Vaša najstrašnija iskustva???

Evo jedne babske price iz mog sela:

Sjedi momak kuci ,noc, 3-4 sata posle ponoci ,igra karti s ocem i bratom , a tokom citavog igranja cuje se muzika ,slavlje u daljini, otac nista ne cuje a braca cuju kao da je ispred kuce,ignorisu oni to,kad kaze jedan brat , idem ja da vidim sta je to, ode sa njim i drugi brat a otac ostane kuci , upregnu oni konja i polako idu, muzika sve glasnija ,glasnija ... Dodju oni na njihovu livadu gdje su krave izvodili na pasu , vide razvijen sator,zastava, svadba....Igra se kolo ispred ,cude se braca ko se to zeni ,jos na njihovu livadu...Traze da vide mladozenju,nema ga nidje samo zenska populacija igra kolo... Uvati jedna djevojka jednog brata za ruku da se prikljuci kolu,isto tako i druga drugog brata, igraju oni tako , uzivancija , kad jedan brat kaze:
"Ivaneee ,ajmo kuci zora ce jos malo"
A ovaj drugi brat ne cuje ga dobro ,nagne se da ga vidi i cuje i ispadne mu krst na travu, sagne se on da ga dovati i vidi svakoj djevojci stopala podvijena, on od straha se razdra:
"Miljaneeee ovo su vjesticeee" - i prekinu ga srce...
Miljan trceci pobjeze kuci na ulaz ga saceka otac , Miljan sav preblijedjen isprica sta se desilo i sa ocem ode na livadu. Tamo ni satora,ni muzike,ni djevojka, samo Ivan mrtav lezi sa krstom u ruku. Miljan je nakon toga poludio

Jel dobra prica, baba kaze da je istinita i da se desila prije 2 genercije

VJESTICE................moguće..............;)
 
Xe xe xe..... prava babpska prica.... Ma meni je moja bab pricala, njen otac, nocu putovao upregao konje, kad najednom zaustavise se konji, neće da idu nješte..... On pogleda na njivu do puta a tamo krmaca stoji, on se prekrsti tri puta i na mestu gde je bila krmaca stajala macka... Misli..... Sta sve umor coveku moze da uradi... Krmaca se pretvorila u macku? Da, da....
 
Moje najstrasnije iskustvo...
Déjà vu... koji su nekada toliko intezivni da vise ne znam ni ko sam a ni gde sam...

Uglavnom, sitni tripovi... ali moram da napomenem da su mi snovi zastrasujece realni...
Posto nisam Gosn. Frojd, ovo ne mogu objasniti... :D
 
Sami ste u sobu, i u nekim trenucima osjecate da je neko iza vas, jednostavno osjetim projmjenu u vazdauhu, hladni talas, ma tesko je objasniti ali se moram okrenuti i nista :)

Zasada samo citam i ne zelim da pricam puno...izvinite nije zbog toga sto necu ali ovakve porice zahtevaju vise vremena a ja ga nemam....Samo objasnjenje za ovo sto je ovaj mrca napisa...Kada odjednom osetis naglu promenu temperature to je jedini i najsigurniji znak da je duh u tvom prisustvu(naucno dokazano,merena temperatura oko medijuma,snimani su termo kamerama itd.)Naravno merenja i istrazivanja su vrsili naucnici koji su poklonici prica da duhovi postoje...
 
Sinoc je nesto tako glasno kopalo po kontejneru od firme pored nas, da smo drug i ja uvatili shturu odma XD Kontejner je veliki industrijski (mada ga ne koriste za industrijski otpad nego radnici da bacaju ostatke od jela i shta ti ja znam), Znachi ono machka nije bila 100%, a ker se nije mogao popeti pa da je bila doga (a bilo je preglasno i za kera, i josh ne ispushta nikakve zvukove sem kopanja i mlataranja XD) ...Visoko bar 1.5 m i jos stoji na nekom metalu tako da je mozda i vishe... Al logichno objashnjenje je da je kloshar neki upao da vechera XD XD XD
 
Evo, ja se malo kasno ukljucujem, ali se nadam da cu dati zanimljiv prilog...pre nekog vremena, za jedan (veoma) mali casopis u jednoj zemlji, napisala sam ovaj clanak. Sada, kada sam procitala ovu temu, prevela sam ga, doterala za domace podrucje (sve ono premetanje "tamo, na Balkanu" u "ovde na Balkanu" i slicno ;) ) i evo, da se ne bakcem sa novinama, dajem vam link, da ga skinete i procitate, ako vas zanima.
http://w15.easy-share.com/1699672846.html
Tekst je u Wordu, zasticen je lozinkom zbog sigurnosnih razloga, a posto je ovo dovoljno sigurno, lozinka je: illyria. Bas tako kao sto je napisano.
Price su, koliko ja znam, istinite...ovu iz Amerike i ovu iz Sapca, sama sam pronasla i zapisala, one iz Skotske i Francuske su "restaurirane" iz zapisa mog prijatelja Majkla Bensona, koji se takvim stvarima profesionalno bavi.
Za ovu domacu, posetila sam i mesto na kojem se desila (inace, Pustare u stvarno pustare i ima neki "creepy" osecaj na tim poljima...kazu da se tu dosta ubijalo u toku Drugog svetskog rata, mada to, po svoj prilici, nema veze sa ovom pricom).
Sto se tice americke price, dobila sam snimak sume i to je obicna i veoma lepa stara suma, kakvih ima dosta u tom delu U.S. Ali kada dodete do mesta gde je nadeno to sto je nadeno (necu da vam kvarim pricu) osecaj je kao da ste zakoracili u X-files. Neki kazu da je jedna epizoda te serije i zasnovana na tome (Closure) mada, ako je stvarno tako, prica je poprilicno izmenjena i po meni, bas i nema neke veze.
Izvinjenje zbog mogucih "typo"-sa ili drugih gresaka, zurila sam da ovo prevedem.
Na kraju, evo jedne price koja se dogodila jednom mom prijatelju, a koja nije ukljucena u pomenuti clanak. Mislila sam da je postujem ovde, ali je predugacka, pa evo linka i za nju:
http://w15.easy-share.com/1699673280.html
U notepadu je, a naravno, vaze iste napomene kao i za prvi fajl.
Nadam se da ce vam se svideti...istinita je. :)
 
