Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala Skandia draga, baš si mi bila velika podrška ovih dana. Sutra je taj dan napokon, jedva čekam da dobijem nalaz, ovo me podseća na nekadašnju strepnju pred ispit! Imam utisak da ću svakog trenutka dobiti menstruaciju, a možda je sad sve to na nervnoj bazi. Nisam mnogo nervozna, samo sam puna iščekivanja! Sve vas puno pozdravljam!
Dzeni, baš se radujem što si tako vesela, ma ko god je bio kod Zadorija vratio se sa pozitivnim utiscima!:cmok:
 
Ikice drzim ti fige, jedva cekam da nam javis betu kao kucu veliku! Panda, Karlose ja sam radila amnio ako se razmisljate da radite najbolji je IMD imaju ekstra strucnjake i geneticare i ginekologe!!! I bas vode racuna o trudnicama, e da rizik je smanjen 1:200 na IMD od moguceg spontanog na IMD. ja sam lezala 4 dana u bolnici za ta 4 dana radjena je amnio sigurno 30 zena i nijedna nije imala nikakvih problema.

Pozdrav i veliki poljubac za Skandiu, Vodoliju,Ikicu,Suzukicu,Pazarku,Snezu,Pandu,Ivancicu,Paralijan, Karlosa! nadam se da nikog nisam zaboravila. Novim curama zelim dobrodoslicu i da se sto krace zadrze na ovim stranama.
 
Pozdrav svim trudilicama i trudnicama:ok:, evo i nas , sada smo 11 nedelja i rastemo, srce kuca kao kod reli vozaca...:D, i samo pletemo i rukicama i nogicama....:D,...da brige ne prestaju , ne prestaju....naime nas ginekolog je odmah rekao da treba da radimo aminocentezu i preporucio njegovog prof, kod koga je cena 300 evrica..:think:..cak i pre nego sto smo radili duble test(koji treba da radimo sledece nedelje).....ne budem lenj, zovnem prijatelja u Bg, koji radi kao ginekolog i covek mi lepo objasni da ako se dobro odradi duble test u kombinaciji sa UZ on daje 95% tacnosti da dete nema neke hromozomske anomalije....i na osnovu tih rezultata daje se predlog da li raditi aminocentezu....koja je invazivna metoda i mora da se miruje 3 dana (pre bilo kakvog putovanja)+ jos 2 nedelje....
Supruga mi je sada pod stresom i kaze ja cu da ga rodim i tacka.....razumem je u potpunosti...jer kroz sta smo svi mi prosli ovde i prolazimo....
Tako da cemo za Bg krajem sledece nedelje na UZ i duble test....a ako ne daj boze budemo trebali raditi aminoccentezu...prijatelj ce nam odraditi za NULA Dinara...:rumenko:
Pozdrav za Bojanu i Ikicu ...kojima drzimo rucnonozne fige....sve najbolje i da sto pre uz Boziju pomoc stignete do Vaseg cilja:ok::ok:

Čestitam karlose.....takve su bebe iz Jovanove....pravi reli vozači. Ja sam i trudnoću posle IVF vodila u Jovanovoj,Što se tiče amniocenteze, i oni su predlagali da se odradi (dr.Bojana i prof.Sloba) i pogodi...350 evrića.Mm i ja smo odlučili da je ne odradimo, jer su i double i treple test bili u redu, Ni po godinama nisam spadala u kritičnu grupu....i uz to još i informacija o mogućem riziku po bebu bili su dovoljni da ne odem.
Pozdrav svima od Vuka i mene...i očekujemo vas u klubu uskoro:bye::bye::bye:
 
Cao! Moj odgovor je da se opustis i uzivas, ako si usla u program in vitro. Ja sam prvi put to uradila u Mariboru tacnije krajem marta mjeseca sam ostala kod njih na nekih 12'tak dana. Imala sam 11 jajnih stanica, transfer se radio na 5-ti dan ( a postoji i mogucnost i 3-ci dan) da se radi ali necu te zamarati dodatnim informacijama. Injekcije za stimulaciju sam odlicno podnjela, nikakvih nus pojava nisam imala izuzev malo sto mi je nakon svega na kraju stomak bio malo nadut ali to je sve. Na zalost, betu nisam docekala, dobila sam 3 dana pred m. Nisam odustala, idem dalje... Kazu mi ONO STO TE NE UBIJE-OJACA TE! Maribor je izrstan medicinski centar kao i kompletno osoblje... Sve je bilo kod mene vise nego odlicno, ali moja beba se jednotavno nije uhvatila. Planiram otici ponovo jer imamo jos smrzntuih embrija, nasih buducih bebica, sto nas cekaju. Samo hrabro i glavu gore, sve se da podnjeti za ono sto nas ceka lijepo. Pozdrav!

Maribor je OK, ja sam oduševljena :super::ok::ok: Posle svih ludnica ovde, konačno sam zadovoljna. Nećete verovati , ali dok. mi je na ultrazvuku potvrdio septum, uradila sam histeroskopiju bez anestezije. Bili su u čudu, da posle toliko gopdina lečenja, IVF i g..ana raznih, niko nije primetio septum, i to je verovatno razlog svih mojih muka.:dash: Da sam malo mladja npr. 35 godina , ostavili bi migućnost za prirodno začeće. Ovako odmah ulazim u postpuak , kakvo oduševljene.

