Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
jutros opet sukrvica,nikoako da krene vestica,zvala sam mog dr i rekao mi je da utrogestan ne moze da spreci menstr kad ona krene,da nastavim sa utrogestanom,nista jos nije gotovo...a ja vam ne mogu opisati kako sam ja sigurna da jeste i koliko dobro poznajem svoje telo:( znam da je to ona :metla:samo se skriva pod maskom!
 
Draga, danas je 11 - 12 dan? Ja se bas i ne razumem ali citam i sve devojke predlazu da izvadis krv i da vidis kolika je beta. Planiras da izvadis betu ili ekas jos koji dan? A test, onaj kucni treba raditi ili ne? Mozda je rano za njega?
:heart:
 
Draga, danas je 11 - 12 dan? Ja se bas i ne razumem ali citam i sve devojke predlazu da izvadis krv i da vidis kolika je beta. Planiras da izvadis betu ili ekas jos koji dan? A test, onaj kucni treba raditi ili ne? Mozda je rano za njega?
:heart:

Posle vto kućni test nije pouzdan.Jedino je beta sigurna.Beta se radi kod nekih 10-11 dan,ali samo ako je između aspiracije i et. prošlo par dana 3-4,u suprotnom je rano raditi.
 
mali daco, meni su u Segedinu sestrice objasnile, da gonal pen uvek sadrži nešto više jedinica nego što piše. To je zbog toga što po "receptu" kada prvi put koristiš pen, znači pre prve boce, treba da ga "isprazniš od vazduha" koji se možda nalazi u penu. ako si čitala uputstvo piše da treba navući na 37,5 pa štrcnuti u prazno. Zato proizvođač uvek stavlja više leka u pena. Meni je u penu od 450 ostalo još toliko da sam primila dve doze!!!! jednom 75 i jednom 37,5.

i nemoj da se nerviraš ako pre prve boce nisi izvela ono zabog vazduha, ni ja nisam, kaže sestra da se uglavnom ne nalazi vazduh u penu.... pa eto.

ljubim te[/QUOTE
Kako napreduješ?Šetkaš li?Pij vodu,znam da nisi ljubitelj,ali izdrži!
 
jutros opet sukrvica,nikoako da krene vestica,zvala sam mog dr i rekao mi je da utrogestan ne moze da spreci menstr kad ona krene,da nastavim sa utrogestanom,nista jos nije gotovo...a ja vam ne mogu opisati kako sam ja sigurna da jeste i koliko dobro poznajem svoje telo:( znam da je to ona :metla:samo se skriva pod maskom!

Pa koliko je dozivaš možda i stigne,ali tek za dve god i koji mesec!Mnoge žene su ti rekle da je trudnoća slična menst.,tj.da simptomi mogu biti isti.
 
Devojke, hvala vam puno! Nadam se da je to to i da sam uradila sve kako treba. Koliko ste ukupno primile jedinica gonala? Meni je dr prepisala 5 dana po 150 jedinica a 4. i 5. dan jos ampulu menopura. Uz to i diferelin, naravno. Prvi put sam u postupku, no citajuci vasa iskustva, ovo mi deluje kao mala doza...

Obožavam suncokrete :cvet:
To uopšte nije mala doza :zper: mala doza je kad dobijaš 75 ij dnevno ili 37,5 ili samo svaki drugi dan po bocu i tako... To ti je otprilike neka srednja doza, možda i jača ako ćeš još primati i menopur... ali ništa ti ne brini :super::super: bitno je da doza TEBI odgovara :ok:
u Segedinu sam upoznala jednu ženicu koja je primala 8 :roll::roll::roll::roll: menopura dnevno u bg...e to je doza :dash::dash::dash:

Piši nam malo o sebi ako planiraš da nam se pridružiš :zcepanje::zcepanje:, gde radiš vto, kakvi su ti utisci i slično...kada ti je prva folikulometrija?

