Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Devojke, zamislite sta se meni desilo danas. Dobila sam Menopure da se sama bockam i sasvim slucajno sam pogledala rok trajanja a ono mart 2011 :dontunderstand: . Pri tome, onaj prah je pretvoren u grudvicu. Otisla sam u Betaniju da mi zamene ampule misleci da je slucajno doslo do greske. Medjutim kaze meni sestra da je to sasvim u redu i da svima daju sa tim rokom i da su lekari upoznati sa ovom situacijom:eek:
Ja kazem da se plasim da li ce od takve ampule biti ikakvog efekta, ona kaze da ako je bilo kod drugih zena da ce biti i kod mene. Moja dr mi ne odgovara, a jedan drugi lekar kojeg sam pitala kaze da je to u principu ok i da lek ne gubi svoja svojstva za ta tri meseca. Nisam mogla da verujem. Meni to nikako nema logike, jer ako na leku jasno pise da je rok do marta, odakle nekome pravo i sloboda da se igra sa tudjim zdravljem? Kupila sam nove ampule, ne zelim da rizikujem. Toliko truda i vremena ulazem u sve to i sad zbog necije greske, nesmotrenosti ili ko zna cega da izostane efekat. Ima li neka od vas ovakvo iskustvo? Jel moguce da je to uobicajena praksa?
Bas sam razocarana, sta li nam tek daju dok ne gledamo... I zar sad moram da kontrolisem svaki lek?
 
Devojke, zamislite sta se meni desilo danas. Dobila sam Menopure da se sama bockam i sasvim slucajno sam pogledala rok trajanja a ono mart 2011 :dontunderstand: . Pri tome, onaj prah je pretvoren u grudvicu. Otisla sam u Betaniju da mi zamene ampule misleci da je slucajno doslo do greske. Medjutim kaze meni sestra da je to sasvim u redu i da svima daju sa tim rokom i da su lekari upoznati sa ovom situacijom:eek:
Ja kazem da se plasim da li ce od takve ampule biti ikakvog efekta, ona kaze da ako je bilo kod drugih zena da ce biti i kod mene. Moja dr mi ne odgovara, a jedan drugi lekar kojeg sam pitala kaze da je to u principu ok i da lek ne gubi svoja svojstva za ta tri meseca. Nisam mogla da verujem. Meni to nikako nema logike, jer ako na leku jasno pise da je rok do marta, odakle nekome pravo i sloboda da se igra sa tudjim zdravljem? Kupila sam nove ampule, ne zelim da rizikujem. Toliko truda i vremena ulazem u sve to i sad zbog necije greske, nesmotrenosti ili ko zna cega da izostane efekat. Ima li neka od vas ovakvo iskustvo? Jel moguce da je to uobicajena praksa?
Bas sam razocarana, sta li nam tek daju dok ne gledamo... I zar sad moram da kontrolisem svaki lek?

Kako kažeš prah pretvoren u grudvicu i treba da bude tako.Što se roka tiče nemam to iskustvo,ali znam da je lek ok. kako su ti rekli sigurno mu nije promenjeno svojstvo.Ako se plašiš ok.što si kupila drugi.Srećno!
 
Ćao devojčice... :bye:

Vodolijice... limba... žao mi je jako... ali sutra je novi dan, nova šansa... od tuge nemamo ama baš ništa... ;) zato samo napred...:ok::ok::ok:
Ja sam danas bila na pregledu... od 13-og počinjem da gonalom... 112.5 dnevno... diferelin smanjujem na 0.05... biće bockanja ihhajjjj...:lol:

Ljubim sve devojke... :zag::zag::zag:
 
Cure,tu sam...pratim koliko mogu,a ulovila sam sledeće:
Vodolijici nije uspelo,i baš sam bila tužna čitajući onaj poduži post...ali...to nije kraj-neam nam predaje!Idemo dalje!
Zsuki je već završila postupak,čekamo samo potvrdu o toj trudnoći,je l' tako draga? Kako se osećaš?Gutaš li svoje pilule?
Skontala sam i da Matorka ima devojački UZ,i svaka čast draga! Bravo,bravisimo!
a Mijaki se sutra stopira,i ide po decu- tu sam da ti dam vetar u leđa...
ostale devojke ne stigoh sad da propratim,trčim u krpe,živa sma zaspala....kod nas još ništa,ali za neki mesec krečemo Jovo na novo!
 
Devojke, zamislite sta se meni desilo danas. Dobila sam Menopure da se sama bockam i sasvim slucajno sam pogledala rok trajanja a ono mart 2011 :dontunderstand: . Pri tome, onaj prah je pretvoren u grudvicu. Otisla sam u Betaniju da mi zamene ampule misleci da je slucajno doslo do greske. Medjutim kaze meni sestra da je to sasvim u redu i da svima daju sa tim rokom i da su lekari upoznati sa ovom situacijom:eek:
Ja kazem da se plasim da li ce od takve ampule biti ikakvog efekta, ona kaze da ako je bilo kod drugih zena da ce biti i kod mene. Moja dr mi ne odgovara, a jedan drugi lekar kojeg sam pitala kaze da je to u principu ok i da lek ne gubi svoja svojstva za ta tri meseca. Nisam mogla da verujem. Meni to nikako nema logike, jer ako na leku jasno pise da je rok do marta, odakle nekome pravo i sloboda da se igra sa tudjim zdravljem? Kupila sam nove ampule, ne zelim da rizikujem. Toliko truda i vremena ulazem u sve to i sad zbog necije greske, nesmotrenosti ili ko zna cega da izostane efekat. Ima li neka od vas ovakvo iskustvo? Jel moguce da je to uobicajena praksa?
Bas sam razocarana, sta li nam tek daju dok ne gledamo... I zar sad moram da kontrolisem svaki lek?

