Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
191280 i srce andjela mnogo ste mi slatke :heart:
kod mene sve ok na poslednjem uz mala mrvica je poraslaaaa na 1.3mm - za 5 i po nedelja dr kaze da je ok! Sledece nedelje idem na uz -tada bi se trebalo cuti malo :heart:
trudnocu podnosim jako lose-gadjenje, mucnina, gadjenje, mucnina....katastrofa...vise nema veze da li sam jela ili ne svaki dan je ista pesma..
pored toga osecam se jako umorno i non stop sam u horizontali-zato i ne stizem da vam se javim :)
znate da mislim na vas i veoma sam vam zahvalna na podrsci koju mi pruzate
cmokica

Cestitam trudnocu!

I ja sam imala jake mucnine, ali nisam povracala, meni je pomogla prirodno gazirana kisela voda, nisam se razdvajala od flase prva 3.5 meseca. Pitala sam ginekologa da li smem da je pijem i on je rekao DA.
 
Hvala svima najlepse sto mislite na mene. ja bih zelela da preporucim svima da ne odustajete od svoje zelje i da ne gubite nikad nadu,i da ucinite sve sto je u vasoj mogucnosti.Evo mene posle 14god cekanja i posle dve neuspesne oplodnje u svajcarsoj, tek nam je sada sreca zakucala na vrata, sto kaze nas narod treca sreca. Nema lepse radosti od ove sto bih vam svakome od vas pozelela. Caoo ljubim vas sve!!!!!
 
Leona cestitam ti od srca, uzivaj sada.:vatromet::vatromet::orkestar::vatromet:
Drugarice moje drage, ja sam danas pocela da se bockam. Nikome ovaj put nisam rekla, ali od vas ne mogu da krijem, grize me savest:D
Shvatila sam da od drzave nema nista, skupili smo parice i opet se odlucili za Ivanovice. Tamo smo bili i prvi put.
U medjuvremenu su mi nasli trombofilije urodjene, nisam sada sigurna ali jedno je homozigot, a jedno heterozigot...... nebitno ali vazno je da znamo.
Bockam se Gonalom F, pocetna doza 75 jedinica, a pijem brdo nekih lekova i vitamina:roll:
Eto toliko za sada, nadam se da vam uskoro javljam veliku betu.
 
Leona cestitam ti od srca, uzivaj sada.:vatromet::vatromet::orkestar::vatromet:
Drugarice moje drage, ja sam danas pocela da se bockam. Nikome ovaj put nisam rekla, ali od vas ne mogu da krijem, grize me savest:D
Shvatila sam da od drzave nema nista, skupili smo parice i opet se odlucili za Ivanovice. Tamo smo bili i prvi put.
U medjuvremenu su mi nasli trombofilije urodjene, nisam sada sigurna ali jedno je homozigot, a jedno heterozigot...... nebitno ali vazno je da znamo.
Bockam se Gonalom F, pocetna doza 75 jedinica, a pijem brdo nekih lekova i vitamina:roll:
Eto toliko za sada, nadam se da vam uskoro javljam veliku betu.

SRECNO MARO 77. DRZIM TI PESNICE!!! ;)
 
Čestitam, Leona 77! [:super:/B] Posebno me je obradovala tvoja vest jer sam i ja razmisljala o Pragu. Tvoj uspeh mi je ulio nadu da i za mene mozda tamo ima sreće.
Ja sam imala 5 neuspešnih (3 ICSI + 2 FET). Ovaj poslednji me je psihicki dokrajcio.
KOliko sam razumela, ti si radila u onom evropskom centru za vantelesnu? Ako sam u pravu, postoje neke dve klinike. Jedna je ta u kojoj si ti radila, a druga ona u kojoj radi ona cuvena doktorka Crnogorka Lazarovska. Kako si se odlucila za jedne a ne za ove druge? Ako si vec pisala o tome, reci, pa cu listati.
Takođe bih zamolila i druge devojke da mi pomognu oko izbora klinike u Pragu ako su radile VTO tamo. Ako je vec bilo reci o tome, izvinjavam se unapred. Uputite me samo ko je pisao, pa cu dalje sama.

