"Више волим турски турбан, него римокатоличку митру"

Па могло је нас данас да буде 50 милиона, али је цена била да постанеш духовна нула.

Ми смо данас, као православна нација, не духовна нула, него духовни минус. Онај мали број духовно освећених људи (а има их) је жестоко надбројан хуљом, барабом и битангом који нам национални просек срозавају у страховити минус. Иако смо, формално, нација са више од 90% православаца.
 
Колико сада у XXI веку има Срба римокатолика ?

Kakve to veze ima s ičim?
Religija nema veze sa nacionalnošću.Znači pripadnici Hare Krišne iz Belgije su Indijci?
Pravoslavaca ima svugdje kao i katolika.To ne znači ništa.Važno je kako se osoba osjeća u duši nema veze u koju crkvu ide.Ako se smatra katolikom njegova stvar.Isto je ovdje kod onih koji idu u protestantsku crkvu nisu zato Englezi ili ameri.A ovdje se ogroman broj pravoslavaca deklarira kao Srbi no ima ih i koji za sebe govore da su Hrvati.Pa šta onda.Važno je da je čovjek.Osobno ne znam puno ljudi koji bi uopće nekom postavili takvo pitanje.
 
Kakve to veze ima s ičim?
Religija nema veze sa nacionalnošću.Znači pripadnici Hare Krišne iz Belgije su Indijci?
Pravoslavaca ima svugdje kao i katolika.To ne znači ništa.Važno je kako se osoba osjeća u duši nema veze u koju crkvu ide.Ako se smatra katolikom njegova stvar.Isto je ovdje kod onih koji idu u protestantsku crkvu nisu zato Englezi ili ameri.A ovdje se ogroman broj pravoslavaca deklarira kao Srbi no ima ih i koji za sebe govore da su Hrvati.Pa šta onda.Važno je da je čovjek.Osobno ne znam puno ljudi koji bi uopće nekom postavili takvo pitanje.

Па да си читао раније моје постове било би ти јасно, а не одма да кренеш са критиком. Наравно да није битно ко је шта бар код мене у Србији нисам дуго био у Хрватској какво је стање тамо по том питању ?
 
http://www.nacional.hr/clanak/53359/josip-boljkovac-hrvatska-je-prva-napala-srbe
:
--------------------------------------------------------------------------------
13.02.2009. / 09:15
Josip Boljkovac: Hrvatska je prva napala Srbe"Prvi su napadnuti Srbi. Napadnuta je Jugoslavija, a ne Hrvatska!. Šušak, Glavaš i Vice Vukojević napali su Borovo Selo kako bi isprovocirali rat", tvrdi Boljkovac

Josip Boljkovac Foto: Pressonline.rsU ekskluzivnom intervjuu za dnevni list "Vesti", koji je namijenjen srpskoj dijaspori u Njemačkoj, Josip Boljkovac, prvi ministar policije u Tuđmanovoj vladi rekao je kako je Hrvatska 1991. planski napala Srbe u Hrvatskoj i namjerno izazvala rat. Boljkovac tvrdi i da su se Tuđman i Milošević tijekom cijelog rata dogovarali i donosili odluke zajedno.

"Glavaš me za vrijeme svjedočenja optužio da sam ga proganjao zbog rušenja mosta na rijeci Dravi u Osijeku. On je rekao da je most srušio da bi se grad zaštitio od tenkova JNA, a ja sam rekao da je JNA u tom trenutku bila regularna vojska jedne međunarodno priznate države, a Hrvatska, koja tada još nije bila priznata, dio Jugoslavije", rekao je Boljkovac i dodao kako su njegova svjedočenja na suđenju Glavašu bila cenzurirana.

Na pitanje novinara tko je zapravo započeo rat, Boljkovac iznenađujuće odgovara: "Prvi su napadnuti Srbi. Napadnuta je Jugoslavija, a ne Hrvatska!. Šušak, Glavaš i Vice Vukojević napali su Borovo Selo kako bi isprovocirali rat".

Dalje nastavlja kako je rat zapravo bio posljedica dogovora između Miloševića i Tuđmana o podjeli BiH i razmjeni stanovništva kroz etničko čišćenje.

