Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
drage moje prvi put sam ovde i nadam se da ce te mi koliko toliko pomoci!!!znaci mi svaka informacija koju mogu dobiti na ovom forumu!!!moj suprug i ja se vec 4 godina borimo sa njegovom azospermijom i poceli smo da razmisljamo o vestackoj oplodnji sa donorom!!! da li je neko radio taj vid oplodnje i gde? posto sam iz Srbije cula sam da je zakonom odobren taj vid oplodnje ali sam slabo informisana klinikama koje rade taj vid oplodnje!unapred hvala na svaku informaciju koju budem dobila od vas!!!

P.S. svaka informacija mi mnogo znaci!!!
:sad2:

srculence kod nas nema banka sperme i taj vid vantelesne nemozete uraditi kod nas sigurno jel nije zakonom regulisano.ja mogu da ti kazem da niste jedina sa tim problemom ima nas dosta a i mi se borimo sa tim vec 7 god.i nama je receno ili donor ili usvajanje,ali mi smo odlucili da odemo da Leskovca jel dosta rade ispitivanja po pitanju azospermije tako da su prilikom punkcije nasli spermatozoide i dali smo na zaledjavanje i krecemo sa postupkom za vto vec u novembru,tako da ti je moj savet da probate i vi, neceka se dugo na konsultacije i pregled vredi pokusati.ako imate nesto od rezultata ponesite radi lakseg odredjivanja terapije i daljnjeg ispitivanja(nadam se da sam ti bar malo pomogla).
 
Drage moje curke,pozdrav za sve vas

Danas sam bila na punktiranju folikula i dr reče da ih je bilo svega 3.

E sad da vas pitam,na zadnjem ultra zvuku rekao je da ih imam 6 , kako je onda moguće da ih je danas izvadio samo 3.

Jel moguce da folikuli sami puknu,ukoliko se hoda poslije stop injekcije?

Jesam li trebala lezati cijelo vrijeme,ne znam kako je moguće da ih nije bilo vise ,ako ih je vidio na UZ.

Molim vas ako neka od vas zna da mi odgovori,bila bi vam zahvalna.

Ljubac za sve .
 
Drage moje curke,pozdrav za sve vas

Danas sam bila na punktiranju folikula i dr reče da ih je bilo svega 3.

E sad da vas pitam,na zadnjem ultra zvuku rekao je da ih imam 6 , kako je onda moguće da ih je danas izvadio samo 3.

Jel moguce da folikuli sami puknu,ukoliko se hoda poslije stop injekcije?

Jesam li trebala lezati cijelo vrijeme,ne znam kako je moguće da ih nije bilo vise ,ako ih je vidio na UZ.

Molim vas ako neka od vas zna da mi odgovori,bila bi vam zahvalna.

Ljubac za sve .


Draga nera, verovatno nisi propratila i ja sam se javljala pocetkom oktobra. Dakle na poslednjem UZ sam imala 7 folikula, nakon aspiracije nasli su mi samo jednu celiju. Ne znam razlog, ali kazu da se to desava "sindrom praznog folikula", :bye:
 
Mara77, hvala najlepše na odgovoru.
Ovde nagde sam pročitala da se cene u Mađarskoj i Pragu kreću do 2000 Eur sa svim troškovima. Da li je moguće da su cene toliko niže nego u Srbiji, ili to nisu ažurirani podaci?
Ja sam poslala upit za cenovnik iz Praga, mada iskreno ne umem da ga protumačim, jer postoji 100 nekakvih cena, pa ne znam da li se neke nadograđuju jedna na drugu, ili je cena za recimo IFV od 1600 EUr konačna.

A za koju kliniku si predala ovde?
Ja sam se ovde odlucila za Narodni front, zasto ne znam da ti kazem. bila sam privatno prosle godine kod Ivanovica. Slala sam u maju upit jednoj klinici u Pragu i od njih sam dobila vrlo detaljna objasnjenja, ja sam im skenirala i poslala sve nase rezultate koje sam u tom trenutku imala i pored objasnjenja dobila sam i cene postupka:
Ciklus IVF tj. VTO sa vlastitim ćelijama košta 1800 EUR + lekovi za stimulaciju jajnika (koji u zavisnosti od kombinacije lekova i doze koja će vam biti potrebna koštaju od 600-1000 EUR).
Lekove naravno strogo po našem protokolu stimulacije koji Vam bude sastavljen možete kupiti od nas (mi vam ih moćemo poslati) ili ih možete kupiti u Srbiji. Eventualno ako dodjete najpre na konsultaciju tom prilikom (konsultacija ako dostavite sve rezultate koji su nam potrebni nije neophodna).
Cena bez lekova za stimulaciju je dakle 1800 EUR. Cena ne uključuje smeštaj.