Svim cekalicama želim sto skoriji uspeh.

:)
 
Hvala ti minijature na cestitku, ja mislim da nisi dobro razumela ja sam upravo bila kod dr Lazarovske i radila sam metodu PICSI. Ova metoda je skuplja za 600eura od ICSI ali je uspesnija. Pozela bih ti ovaj put da ti bude uspesniji i da ti budu dvojke.Pozdrav :bye:
 
Aaaaaaaaaa evo nove ironije u mom zivotu: danas su me zvali da se javim u Front, stigla sam na red:zcepanje: a rekoh vam vec da sam juce pocela da se bockam kod Ivanovica:zcepanje:
Sta da radim, da li da uopste idem da se javljam? Da me ne stave na neku crnu listu ako se ne javim, treba da idem 13.12.
 
da li je neka od vas pila pronison, to su mi rekli da pijem 10mg ujutru. Valjda zbog tih mojih trombofilija, ali nista mi nije jasno, malo sam procita kakav je to lek pa mi bas ne ide ne razumem:think:
na nekim forumima sam procitala da se od njega jako goji.
 
Leona, da li si ti sama trazila PICSI ili su ti lekari preporucili? Ja sam kontaktirala obe klinike u Pragu, ova druga mi je bila azurnija u odgovoru, a i sami odgovori su mi bili detaljniji i opsirniji, pa se dvoumim za koju kliniku da se odlucim. Cula sam za tvoju doktorku Lazarovsaku. Trebalo bi da zakazem konsultacije, a nisam sigurna gde u Pragu?!
 
Pa ne znam Maro, ipak ti mora da odlucis. Mada, da se ja pitam, ja bih svakako otisla tog 13.12, i ako bih odma usla u postupak, tipa sl ciklus, vidno bih ustedela .Mozda i da odes u ponedeljak i pitas, sta to snaci, da li ti odmah rade ili si na cekanju? Jer ipak u ovoj nasoj krizi, treba iskoristiti sve ponudjene resurse:think:, A za Ivanovice, mozda nece ni biti potrebe:bye:
 
Pozdrav svima iz hladne Subotice.
Nova sam ovde i zanima me par stvari. Proli smo komisiju u Subotici i imamo zakazano 12.12.2012. u GAK Novi Sad prvu posetu komisiji.
Rekli su da dodjemo u 9h sa uzorkom sperme i da ce mi raditi ultrazvuk. Sumnjivo mi je sto nisu pitali ime i prezime niti nas upisali, vec su samo rekli dodjite 12.12. i uradicemo to i to...
Sta da ocekujemo, sta poneti? Imamo upute ali da li se nesto dodatno placa?
Ginekolog iz Subotice kaze da ce nas verovatno vratiti jer nismo u Subotici radili histeroskopiju,laparaskopiju ni prohodnost jajnika.
Citav sistem je zbrka, bar imamo takvo iskustvo u Subotici.
 
Otici cu svakako 13.12. u Front, ali ako taj poziv znaci odma ukljucivanje u postupak onda nista, meni ce tada biti vec 7.dan pod terapijom.
Inace mi ozbiljno nije dobro, jako kasljem i uzasno se osecam, gde bas sada da se razbolim, a nista ne smem da pijem bojim se od ovolikih lekova samo mi jos nesto treba.
Sutra radim estradiol i idem na kontrolu, da vidim da li ce mi povecati dozu, za sada 75IU.
 
Maro draga, idi obavezno, pa ces vec videti tako sa njima sta i kako? Njih nema pa nema, i kad ih ima, oni u naj nezgodnijem trenutku:think:. Sto se prehlade tice, pa ne znam, Upm bas sad da te uhvati:eek:. Mozda i nebi bilo lose da odes do svog lekara, bar da te preglede, i neki sirup ili inhalaciju da ti prepise.
 
