Većina građana Srbije protiv hapšenja Mladića!

Da li je Mladicu mesto u zatvoru?

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Bas zbog toga treba da se preda i odgovara pred sudom to je olicije svakog postenog oficira !! Njegovo skrivanje i nemogucnost hapsenja je pre svega nesposobnost drzave a i politicka nevoljnost iste..

Киргистанац хаг је пустио оне твоје кољаче на слободу..и онај мухамедански олош..тако да је завршио...што се тиче поштеног света...
 
Pitala sam i svi oni imaju bolje misljenje o njemu od tebe!
Koliko znam ispravi me ako gresim on je bio u BiH u vreme Oluje a tada je HR bila vec medjunarodno priznata drzava!
Mislim da su za to krivi neki drugi ljudi u koji su u to vreme bili u Srbiji a ne on!

Управо тако...када су другови у БГ уводили санкције на дрини...и онај потписани уговор са РСК о одбрани..нису испоштовали...ВРС је помагала колико је могла...
 
Ja bih ga odala odmah, samo da znam gde je :lol:
Ne kažem da mu je mesto u zatvoru ali ima obavezu da izađe na suđenje kao svaki odgovoran čovek koji stoji iza svojih postupaka. Ako nije kriv želim mu da ne bude osuđen ... bežanjem ništa neće postići.

on nema nikakvu obavezu da izadje na sud koji se pokazao pristrasnim, koji je finansiran od jedne od strana u ratu i za tu stranu sud nije nadlezan.

dakle, ako taj sud nema jurusdikciju nad americkim zvanicnicima, vojnim komandantima i ostalima koji su pocinili zlocin u jugoslaviji, taj sud onda nema ni moralno ni eticko pravo da ikome sudi.

samo ta stavka je dovoljna da se zakljuci da sud nije u stanju i ne zeli da se bavi pravdom sto ga cini irelevantnim.
 
Nisu bitne njegove obaveze, želje i namere već obaveze države a to je da ga isporuče. A on posle neka se žali upravi vodovoda :lol:

drzava odlucuje sama o svojim obavezama, dakle volja gradjana koja se u ovom slucaju ne postuje.

svaki ugovor se moze ponistiti, taj cin moze naravno da nosi svoje konsekvence, ali kao sto vidis prema ispitivanju javnog mnjenja, gradjani su spremni na konsekvnence.

ostaje pitanje je li drzava spremna da izvrsi obavezu prema gradjanima i ispostuje njihovu volju.

srz ovog topika.

ti si u samoprogtrasenoj demokratskoj stranci, trebala bi najbolje onda da razumes o cemu pisem
 
Nisu bitne njegove obaveze, želje i namere već obaveze države a to je da ga isporuče. A on posle neka se žali upravi vodovoda :lol:

i da, bitne su obaveze drzave prema gradjanima, odnos drzave prema volji gradjana i namere gradjana u vezi svoje sudbine.

vidis kako je to prosto ko pasulj kad rezonovanje baziras na ,ono sto tvoji partijasi zovu, duhu demokratskih principa
 
Obavesten sam mozda i previse...pa da preformulisem ovako...

Trebalo ga je pitati dok je urlikao ratnim poklicima, pustao arkana i slicne da divljaju, a narocito ga je trebalo pitati kada je gubio kosovo, a slavio kao da je osvojio celu evropu.

Ma, da, vazno je da je Haradinaj saputao dok je naredjivao ubistvo Srba na Kosovu, ili Oric u Kravicama i svim Kravicama u BiH:roll:
Dok je Milosevic bio ziv, Kosovo je bilo u sastavu Srbije, dobro se zna kad je proglasena nezavisnost, samo dva dana po izboru Tadica za predsednika. Ne aludiram da je Tadic dao Kosovo (kao sto je Vojvodinu) samo primecujem...
 
Obavesten sam mozda i previse...pa da preformulisem ovako...

Trebalo ga je pitati dok je urlikao ratnim poklicima, pustao arkana i slicne da divljaju, a narocito ga je trebalo pitati kada je gubio kosovo, a slavio kao da je osvojio celu evropu.

sve i svasta se danas svaljuje na milosevica a malo toga na geopoliticku situaciju trog vremena, snagu nacije da se brani, drzavnog aparata koji se, a dacic to sad vrlo dobro pokazuje, poneo prema miliosevicu kao prema nekom kome treba lizati dupe samo da se bude na poziciji, bez da su imali ikakvog interesa da sacuvaju drzavu.

poraz na vojnom planu snose planeri, politicko rukovodstvo, vojno te zelja i zilavost naroda..

a kosovo smo izgubili zbhog mnogih razloga, pitanje je bilo koliko ce se krvi prosuti.

ono sto danas, posle toliko godina mogu da zakljucim za miliosevica i mene, je da ne bih voleo da sam bio u njegovoj kozi kad je akcija rasturanje jugoslavije krenula sa zapada
 
sve i svasta se danas svaljuje na milosevica a malo toga na geopoliticku situaciju trog vremena, snagu nacije da se brani, drzavnog aparata koji se, a dacic to sad vrlo dobro pokazuje, poneo prema miliosevicu kao prema nekom kome treba lizati dupe samo da se bude na poziciji, bez da su imali ikakvog interesa da sacuvaju drzavu.

poraz na vojnom planu snose planeri, politicko rukovodstvo, vojno te zelja i zilavost naroda..

a kosovo smo izgubili zbhog mnogih razloga, pitanje je bilo koliko ce se krvi prosuti.

ono sto danas, posle toliko godina mogu da zakljucim za miliosevica i mene, je da ne bih voleo da sam bio u njegovoj kozi kad je akcija rasturanje jugoslavije krenula sa zapada

Nije ni on sigurno bio srecan sto se nasao u sopstvenoj kozi u ta smutna i tragicna vremena...
Zavrsio je kako je morao...
 
Nemojte me pogresno kontati... Milosevic jeste bio u teskoj poziciji tada. Jedino sto mu zameram je izdaja Srba u Hrvatskoj, nedovoljno angazovanje na ino politickom marketingu, skrtosti u opremanju vojske i naglesanom nacionalizmu zarad ocuvanju socijalnog mira.

Opet napominjem, postupio je onako kako je moralo biti, kako su krojili "oni"...
Ipak, neke greske su mu neoprostive.
 
Pazi, on je bio oficir JNA, od koje je postavljen kao komandant VRS.
Srbija je nasledila JNA, samim tim svi oficiri i podoficiri, kao i vojnici po ugovoru koji su ostali u sastavu JNA, a kasnije i VJ, a nisu rodjeni u rbiji, niti imali prebivaliste u istoj, su postali gradjani Srbije.

Tako i general Mladic (a mislim da mu je prebivaliste bilo u Bg.. )

Ja sam skoro pa siguran da je bio drzavljanin BiH barem do momenta kada je kupio stan u Bg-u.

Ali to je mozda bitno za neku drugu pricu i ne menja mnogo sustinu.
 

Back
Top