Vlade Divac i Vojska

jomini:
Podneta krivična prijava protiv Divca zbog ''izbegavanja služenja vojnog roka!?!?!
Kakva država. Kao prvo, sad su se setili??? Šta im to treba, da zadovolje svoju sujetu? Neverovatno!
Drugo, koga oni sad krivično gone? Jednog od ljudi koji su doprineli popularizaciji zemlje više nago svi političari unazad 50 i više godina???
Treće, svima je jasno da i kada takav neki istaknuti sportista ode u Vojsku nikad nije u istom tretmanu kao ostali vojnici pa se nameće pitanje smisla svega toga, setite se Sportske čete u JNA? Istu glupost su imali i sa Danilovićem pre par godina, ali ne znam kako se ta priča završila...
Toliko toga sam imao da kažem o ovome, ali sam se iznervirao i, ko zna koji put, razočarao u ovaj sistem i pola zaboravio. Šta vi kažete na to?

Министарство одбране је још половином 2004. године ПОКРЕНУЛО УКИДАЊЕ И ИЗМЕНУ ЗАКОНА У ТОМ ДЕЛУ јер није само Дивац у питању (тј. о њему пишу новине) него још 3 000 тужби - КОЈЕ ЋЕ СВЕ БИТИ ПОВУЧЕНЕ усвајањем новог закона... једино не могу да разумем зашто је то САДА АКТУЕЛИЗОВАНО ???
Можда се прави скандал да би Савезна скупштина што пре усвојила нови закон... јер је Дивац заиста екстра фаца у сваком погледу...
 
Ma to su se setili neki bolidi iz nekog vojnog odseka...svi su oni klasicni kreteni.
Ja nisma neki Divchev fan...ali apsurdno je njega zvati u vojsku...sada. Nadam se da ce ova situacija (da ne kazem afera) samo biti inicijalna kapisla za resavanje problema "neodazivanja na poziv za vojsku" za sve koji su van zemlje...i za one koji su poziv odbijali poslednjih godina,a posebno u vreme ratova.
Ja sam svoje "odrobijao"...tako da sa ovog mesta ponosno mogu da porucim..."ja sam svoje odsluzio casno,ko vas yebe sto ste dosli kasno". :lol:
 
Da, sve je reseno kao sto rece crow

Koštunica pričao sa Divcem

Premijer Vojislav Koštunica razgovarao je juče sa košarkašem Vladom Divcem o otvaranju pitanja služenja vojnog roka nekadašnjeg reprezentativca Jugoslavije. Okružno tužilaštvo u Beogradu aktiviralo je krivičnu prijavu protiv 37-godišnjeg Divca, koji je već 16 godina u SAD, zbog neodazivanja pozivu i izbegavanja služenja vojne obaveze.
Kako je saopšteno iz Vlade, Koštunica je izrazio uverenje da će u najkraćem roku biti prevaziđeno "nepotrebno i potpuno neutemeljeno naknadno otvaranje" tog pitanja. Premijer je naglasio da je Divac nebrojeno puta, tokom dugogodišnje uspešne karijere, dokazao svoj patriotizam i zadužio celu zemlju ne samo sportskim, već i angažmanom u mnogim drugim oblastima.
(AG.)
 
Vlade Divac sa svojih 37 godina je sigurno "prerastao" vojsku i
što se njega tiče zakasnili su.
Međutim u principu smatram da zakon mora da važi za sve podjednako,
inače ako budu počeli da se prave izuzeci to neće valjati ni za državu,
ni za građane.
King je na početku ove teme rekao kako je i Elvis Prisli služio vojsku i
to ne u Americi, već u Nemačkoj, ako je mogao on kao planetarna zvezda,
zašto ne bi i ostali poznati muškarci.
Zakon iznad svega!
 
Ali, ovo je jos jace:)


DIVAC HOĆE ZA PREDSEDNIKA!


BEOGRAD - "Vlade Divac za predsednika Srbije!" Parola koju su često, u znak zahvalnosti za njegove majstorije na terenu, izgovarali ljubitelji košarke može uskoro da dobije svoje realno pokriće. Proslavljeni košarkaš u intervjuu "Nedeljnom telegrafu" priznao je, naime, da razmišlja da se u budućnosti kandiduje za mesto predsednika Srbije!

Divac je, iznerviran tužbom koja je protiv njega pokrenuta zbog nesluženja vojnog roka, dodao i da mu ni premijerska funkcija nije strana:
- Imam političke ambicije, jer želim da pomognem našem narodu. Onog trenutka kada procenim da sam za to zaista sposoban, možda ću ući u politiku. Politika je kod nas izopačena, jer su mnogi tu zbog ličnih interesa. Naši političari rade samo za sebe, a ne za našu decu, za našu budućnost...

- Mnogi političari su me zloupotrebljavali. Pitanje je koliko bih ja uticaja imao u političkom životu i da li bih kao predsednik bio samo figura. Mislim da ne bih bio dobar za mesto premijera, jer za tu funkciju treba mnogo znanja i iskustva. Međutim, ne bežim ni od toga... - objasnio je Vlade Divac.