Pozdrav svima iz hladne Subotice.
Nova sam ovde i zanima me par stvari. Proli smo komisiju u Subotici i imamo zakazano 12.12.2012. u GAK Novi Sad prvu posetu komisiji.
Rekli su da dodjemo u 9h sa uzorkom sperme i da ce mi raditi ultrazvuk. Sumnjivo mi je sto nisu pitali ime i prezime niti nas upisali, vec su samo rekli dodjite 12.12. i uradicemo to i to...
Sta da ocekujemo, sta poneti? Imamo upute ali da li se nesto dodatno placa?
Ginekolog iz Subotice kaze da ce nas verovatno vratiti jer nismo u Subotici radili histeroskopiju,laparaskopiju ni prohodnost jajnika.
Citav sistem je zbrka, bar imamo takvo iskustvo u Subotici.

Nama je 13.12. zakazana komisija u Gak-u. Nema veze sto vam nisu uzeli ime i prezime nisu ni nama. U devet se predaja uzorak za koji oni naprave analizu koja je gotova do 11h i onda idete na komisiju koja ce odluciti dali ulazite u program VTO ili ne. Ako prodjete komisiju idete na listu cekanja. Neplaca se za sada nista dodatno. HSG ili histeroskopiju nerade samo one kod cijeg je partnera spermogram los, ukoliko je dobar moras imati taj nalaz. Mozes to i privatno odraditi placa se oko 16.000-20.000 hiljada dinara. U Gaku HSG ne rade pod anestezijom a kod privatnika da. Ali moj savet vam je da svakako izadjete na zakazanu komisiju pa ce vam oni reci sta dalje pretpostavljam. Sretno!
 
Poslednja izmena:
Drugarice, da vam se malo javim. Bila sam danas u Nemanjinoj da mi nesto overe da bih mogla sutra u Front, idem pa sta bude, ako me nebudu pregledali necu im ni reci da sam sada u postupku, a ako budu hteli da rade UZ ne znam sta da radim:think: mozda da kazem da nisam spremna za pregled :zcepanje: Inace danas mi je 7 dan stimulacije, malo mi je povecana doza Gonala F na 112.5 IU, sutra idem na kontrolo pa cemo videti kako dalje, aspiracija najverovatnije 17.-18.12. Drzite mi pesnice da me ovi na Frontu ne provale, da ih imam za svaki slucaj, a nadam se da mi nece trebati:worth:
 
mara77, držim ti fige, mene je slična sudbina mogla da čeka ali sam ja odložila zakazivanje (zapravo još nisam zakazala). Čestitam svim trudnicama koje su uspele!:vatromet::vatromet::vatromet:

Ja sam završila sve u Segedinu. Odlično je sve prošlo, doktor je bio prezadovoljan sa embrionima za koje je rekao da su very strong! Dao je dobre prognoze. Radila sam danas BHCG i vrednost je 19,57!? Misim da je jako mala beta i bojim se da je biohemijska trudnoća. :sad2: Danas je 13 dan od transfera. Meni kasni otprilike 3 dana. Imam sve simtome osim bolnih grudi koje me samo ponekad zabole ili zasvrbe. Radiću ponovo betu u petak. Sve se nadam da je labaratorija pogrešila...:rtfm:
 
Poslednja izmena:
mara77, držim ti fige, mene je slična sudbina mogla da čeka ali sam ja odložila zakazivanje (zapravo još nisam zakazala). Čestitam svim trudnicama koje su uspele!:vatromet::vatromet::vatromet:

Ja sam završila sve u Segedinu. Odlično je sve prošlo, doktor je bio prezadovoljan sa embrionima za koje je rekao da su very strong! Dao je dobre prognoze. Radila sam danas BHCG i vrednost je 19,57!? Misim da je jako mala beta i bojim se da je biohemijska trudnoća. :sad2: Danas je 13 dan od transfera. Meni kasni otprilike 3 dana. Imam sve simtome osim bolnih grudi koje me samo ponekad zabole ili zasvrbe. Radiću ponovo betu u petak. Sve se nadam da je labaratorija pogrešila...:rtfm:

Ogi ne gubi nadu, mozda je stvarno greska u laboratoriji, mozda neka permutacija pa je to u stvari 195,7. :) U svakom slucaju sutra SRECNOOO!!! Drzim ti palceve!!! :super:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top