Velike demonstracije protiv zakona o abortusu

Natalitet je bio veci jer je tada srpsko stanovnistvo mahom zivelo na selu u kojem si imao uslove za velik broj dece. Dolaskom komunizma i industrijalizacije narod trbuhom za kruhom migrira u gradove gde vecinom zive u novim, vojnim stambenim objektima i normalno je da u 55 kvadrata ne mogu da imaju petoro dece. Zelja za prokreacijom je humani cin koji proistice iz stanja svesti i nema nikakve veze sa crkvom. Pa i ateisti zele decu, deca su se radjala i pre 2000 godina kada nije bilo crkve.
Е па мој прадеда је живео у Београду.Па је имао деветоро деце.Мада јесте Београд није био пренасељен.И имао је неколико стотина хиљада становника.
mislim da je to stvar individualna, nije ni na državi ni na crkvi da se meša, da li će koja gospođa kad primeti da joj je "zagustilo" ići da abortira. Naravno da sam protiv abortusa, jer smatram da je to ubistvo, ali nemogu ni da osudim nikog ko se odluči za takav poduhvat. Sreća mi se osmehnula i postao sam otac, velika je odgovornost, zamislite koja je odgovornost biti majka. . . nije svako za to. . .

nisam da se brani seks pre braka, jer koliko se nešto više brani, više će ga želeti, ja mogu da nastojim da moja curica danas sutra bude vaspitana da zna šta valja, šta ne valja, šta joj je dobro a šta ne. . . i da se nadam da ću steći njeno poverenje . . .

a te frapantne cifre, navukla se raja na tu zabavu odkad su ukinuli leba i igara. . .

Па невидим да има мање разврата,ако се небрани.Али ја немислим на забрану већ на васпирање деце да блуд није добар.И да треба својполни нагон дас усмере на прављење деце.А је ли како Роми имају много деце,а живе у бедним условима?
 
Треба их упознати да је полни однос који нема за циљ рађање деце грех.Треба их упознати да је једина добра заједница измежђу мушкарца и жене само у Светој тајни брака.Односно брачној заједници.(општински брак је обична и безначајна формалност).

:hahaha::hahaha::hahaha: O majko sveta, sta sve necu procitati ovdje :lol:
 
nisam da se brani seks pre braka, jer koliko se nešto više brani, više će ga želeti, ja mogu da nastojim da moja curica danas sutra bude vaspitana da zna šta valja, šta ne valja, šta joj je dobro a šta ne. . . i da se nadam da ću steći njeno poverenje . . .

Kad joj prorade hormoni u pubertetu, mozes da se pozdraviš sa svom logikom i trudom ;)
 
Е па мој прадеда је живео у Београду.Па је имао деветоро деце.Мада јесте Београд није био пренасељен.И имао је неколико стотина хиљада становника.

U vreme tvog pradede Beograd nije imao ni 100 000 stanovnika, a imao je devetoro dece jer je ziveo u kuci na dva-tri sprata (razumes stanovi i soliteri jos nisu bili izmisljeni) uz jos 20 ari placa, sto je isto ko i da je sa sela. Ja zivim u stanu od 60 kvadrata nemam kokosinjac ni njivu ni bastu i ocigledno necu moci da imam devetoro dece.
 
U vreme tvog pradede Beograd nije imao ni 100 000 stanovnika, a imao je devetoro dece jer je ziveo u kuci na dva-tri sprata (razumes stanovi i soliteri jos nisu bili izmisljeni) uz jos 20 ari placa, sto je isto ko i da je sa sela. Ja zivim u stanu od 60 kvadrata nemam kokosinjac ni njivu ni bastu i ocigledno necu moci da imam devetoro dece.

Али то није разлог за чедомрства.А то што нам је село умиштено то је друга прича.:think:
 
Abortus treba da bude ljudsko pravo svake zene. Kome se to ne svidja neka ide da usvoji SVU decu koja se trenutno nalaze u sirotistima, pa posle moze da ima moralno pravo da zabranjuje zeni abortus. Mada, to samo cisto radi njegove moralne sposobnosti da uopste ucestvuje u tom razgovoru, naravno da ni tada on ne moze da zabranjuje nista toj zeni.

