Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ikice i Skandia hoćemo li mi konačno saznati kome ste to slale srculenaca??? igram se detektiva deć dva dana, samo čitam prethodne postove naših drugarice, kako bih skontala ko bi sad mogao biti inkognito u postupku ahahahhahahah
Imam jednog glavnog osumnjičenog, nadam se da je beta bila pozitivna...
 
Ikice i Skandia hoćemo li mi konačno saznati kome ste to slale srculenaca??? igram se detektiva deć dva dana, samo čitam prethodne postove naših drugarice, kako bih skontala ko bi sad mogao biti inkognito u postupku ahahahhahahah
Imam jednog glavnog osumnjičenog, nadam se da je beta bila pozitivna...
Draga Suki.... Ja sam se iskreno nadala,da cemo vam saopstiti radosne vijesti.... Nazalost,beta opet negativna i ja stvarno nemam rijeci.... Nama ce se nasa prijateljica vec javiti,kad smogne snage da pise...... Ma,izem ti zivot..... i zivot nije nekad fer.... Ali poslije kise,uvijek dodje sunce,drage moje..... a ja vam zelim da vam ono zasija sto pre...... zsuki,tebi i tvojoj mezimici sve najbolje i da nas obradujes velikom betom.... Ljubimo vas i volimo sve....... moja srecica i ja.... :heart:
 
Za moju dragu prijateljicu i sve drugarice,kojima ovaj put nije uspjelo..... Ali....ali jedno je sigurno...sve cete biti MAME jednoga dana,samo vjerujte u cudesno.... Saljemo vam lijepe,lijepe i pozitivne misli,moja srecica i ja.....
 
odakle da pocnem...
szukice, kamenogruda:rotf: uzivaj u trudnoci! uvek me nasmejes....
matorka, super za folikule, bice tu vise bebica....
ikice, sjajno je da ste kod kuce i da je sve ok, u sta nisam ni sumnjala, cuvaj pavlicka!
limba, moj ti je savet da uradis betu, sada bi vec trebala da se pokaze, nemoj vise sebe da mucis iscekivanjem vestice...! ja bar tako razmisljam, bolje mi je da znam na cemu sam...
bet zelim ti lak porodjaj!

elem, evo kratkog izvestaja od mene! juce sam bila na UZ, 10 dan prirodnog ciklusa, bez stimulacije, 2 folikula na desnom jajniku, 13mm i 11mm. Endometrijum super...Sutra opet folikulometrija, moguce da cu u cetvrtak, petak primiti Pregnyl i dan nakon toga pravac Prag! Postoji mogucnost da uradimo aspiraciju folikula iz prirodnog ciklusa pa da njih vratimo, videcemo, ako ne, u svakom slucaju cemo odmrzavati zalihe:zcepanje:
jako sam srecna sto ovoga puta nema stimulacije a zao mi da se ova dva folikula, odnosno potencijalno dve JC bace.... Pitanje je samo kolika bi bila cena postupka, posto finansijski momenat pocinje da skripucka...
elem, ja sam nesto puna entuzijazma i mislim da mozda ovoga puta bez hormona (ja sam prosli put primala 12 dana u proseku po 5x75) mozda imam vece izglede...
ljubim vas sve, odoh da popijem dozu vecernjih lekica...
drzim fige za uspesan junski ciklus i mnoooogoooooo, mnoooogoooooo trudnica:heart::heart::heart:
 
vestica je konacno stigla u svoj snazi i velicini:dash: mislim da je stvarno glupo i krajnje bespotrebno vaditi betu,zar mi treba jos dokaza:rtfm:
trebace mi malo vremena i snage da dodjem sebi jer sam stvarno u sve ovo krenula vrlo pozitivna i sigurna u uspeh,vi koje ste prosle znate kakav je to udarac a vi koje niste nadam se da nikada necete ni saznati:heart:
ako imate neki dobar savet kako ulepsati zivot posle vto (evo ideje za novu temu!) slobodno pisite!
ljubim vas i jos jednom hvala na podrsci,sjajne ste:heart:
 
vestica je konacno stigla u svoj snazi i velicini:dash: mislim da je stvarno glupo i krajnje bespotrebno vaditi betu,zar mi treba jos dokaza:rtfm:
trebace mi malo vremena i snage da dodjem sebi jer sam stvarno u sve ovo krenula vrlo pozitivna i sigurna u uspeh,vi koje ste prosle znate kakav je to udarac a vi koje niste nadam se da nikada necete ni saznati:heart:
ako imate neki dobar savet kako ulepsati zivot posle vto (evo ideje za novu temu!) slobodno pisite!
ljubim vas i jos jednom hvala na podrsci,sjajne ste:heart:

draga, ja bih ipak uradila betu... zbog sebe...;)
žao mi je ako nije uspelo... ali biće sl.put sigurno... možda i prirodnim putem već za koji mesec...:zag:
 
vestica je konacno stigla u svoj snazi i velicini:dash: mislim da je stvarno glupo i krajnje bespotrebno vaditi betu,zar mi treba jos dokaza:rtfm:
trebace mi malo vremena i snage da dodjem sebi jer sam stvarno u sve ovo krenula vrlo pozitivna i sigurna u uspeh,vi koje ste prosle znate kakav je to udarac a vi koje niste nadam se da nikada necete ni saznati:heart:
ako imate neki dobar savet kako ulepsati zivot posle vto (evo ideje za novu temu!) slobodno pisite!
ljubim vas i jos jednom hvala na podrsci,sjajne ste:heart:

Nažalost... ali ja već imam plan šta raditi ako mi ne uspe...