ćaos
 
Obožavam suncokrete :cvet:
To uopšte nije mala doza :zper: mala doza je kad dobijaš 75 ij dnevno ili 37,5 ili samo svaki drugi dan po bocu i tako... To ti je otprilike neka srednja doza, možda i jača ako ćeš još primati i menopur... ali ništa ti ne brini :super::super: bitno je da doza TEBI odgovara :ok:
u Segedinu sam upoznala jednu ženicu koja je primala 8 :roll::roll::roll::roll: menopura dnevno u bg...e to je doza :dash::dash::dash:

Piši nam malo o sebi ako planiraš da nam se pridružiš :zcepanje::zcepanje:, gde radiš vto, kakvi su ti utisci i slično...kada ti je prva folikulometrija?

ćaos

8menopura!Pa ko joj je to dao?Uvek se šokiram količinom hormona koju naši dr.daju šakom i kapom.Da li je žena starija,debela,...?Zamišljam je kao slona,pošto mi je to doza za slona.Ja se ženi izvinjavam,ali ovo nema veze sa njom već sa terapijom koja me je šokirala!
 
Hello zvončiiiiiii :bye::bye::bye::bye:

evo nakanjujem se da prošetam do pijace da kupim trešnjeeeeeeeeeeee, jedu mi se već dva dana ahahahahhah i naravno oni krastavci koji se kisele na suncu :think: ne znam kako se zovu na srpskom :zper::zper::zper: mora da sam trudnjača :super:

ne znam šta da ti kažem, znaš i sama...za sada sam euforična, smišljamo imena, planiramo sobu, dogovaramo se ko će da joj pomaže u fizici i matematici ahahahhahahahhaha veselo kod nas. Grudi su mi kao od kamena, zovite me kamenosisa ahahahhha, ali to je uvek do sad bilo tako. Bocka jajnik, nekad neki tupi bol u predelu materice i to je to. Ne obazirem se puno, jer sve to ništa ne znači, a može da znači i sve.

Danas treba da vodimo mačora na vađenje konca :roll::roll::roll: to će da bude šou program, ko preživi pričaće.

a u slobodno vreme biram verenički prsten na e-bayu ahahahhahahhaha izabraću neki skupoceni, kada se nije setio 10 godina da me prosi pa sad ima da plati za tu privilegiju ahahahahhahaha rekla sam mu da su prošla ta vremena kada bi mi bila dovoljna i travčica obmotana oko prsta ahahahahhahahah....eto takva sam ja :metla::metla::metla: nije ni čudo što nije smeo do sad da me zaprosi :D

kako si mi ti? oće li pasti neko letovanje???
 
8menopura!Pa ko joj je to dao?Uvek se šokiram količinom hormona koju naši dr.daju šakom i kapom.Da li je žena starija,debela,...?Zamišljam je kao slona,pošto mi je to doza za slona.Ja se ženi izvinjavam,ali ovo nema veze sa njom već sa terapijom koja me je šokirala!

Mislim da ima oko 39 god, mršava, da mršavija ne može biti. Mnogo simpatičan par. radili su valjda oko 9 IVF...Promenili su par klinika u BG, bili i u nišu kod onog kakosezove. Mislim da je tu ogromnu dozu dala neka žena da li iz fronta :think::think: nisam baš sigurna pošto smo zajedno ležale posle punkcije pa sam još bila nadrogirana.
Baš sam pitala macana šta je bilo sa njima, kaže da je imala jako puno pokušaja i da su joj sad jajnici jako umorni, da će smisliti neku terapiju za regeneraciju...
 
Hello zvončiiiiiii :bye::bye::bye::bye:

evo nakanjujem se da prošetam do pijace da kupim trešnjeeeeeeeeeeee, jedu mi se već dva dana ahahahahhah i naravno oni krastavci koji se kisele na suncu :think: ne znam kako se zovu na srpskom :zper::zper::zper: mora da sam trudnjača :super:

ne znam šta da ti kažem, znaš i sama...za sada sam euforična, smišljamo imena, planiramo sobu, dogovaramo se ko će da joj pomaže u fizici i matematici ahahahhahahahhaha veselo kod nas. Grudi su mi kao od kamena, zovite me kamenosisa ahahahhha, ali to je uvek do sad bilo tako. Bocka jajnik, nekad neki tupi bol u predelu materice i to je to. Ne obazirem se puno, jer sve to ništa ne znači, a može da znači i sve.

