Vi i Vas otac

Pedantan, strpljiv, prirodno bistar čovek, smiren, vešt... Uživa dok jede, i voli da spava. Sve radi sa merakom.
Naš odnos - citat je iz doba mog puberteta: "Mila, u celom životu nisam upoznao osobu koja može da me iznervira kao ti." Srećom, sve ređe ga nerviram.

Ono što apsolutno cenim kod svog oca jeste potpuno poverenje koje mi ukazuje oduvek. Na slobodi da odlučujem /i snosim posledice svojih odluka/ sama o svom životu biću mu zauvek zahvalna. Samouverenost /u segmentima u kojima je imam/ dugujem njemu.

Ono što me čudi kod oca jeste koliko me dobro poznaje. Ne izgleda tako, a onda samo kaže nešto, i vidim da mu je sve jasno.

 
Moj se otac mnogo promenio otkako sam odrasla. Dok sam bila mladja MNOGO smo se svadjali i imala sam utisak da me uopste ne voli. Ne oko izlazaka, muškaraca, seksa. Tu sam oduvek mogla da radim šta hoću, samo da obavestim šta kad i gde :) Nego oko shvatanja života, ljudi, raskoraka između onog što se kaže i onog kako se živi i tako... da ne gnjavim :)
Sad je relativno Ok, ali ume mnogo da me povredi. Rečima. Kod sebe retko primećujem njegove osobine. A i kad primetim trudim se da ih promenim koliko mogu. Mislim da su mi njegovi postupci dok sam odrastala dosta uticali na veze koje sam imala kasnije u životu.
Šta je to ignore lista? :) :) :)
 
da bash zato me nisu ni interesovali zenski odgovori, ali barem sam popunio ignore listu.
Sad je veca nego lista prijatelja :roll:

Odoh sad da postavim jednu temu da proverim ovu moju konstataciju, a ako i tamo neka gospodjica uspe da pronadje odgovor onda cu stvarno da skocim sa mosta :lol:
 
loop:
Da li ga i dalje cenite i postujete i kolika je njegova uloga u vasem zivotu?
Dali uhvatite poneka sebe u tome koliko licite na njega?

P.S. Svaka zenka koja odgovori na ovoj temi automatski mi ide na ignore listu :!:

Otac je bitan u danima puberteta kod dečaka.
Tada se formira nova ličnost i ćale je tu ključan faktor kako će se budući Balkanac formirati.
Da smiruje mladog buntovnika kad počne da šizi.

Kasnije, tu je za ozbiljne životne probleme.
Inače, ne treba ga cimati previše niti se ljutiti na istog ako povladjuje sestri.

______________
Kad već neće da mi plaćaju za sve ovo što pišem ima da mi plaćaju da ne pišem!
 

Back
Top