"Tuđman je Miloševiću prepustio Bosansku Posavinu, a Milošević njemu pomogao da se riješi Srba u Krajini. Imam materijalne dokaze da je bivši general JNA i kasnije general hrvatske vojske Milivoj Petković organizirao povlačenje Hrvata iz Bosanske Posavine", tvrdi Boljkovac.

Na pitanje o eventualnim dokazima dogovora Tuđmana i Miloševića, Boljkovac novinaru frankfurtskih "Vijesti" odgovara kako mu je jednom prilikom, kada je donio naredbu o uhićenju ubojica šefa policije u Osijeku Josipa Rajhl Kira, Tuđman rekao kako i Milošević misli da on više ne bi smio biti na čelu MUP-a. Kao drugi dokaz navodi da je Tuđmanov bliski suradnik, Hrvoje Šarinić tijekom rata kod Miloševića bio najmanje 40 puta.

Dalje optužuje Tuđmana da je njegov cilj bio rat po svaku cijenu. "Prema njegovoj ideji, Srbi su trebali nestati iz Hrvatske, a ubojstvo Kira naređeno je od samog vrha države", govori Boljkovac.

Dodaje kako su 1991. godine, prije nego što je bio ispaljen i prvi metak obitelji uglednih hrvatskih političara bile spremne na bijeg. Među njima navodi visokopozicionirane HDZ-ovce, ali i sadašnjeg predsjednika Stipu Mesića.
 
Ове чувене речи византијског достојанственика, Луке Нотариса, означавале су преовлађујући став и у српским земљама под османлијским ропством. Али, не увек.
Кад би Срби заборавили на то и окренули се сарадњи са земљама римокатоличке вере, долазило би до огромног страдања. .Када би у народу превладала исихастичка струја,ишло би се за духовном обновом,уз чврсту веру да ће она временом довести до ослобођања из османлијског ропства.У супротном,када би превладао рационализам,ишло се на сарадњу са Хабсбуршком монархијом,Млетачком републиком или Шпанијом.Овај авантуризам увек би изнова сведочио Србима да нада у војну и материјалну снагу Запада није ништа друго до губљење страха Божијег и подавање модерном идолопоклонству.
Судбинске дилеме и одлуке које су се постављале на србском путу,имао је да окуси и патријарх Арсеније ΙΙΙ Чарнојевић.Када је почео рат између турског султана Мехмеда ΙV и хабсбуршког цара Леополда(1683-1699),Арсеније се нашао између чекића и наковња-или да се приклони Порти или Бечу,одакле је стално вребала опасност унијаћења.Два пута избегавши да изгуби главу,Арсеније се из Пећи склонио у Никшић,а када је аустријски генерал Силвије Пиколомини 1689. освојио Приштину,србски патријарх је с њим склопио споразум о помоћи Срба аустријској царској војсци.Тако се отворено сврстао против моћне турске Порте.Смрћу генерала Пиколоминија ратна срећа се окренула у корист Турака,а нови аустријски заповедник био је толико охол и надмен да су га србски војници прихватили као и турске угњетаче.Кад је царска војска почела да се повлачи,Арсеније се нашао пред судбоносном одлуком.Одлучио је да народ поведе у велику сеобу и неизвесност.Од тада почиње постепена промена етничке слике свете србске земље-Косова и Метохије у шиптарску корист.
Није ли се ово наивно уздање у Запад продужило све до Драже Михаиловића док и њега нису издали?

Mrtva trka, dragi moj. Ne zna se ko je gori i koje zlo odabrati.
 
Па да си читао раније моје постове било би ти јасно, а не одма да кренеш са критиком. Наравно да није битно ко је шта бар код мене у Србији нисам дуго био у Хрватској какво је стање тамо по том питању ?
Nije kritika,malo popi.... kad vidim ovakve teme.
Pa slušaj koliko znam nitko od Srba ili pravoslavaca nije prešao na katoličku vjeru ili postao Hrvatom.Niti ih je itko na to tjerao.Znam da su se neki pravoslavci za vrijeme rata deklarirali kao Hrvati pravoslavne vjeroispovjesti no ovdje nitko koga znam nije imao uopće neko mišljenje o tome.Niti me je to zanimalo.Najvažnije mi je bilo kakav je tko čovjek.