Evo, ja se malo kasno ukljucujem, ali se nadam da cu dati zanimljiv prilog...pre nekog vremena, za jedan (veoma) mali casopis u jednoj zemlji, napisala sam ovaj clanak. Sada, kada sam procitala ovu temu, prevela sam ga, doterala za domace podrucje (sve ono premetanje "tamo, na Balkanu" u "ovde na Balkanu" i slicno ;) ) i evo, da se ne bakcem sa novinama, dajem vam link, da ga skinete i procitate, ako vas zanima.
http://w15.easy-share.com/1699672846.html
Tekst je u Wordu, zasticen je lozinkom zbog sigurnosnih razloga, a posto je ovo dovoljno sigurno, lozinka je: illyria. Bas tako kao sto je napisano.
Price su, koliko ja znam, istinite...ovu iz Amerike i ovu iz Sapca, sama sam pronasla i zapisala, one iz Skotske i Francuske su "restaurirane" iz zapisa mog prijatelja Majkla Bensona, koji se takvim stvarima profesionalno bavi.
Za ovu domacu, posetila sam i mesto na kojem se desila (inace, Pustare u stvarno pustare i ima neki "creepy" osecaj na tim poljima...kazu da se tu dosta ubijalo u toku Drugog svetskog rata, mada to, po svoj prilici, nema veze sa ovom pricom).
Sto se tice americke price, dobila sam snimak sume i to je obicna i veoma lepa stara suma, kakvih ima dosta u tom delu U.S. Ali kada dodete do mesta gde je nadeno to sto je nadeno (necu da vam kvarim pricu) osecaj je kao da ste zakoracili u X-files. Neki kazu da je jedna epizoda te serije i zasnovana na tome (Closure) mada, ako je stvarno tako, prica je poprilicno izmenjena i po meni, bas i nema neke veze.
Izvinjenje zbog mogucih "typo"-sa ili drugih gresaka, zurila sam da ovo prevedem.
Na kraju, evo jedne price koja se dogodila jednom mom prijatelju, a koja nije ukljucena u pomenuti clanak. Mislila sam da je postujem ovde, ali je predugacka, pa evo linka i za nju:
http://w15.easy-share.com/1699673280.html
U notepadu je, a naravno, vaze iste napomene kao i za prvi fajl.
Nadam se da ce vam se svideti...istinita je. :)

ova zadnja prica mi vishe dodje kao avanturisticka ali mora da je tom tvom prijatelju bilo jezivo ja bi tu crko od straha....da neko trci tako iza mene...brrrrrrrrrr:shock:
 
Ha, ovde svacega ima... pa ovako ... na oko 2 km od moje kuce nalazi se groblje (na samom brdu) a ispod groblja suma ... jednog leta smo setali i otisli smo na sam vrh brda ... u pravcu groblja culo se neko... kukanje ... bilo je negde oko pola 1 (noc naravno) ... i drugi dan otisli smo isto gore na brdo da vidimo sta je to bilo (naravno sad smo isli po danu) ... nicega nije bilo sem u sumi ispod groblja ... na skoro svakom drvetu bili su ucrtani nekakvi znakovi ... cudni znakovi ... nekoliko meseci kasnije cuo sam od veroucitelja da je na tom groblju nekakvo ,,jezgro,, sekte ... naravno i dalje postoje i ti znakovi... znaci da moze da se vidi
u slucaju da neko kaze da izmisljam ...
 
ova zadnja prica mi vishe dodje kao avanturisticka ali mora da je tom tvom prijatelju bilo jezivo ja bi tu crko od straha....da neko trci tako iza mene...brrrrrrrrrr
I jeste avanturisticka...sve do onoga sa nestajanjem kipa, gde vec postaje...bizarno. A stvarno smo ga trazili, kao kreteni smo obisli celu okolinu. E, sada, da malo okrenem na realnu stranu, to se ipak desilo na Fruskoj gori. Rimljani su tu podosta dugo bili, moglo bi se desiti da su i ostavili neko mesto za koje se ne zna (a u okolini grada o kojem govorim ima ionako podosta cudnih i starih stvari, za koje se zna), pa je Vladimir naisao na njega. A uvek ce se naci neko dovoljno zaluden da obnavlja stare kultove, itd. Nista od toga ne mora obavezno da bude neobjasnjivo, do toga sto mesto ne mozemo ponovo da nademo...sto je krajnje nervirajuce. A ja nisam Deniken, pa da kazem da su mozda anticki narodi saradivali sa vanzemaljcima, pa sada postoji neki tajni sistem, da se sve to sakrije...mada bi to objasnilo mnogo toga.
A da neko trci iza tebe, a jos nemas pojma sta bi to moglo da bude, a u mom slucaju, jos trgnuta iz sna...plus Vladimir iscepan, izgreban, kao da su ga tukli i uplasen...
Bilo je..."zanimljivo". Ne bih preporucila ;)
 

Back
Top