Virtual PC Problemi

Pustiću da se sve samo od sebe malo ohladi. Što se tiče moje konekcije na internet Taj računar na kojem je virtual PC je deo jedne male mreže od dva računara na kojem je onaj drugi računar glavni i koji pristupa internetu preko wireless konecije. U prevodu kada je prvi računar uključen , a on se skoro nikada ne isključuje sa neta , drugi računar na kojem je virtual pc čim se uključi je automatski na internetu. Na toj istoj mašini unutar virtual pc s vremena rade još 3 različita windowsa koji su instalirani na virtual PC-u , sva tri vide mrežu dva prva računara , šerovane foldere itd i pristupaju internetu kao i mreži preko NAT (shared networking) koji virtual PC daje. Kod svih njih je trebalo samo podesiti pristup mreži preko koje se , ako je uključeno više tih windowsa istovremeno , oni svi vide međusobno i kao posebne jedinice. i svi mogu da šheruju između sebe :) bašh cool :)
Moj najveći problem je što SUSE uopšte ne vidi ni mrežu mada je podešena Samba , a ni ne registruje internet bez obzira što je na virtual PC - u uključen šhared natworking (NAT). Što se tiče firewala našao sam kako se isključuje samo ga još nisam uradio a to je da komandom "ps aux | grep fire" da pronadjes koji mu je "PID" i da sa kill -9 broj PID-a ubijes proces (veliko hvala #linux zajednici na irc krstarici :) ).
 
Teško da je opisan način isključivanje firewall-a, pre bih rekao nasilno prekidanje rada. Verovatno da nije važno, obzirom da je rezultat što se tiče rada firewall isti (ne radi), ali načlin kako se to radi iz komandne linije je već bio, a može da se uradi i iz YaST-a. Pokreneš Yast - Security and Users - Firewall i promeniš Service Start iz When Booting u Manually.
 
snejks:
Što se tiče firewala našao sam kako se isključuje samo ga još nisam uradio a to je da komandom "ps aux | grep fire" da pronadjes koji mu je "PID" i da sa kill -9 broj PID-a ubijes proces (veliko hvala #linux zajednici na irc krstarici :) ).
c.c.c.c, nego, batali ti to irc i shabane tamo koji borave.
Poslushaj, @Bokija, to je jedan od (finijih) nachina, a mozesh i da napravish linkove pa da ukucash one komande koje sam ti dao, samime time iz jednog klika mozesh da prekinesh ili pokrenesh firewall.
 
Ovako da vam javim najnovije , ukinuo firewal i proradila mi je unutrašnja mreža između računara , međutim i dalje neće na internet da ode neznam zašto. Vidim sve umrežene računare , koristim fajlove sa drugih šherova ali jednostavno neće da izađe na internet. :(
 
Daj da se dechko nemuchi vishe, aj neko od nas trojice da se nakachi na njegov komp pa da mu sredimo to.

Sad sam na Visti instalirao VP 2007, malo sam proveravao za SuSE. 10.1 i za 9-ku neke opcije, radi dosta solidno. VMware je isto dobra alatka kao sto je @Beli ranije napomenuo, nije losha alatka za Virtuelizaciju, probajte je, dosta mogucnosti pruza.
 
Ma puko mi film i malopre sam skinuo virtual pc i obrisao sve otpadke sa njega, instalirao ga natrag i prijavio sve stare vmc diskove i sada mi sve radi :( i osto šhokiran :( , :D sada mi sve lepo radi uključujući i internet , nije mi jasno zašto je intenet radio na windowsima a nije hteo na linuxu ali sada radi i na njemu :( . Hvala svima vama koje sam namučio usput ovako baš gadno .
 
Fala bogu , najzad i na jedvite jade. Setio sam se da sam radio upgrade sa virtual PC 2004 na 2007 , baš pre same instalacije suse-a pa sam posumnjao da nešto nije bilo dobro urađeno. Sve je delovalo nekako neprirodno i bezveze.
 
A sada sam instalirao VMware server na računar i sada kuckam sa KUBUNTUA i mogu vam reći da deluje strava :) Najviše problema sam imao instalirajući VMware jer je zastajkivao na pojedinim mestima , moj savet ako nemate bar 512 rama ddr2 nemojte ga ni instalirati na kompjuter inače ovo radi fenomenalno :) oduševljen sam :)
 
Što nisi pitao koji VM softver da instaliraš pre nego što si ga instalirao? VMware je bolji nego Virtual PC i to može da ti potvrdi bilo ko koje koristi i jedan i drugi uključujući i one koji rade u MS-u, jer su i oni bili primorani da sa VMware pređu na Virtual PC zbog toga što je to postao korporacijski standard za virtuelizaciju.
 
Snejks, prochitaj i dokumentaciju, primeticesh da postoje neke malo vece opcije koje nemaju na VPC-u. Meni se dopao zbog same instalacije system-a. Uporedi instalaciju na VPC i na VMware-u, videces da je dosta brzi Wm za razliku od njegovog rivala.

Mada razmisljam nesto mogao bih da promenim sid na mashinama pa samo ih kopiram tako bih dobio vishe masina od jedne, bez gubljenja vremena. Eto dobre ideje.
 
Dejan:
...
Mada razmisljam nesto mogao bih da promenim sid na mashinama pa samo ih kopiram tako bih dobio vishe masina od jedne, bez gubljenja vremena. Eto dobre ideje.
Da, to je dobar sistem za pravljenje virtuelnih mašina sa preinstalled OS-om. Instaliraš OS koji ti treba i onda u tom inicijalnom stanju, odmah posle instalacija sačuvaš negde. Kada ti treba taj OS iskopiraš datoteke koje čine tu VM i ukoliko ne koristiš neke specijalne opcije kao što su unapred alociran prostor za diskove na primer, samo prilikom prvog pokretanja kažeš mu da izgeneriše novi SID i imaš novu VM-u bez potrebe da instaliraš sve iz početka.
 
bojan p:
Da, to je dobar sistem za pravljenje virtuelnih mašina sa preinstalled OS-om. Instaliraš OS koji ti treba i onda u tom inicijalnom stanju, odmah posle instalacija sačuvaš negde. Kada ti treba taj OS iskopiraš datoteke koje čine tu VM i ukoliko ne koristiš neke specijalne opcije kao što su unapred alociran prostor za diskove na primer, samo prilikom prvog pokretanja kažeš mu da izgeneriše novi SID i imaš novu VM-u bez potrebe da instaliraš sve iz početka.

Radi bozanstveno. Razmisljam, da li bi uspelo kada bih podigao jedan operativni system like image, za multiply rachunara istih konfiguracija a zatim taj image implementiram odjednom na sve. Znam da moze da naidje problem zbog broja na matichnoj plochi posto je svaki razlichit tako da bi tu Ghost pravio problem. Da li si imao iskustva sa ovime i sta mislish kako bi ovo moglo da se izvede.

Kome zatreba sledeci put za VPC, neka baci pogled ovde:
Kratak pregled na VPC.Doc
Alatka za SID, Russinovich
314828
 
Na moju žalost onaj WMvare server koji sam stavio uopšte ne podržava zvuk :( tako da koristim na njemu samo linuxe bez zvuka , dok na Virtual PC 2007 , imam sve samo je ponekada teško naterati cd da radi na njemu kao i na WMVare-u takođe , doduše to rešavam sa uključivanjem tj spolja naredbom virtual pc-u da koristi optički uređaj.:)
 

Back
Top