Cena uključuje prikupljanje jajnih ćelija pod anestezijom, oplodnju putem ICSI (intracitoplazmatičke injekcije kojom se spermatozoidi direktno ubrizgavaju u jajnu ćeliju), produženu kultivaciju embriona do 120 sati, dakle čak do petog dana, transfer tj. vraćanje 2 ili 3 sveža embriona u matericu i zamrzavanje preostalih embriona odgovarajućeg kvaliteta.
Postoje dva načina zamrzavanja, klasično sporije zamrzavanje koje je uključeno u osnovnu cenu ciklusa i brzo zamrzvanje putem vitrifikacije, koja se plaća dodatno (300 EUR). Vitrifikacija daje bolje rezultate naročito ako su embrioni već u stadiju morule ili blastociste - više embriona preživi odmrzavanje pri sledećem pokušaju,ukoliko su embrioni bili zamrznuti putem vitrifikacije.
Da bi se rezultati poboljšali eventualno se može primeniti kontinuirani monitoring pomoću embrioskopa, što je sasvim nov metod tj. aparat koji daje sjsjne rezultate i kojim se razvoj embriona prati 24sata svaki dan, dakle vidimo kako se koji razvijao u svakom trenutku i samim tim je izbor onih koji se prenose precizniji i biraju se zaista samo najbolji embrioni. Ovaj postupak plaća se dodatno i do kraja maja ima promotivnu smanjenu cenu i košta 200 EUR.
Eto tako glasi deo o ceni, a mozes i sama da posaljes pitanje i ti dobijes detaljno objasnjenje.:bye:
 
srculence kod nas nema banka sperme i taj vid vantelesne nemozete uraditi kod nas sigurno jel nije zakonom regulisano.ja mogu da ti kazem da niste jedina sa tim problemom ima nas dosta a i mi se borimo sa tim vec 7 god.i nama je receno ili donor ili usvajanje,ali mi smo odlucili da odemo da Leskovca jel dosta rade ispitivanja po pitanju azospermije tako da su prilikom punkcije nasli spermatozoide i dali smo na zaledjavanje i krecemo sa postupkom za vto vec u novembru,tako da ti je moj savet da probate i vi, neceka se dugo na konsultacije i pregled vredi pokusati.ako imate nesto od rezultata ponesite radi lakseg odredjivanja terapije i daljnjeg ispitivanja(nadam se da sam ti bar malo pomogla).

Medena gaga hvala ti puno na informacijama!!!mi smo odlucili da najkasnije do kraja meseca posetimo kliniku u Leskovcu zato sto lekari kod kojim smo bili smatraju da ta azosprermija ima veze sa genetikom i zato je i moj dr kod koga idem predlozio tu kliniku!!!naime ni jednom lekaru nije jasan taj rezultat i svi su nam rekli to otvoreno pri svakom razgovoru sa nekolicinom strucnjaka tj. sto urologa sto ginekologa sto lekara na odelenjima steriliteta!!!cak nam je 3 lekara reklo da postoji mogucnost da je u pitanju hormonski poremecaj koji reaguje tako i da postoji mogucnost da se vremenom probudi to nesto u njegovom organizmu i da dobijemo dete prirodnim putem!!!ali to su samo nagadjanja lekara!!!inace dokumentaciju imam u velikoj kolicini (pune 2 fascikle) tako da mi to nece biti problem da ponesem!!!inace nekolicina lekara je rekla kao i vama ili donor ili usvajanje!!! jedan clan porodice mi radi u zdravstvu i odatle mi saznanje da je u Srbiji stupio na snagu zakon o vestackoj oplodnji sa donorom ali se non stop odlaze otvaranje banke sperme pod izgovorom da drzava nema novaca da otvori tako nesto!!!zato sam i napisala da je usvojen zakon i da je stupio na snagu!!!drago mi je zbog vas i nadam se da ce sve biti kako treba i da ces nas uskoro obradovati lepim vestima!!!

jedan veliki ljubac za sve!!!
 
