Veš-mašina i crveno slovo

Nemoj danas da pereš veš crveno je slovo.
Milion puta sam čula ovo i više mi se diže kosa na glavi. U redu je da se svi poslovi završe na vreme pa kad je praznik da se odmori i vreme posveti, ako ne bogu, a ono porodici i bližnjima. Ali da mi kažu da ne uključujem veš- mašinu, pa preteraše. Ili možda nisam u pravu?
Kada ih pitam da li i sudo-mašinu da ne uključujem ostanu bez teksta. Kada da završim sve poslove? Zašto onda idu na posao kada je crveno slovo? Gledam samo da bude jeftina tarifa za struju, a ne boju broja u kalendaru. Ne sme ni dugme da mi otpadne na crveno slovo, jer zaboga tada se i ne šije.
Kakva su Vaša iskustva i stavovi?

Ako tema nije za dip premestite je.

Nikad nista od praznika ne poshtujem (ni verske ni one druge) niti me boli uvo sta ce ko misliti ili reci o tome. Jednom prilikom mi je moja bivsa sujeverna svekrva rekla da mi je muz umro zato sto sam shila na ''crveno slovo''. :eek: Ista ta zena je puna grozno zlih misli, reci i postupaka u skoro svakom trenutku, ali ''crveno slovo'' i jos gomilu kojekakvih ''slova'' poshtuje bez izuzetka tako sto se izvali na krevet i kuka da je umorna od nerada. Ja sam na pomenutu zamerku odgovorila da mi sivenje nije posao, nego hobi u kome uzivam jer nisam htela ulaziti u dalju polemiku. Sve i da sam radila svoj posao, ne verujem da je to moglo uticati ni na kakav crkveni poredak.

Dakle, ako se u toku nekog praznika oseti potreba za nekom aktivnoscu, onda nam je ta aktivnost svojevrsno praznovanje i to je sasvim jednostavno. Ako mi se bas na dan praznika cisti, ja cu cistiti, ako mi se krechi, krechicu.

Ako se trudimo da budemo dobri, ne verujem da ce se chika Bog ljutiti samo zato sto nesto radimo onda kada su ovozemaljske crkvene glavesine naredile narodu da praznuje. Msm, zasto bi? Radom ne cinimo nista lose ni sebi ni drugima.:neutral:
 
Nikad nista od praznika ne poshtujem (ni verske ni one druge) niti me boli uvo sta ce ko misliti ili reci o tome. Jednom prilikom mi je moja bivsa sujeverna svekrva rekla da mi je muz umro zato sto sam shila na ''crveno slovo''. :eek: Ista ta zena je puna grozno zlih misli, reci i postupaka u skoro svakom trenutku, ali ''crveno slovo'' i jos gomilu kojekakvih ''slova'' poshtuje bez izuzetka tako sto se izvali na krevet i kuka da je umorna od nerada. Ja sam na pomenutu zamerku odgovorila da mi sivenje nije posao, nego hobi u kome uzivam jer nisam htela ulaziti u dalju polemiku. Sve i da sam radila svoj posao, ne verujem da je to moglo uticati ni na kakav crkveni poredak.

Dakle, ako se u toku nekog praznika oseti potreba za nekom aktivnoscu, onda nam je ta aktivnost svojevrsno praznovanje i to je sasvim jednostavno. Ako mi se bas na dan praznika cisti, ja cu cistiti, ako mi se krechi, krechicu.

Ako se trudimo da budemo dobri, ne verujem da ce se chika Bog ljutiti samo zato sto nesto radimo onda kada su ovozemaljske crkvene glavesine naredile narodu da praznuje. Msm, zasto bi? Radom ne cinimo nista lose ni sebi ni drugima.:neutral:
:ok::ok:
Мислим да сам већ причала овде, моја мака (бака по мами) јесте била побожна жена, али је увек радила кад је требало да нешто уради, а онима који су јој то замерали, говорила је:,,Бог ће опростити, имам децу, они не могу да чекају...''
 
Nemoj danas da pereš veš crveno je slovo.
Milion puta sam čula ovo i više mi se diže kosa na glavi. U redu je da se svi poslovi završe na vreme pa kad je praznik da se odmori i vreme posveti, ako ne bogu, a ono porodici i bližnjima. Ali da mi kažu da ne uključujem veš- mašinu, pa preteraše. Ili možda nisam u pravu?
Kada ih pitam da li i sudo-mašinu da ne uključujem ostanu bez teksta. Kada da završim sve poslove? Zašto onda idu na posao kada je crveno slovo? Gledam samo da bude jeftina tarifa za struju, a ne boju broja u kalendaru. Ne sme ni dugme da mi otpadne na crveno slovo, jer zaboga tada se i ne šije.
Kakva su Vaša iskustva i stavovi?