Međutim, srpski političari nisu oduševljeno dočekali ovu Divčevu najavu. Dok u DSS-u kažu da će oni i dalje glasati za svoje kandidate, u DS-u Divca ne uzimaju za ozbiljno, a funkcioneri G17 Plus kažu da o najčuvenijem srpskom košarkašu uopšte i ne razmišljaju! Radikali, pak, Divcu poručuju da je dovoljno što je Srbija dobila Tadića za predsednika (?!). Jedino su socijalisti i lider PSS-a Bogoljub Karić pozdravili ideju Divca da izađe na izbore.
http://www.kurir-info.co.yu/dnevne-vesti/V-02-18112005.shtml



Ko ce da glasa da Divca? :D
 
peach:
divac konza,bwe! :P
mp3 DLM "vlade..."

Kada je Vlade bio mali,
onda je Vlade uzeo loptu,
onda je Vlade stao na parket,
i tada je Vlade zaigrao BASKET....YEEEEEE.....
tada zazvoni telefon u prostorijama kluba,
sekretara kluba obuze tuga,
mister mister zovite Vladu,
rado bi ga videli u L. A. gradu............YEEEEEEE
Vlade Divac, Vlade Divac, Vlade Divac, Vlade Divac !
8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
 
A nije ni čudo što ovi političari nisu za tu varijantu. Ne bi dobili ni za cenzus, niko! Hehe, da i njima neko dođe glave.
Ovom para ne treba, slave još manje, bar bi imao cilj i ime. Poveže ga svet i u drugom kontekstu sa Srbijom i eto nas na vrhu...
 
PLESsitnihDEMONA:
Ja necu sigurno! Nije on meni cist...uopste.
Dosao ovde da shatro ulaze kintu. Sto ne ulozi u Americi? Pa nigde nema toliko zarade sa malo ulaganja i takvog muvanja kao ovde.
Sad ne valja ni kad čovek hoće da uloži kapital u svoju zemlju... Možda da se odrekne svega u korist zemlje, kao dobrotvorni prilog, donaciju??? I onda bi se pola zemlje bunilo - ''zašto sam ja dobio manje''?
Prokleta zemlja (citat iz jednog filma).
 
Divac je covek koji je svoju karijeru radio rukama i talentom i to medju najjacim ajkulama svetske kosarke. Kao takav, istinski uspesan covek mora imati najljuce neprijatelje medju " kremom " ( citaj - penom ) Srpske politike i to od ljudi koji nisu ni talentom, ni trudom postenim uspeli nista da urade osim mozda da zavrse fakultet. Mozda je obisao svet ali se ovde mora posebno cuvati jer malo je stvarnih kalibara i formata koji bi podrzali njegov u bilo kojoj prici.
 
Ma nme breeee!
Neka ulaze...ne kazem ja nista u vezi njegovog ulaganja u zemlju.
Nego ...on je kupio neku frizersko-berbersku firmu...propalu. A takve firme imaju sve lokale po centru BGa. I ima neki socialni ugovor od oko 5 godina...i kada to prodje...cao i radnici i svi i on pokupi lokale.
Ali dobro...na stranu to. Necu da ga svrstavam u kosh sa ovim nashim LOPOVIMA. Divac je svoje pare posteno zaradio...
 
PLESsitnihDEMONA:
Meni se cini da je Elvis sluzio pre nego sto je postao sveCka mega zvezda?
Ali svi sportisti u ex yu su sluzili vojsku.Muzicari,glumic,pevaci...
Ali sve to mora da se modifikuje...ma sve to treba resiti otkupom vojnog roka i molim lepo.

Ne, Elvis je otišao u vojsku kao planetarna zvezda i postoji puno
filmova i fotosa Elvisa kao vojnika. Čudi me da to do sada nisi video.
Kada zakonom bude drugačije regulisano, opet treba da važi za sve.
Priče sa otkupom vojnog roka su čisti bezobrazluk, jer su u biti
diskriminatorski i nedemokratski.
Šta to znači, vi siromašni marš u vojnike, a mi lovani ćemo da ladimo
m**** i jurimo sponzoruše u Strahinjića Bana!
 
@Strela

Nisam bio siguran za Elvisa,zato sam stavio znak pitanja (cudjenja,hehehe). Vidjao sam slike kada je bio u vojsci...ali nisam mogao da se setim dali pre slave ili posle. Ok nebitno.
A za ovo placanje vojnog roka. Pazi,jesi ti u pravu,ali...mislim da tu moze da se nadje resenje. Da se malo poostri civilno sluzenje, sa nekim obaveznim kursevima prve pomoci,slucaj zemljotresa,poplave na terenu...itd. A mamini i tatini sinovi nece ni to ...jer imaju da plate,pa neka im rebnu 10 000 evra...pa da se od toga plati profi vojnik za narednih 6 meseci.
Mislim da bi moglo da se iznadje neko relevantno i nediskriminirajuce resenje.
 
Jel ja pričam Kineski, zalažem se samo za poštovanje zakona.
Ako ukinu vojsku, treba da je ukinu za sve podjednako, ne može,
znate ja sam zaslužan građanin mene izuzmite iz te priče. Ili svi
idu u vojsku po tim i tim uslovima ili neide niko, pa nek vojska bude
profesionalna, ukoliko to država može da finansira.
Uostalom za Divca sam na prethodnoj strani rekla da je sad kasno,
sad ima 37 godina, trebali su ranije da se sete.
 

Back
Top