Nemam reci :eek: super sto si uzela drugi lek, sto je sigurno sigurno je
 
Cure,tu sam...pratim koliko mogu,a ulovila sam sledeće:
Vodolijici nije uspelo,i baš sam bila tužna čitajući onaj poduži post...ali...to nije kraj-neam nam predaje!Idemo dalje!
Zsuki je već završila postupak,čekamo samo potvrdu o toj trudnoći,je l' tako draga? Kako se osećaš?Gutaš li svoje pilule?
Skontala sam i da Matorka ima devojački UZ,i svaka čast draga! Bravo,bravisimo!
a Mijaki se sutra stopira,i ide po decu- tu sam da ti dam vetar u leđa...
ostale devojke ne stigoh sad da propratim,trčim u krpe,živa sma zaspala....kod nas još ništa,ali za neki mesec krečemo Jovo na novo!

Nije lepo tako dugo ne javiti se!!! Oprostićemo ti s' obzirom da krećeš u nove pobede. Samo tako, jer je cilj nadomak naših ruku. Javljaj nam šta se dešava kod tebe! Za koju kliniku si se odlučila??
 
Ej mijaki, da li ovi iz praga imaju neku kliniku tu sa kojom sarađuju? mislim kada ovde radiš ultrazvukove i ostalo....

javi nam kako je bilo, dali ste krenuli, da li će ti raditi punkciju iz prirodnjaka, baš me sve zanima! ljubim te...

doktorka saradjuje sa privatnom ordinacijom gde radi doktorka Vugdelic, ona radi UZ i pripremu i nakon pregnyla salje za Prag...
ja sutra ujutru krecem na put. aspiracija JC u subotu ujutru, nadam se da ce od nje jedne nesto mozda i biti a ako ne, svakako je oko srede transfer zamrznutih....
szukice mislim na tebe i brojim dane do veeeliki bete!!!!
saljem izvestaj sa terena:zcepanje:
 
doktorka saradjuje sa privatnom ordinacijom gde radi doktorka Vugdelic, ona radi UZ i pripremu i nakon pregnyla salje za Prag...
ja sutra ujutru krecem na put. aspiracija JC u subotu ujutru, nadam se da ce od nje jedne nesto mozda i biti a ako ne, svakako je oko srede transfer zamrznutih....
szukice mislim na tebe i brojim dane do veeeliki bete!!!!
saljem izvestaj sa terena:zcepanje:

Draga, mislim na tebe i navijamo Pavlicak i ja da nam se vratis sa puno malih drugara!
 
Vodolijice, drugarice ratnice nasa stara! Zar i ovaj put? bas mi je zao, ali nikad se ne zna mozda beba dodje spontano sama od sebe. Gde mi je kamenosisa Zule? jer hranis tu bebu tresnjama ili zabusavas.

:zper::zper::zper::zper:

Evo tu sam, došao mi tata u posetu :heart: (meni i mačoru), pa sad planiramo gde ćemo u skitnju :super::super:
Ne stižem da se javim od silnog biranja prstenja :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
u uži izbor ušlo 35 komada ahahahhahahha

neznam kada da vadim betu....da li da čekam do 14 dana ili već na 12.dan :think::think::think:
u principu svejedno, ionako će biti masna debela beta :worth:
 
:zper::zper::zper::zper:

Evo tu sam, došao mi tata u posetu :heart: (meni i mačoru), pa sad planiramo gde ćemo u skitnju :super::super:
Ne stižem da se javim od silnog biranja prstenja :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
u uži izbor ušlo 35 komada ahahahhahahha

neznam kada da vadim betu....da li da čekam do 14 dana ili već na 12.dan :think::think::think:
u principu svejedno, ionako će biti masna debela beta :worth:

Da li ti biraš prstenje za sve prstice koje imaš?Čini mi se ako i mačka računaš i njegove kandžice da imaš višak.A tu je i beba pa imaš manjak.Totalno sam zbunjena.Kad ti je rekao Z.da možeš da uradiš betu?Ako kupiš sad prsten u trudnoći otiču prstići pa ga nećeš ni nositi.
 
Zvonči, dr mi nije ništa rekao ili možda i jeste ali ja sam zaboravila.....rekao je da smem samo pozitivnu betu da mu javim inače me ne poznaje :zcepanje:
Sestre su rekle 14. dan piš piš test. ali ja to ne volim. ne verujem mu. pa ću ipak vaditi krv...
 
devojke,je li vas stomak boleo posle neuspele vto?ja sam dobila pre 4 dana,imam bolove i dalje,ne znam da li je to normalno?

Limba, mene stomak nije boleo nista vise nego inace kada dobijem. Dr. mi je rekla da ce ta mens.trajati duze nego inace i jeste trajala je oko 7dana. da li si ti uopste uradila betu? a mozes i da odes na pregled, da budes sigurna da je sve ok. Iskreno se nadam da ti je vec malo lakse i da planiras sledeci put, ako se vec nesto u medjuvremenu ne desi samo od sebe.
 
Joj Zuki umirem od smeha citajuci te :zcepanje:
Ja vadila danas krv i naravno da sam se onesvestila :malav: po obicaju.
Posle 5 - og dana stimulacije sa gonalom estradiol mi je 420. Da li je to dobro? Pre stimulacije mi je bio 20 a sada 420! Nesto mi je visoko?

Sve vas ljubim u stomačiće :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top