Upravo prije mjesec dana imali smo proslavu male mature pa smo se našli svi onako u džutur.Nitko nije niti spomenuo naciju,vjeroispovijest ili štogod drugo.A pozivnice smo slali i u Beograd,Višegrad i sve ljepo organizirali.Ovdje kod nas rat i sva ta sranja su prevaziđena tema i takvi razgovori o ratu se rijetko vode osim na određene datume vezane uz DR.Razdvojili smo od početka dobre od loših i podvukli crtu no budala se nađe uvijek,znaš i sam da je danas budala na pretek.Nažalost cijepivo za takve još nitko nije izmislio.Takve ovdje većinom smatraju budalama koji nam samo rade štetu s tim ponašanjem.Preko fejsa imam kontakte sa svima i nikad nisam nikog pitao za vjeru i naciju.niti bi se družio s nekim kome je to jedno od obveznih pitanja.
U postrojbama HV-a i MUP-a bio je značajan broj Srba(negdje čak veći od 5%) neki rade i dan danas i čekaju mirovinu, drugi su u mirovinama.Jebeno im je kao i nama.Male plaće,mirovine,skupoća ili nezaposlenost.Ne pravimo razliku.No ponavljam majmuna ima svugdje.
 
Mrkalj u ustavu iz 1974 jasno i nedvosmisleno piše da republike imaju pravo na samoodređenje do otcijepljenja.I kada smo se mi opredjelili za otcijepljenje (po ustavu) a J(N)A pokrenula tenkove da nas spriječi u naumu te naoružavala četnike pitam te tko je postupio protuustavno?Po ustavu iz 74 narodi nemaju pravo na otcijepljenje samo republike.Pronađi ustav pa pročitaj imaju ga vjerovatno on line narodne novine ili u čitaonicama ili knjižnicama.
 
Mrtva trka, dragi moj. Ne zna se ko je gori i koje zlo odabrati.

Турци су, споља гледано, били већи дивљаци, али су Латини много лукавији и љигавији, драга србска певачице. Њихови духовни наследници су у стању да те убијају и да ти кажу у стилу: Ми то, браћо, радимо за ваше добро, јер ми смо милосрдни анђео.
Али, што рече неко, ми Срби смо постали јако лоши. Почевши од свих нас појединачно, кад се мало боље погледамо. Али, ипак смо некако још увек посебни и као да смо неки мали пламичак светла на овоме свету!
 
Није ли се ово наивно уздање у Запад продужило све до Драже Михаиловића док и њега нису издали?
Ja bi reka da baš zbog srpske nestalnosti i flertovanja čas sa jednom čas sa drugom stranom,od kojih je jedna Istok uvek bila mnoogo daleko,a jedna Zapad,mnogo blizu,i došlo do sručivanja tolike sile od strane zapadnih nacija protiv Srba,koje oni u drugoj situaciji,ne samo da ne bi mrzeli već bi ih oberučke prihvatili:roll::roll::roll:Dakle,Dosta više flertovanja sa istočnjacima,osim kad se MORA:neutral:
 
У историји Срба су чињене велике грешке. углавном све по питању религије..... Прва , која је могла да се предвиди је кокетирање Немањића са Ватиканом , да би га Византија боље схватила... ту је изгубљен, неповратно, добар део народа.... Следећа, недуго затим, погром и протеривање остатка народа који није био теолошки поткован онако како је то Византија сматрала.....или Светосавље, свеједно....Тако да су Богумили, који су имали молитву "војмја оца и сина и свјатога духа..." одбачени и прогањани због свог колоквијалног приступа религији, из догматских разлога.....Религијске вође су водили Србе, да би их спасавали, у друге крајеве.... већина оних који су завршили у Војној крајини сада су добри Хрвати..... Арсеније Шакабента поведе људе под оружјем, а остави на милост и немилост нејач у Србији... 80.000 жртава, мало ли је?.......
Све, у свему, религија уопште, је велика, масовна гробница.... догод будемо размишљали и делили се, а и спајали са неким по религијском, а не крвном сродству... лоше нам се пише......то је стандард који није био добар по Србе......

glupost astronomskih razmjera
 
Није ли се ово наивно уздање у Запад продужило све до Драже Михаиловића док и њега нису издали?