I niko nikada nije rekao da je abortus nesto bajno krasno i divno, ne ubacujte reci u usta ljudima. Abortus je nuzno zlo u modernom drustvu, i da ne postoji, drustvo bi bilo nesrecnije.
 
Како није'?Док су срби веровали у Бога пре лпмунизма био је већи наталитет.Одмах после другог светског рата наталитет је био велик.Тек пошто су комунисти дуже владали наталитет је падао.

Znaci zakljucak- Ljudi verujte u Boga, spermici ce vam biti plodniji.
 
На свет је дошао Лазар, десето дете Сузане и Србе Богдановића из околине Лесковца! Сви у селу знају да породица живи у тешким материјалним условима. Лекари, одушевљени лепотом детета и храброшћу мајке, питају је шта им недостаје.
"Ништа, све имамо"- тихо одговори жена са срцем мајке Југовића.
 
Треба их упознати да је полни однос који нема за циљ рађање деце грех.Треба их упознати да је једина добра заједница измежђу мушкарца и жене само у Светој тајни брака.Односно брачној заједници.(општински брак је обична и безначајна формалност).
znaci ti si imao/imaces seks svega nekoliko puta u zivotu? :eek:
 
Не интересује ме наталитет ,нити нација убијеног детета ,абортус је убиство и треба га забранити и докторе који га врше осудити на стрељање

hm ne bih se slozila sa tobom,na faksu smo imali predmet medicinska etika koju je drzo ginekolog koji je protiv abortusa ali ipak ih radi,ni jedan lekar ti nece reci abortiraj,cak ce pokusavati i da te odgovori.nisu lekari krivi,ako zena hoce to da uradi uradice pa na bilo koji nacin,bilo je slucajeva gde su zene same stavljale igle za pletenje dole ne bi li ubile bebu pa su na kraju i one iskrvarile do smrti a da ne pricam o tome da su tek rodjenu bebu udavile(sto je jos gore)

ja ilicno nikada ne bi abortirala,ni u kom slucaju cak ni kada bi bila silovana ili ne daj boze nesto slicno jer smatram da zivot pocine od trenutka kada se spoje jajna celija i spermatozoid a ne sa 5,6 nedelja kako neki tvrde.

treba biti odgovoran,mislim da je u tome kljuc i znati se zastititi a ne zbog dva tri minuta uzivanja nekoga ubiti.:rtfm::rtfm::rtfm:
 
Треба их упознати да је полни однос који нема за циљ рађање деце грех.Треба их упознати да је једина добра заједница измежђу мушкарца и жене само у Светој тајни брака.Односно брачној заједници.(општински брак је обична и безначајна формалност).


Ne polazis uopste od toga da je u tom uzrastu retko ko od mladih spoznao Boga kao i da mnoge porodice nisu upoznate sa verom i njenim smislom,a nisu svi ni pravoslavne vere,greh su mnoge stvari koje cinimo i kao odrasli,svesni grehova pocev od najsitnijih pa do krupnijih,mnogo je to komplikovano,znaju mladi da seks.aktivnost sluzi za potomstvo,ali isto tako ima i znacaj predavanja drugoj osobi,osecaj bliskosti,povezanosti,izrazavanje osecanja kako da ides protiv toga pogotovo kada si mlad a hormoni divljaju?Pa te jos i uce da je to greh,pa te sramota da pitas za savet,da se ikome poveris,radis sve na svoju ruku i tako mozes najlakse da nagrabusis.Ne slazem se sa tvojom metodom zastrasivanja jer mi je tu sve crno-belo za tako komplikovanu situaciju.Negde sam pocitala da ako zena ne zeli dete rodi ga i ima odredjen period da odluci da li ce ga zadrzati,ako nece da ga zadrzi stavi ga kao u neku fioku i dete se nosi da li u sirotiste ili na neko slicno mesto gde ce brinuti o njemu.Ali to je u nekoj sredjenoj i uredjenoj drzavi,ne znam kako bi se brinuli o tom detetu kod nas.Sve je to mnogo tesko i komplikovano,ali po mom misljenju na taj nacin to dete je ipak rodjeno i opet ima neku sansu nego da ga je u startu ubila.
 
На свет је дошао Лазар, десето дете Сузане и Србе Богдановића из околине Лесковца! Сви у селу знају да породица живи у тешким материјалним условима. Лекари, одушевљени лепотом детета и храброшћу мајке, питају је шта им недостаје.
"Ништа, све имамо"- тихо одговори жена са срцем мајке Југовића.