Danas treba da vodimo mačora na vađenje konca :roll::roll::roll: to će da bude šou program, ko preživi pričaće.

a u slobodno vreme biram verenički prsten na e-bayu ahahahhahahhaha izabraću neki skupoceni, kada se nije setio 10 godina da me prosi pa sad ima da plati za tu privilegiju ahahahahhahaha rekla sam mu da su prošla ta vremena kada bi mi bila dovoljna i travčica obmotana oko prsta ahahahahhahahah....eto takva sam ja :metla::metla::metla: nije ni čudo što nije smeo do sad da me zaprosi :D

kako si mi ti? oće li pasti neko letovanje???
Čim ti se jedu krastavčići gotova si,prava trudnica.U Turskoj imaš specijalizovane prodavnice prstenčića sa dijamantima,a nisu skupi i možeš da oboriš cenu.Kad ti dosade oni ti otkupljuju po istoj ceni svoj nakit i posle 5god.Prodaju i u Švajcarskoj isti nakit,ali mnogo skuplje.Eto ti neke ideje.Ja sam se davno udala,ali planiramo još jedno venčanje.Našla sam haljinu!Letovanje nismo planirali mnogo putujemo u toku godine,pa mi je muka od pakovanja,...,ali ići ćemo negde.Gde nije mi bitno.Na planinarenje idemo sigurno,a more??Onda moram da vadim sve što mi treba za vto u septembru.Drago mi je da ti je mačak dobro.Obožavam mačke.Volim i ostale životinje,ali mačke su mi omiljene.Želim ti da ovaj put bude sve kako treba i sigurna sam da jeste!
 
Cao svima,samo da vas pozdravim i da vam kazem da me u petak primaju u bolnicu za porodjaj,ja sam svoje odsluzila:klap:
Jos samo na porodjaju da budem hrabra kao i sve ove godine dok sam se borila za bebca.:worth:
Sta jos da vam kazem a da nije receno,BORITE SE,VERUJTE I NE ODUSTAJTE
:super::super::super::heart:
 
Cao svima,samo da vas pozdravim i da vam kazem da me u petak primaju u bolnicu za porodjaj,ja sam svoje odsluzila:klap:
Jos samo na porodjaju da budem hrabra kao i sve ove godine dok sam se borila za bebca.:worth:
Sta jos da vam kazem a da nije receno,BORITE SE,VERUJTE I NE ODUSTAJTE
:super::super::super::heart:

:heart::heart::heart::heart:
e moja BET, a kao da je juče bilo kad smo se radovale tvom čudu!!!!!
I baš lepo što si nas se setila :cmok2:
lak prođaj, pa da nam što pre javiš kako je to biti mama....
 
Mislim da ima oko 39 god, mršava, da mršavija ne može biti. Mnogo simpatičan par. radili su valjda oko 9 IVF...Promenili su par klinika u BG, bili i u nišu kod onog kakosezove. Mislim da je tu ogromnu dozu dala neka žena da li iz fronta :think::think: nisam baš sigurna pošto smo zajedno ležale posle punkcije pa sam još bila nadrogirana.
Baš sam pitala macana šta je bilo sa njima, kaže da je imala jako puno pokušaja i da su joj sad jajnici jako umorni, da će smisliti neku terapiju za regeneraciju...

Baš mi je žao kad tako nešto čujem.Nadam se da će uspeti kod tvog Macana.Pa posle toliko vto nije ni čudo što su joj jajnici umorni.Zato sam ja za varijantu manje jć. i manje hormona,pošto se to ne može regenerisati.Ali žene misle što više to bolje,ako te hoće hoće te i sa jednom.
 
8menopura!Pa ko joj je to dao?Uvek se šokiram količinom hormona koju naši dr.daju šakom i kapom.Da li je žena starija,debela,...?Zamišljam je kao slona,pošto mi je to doza za slona.Ja se ženi izvinjavam,ali ovo nema veze sa njom već sa terapijom koja me je šokirala!

Zvončice terapija nema veze sa kilažom već s tim kakvi su ti nalazi,Ja sam primila 25amp. diferelina, gonal -pen II kom, doza gonala 185,7, i 6 menopura.
 