Nera 3 jajne ćelije su sasvim ok.Nekad bude više folikula,ali svi nemaju jajnu ćeliju ili nisu odgovarajuće veličine za punkciju.Jedna jajna ćelija je mnogima bila dovoljna,a ti ih imaš tri.Folikuli mogu da popucaju posle injekcije stop,ali se to retko događa.Obično se nepreporučuje teži fizički rad,ali šetnja,..je sasvim ok.Ja sam pred punkciju i posle injekcije stop dva puta imala krvarenje,a folikuli su bili tu.Budi srećna što imaš ta tri i javi se kad bude velika beta da slavimo.
 
Hvala vesnicice na odgovoru,mnogo mi znaci.

Bas sam se bila zabrinula,jer sam poslije injekcije stop,cijeli dan provela vani,setala sam nisam nista fizicki tesko radila.

Nisam bila sigurna da li treba lezati poslije stop injekcije.

Hvala jos jednom na odgovoru,cmokic.
 
Nera 3 jajne ćelije su sasvim ok.Nekad bude više folikula,ali svi nemaju jajnu ćeliju ili nisu odgovarajuće veličine za punkciju.Jedna jajna ćelija je mnogima bila dovoljna,a ti ih imaš tri.Folikuli mogu da popucaju posle injekcije stop,ali se to retko događa.Obično se nepreporučuje teži fizički rad,ali šetnja,..je sasvim ok.Ja sam pred punkciju i posle injekcije stop dva puta imala krvarenje,a folikuli su bili tu.Budi srećna što imaš ta tri i javi se kad bude velika beta da slavimo.

Draga zvoncice,hvala na podrsci i brzom odgovoru.

Kod mene je malo komplikovana situacija,naime imam problema sa hromozomima.

Pronadjen je nedostatak na jednom hromozomu i dr. mi je predlozio da radimo stimulacije dok ne skupimo 10 embriona.

Zatim ce na tim embrionima raditi metodu PGD , ali ta metoda se ne radi kod nas u Bosni,tako da ce on te embrije nositi u Tursku i tamo raditi ispitivanje,

i koji bude ok njega ce mi vratiti.

Samo mi nije jasno da li se PGD moze raditi na zamrznutim embrijima,jer ukoliko ih odmrzne da bi uradio PGD, ja moram ici u Tursku na transfer.

Kod mene nista ne moze jednostavno,mora se bar malo zakomplikovati :dash:
 
Pozdrav svim devojkama koje kao i ja mnogo zele svoju bebu. ja sam nova na forumu, ostajala sam 3 puta trudna, ali sam imala vanmatericne i pobacaj. Prijavila sam se za vestacku preko drzave, ali od toga izgleda nema nista. Jos 23.5.2012. sam bila na komisiji i jos me nisu pozvali. A u RZZO sam bila i tamo su mi rekli da se ne nadam do maja sledece godine!!!!!!!!!!!:dash::dash::dash: Videla sam da je neka devojka upucena u Valjevo. Stavrno strasno, ko zna gde ce nas dalje slati i da li ce uopste. Ako neko ima neke svezije informacije o tome, molila bih da mi napise
 
poz. drage moje

Jutros mi javili,dva embrija su mi zaledili.

Da vas pitam,jel znate vi nekog kome je uspjelo ostvariti trudnocu sa ZAMRZNUTIM EMBRIJIMA , ja sam nesto skeptik,koga god znam da je uspio nije radio sa zaledjenim

Nera ne brini. Moja prijateljica je radila VTO i imala 7 embriona, vratili joj 3 nije uspelo, posle joj vratili jos 3 i nije uspelo. Na kraju je doktor rekao da vratimo i ovaj 1 eto da ne propadne, ona se nije ni nadala, spakovala se i otputovala dve nedelje na more. Kad se vratila uradila betu i beta je bila pozitivna :D i sad ima decaka od 5 godina i kada je nemiran ona mu kaze ti si takav zato sto si bio dugo zamrznut :hahaha: Tako da cuda se desavaju kad se najmanje nadas, a i procitala si na ovom forumu sigurno razne price, tako da nista ne mora da znaci. Sve je moguce i nista nije nemoguce, ova oblast nije do kraja ispitana. :bye:
 
Hvala vam drage moje.

