Вива Пресиденте!

Legenda. Jedan od najvećih antiglobalista trenutno u svetu, nosilac antiglobalističke pobune i jedan od najznačajnijih državnika prošlog veka!

Hasta siempre, comandante!!!

Na mene je duboki utisak ostavio njegov cuveni govor pred stranim studentima1974.povodom blokade Kube....

Tada je rekao toliko istina o DIVLJEM SVETU koji nas okruzuje koliko nikada nisam cuo da je jedan drzavnik i politcar ikada rekao.

Od tada ga izuzetno cenim.

Legenda, opet moram reći. Jedan od mojih omiljenih državnika, sjajan orator, neverovatan na polju medhunarodnih odnosa, čovek koji ne odstupa od svog antiglobalističkog, antihegemonističkog, antiameričkog stava. Revolucionar, zavodnik, vizionar. Prijatelj Če Gevare, druge legende.

Nakon Simona Bolivara i Hose Martija, najreprezentativniji primerak borca za kubansku slobodu!

Stvorio je od Kube zemlju u kojoj su svi obrazovani, zdravstvo je na mnogo višem stupnju nego u Americi, ljudi su siromašni, ali vredni i srećni. Preživeo stotine atentata, odupreo se procesima globalizma. Jedan od političkih divova modernog doba, iako predvodi malu ali ponosnu i nepokornu zemlju, poput naše!

Viva Fidel! Viva Che! Viva revolution!

Jednom je govorio o atentatima koje je preziveo...

Samo o tome bi mogao napisati knjigu...

600 puta su pokusali da ga ubiju!

I ni jednom nisu uspeli!

To ipak nesto govori...

Kastro kaze:"Pre svega imao sam neverovatno puno srece...Drugo,imao sam dobre telohranitelje...I trece - bio sam uvek veoma vest da izbegnem atentatore...Zato sam preziveo"

Nisu to bolesne ideje, Fidel je strahovito jak državnik, vizionar. Komunizam i marksizam je uveo u Kubu jer je to bio jedini način da se odupre američkom imperijalizmu i hegemonizmu.
Logično - against capitalism and capitaplists.
Јесте тачно све то.

Матори је превејани лисац.

Али, ипак, постоји ту и још једна мала појединост.

За све то, пустио је низ воду Чеа, добру трговину извео...
 
Другарице ви ме свакодневно изненађујете ,позитивно:super:
Нема ту никаквих нарочитих изненађења.

(Ја сам одувек социјал-демократа, с тежњом ка анархизму).

То је, просто, и ноторна чињеница. Већ и по дефиницији.

Али, зависи и шта се све тачно [/I ]под социјализмом подразумева. :think:

Има различитих пракси...

(Као и у капитализму, уосталом).

Но, у идеји, сасвим је јасно да је социјализам хуманији
 
Kuba je 1964. imala 15.000 političkih zatvorenika ali sadašnje vlasti navode da u proteklim godinama ni jedan Kubanac nije zatvoren iz političkih razloga i da se radi o običnim kriminalcima ili „ američkim plaćenicima“, koji su pokušali da svrgnu vlast na ostrvu.
http://www.e-novine.com/svet/svet-vesti/38963-Kuba-oslobaa-politike-zatvorenike.html
Koja je razlika između Kastra i bilo kog svetskog diktatora? Sem što je još uvek živ a Sloba i Husejin ubijeni... Ajde oni koji ga veličaju...šta je dobro uradio na Kubi za 50 god?
 
Kuba je 1964. imala 15.000 političkih zatvorenika ali sadašnje vlasti navode da u proteklim godinama ni jedan Kubanac nije zatvoren iz političkih razloga i da se radi o običnim kriminalcima ili „ američkim plaćenicima“, koji su pokušali da svrgnu vlast na ostrvu.
http://www.e-novine.com/svet/svet-vesti/38963-Kuba-oslobaa-politike-zatvorenike.html
Koja je razlika između Kastra i bilo kog svetskog diktatora? Sem što je još uvek živ a Sloba i Husejin ubijeni... Ajde oni koji ga veličaju...šta je dobro uradio na Kubi za 50 god?

omogucio da kuba vise ne bude "americka *****"
 
Kuba je 1964. imala 15.000 političkih zatvorenika ali sadašnje vlasti navode da u proteklim godinama ni jedan Kubanac nije zatvoren iz političkih razloga i da se radi o običnim kriminalcima ili „ američkim plaćenicima“, koji su pokušali da svrgnu vlast na ostrvu.
http://www.e-novine.com/svet/svet-vesti/38963-Kuba-oslobaa-politike-zatvorenike.html
Koja je razlika između Kastra i bilo kog svetskog diktatora? Sem što je još uvek živ a Sloba i Husejin ubijeni... Ajde oni koji ga veličaju...šta je dobro uradio na Kubi za 50 god?
Бесплатно здравство, школство...

Просечан животни век на Куби спада међу највише у свету.

Разлике између диктатора постоје, наравно.
 
Kuba je extra :super:

cuban_girls_tshirt-p235103700390118111q69d_400.jpg
 
Никада.
Ја не сматрам Србију бедном, Србија је моја увек, каква год тренутно била.

Него, за Кубу, само износим неке неспорне чињенице.

Srbija je bedna koliko god je ja voleo.

To jesu cinjenice.

Oni bedni od izolacije, a mi od demokratije i otvorenosti ka Zapadu.

Pa ti vidi... :confused:
 
Kuba je 1964. imala 15.000 političkih zatvorenika ali sadašnje vlasti navode da u proteklim godinama ni jedan Kubanac nije zatvoren iz političkih razloga i da se radi o običnim kriminalcima ili „ američkim plaćenicima“, koji su pokušali da svrgnu vlast na ostrvu.
http://www.e-novine.com/svet/svet-vesti/38963-Kuba-oslobaa-politike-zatvorenike.html
Koja je razlika između Kastra i bilo kog svetskog diktatora? Sem što je još uvek živ a Sloba i Husejin ubijeni... Ajde oni koji ga veličaju...šta je dobro uradio na Kubi za 50 god?

Zahvaljujuci njemu Kuba je danas kubanska, a ne americhka trulex prcija ko tvoj Nish.
 

Back
Top