Virtual PC Problemi

Dejan:
Radi bozanstveno. Razmisljam, da li bi uspelo kada bih podigao jedan operativni system like image, za multiply rachunara istih konfiguracija a zatim taj image implementiram odjednom na sve. Znam da moze da naidje problem zbog broja na matichnoj plochi posto je svaki razlichit tako da bi tu Ghost pravio problem. Da li si imao iskustva sa ovime i sta mislish kako bi ovo moglo da se izvede.

Kome zatreba sledeci put za VPC, neka baci pogled ovde:
Kratak pregled na VPC.Doc
Alatka za SID, Russinovich
314828
Obzirom da pominješ više računara, verovatno da je reč o računarima koji nisu test ili neki privremeni. U tom slučaju bolje koristiti Sysprep utility. Objašnjenje kako to uraditi sa imageom napravljenim programom Ghost imaš ovde http://entkb.symantec.com/security/output/n2000081610075225.html. Prednost Sysprepa je što možeš da instaliraš sve programe koji korisnicima trebaju i onda samo napraviš image od toga, tako da se vreme potrebno za instaliranje kompletnog softwarea na računaru svede na minimum.

Sysprep utility se nalazi na instalacionom CD-u - d:\support\tools\deploy.cab.
 
snejks:
Na moju žalost onaj WMvare server koji sam stavio uopšte ne podržava zvuk :( tako da koristim na njemu samo linuxe bez zvuka , dok na Virtual PC 2007 , imam sve samo je ponekada teško naterati cd da radi na njemu kao i na WMVare-u takođe , doduše to rešavam sa uključivanjem tj spolja naredbom virtual pc-u da koristi optički uređaj.:)
I Workstation i GSX Server imaju podršku za zvuk Ne verujem da je ta podrška uklonjena u VMWare Serveru koji koristiš, ma da kod virtualizacije server zvuk je jedna od poslednjih stvari koje trebaju, ako uopšte trebaju.
 
bojan p:
Obzirom da pominješ više računara, verovatno da je reč o računarima koji nisu test ili neki privremeni. U tom slučaju bolje koristiti Sysprep utility. Objašnjenje kako to uraditi sa imageom napravljenim programom Ghost imaš ovde http://entkb.symantec.com/security/output/n2000081610075225.html. Prednost Sysprepa je što možeš da instaliraš sve programe koji korisnicima trebaju i onda samo napraviš image od toga, tako da se vreme potrebno za instaliranje kompletnog softwarea na računaru svede na minimum.

Sysprep utility se nalazi na instalacionom CD-u - d:\support\tools\deploy.cab.

Da, znam za te alatke unutar instalacionog system-a u deploy, dobro me podseti. Vec sam koristio setup manager kada sam pravio skriptu koja ce mi sluziti da daje odgovore prilikom instalacije operativnoga system-a. Kada se samo setim koliko sam imao problema sa tom skriptom i disketom, i na kraju shvatim da je potrebno uraditi winnt.sif kako bi skripta uspesno mogla da odradi svoj posao prilikom instalacije.

Dakle ko bude koristio setup manager, obavezno neka preimenuje skriptu u winnt.sif

U svakom sluchaju sysprep definitivno odradjuje posao za implementaciju multply OS-a na racunarima. Zanimljivo je i to sto sam razmisljao da podignem server sa RIS-om ali problem je u tome sto neke kartice nisu PXE kompatibilne. Ali ideja nije losha.

Hvala Bojane!
 
Nema na čemu.

Sysprep je pristojan alat koji definitivno može da uštedi puno vremena, tako da ukoliko je potrebno da se instalira više od dva računara ili ako je potrebno imati negde "spakovanu" instalaciju, mislim da je bolje rešenje od Mark Russinovichevog New SID. S druge strane za neka test računare i instalacije kao i vrlo specifične situacije, NewSID je brži i ne zahteva pripremu. Dakle u zavisnosti šta ti treba jedan od ova dva alata uštedeće vreme sigurno.
 
bojan p:
I Workstation i GSX Server imaju podršku za zvuk Ne verujem da je ta podrška uklonjena u VMWare Serveru koji koristiš, ma da kod virtualizacije server zvuk je jedna od poslednjih stvari koje trebaju, ako uopšte trebaju.
Ovako u uputstvu za wmvare server ima uputstvo za zvuk ali te stavke nema apsolutno kada se instalira os. Mislim da grešiš , virtuelizacija OS sistema jednostavno Mora da ima i zvuk , da bi bio kompletan doživljaj i funkcionalan za mnoge stvari, bez zvuka se sama vrednost Virtuelnog OS-a prepolovljuje.
 
snejks:
Ovako u uputstvu za wmvare server ima uputstvo za zvuk ali te stavke nema apsolutno kada se instalira os. Mislim da grešiš , virtuelizacija OS sistema jednostavno Mora da ima i zvuk , da bi bio kompletan doživljaj i funkcionalan za mnoge stvari, bez zvuka se sama vrednost Virtuelnog OS-a prepolovljuje.
Ovde je reč o virtuelizaciji servera kod kojih je za kompletan doživlljaj najvažnije da je odziv i procesiranje što brže, a zvuk i njegova vrednost nije na Top 10 listi sigurno.

I VMware Workstation i GSX server imaju podršku za zvuk koja radi bez problema. Nisam testirao nekim zahtevnim igrama, ali Workstation bez problema izvršava multimedijalne aplikacije, gledanje DVD i DiVX filmova, slušanje muzike, ...
 
Bojan P , dali se ti i ja možda ne razumemo baš nešto ili mi oboje pričamo o drugim stvarima , koji nemaju veze jedni sa drugima?
Da razjasnimo ja koristim Virtual PC2007 i WMVare server 10.2 da bi na njih instalirao razne operativne sisteme od linuxa do windowsa, Na windowsima kada ih instaliram na Virtual Pc 2007 zvuk radi a na wmvare serveru ga nema. U uputstvima za WMVare server postoji uputstvo za zvuk i kako se uključuje ali kada to treba praktično primeniti tih stavki nema, WMvare server je registrovan na mene i imam licencni ključ za njega tako da nemogu da kažem ni da je šerverska varijanta pa da zbog toga nema.
Dali postoji još neki WMVare na koji može da se instalira OS različitih tipova ? Možda sam ja pogrešio tip VMVare-a , ako jesam onda me ispravite, svaka kritika je dobrodošla.
 
Da, očigledno da pričamo o različitim proizvodima. Ti koristiš VMware Server 1.0.2, a u svom postu sam pomenuo VMware Workstation i VMware GSX Server. VMware Workstation je proizvod koji bi trebi odgovara kako bi imao zvuk i sve one vizuelne efekte koje očekuješ da vidiš i u virtuelnoj mašini. Ni Workstation ni GSX Server proizvod nemaju nikakvih problema sa zvukom. U čemu je problem sa Server 1.0.2 proizvodom zaista ne znam pošto ga ne koristim. Pogledaj u KB bazi VMware da li se nešto pominje na tu temu. Da, Workstation proizvod podržava Windows i Linux operativne sisteme.i to i 32-bitne i 64-bitne verzije.
 

Back
Top