Ako tema nije za dip premestite je.

ako ćeš po bogu, subota je neradan dan, ne nedelja. nedelju su crkva i popovi kasnije uskladili, po nekim drugim merilima. :roll:
moj je stav da odradim koliko god mogu i uskladim obaveze tako da ne moram da gubim glavu gde ću i šta ću pre posle praznika, ili nedelje. ne verujem u boga, tako da mi je svaki dan isti... a ovo za veš mašinu je čisto sujeverje, nema veze sa verom u boga. jer nigde u bibliji se ne spominju aparati na el.pogon. ako ćemo bukvalno. i ako ćemo još bukvalnije, taj sedmi dan se odmara, znači ni kašiku nemoj da podigneš.
:roll:
 
ako ćeš po bogu, subota je neradan dan, ne nedelja. nedelju su crkva i popovi kasnije uskladili, po nekim drugim merilima. :roll:
moj je stav da odradim koliko god mogu i uskladim obaveze tako da ne moram da gubim glavu gde ću i šta ću pre posle praznika, ili nedelje. ne verujem u boga, tako da mi je svaki dan isti... a ovo za veš mašinu je čisto sujeverje, nema veze sa verom u boga. jer nigde u bibliji se ne spominju aparati na el.pogon. ako ćemo bukvalno. i ako ćemo još bukvalnije, taj sedmi dan se odmara, znači ni kašiku nemoj da podigneš.
:roll:

Nije tacno...
Nedelja je dan namjenjen za posjetu crkve...nije zabranjeno raditi...ako je pod moranje...ali je grijeh...raditi nesto sto mozes ostaviti za sutra, a ne otici u crkvu...

...TOLIKO...
 
Nije tacno...
Nedelja je dan namjenjen za posjetu crkve...nije zabranjeno raditi...ako je pod moranje...ali je grijeh...raditi nesto sto mozes ostaviti za sutra, a ne otici u crkvu...

...TOLIKO...

o čemu pričaš? :lol:
nije zabranjeno, ali je greh... isto sranje, drugo pakovanje.
ako ideš u crkvu samo nedeljom, a ne kada oseti potrebu, zapitaj se da li i veruješ iz moranja.
 
Ne iz moranja,vec iz straha od Bozije kazne!Barem u mom okruzenju je strah u pitanju,jer sta god ti se posle desi,bice povezano sa tim"radom"!Ako mi je to jedini"greh",onda neka bude!

Nema tu Bozije kazne...nego ljudskog sujevjerja...
CRVENO slovo je da bi covjek mogao praznovati taj dan...
...da ne radi nego taj dan proslavi i pomene na SIMBOLICAN NACIN...onako ako je to njemu najljepse (: ...
 
Mislim mogu ja i crtati...samo ne mrzi...vec mi je upaljen rostlj na terasi :lol:....
Aj sad opet razmisli...

ako ti treba crtanje, ti crtaj... što se mene tiče, nisi morao da se mučiš ovoliko, dovoljno je bilo citirati. :mrgreen:
sve što je u jednom kontextu, povezano u jednoj rečenici, ne može da bude nezavisno od ostatka iste rečenice.
tri tačkice tome ne služe...
 
Није грех чинити било шта ако то неком другом не прави проблем. Укључивање веш машине на ,,црвено слово'' ником не може наудити.
Иначе, нисам баш религиозна, и сматрам да су људи увели те ,,цаке'' не би ли се одмарали, јер, да тога нема, никад не би себи приуштили дане одмора, у време кад није било четрдесеточасовне радне недеље.. :)
 
Stvar sujeverja. I uglavnom izgovor za lenčarenje onih kojima je religija opravdanje za sve.

Lepo si rekao "sujeverje" jer mnogi baš to mešaju sa verom i nemaju veze jedno sa drugim.
Inače , sada ovo nema mnogo veze sa temom ali ajde, kada neko umre pa valja se ovo ne smeš ono, pa brdo gluposti koje se zapravo i ne spominju u Bibliji, a kao ljudi pobožni i kad počnu tako da mešaju babe i žabe muka da ti pripadne.

Inače ja mašinu palim svako veče jer preko dana izbegavam zbog malih , plaše se da idu u wc-u kada radi.:lol:
 
Nema tu Bozije kazne...nego ljudskog sujevjerja...
CRVENO slovo je da bi covjek mogao praznovati taj dan...
...da ne radi nego taj dan proslavi i pomene na SIMBOLICAN NACIN...onako ako je to njemu najljepse (: ...

Jel jedes ti taj dan,mislim nedeljom i Crvenim slovom?
Je l ti Bog posalje jelo ili ti ga spremi majka,ako nisi ozenjen,ili zena?I ko pere sudove nakon tvog uzitka u jelu?
 

Back
Top