A sto, mislis da je prestalo posle Draze i da se neko opametio?

Cak se danas pozivaju na Drazu kao simbol evropejstva i prozapadnih aspiracije i uce narod kako treba da sledi nejgov primer :eek:
 
A sto, mislis da je prestalo posle Draze i da se neko opametio?

Cak se danas pozivaju na Drazu kao simbol evropejstva i prozapadnih aspiracije i uce narod kako treba da sledi nejgov primer :eek:

Па како да се опаметимо кад су сви најбољи Срби и честити јунаци страдали у ратовима, а ми смо потомци оних који су се некако извукли.
Што је најгоре на многе људе из Дражиног политичког крила имају европејци пуно право да се позивају. Али, на самог Дражу не.
 
opet imam primedbu na temu... zvuci mi kao ; "draze mi je prziti se na ulju nego peci se na rostilju...''
jasno mi je da su neke odluke tog tipa nuzne,ali mi uvek izbegavamo da prihvatimo odluku takvog opredeljenja. Sedeli bi na dve stolice ali uvek zavrsimo sa dupetom na zemlji...Ako si za Turke- budi. Ako si za Zapad-budi.... mislim da je teze opredeliti se,ali su posledice lakse podnosljive pogotovo po narod...
 
Često je religija sluzila za izgovor za mnoga monstruozna dela to dobro znaju naša braća Hrvati.
Ono što je takodje po meni bila greška u modernijoj Srpskoj istoriji što je crkva izjednačila Srbin ili ti Pravoslavac.To je već prešlo u Jevrejstvo i tu je opao dobar deo naroda kao i kad se crkva podelila na istok i zapad a mi postali SvetoSavci.(Tu je takodje opao dobar deo naroda)
Dakle crkva je versko izdigla iznad nacionalnog i ova stvar sluzi kao argument za poigravanje sa istinom od strane Crnogoraca,Hrvata,Albanaca kod kojih mogu reci nacionalno nikad nije ubijeno verskim.
Dakle argument je ko god je bio pravoslavne ili Grčke vere zvao se Srbinom?
Ma nemojte zasto se nismo onda svi zvali Grcima a ne Srbima?
 
Često je religija sluzila za izgovor za mnoga monstruozna dela to dobro znaju naša braća Hrvati.
Ono što je takodje po meni bila greška u modernijoj Srpskoj istoriji što je crkva izjednačila Srbin ili ti Pravoslavac.To je već prešlo u Jevrejstvo i tu je opao dobar deo naroda kao i kad se crkva podelila na istok i zapad a mi postali SvetoSavci.(Tu je takodje opao dobar deo naroda)
Dakle crkva je versko izdigla iznad nacionalnog i ova stvar sluzi kao argument za poigravanje sa istinom od strane Crnogoraca,Hrvata,Albanaca kod kojih mogu reci nacionalno nikad nije ubijeno verskim.
Dakle argument je ko god je bio pravoslavne ili Grčke vere zvao se Srbinom?
Ma nemojte zasto se nismo onda svi zvali Grcima a ne Srbima?
Мали додатак: Јевреји праве нацију по религиозном принципу али тиме добијају у квантитету, па и квалитету, прешли су пут од црних робова који су градили пирамиде до прозирно белих који су се "вратили" у Израел (додуше сад имају велики проблем тамо по расном принципу јер и једни и други тврде да су Јевреји а ни једнима се то не може лако доказати, па се, чак негирају ови оригинални, црни, ту су криви и Холивуд и остали пропагатори који су Мојсија представили као плавушана, с плавим очима), док се Срби деле по религиозном принципу и тиме губе.... у основи свега стоји новац, сталне економске санкције, ратови, наравно да је лепше бити нешто друго него Србин, Срби не могу да добију кредите......
 

Back
Top