Vi i Vas otac

Pošto sam ja već na tvojoj ignore listi mogu samo da ti kažem jedno:

puke.gif
 
Eto i ja cu se oglasiti (bez obzira što ću leteti na ignore) ....
- prvo da bih Loopu pokvarila viziju da ''kokošinjac'' treba da ostane na ženskoj strani
- drugo da mu objasnim da ne može da nas tek tako ignoriše
- treće da mu kažem da je moj otac imao jako puno uticaja na moj život i da smo bili jako jako bliski .... i da ću ga uvek voleti ...
 
Obično prepoznam svog oca u sebi, odnosno koliko ličim na njega kada su neke negativne stvari u pitanju jer kao i svi svako ima dve strane medalje.....inače moj otac je divan čovek ali ume da prasne...
 
Ličimo mnogo što po karakteru, a i fizički, nasljedio sam mnogo vrlina a i poneku manu jbg sve ide u paketu, kad je umro tek tada sam shvatio da smo izgubili dosta vremena na glupo inaćenje, a mogli smo kvalitetnije da se družimo. Davao mi je ogromnu podršku da se iškolujem i svi savjeti tipa nauči strane jezike, doći će vrijeme da se škola i znanje vrednuju i sl. koje sam kao klinac omalovažavao su se pokazali kao ispravni. Jako sam mu zahvalan za sve.
 
intra:
Ličimo mnogo što po karakteru, a i fizički, nasljedio sam mnogo vrlina a i poneku manu jbg sve ide u paketu, kad je umro tek tada sam shvatio da smo izgubili dosta vremena na glupo inaćenje, a mogli smo kvalitetnije da se družimo. Davao mi je ogromnu podršku da se iškolujem i svi savjeti tipa nauči strane jezike, doći će vrijeme da se škola i znanje vrednuju i sl. koje sam kao klinac omalovažavao su se pokazali kao ispravni. Jako sam mu zahvalan za sve.
Ovo je dobra tema, slažem se sa onim napisanim već. Ja na svog oca ne ličim, imamo identične prste na nogama. Znate, nemo te da vas sekira ako isterujete svoje prema ocu, jer to je borba koja je normalna i formira vas za dalji život. Gledaj te na to kao jačanje svoje ličnosti, ili ako znate kako tele pokušava da se bori protiv bika (starijeg brata) ili vola. Ali trudite se da vam sukobi ne budu iz inata, jer to je gubljenje vremena. Život je namestio tako da učimo kroz borbu, a da shvatamo kasnije šta je dobro ili ne. Ako pričamo o normalnom ocu, mislim da je dobro da ga slušate i tražite objašnjenja. Normalno je da vam mnoge stvari neće biti jasne, pa setite se samo kako kroz razvoj vam nisu dozvoljavali da pipate vrelu ringlu, e kako mi uvek zaostajemo u razvoju u odnosu na roditelje, onda oni imaju šta da nas savetuju, a mi ih gledamo belo. Pričaj te što više dokle ih imate, ne prihvatajte sve bez razmišljanja, i postaćete nova modifikovana ličnost po svojoj meri, ali ipak skup svojih predaka.
 
HeBePoBaTaH_:
"Postaćete nova modifikovana ličnost po meri", šta lupaš Džordž? :lol:
Valjda su svi ovde odrasli i formirane su ličnosti.
I sasvim razumem ove koji su obrisali post...
Ne lupam, jer u našem odrastanju utiče okolina kao i genetika.
To što su neki punoletni, ne znači da su formirane ličnosti!
Svako ko drži do sebe se trudi da se menja na bolje, ako ima mozga i može da prihvati da li je nešto bolje, kao i da shvati da nešto ne valja.
 
otac moga oca
tacnije moj deda
bio je solunac i covek prvog reda
cenjeni birokrata izmedju dva rata
izmedju dedinog i svog rata

(moj otac nespreman svet da gleda
pobuni se protiv deda
a deda covek pravog reda
da zadrzi dobre pozicije stare
na sina studenta posla zandare)

moj otac tacnije moj tata
bio je prvoborac partijski tata mata
cenjeni birokrata posle rata

u zelji da svet svojim ocima gledam
da se pre ne predam
istine su uspjele da me shvate
pobunih se protiv tate birokrate

gospodo tate i mame dame
tocak mercedesa nije tocak historije
a otac odmah na me kordon narodne milicije

moj deda sve to gleda
i brkove suce
seca se mog oca od juce
i svog od prekjuce
 
Sad ti kao ne trebam pa mozes da me nerviras, a?
Joj, joj nemoj da ti ukinem pristup playeru :twisted:

Salim se, nego znas li sto me ne interesuju zenski odgovori.
Zato sto svaka devojka,zena je podsvesno zaljubljena u svog oca.
Svaka misli kako je on najbolji muskarac na ovom svetu.
Nijedna ne moze da da ni priblizno objektivan odgovor.

Ali da idem na Z.K. tamo bih postavio temu Vi i Vasa majka jel bi me zaista interesovali ti odgovori :idea:
 
A nije to klasicna sexualna ljubav, ali pitaj kojeg god hoces muskarca, da se nadje u situaciji da mora da bira:

ili zena (devojka,verenica) ili majka sta bi izabrao ;)
 
loop:
Sad ti kao ne trebam pa mozes da me nerviras, a?
Joj, joj nemoj da ti ukinem pristup playeru :twisted:

Salim se, nego znas li sto me ne interesuju zenski odgovori.
Zato sto svaka devojka,zena je podsvesno zaljubljena u svog oca.
Svaka misli kako je on najbolji muskarac na ovom svetu.
Nijedna ne moze da da ni priblizno objektivan odgovor.

Ali da idem na Z.K. tamo bih postavio temu Vi i Vasa majka jel bi me zaista interesovali ti odgovori :idea:
Moj je otac bio control freak, bojala sam ga se i mrzela. I, da, prepoznavala sam neke njegove najgore mane i kod sebe- i borila se do krvi da to kod sebe izmenim. Bio je tezak covek. Toliko o tome kako "Svaka misli kako je on najbolji muskarac na ovom svetu" :roll:
 

Back
Top