То свака част на тексту који си пронашао.
 
Ne polazis uopste od toga da je u tom uzrastu retko ko od mladih spoznao Boga kao i da mnoge porodice nisu upoznate sa verom i njenim smislom,a nisu svi ni pravoslavne vere,greh su mnoge stvari koje cinimo i kao odrasli,svesni grehova pocev od najsitnijih pa do krupnijih,mnogo je to komplikovano,znaju mladi da seks.aktivnost sluzi za potomstvo,ali isto tako ima i znacaj predavanja drugoj osobi,osecaj bliskosti,povezanosti,izrazavanje osecanja kako da ides protiv toga pogotovo kada si mlad a hormoni divljaju?Pa te jos i uce da je to greh,pa te sramota da pitas za savet,da se ikome poveris,radis sve na svoju ruku i tako mozes najlakse da nagrabusis.Ne slazem se sa tvojom metodom zastrasivanja jer mi je tu sve crno-belo za tako komplikovanu situaciju.Negde sam pocitala da ako zena ne zeli dete rodi ga i ima odredjen period da odluci da li ce ga zadrzati,ako nece da ga zadrzi stavi ga kao u neku fioku i dete se nosi da li u sirotiste ili na neko slicno mesto gde ce brinuti o njemu.Ali to je u nekoj sredjenoj i uredjenoj drzavi,ne znam kako bi se brinuli o tom detetu kod nas.Sve je to mnogo tesko i komplikovano,ali po mom misljenju na taj nacin to dete je ipak rodjeno i opet ima neku sansu nego da ga je u startu ubila.

Па и у европској унији жене абортирају иако земље уније важе за сређене и уређене државе.:think:
 
На свет је дошао Лазар, десето дете Сузане и Србе Богдановића из околине Лесковца! Сви у селу знају да породица живи у тешким материјалним условима. Лекари, одушевљени лепотом детета и храброшћу мајке, питају је шта им недостаје.
"Ништа, све имамо"- тихо одговори жена са срцем мајке Југовића.

Lep tekst i treba se voditi njime ako imas sve mogucnosti za sto vece potomstvo,ali nije sve tako crno-belo.Bez novca nema hrane,bez hrane nema zdravlja,bez zdravlja ne mozes funkcionisati,bez svega toga nema skolovanja,bez skolovanja nema buducnosti.U ovom surovom svetu tesko uspevaju i oni koji imaju sve te mogucnosti,a kamoli oni koji ih od starta nemaju.Nisam za abortus ali ne mozemo osudjivati te zene jer jer sve to mnogo komplikovano i nije crno-belo,da postoje preventivne mere,podsticajne mere,novcana i druga pomoc ne bi bilo toliko abortusa ili bi ogranicili abortus samo na neke slucajeve,sve zavisi koje interese ima ovo drustvo.
 
Lep tekst i treba se voditi njime ako imas sve mogucnosti za sto vece potomstvo,ali nije sve tako crno-belo.Bez novca nema hrane,bez hrane nema zdravlja,bez zdravlja ne mozes funkcionisati,bez svega toga nema skolovanja,bez skolovanja nema buducnosti.U ovom surovom svetu tesko uspevaju i oni koji imaju sve te mogucnosti,a kamoli oni koji ih od starta nemaju.Nisam za abortus ali ne mozemo osudjivati te zene jer jer sve to mnogo komplikovano i nije crno-belo,da postoje preventivne mere,podsticajne mere,novcana i druga pomoc ne bi bilo toliko abortusa ili bi ogranicili abortus samo na neke slucajeve,sve zavisi koje interese ima ovo drustvo.

Зато повратак селу! Имања пропадају!
 
Pa sigurno mi nepada na pamet da se poradjam kao macka....Hvala Bogu da postoje abortusi,a vi muskarci kad vam toliko smeta abortus,pronadjite rupu u kojo nema zivota,pa tamo bacajte svoje semene tecnosti.Zene isto,vibrator je dobra stvar koja ne ostavlja naslednike.

Јел верујеш да одвратније особе нисам срео од тебе...ужас...ко тебе такву васпита и одгоји...
:dash::dash::dash::dash:
 

Back
Top