Zvončice terapija nema veze sa kilažom već s tim kakvi su ti nalazi,Ja sam primila 25amp. diferelina, gonal -pen II kom, doza gonala 185,7, i 6 menopura.

Kod nas nema veze.Gleda se samo godište i hormoni.Misliš da žena koja ima 45kg isto podnosi terapiju kao žena sa 75kg?Misliš da nismo svi različiti i da svi faktori nisu bitni?Zašto onda nije za sve ista anestezija?Nego je kilaža bitna?To su samo neka pitanja na koja možda neko može tačno da odgovori.Zlobnice svi smo različiti i na svu sreću različito razmišljamo,ali svi imamo isti cilj i ja svima želim da ga što pre ostvare!Bitno je da tebi tvoja terapija odgovara i da si ti zadovoljna,ali ja sam protiv tolike količine hormona i dalje stojim iza toga!
 
Drage moje,
s vremena na vreme, svratim do vas da vidim koja je dokle stigla! Mnoge od vas se verovatno secaju korisnika "medeni medoks" koja je dugo bila jedna od vas ovde.Nemojte mi zameriti sto me nema , a razlog je vrlo jak!!! Moja Tara, moja devojcica!!! Svima zelim, da ubrzo spoznate ovaj osecaj i osetite, najvecu, istinsku, pravu ljubav u zivotu! Ljubav majke prema detetu!!! Verujte u svoje zelje i snove i uspecete!!!! Kada smo mm i ja kao slucajevi bez imalo nade lekara uspeli, uspecete i vi!!!! Samo jako verujte u to. . . Drzim vam palceve <3
 
Drage moje,
s vremena na vreme, svratim do vas da vidim koja je dokle stigla! Mnoge od vas se verovatno secaju korisnika "medeni medoks" koja je dugo bila jedna od vas ovde.Nemojte mi zameriti sto me nema , a razlog je vrlo jak!!! Moja Tara, moja devojcica!!! Svima zelim, da ubrzo spoznate ovaj osecaj i osetite, najvecu, istinsku, pravu ljubav u zivotu! Ljubav majke prema detetu!!! Verujte u svoje zelje i snove i uspecete!!!! Kada smo mm i ja kao slucajevi bez imalo nade lekara uspeli, uspecete i vi!!!! Samo jako verujte u to. . . Drzim vam palceve <3

Drago mi je da uživate.Sećam te se tad sam samo čitala šta pišete,ali nisam bila spremna da i ja o tome diskutujem.Nadam se da ćemo svi uspeti!Želim vam sve najbolje,a Tari brata ili sestru.
 
BET draga, bas se radujemo Pavlicak i ja. naravno da ce sve biti ok, a o hrabrosti je ovde izlisno govoriti! Hrabrijih zena od nas nema! Cmokic
Epa Suki ti si legenda, hahahahaha!
Mi smo dosli kuci i sad odmaramo, sve je ok. Cmok
 
Hvala ti Zsuki! I ja obozavam suncokrete pa odatle i nick.
Ja sam ti prvi put u postupku. Do sada sam imala dve inseminacije bez uspeha. Vec dve i po godine pokusavamo ali od trudnoce nista. Kod nas je manje vise sve u redu, kod muza sve savrseno, kod mene otkrivena samo inzulinska rezistencija. Dr nam je predlozila VTO zbog godina (ja 34, muz 36). Radimo u Betaniji, o drzavnom trosku, za sada su mi utisci ok. Mislila sam da ce biti mnogo teze. Olaksavajuca okolnost je da mi daju terapiju da nosim kuci pa mi je samim tim lakse. Sad sam pravi ekspert u bockanju, mada mi je prvi put bilo jako tesko, plakala sam kao kisa:)) Do sada sam primila vec 22 diferelina i danas mi je treci dan stimulacije gonal penom. Sutra i prekosutra uvodim i menopur a u petak vadjenje krvi i ultrazvuk. Nadam se da ce biti sve ok, bas imam tremu. Toliko truda i muke, a rezultat krajnje neizvestan.
Puno mi znaci druzenje sa vama, doduse do sada sam vas samo citala a sada se polako i ukljucujem. Ponekad me rastuzite, ponekad nasmejete:))
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top