Danas idem do dr.da se dogovorimo kad mogu ponovo na stimulaciju.

Ovu sam dobro podnijela,jer mi je dao minimalnu dozu,al ja sve mislim da je bila jaca stimulacija bilo bi vise folikula i ne bi morala ici vise puta.

Valja skupiti 10 embriona,al nadam se da ce sljedeci put biti malo vise embrioncica :)

Ljubim vas,prave ste drugarice :zag:
 
Cure gde ste? Pomazite, moja drugarica uradila juce hormone, 7 dan ciklusa, Prolaktin 799, LH 7.24, FSH 7,68, Progesteron 2.2. Ostalo je u granicama normale. Da li je neka od vas imala ovako visok prolaktin?

Nisi napisala ref.vrednosti.Prolaktin joj je visok,ali može da se reguliše lekovima.Mislim da to nije neki problem.Ja sam u jednom postupku imala viši prolaktin pila sam mislim Bromocriptin(nisam sigurna da se tako piše).Može da se pije i posle et.Tako je bar meni Zadori rekao da koristim.Posle toga mi je u ostalim postupcima bio ok.Lh i fsh mislim da joj nije dobar odnos.Najbolje da pita nekog ginekologa.
 
Radila je 7 dan zato sto joj je tako rekao lekar, ide u Front. Inace je problem sto ne ostaje trudna, a pored toga se jako ugojila, i u poslednjih par meseci ima probleme sa grudima, jako su joj bolne na dodir, a poslednjih mesec dana joj se periodicno javlja iscedak iz obe dojke. Bila je na pregledu kod radiologa (dojki) sve je ok. Isla je kod ginekologa i on joj je rekao da uradi hormone, dao uput za Front, a oni rekli da uradi hormone 7,20 i ne znam jos koji dan zaboravila sam, uglavnom tri puta u toku ciklusa. Ovo je prvo merenje. Referentne vrednosti, gornja granica 560.
 
Radila je 7 dan zato sto joj je tako rekao lekar, ide u Front. Inace je problem sto ne ostaje trudna, a pored toga se jako ugojila, i u poslednjih par meseci ima probleme sa grudima, jako su joj bolne na dodir, a poslednjih mesec dana joj se periodicno javlja iscedak iz obe dojke. Bila je na pregledu kod radiologa (dojki) sve je ok. Isla je kod ginekologa i on joj je rekao da uradi hormone, dao uput za Front, a oni rekli da uradi hormone 7,20 i ne znam jos koji dan zaboravila sam, uglavnom tri puta u toku ciklusa. Ovo je prvo merenje. Referentne vrednosti, gornja granica 560.

Tvrde grudi su od povišenog prolaktina,a i iscedak.Prolaktin povišen imaju dojilje.Sve to može da se reguliše.Drugi dan,sedmi dan (neki rade i četrnaesti dan) i 21 dan ciklusa.Mislim da od istraživanja po internetu može da dobije dodatnu glavobolju.Bolje da sačeka šta će joj dr.reći.Najbitnije je da zna da to može da se reši.Glupo je da joj mi uspostavljamo dijagnozu pošto je kod nekih žena,(a to može i kod muškaraca da se javi)potrebna operacija.
 
Drage moje cekalice evo me opet medju vama, konacno!
Posle neuspelog prvog pokusaja smogla sam snage da krenem opet! Sad imam tri slatka embrioncica u stomaku i s nestrpljenjem cekam trocifrenu betu! :)
Volela bih da se jave i druge cekalice da nam ovo vreme sto do pozitivne bete brze prodje!
Inace, iako sam et radila pre 3 dana simptoma bas nikakvih nemam-kao i prosli put, al se iskreno nadam da ce se bar jedno malo slatko "cudoviste" ugnezditi :)
Svima koji kao i ja cekaju drzim fige i da sto pre postanemo trudnice! :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top