Ako uzmemo u obzir bukvalno tumacenje biblije ja vam garantujem da bi trebali kamenovati bar pola zajednice.

Crkva ma sta vi pricali mora da se prilagodi vremenu, ako je nekad bila kakva jeste to je bilo zato sto su ljudi tako tumacili. Danas je drugacije, sve se menja pa moraju i neki stavovi crkve.

Biblija jeste Bozija rec ali prepisana mnogo puta. A prepisivali su je ljudi, vrlo cesto kao i danas naginjuci na ovu ili onu stranu, dodajuci i oduzimajuci. I pisana je tako sto neko nekome preprica pa ovaj zapise uglavnom.

Zakon o kamenovanju vrijedio je samo za Izraelce, a ukinut je uspostavom novog Kristovog zakona.

Ne tumačimo mi Bibliju bukvalno, nego REALNO.

Biblija je Božja Riječ, i zato nemože da bude izvan vremena, jer su u njoj načela koja vrijede i dan danas.

No, oni kojima je pasalo razvodnili su biblijska načela i zakone, a Božja Riječ to i proriče.

2. Timoteju 4:3,4 - Jer doći će vrijeme kad ljudi neće podnositi zdravo učenje, nego će po vlastitim željama gomilati sebi učitelje koji će im govoriti ono što godi njihovim ušima. I odvratit će uši od istine, a okrenut će se izmišljenim pričama. :heart:
 
Danas mnogi ljudi očito misle da nije. Izvještaj koji je objavila Engleska crkva naveo je da se zajednički život izvan braka ne bi trebao smatrati grijehom. ”Fraza ’živjeti u grijehu‘ ocrnjuje i nije od velike pomoći“, izjavio je jedan crkveni biskup. Dakle, da li ”živjeti u grijehu“ više nije grijeh? Jehova nam potpuno jasnim riječima govori kako on gleda na takvo ponašanje. U njegovoj Riječi Bibliji stoji: ”Ženidbu da drže svi u časti, i postelja ženidbena da bude čista; a kurvarima i preljubočincima sudiće Bog“. Predbračni seks možda nije grijeh s gledišta liberalnih svećenika i posjetilaca crkve, no u Božjim očima to je ozbiljan grijeh! Isto je i s preljubom, incestom i homoseksualnošću.

Kako neznaš što je blud ?

Što misliš po tebi, što bi sve spadalo u kategoriju bluda ?

:heart: :bye:
Što sad ti mene pitaš šta je blud? Ti tvrdiš da je brak dozvoljeno rasturiti samo kad je u pitanju blud, pa te lepo pitam o kakvom bludu pričaš.
Da sam ja tvrdila tako nešto, ja bih i objasnila.

U budizmu nema greha.. ali zato ima moralnih načela kojih je poželjno pridržavati se...
a postoji i nešto što se zove zloupotrebom seksa... piše to na onom linku koji sam postavila, nego ti očigledno nisi pročitao...
I kako sad da razgovaramo, kad ja čitam šta ti pišeš, a ti ne čitaš šta ja pišem? :(
 
Zakon o kamenovanju vrijedio je samo za Izraelce, a ukinut je uspostavom novog Kristovog zakona.

Ne tumačimo mi Bibliju bukvalno, nego REALNO.

Biblija je Božja Riječ, i zato nemože da bude izvan vremena, jer su u njoj načela koja vrijede i dan danas.

No, oni kojima je pasalo razvodnili su biblijska načela i zakone, a Božja Riječ to i proriče.

2. Timoteju 4:3,4 - Jer doći će vrijeme kad ljudi neće podnositi zdravo učenje, nego će po vlastitim željama gomilati sebi učitelje koji će im govoriti ono što godi njihovim ušima. I odvratit će uši od istine, a okrenut će se izmišljenim pričama. :heart:
Eto vidiš.. pametan čovek.. samo baš nije otkrio rupu na saksiji..
ljudi su oduvek slušali ono što godi njihovim ušima.
A sad ti meni reci.. ima li ičeg što više godi od vašeg učenja?
Raj.. na Zemlji.. svi lepi, mladi, zdravi i srećni vo vek i vekova...:D

Pa jel to realno? Nije.
Al godi...:lol:
 
Hajde onda, malo ćemo i o Islamu.

Kur an govori o čovjeku "kome je dano znanje o knjizi ( pismu )" ( En - Neml 27:40, PČ ). Objašnjavajući taj ajet, knjiga tumačenja pod nazivom Tefsir Dželalejn kaže : "Bio je to Azaf sin Barahije. On je bio pravedan čovjek. Znao je Božje najveće IME, i kad god ga je zazvao, bio je uslišen". No tko je taj Azaf, sin Barahije, koji je znao Božje naveće ime ? Kur an vrlo često savjetuje ljude da se obrate Božjim drevnim knjigama kako bi dobili odgovore. ( Junus 10:94; En - Nahl 16:43; En - Enbija 21:7 ). One nam kažu da je Azaf, sin Barahije, bio onaj koji je pod nadahnućem napisao 83. Psalam ( 1. Dnevnika 15:17; Psalmi 83, natpis ). Osamnaesti redak ovog Psalma kaže : "Neka znadu da si ti, kojemu je IME Jehova ( JHVH ), jedini najviši nad svom zemljom." Stoga možemo vidjeti da to najveće ime glasi "JHVH", ili po izgovoru na ovim prostorima Jehova.

Evo, ovo je primjer gdje sam Kur an POTVRĐUJE da je ime jedinog pravog Boga JHVH, a ne bilo kako drugačije. :heart: :bye:

Pretpostavljam da je ovo argument kako Kuran u stvari govori da su js jedini pravi?
Kuran isto tako govori da Isus nije bio Boziji Sin.
Muslimani takodje tvrde da Biblija najavljuje dolazak Muhameda. Ne znam koji je broj stihova, deo gde Isus kaze, ja dolazim sa miloscu bozijom, a posle mene ce doci drugi koji ce pokoriti macem i ognjem.
 
Zakon o kamenovanju vrijedio je samo za Izraelce, a ukinut je uspostavom novog Kristovog zakona.

Ne tumačimo mi Bibliju bukvalno, nego REALNO.

Biblija je Božja Riječ, i zato nemože da bude izvan vremena, jer su u njoj načela koja vrijede i dan danas.

No, oni kojima je pasalo razvodnili su biblijska načela i zakone, a Božja Riječ to i proriče.

2. Timoteju 4:3,4 - Jer doći će vrijeme kad ljudi neće podnositi zdravo učenje, nego će po vlastitim željama gomilati sebi učitelje koji će im govoriti ono što godi njihovim ušima. I odvratit će uši od istine, a okrenut će se izmišljenim pričama. :heart:
Pa malo mi je cudno kako to neki zakoni vaze samo za ove a neki drugi vaze za sve.

Sad me zanima nesto drugo. Ako vi, Jehovini svedoci mislite da u raju ima mesta za 144.000 a vas je 7 miliona sirom sveta nije mi jasno kako ce Gospod odrediti koji od vas ce ici kada ste svi na pravom putu i bezgresni? :eek::eek::eek:.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top