Priušti sebi nešto što duže vreme želiš... što možeš naravno... nešto što će te zaista usrećiti... unaprediti... ispuni sebi neku želju... putovanje, neki hobi, nešto novo... ;):zag:
 
vestica je konacno stigla u svoj snazi i velicini:dash: mislim da je stvarno glupo i krajnje bespotrebno vaditi betu,zar mi treba jos dokaza:rtfm:
trebace mi malo vremena i snage da dodjem sebi jer sam stvarno u sve ovo krenula vrlo pozitivna i sigurna u uspeh,vi koje ste prosle znate kakav je to udarac a vi koje niste nadam se da nikada necete ni saznati:heart:
ako imate neki dobar savet kako ulepsati zivot posle vto (evo ideje za novu temu!) slobodno pisite!
ljubim vas i jos jednom hvala na podrsci,sjajne ste:heart:

Žao mi je!Sutra je novi dan koji se neće nikad više vratiti kao ni današnji.Zato uživaj u svakom trenutku uz ljude koje voliš,miris kafe,lipe,cveća,...Sve na šta nismo u stanju da utičemo,a boli nas treba ostaviti iza sebe.Kad ti prođe menst.navali na muža veće su ti šanse za trudnoću nego pre vto.
 
Draga Suki.... Ja sam se iskreno nadala,da cemo vam saopstiti radosne vijesti.... Nazalost,beta opet negativna i ja stvarno nemam rijeci.... Nama ce se nasa prijateljica vec javiti,kad smogne snage da pise...... Ma,izem ti zivot..... i zivot nije nekad fer.... Ali poslije kise,uvijek dodje sunce,drage moje..... a ja vam zelim da vam ono zasija sto pre...... zsuki,tebi i tvojoj mezimici sve najbolje i da nas obradujes velikom betom.... Ljubimo vas i volimo sve....... moja srecica i ja.... :heart:

Žao mi je što nije uspela vto tvojoj prijateljici,ali neke stvari se dese kad se čovek najmanje nada.Moja tetka je "slučajno"zatrudnela u 42 god.Bili su šokirani i ona i muž.Sad ta devojčica ima 20god.Uspeće i tvoja prijateljica!
 
odakle da pocnem...
szukice, kamenogruda:rotf: uzivaj u trudnoci! uvek me nasmejes....
matorka, super za folikule, bice tu vise bebica....
ikice, sjajno je da ste kod kuce i da je sve ok, u sta nisam ni sumnjala, cuvaj pavlicka!
limba, moj ti je savet da uradis betu, sada bi vec trebala da se pokaze, nemoj vise sebe da mucis iscekivanjem vestice...! ja bar tako razmisljam, bolje mi je da znam na cemu sam...
bet zelim ti lak porodjaj!

elem, evo kratkog izvestaja od mene! juce sam bila na UZ, 10 dan prirodnog ciklusa, bez stimulacije, 2 folikula na desnom jajniku, 13mm i 11mm. Endometrijum super...Sutra opet folikulometrija, moguce da cu u cetvrtak, petak primiti Pregnyl i dan nakon toga pravac Prag! Postoji mogucnost da uradimo aspiraciju folikula iz prirodnog ciklusa pa da njih vratimo, videcemo, ako ne, u svakom slucaju cemo odmrzavati zalihe:zcepanje:
jako sam srecna sto ovoga puta nema stimulacije a zao mi da se ova dva folikula, odnosno potencijalno dve JC bace.... Pitanje je samo kolika bi bila cena postupka, posto finansijski momenat pocinje da skripucka...
elem, ja sam nesto puna entuzijazma i mislim da mozda ovoga puta bez hormona (ja sam prosli put primala 12 dana u proseku po 5x75) mozda imam vece izglede...
ljubim vas sve, odoh da popijem dozu vecernjih lekica...
drzim fige za uspesan junski ciklus i mnoooogoooooo, mnoooogoooooo trudnica:heart::heart::heart:

Mijaki srećno!
 
vestica je konacno stigla u svoj snazi i velicini:dash: mislim da je stvarno glupo i krajnje bespotrebno vaditi betu,zar mi treba jos dokaza:rtfm:
trebace mi malo vremena i snage da dodjem sebi jer sam stvarno u sve ovo krenula vrlo pozitivna i sigurna u uspeh,vi koje ste prosle znate kakav je to udarac a vi koje niste nadam se da nikada necete ni saznati:heart:
ako imate neki dobar savet kako ulepsati zivot posle vto (evo ideje za novu temu!) slobodno pisite!
ljubim vas i jos jednom hvala na podrsci,sjajne ste:heart:

