Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
POMAGAJTE!!!
Pa ovo se samo meni moze desiti!!!! Primam gonal f pen od 450 jedinica. Svaki dan po 150 jedinica. Rekli su mi u klinici da moram da cujem 4 klika i jesam, uvek sam cula 4 klika da bi danas kad sam primila poslednjih 150 jedinica videla da u penu ima jos leka. Izvukla sam pen i pojavilo mi se da ima jos 75 jdinica:eek: ispada da sam dala manje. Pokusala sam da kliknem i uspela sam samo jednom. Ponovo sam izvukla pen i opet sam uspela da kliknem samo jednom i tu je bio kraj. Mislim da me razumeju oni koji su primali pen. Nekom logikom da je ostalo 75 jedinica morala bih da cujem 2 klika a ja sam cula samo jedan
Desilo se ovo jos nekome?
 
POMAGAJTE!!!
Pa ovo se samo meni moze desiti!!!! Primam gonal f pen od 450 jedinica. Svaki dan po 150 jedinica. Rekli su mi u klinici da moram da cujem 4 klika i jesam, uvek sam cula 4 klika da bi danas kad sam primila poslednjih 150 jedinica videla da u penu ima jos leka. Izvukla sam pen i pojavilo mi se da ima jos 75 jdinica:eek: ispada da sam dala manje. Pokusala sam da kliknem i uspela sam samo jednom. Ponovo sam izvukla pen i opet sam uspela da kliknem samo jednom i tu je bio kraj. Mislim da me razumeju oni koji su primali pen. Nekom logikom da je ostalo 75 jedinica morala bih da cujem 2 klika a ja sam cula samo jedan
Desilo se ovo jos nekome?

Mislim da se i meni isto desilo,ali na kraju su jć.bile savršene.U svakom slučaju pitaj sestricu.
 
Devojke, imam jedno pitanje. Danas sam pocela da se bockam sa gonal penom. Medjutim, potpuno je drugaciji osecaj u odnosu na diferelin. Nisam nista osetila a i mesto bockanja ni malo nije bilo crveno. Pa se pitam jesam li ja ista uopste ubrizgala? Jel moguce da ne boli ni malo, jer diferelin ipak malo pecka a i koza je crvena posle njega. Jel ima neko iskustva sa penom? Hvala vam puno!

Bitno je da posle davanja nevadiš odmah inekciju.Malo sačekaš i to je to.Ja sam srećna što su izmislili pen mogle bi sve da budu takve.Plašim se igala!
 
Meni ništa ne bude crveno posle bockanja, a i ne peče! Sestra koja mi je prvi put dala i rekla mi je da flekice neće ostajete i da krv ne bi trebalo da ide kao kod običnog bockanja.
Zato, osmeh na lice, sve je pod kontrolom i kako treba!!!

ja sam u kratkom postupku primila 1800ij Gonal pen-a i nisam nista osecala, nikakve promene, nikakvo crvenilo. Da bi bila sigurna da si ubrizgala dobro proveri pre nego sto ubrizgas, da li ti je na dobroj dozi, izvuci onaj poklopcic i moras da cujes da skljocne odredjeni broj puta. i ja u pocetku nisam bila sigurna da li sam dobro uradila. uglavnom ne treba da osecas bilo sta.
 
milice,nije prava krv vec braonkasto sa sukrvicom ali dosta obilnije nego juce:(
zvoncice,koristim samo utrogestan 3x2,vaginalno...
mislim da je bespotrebno zvati kliniku,oni bi naravno rekli da svakako cekam betu...

Da li uzimaš i oralno utrogestan?Ako ne možeš 1ujutro i 1uveče.Treba se uvek nadati jer život je čudo!A ako nije sve kako želimo možemo da se trudimo da bude!Neke žene prirodno posle vto zatrudne.Uvek ima šanse.
 
mali daco, meni su u Segedinu sestrice objasnile, da gonal pen uvek sadrži nešto više jedinica nego što piše. To je zbog toga što po "receptu" kada prvi put koristiš pen, znači pre prve boce, treba da ga "isprazniš od vazduha" koji se možda nalazi u penu. ako si čitala uputstvo piše da treba navući na 37,5 pa štrcnuti u prazno. Zato proizvođač uvek stavlja više leka u pena. Meni je u penu od 450 ostalo još toliko da sam primila dve doze!!!! jednom 75 i jednom 37,5.

i nemoj da se nerviraš ako pre prve boce nisi izvela ono zabog vazduha, ni ja nisam, kaže sestra da se uglavnom ne nalazi vazduh u penu.... pa eto.

ljubim te
 
Ja sam bila u slicnoj situaciji, kada sam krenula da racunam koliko sam do sada primila, da budem sigurna da li sam nesto pogresila, ispostavilo se da je u penu bilo 35IJ vise, sto mi je i doktorka potvrdila. uvek stave vise u pen. ipak pozovi lekara, ja sam kupila jos jedan i nastavila terapiju normalno. obzirom da si uspela da kliknes samo jednom, a da pokazuje 75IJ to potvrdjuje da se stavlja 35IJ vise za probu.
 
Devojke, hvala vam puno! Nadam se da je to to i da sam uradila sve kako treba. Koliko ste ukupno primile jedinica gonala? Meni je dr prepisala 5 dana po 150 jedinica a 4. i 5. dan jos ampulu menopura. Uz to i diferelin, naravno. Prvi put sam u postupku, no citajuci vasa iskustva, ovo mi deluje kao mala doza...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top