E, ***. Ipak uradi betu, mozes i sutra ujutru, da budes sigurna. Isto mi se desilo 28.05.2011., znaci sveze rane, ali vec mi je lakse. U pocetku ne znas kako dalje, ja sam ocekivala mnogo, i cela porodica (sira) je bila u toku, sto mi je jos otezalo. Mislim da moras da mislis pozitivno, da se ne predajes i nastavis dalje. samo hrabro i bice drugi put veeeeeeeeeelika beta.
 
mozeli neko da mi kaze kako ste se ponasale-kako se ponasate posle et. vidim da neke od vas idu po tresnje, kod veterinara :):):), a meni je receno da strogo mirujem. koliko ste dugo lezale i kada ste pocele da setate i da li je to ok. citala sam na nekim drugim forumima, da cak preporucuju setnju zbog cirkulacije.
 
Devojke, hvala vam puno! Nadam se da je to to i da sam uradila sve kako treba. Koliko ste ukupno primile jedinica gonala? Meni je dr prepisala 5 dana po 150 jedinica a 4. i 5. dan jos ampulu menopura. Uz to i diferelin, naravno. Prvi put sam u postupku, no citajuci vasa iskustva, ovo mi deluje kao mala doza...

ja sam primila 1087.5IJ Gonal-F Pen-a, 0.25mg Cetrotide od 10-13 dana i pored toga sam pila Siofor 1500mg i folak.
 
mozeli neko da mi kaze kako ste se ponasale-kako se ponasate posle et. vidim da neke od vas idu po tresnje, kod veterinara :):):), a meni je receno da strogo mirujem. koliko ste dugo lezale i kada ste pocele da setate i da li je to ok. citala sam na nekim drugim forumima, da cak preporucuju setnju zbog cirkulacije.

Posle transfera dr mi je rekao da se ponašam najnormalnije kad dodjem kući.Ja sam mirovala 3 dana, malo ustajala prošetala po stanu, danas mi je 4 dan od et. i išla sam u kratku šetnju.Pretežno sam mirovala i danas.
 
Poslednja izmena:
mozeli neko da mi kaze kako ste se ponasale-kako se ponasate posle et. vidim da neke od vas idu po tresnje, kod veterinara :):):), a meni je receno da strogo mirujem. koliko ste dugo lezale i kada ste pocele da setate i da li je to ok. citala sam na nekim drugim forumima, da cak preporucuju setnju zbog cirkulacije.

Meni je dr rekao 2-3 dana mirovanja, a posle polako u setnju i sve po starom. Ja sam prethodna 3 puta bas mirovala, pa nista. sad sam odlucila da radim sto mi se bude radilo. naravno bez nekog naprezanja.
 
vestica je konacno stigla u svoj snazi i velicini:dash: mislim da je stvarno glupo i krajnje bespotrebno vaditi betu,zar mi treba jos dokaza:rtfm:
trebace mi malo vremena i snage da dodjem sebi jer sam stvarno u sve ovo krenula vrlo pozitivna i sigurna u uspeh,vi koje ste prosle znate kakav je to udarac a vi koje niste nadam se da nikada necete ni saznati:heart:
ako imate neki dobar savet kako ulepsati zivot posle vto (evo ideje za novu temu!) slobodno pisite!
ljubim vas i jos jednom hvala na podrsci,sjajne ste:heart:

Limba zao mi je nemam reci, znam kako ti je jer sam i sama prosla kroz to nedavno. Mada mislim da bi ipak trebala da uradis betu da bi bila sigurna mozda ipak nije sve gotovo. Nijedna od nas nema recept za to kako preboleti, vreme odmora pocinje pa muza za ruku i na put. Odmori se od svega pa da opet u septembru krenemo u nove pobede...kiss draga... :zag:
 
Draga Suki.... Ja sam se iskreno nadala,da cemo vam saopstiti radosne vijesti.... Nazalost,beta opet negativna i ja stvarno nemam rijeci.... Nama ce se nasa prijateljica vec javiti,kad smogne snage da pise...... Ma,izem ti zivot..... i zivot nije nekad fer.... Ali poslije kise,uvijek dodje sunce,drage moje..... a ja vam zelim da vam ono zasija sto pre...... zsuki,tebi i tvojoj mezimici sve najbolje i da nas obradujes velikom betom.... Ljubimo vas i volimo sve....... moja srecica i ja.... :heart:

U potpunosti se slazem sa Skandiom, izgeda da nasa pozitivna energija koju smo slale svakoga dana ipak nije bila dovoljna. Nemam nista pametno da kazem, osim da ce se nasa dusica javiti kad smogne snage. A do tada samo mozemo javno da objavimo da je MNOOOOOGO VOLIMO i da smo uz nju!
Skandia, ljubi malog vragolana!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top