Meni je jako puno vremena trebalo da se odlučim za Maribor. Pokušavala sam ovde , kao fol lakše tih kod svojih, tek sad vidim šta sam propustila, i koliko sam vremena izgubila. Nisam pretenciozna, ali ko se imalo dvoumi treba da ide u Maribor. Cene su iste, možda čak i niže, a UKC Maribor ne može da se poredi sa našim privatnim klinikama koje su u sobama. :bye:
 
* U sljedećoj tablici prikazane su izmjerene prosječne vrijednosti HCG-a po danima nakon ovulacije:
- Dani nakon ovulacije 14
Prosečne vrijednosti HCG-a (mIU/ml) 48
Granične vrijednosti HCG-a (mIU/ml) 17-119
- Dani nakon ovulacije 15
Prosečne vrijednosti HCG-a (mIU/ml) 59
Granične vrijednosti HCG-a (mIU/ml) 17-147
- Dani nakon ovulacije 16
Prosečne vrijednosti HCG-a (mIU/ml) 95
Granične vrijednosti HCG-a (mIU/ml) 33-223
- Dani nakon ovulacije 17
Prosečne vrijednosti HCG-a (mIU/ml) 132
Granične vrijednosti HCG-a (mIU/ml) 17-429
- Dani nakon ovulacije 18
Prosečne vrijednosti HCG-a (mIU/ml) 292
Granične vrijednosti HCG-a (mIU/ml) 70-758
- Dani nakon ovulacije 19
Prosečne vrijednosti HCG-a (mIU/ml) 303
Granične vrijednosti HCG-a (mIU/ml) 111-514
- Dani nakon ovulacije 20
Prosečne vrijednosti HCG-a (mIU/ml) 522
Granične vrijednosti HCG-a (mIU/ml) 135-1690
- Dani nakon ovulacije 21
Prosečne vrijednosti HCG-a (mIU/ml) 1061
Granične vrijednosti HCG-a (mIU/ml) 324-4130
- Dani nakon ovulacije 22
Prosečne vrijednosti HCG-a (mIU/ml) 1287
Granične vrijednosti HCG-a (mIU/ml) 185-3279
- Dani nakon ovulacije 23
Prosečne vrijednosti HCG-a (mIU/ml) 2034
Granične vrijednosti HCG-a (mIU/ml) 506-4660
- Dani nakon ovulacije 24
Prosečne vrijednosti HCG-a (mIU/ml) 2637
Granične vrijednosti HCG-a (mIU/ml) 540-10,000
 
- Dani nakon ovulacije 14
Prosečne vrijednosti HCG-a (mIU/ml) 48
Granične vrijednosti HCG-a (mIU/ml) 17-119 Ovo govori da vrednost nije mala... Najbolje da uradis ponovo, jer se beta duplira svaki dan, i to dupliranje je najbolji pokazatelj.
Drzim fige!!!!:)
 
Ikice moja, beta jeste malo niza, ALI je IPAK u granicama vrijednosti.... Nemoj da gubis nadu i kao sto Milica rece mozda se kasnije implatiralo. Beta se duplira svaki dan,po mome trudnoca postoji samo da se odrzi i da nam beta pocne rasti...... Nemoj da brines,sacekaj do ponedeljka pa sta dragi Bog dadne..... Drzim ti fige i mislim na tebe.....
 
Hvala dragi moji, videću da sutra ponovim, ako bude radila neka privatna laboratorija. Ako ne uspem uradiću u ponedeljak. Ima li nekoga da je sa niskom betom na početku uspeo?
Znam da jedna vrednost ništa ne znači i da se mora ponavljati da se vidi da li raste. Isplakala sam se i sad sam bolje, ipak će biti kako Bog odluči! Ljubim vas:cmok:
 
ikice nemoj da se sekiras nista nije sigurno,ponovi betu za svaki slucaj mozda je neka greska...daj Boze da je sve ok :heart:
moji klinci stigli sa rekreativne nastave danas,joj kako sam ih se uzelela:heart:
moram nesto da vam kazem,na danasnji dan pre 10god. moji andjeli su ubaceni kod mame u stomak :lol: mm se cudi kako sam to zapamtila :hahaha: eh to se nikad ne zaboravlja!!!! zato se i druzim sa vama na ovom forumu ovi drugi mi nesto nisu interesantni:hahaha: vas sam zavolela...."sestre po muci"!!!
sve vas puno pozdravljam i :cmok::cmok2:
 
Hvala dragi moji, videću da sutra ponovim, ako bude radila neka privatna laboratorija. Ako ne uspem uradiću u ponedeljak. Ima li nekoga da je sa niskom betom na početku uspeo?
Znam da jedna vrednost ništa ne znači i da se mora ponavljati da se vidi da li raste. Isplakala sam se i sad sam bolje, ipak će biti kako Bog odluči! Ljubim vas:cmok:

meni je beta 11 dana bila oko 30 i uspelo je....nadam se da ćeš krenuti mojim stopama:ceka::ceka::ceka::super:
 
Pozdrav svima,
nadam se da prihvatate novog člana, na žalost sve nas je više!
Već danima pratim vaše poruke i iako se sa ovim problemom borim već 10 godina, nikada nisam bila član nijednog foruma. Naime, pre nekoliko dana sam saznala da ni četvrta VT nije uspela. Inače, od početka sam kod Ivanovića i iako se do sada ništa nije desilo još uvek sam veoma zadovoljna njima i ne znam da li bih menjala. Možda, čisto da razbijem maler, pa bih zato zamolila sve koji imaju iskustva sa VT u Mariboru da mi objasne kakva je procedura za ulazak.
Takođe, zanima me kakava su iskustva sa dr Ljubićem.
Hvala unapred!
 
Pozdrav svima,
nadam se da prihvatate novog člana, na žalost sve nas je više!
Već danima pratim vaše poruke i iako se sa ovim problemom borim već 10 godina, nikada nisam bila član nijednog foruma. Naime, pre nekoliko dana sam saznala da ni četvrta VT nije uspela. Inače, od početka sam kod Ivanovića i iako se do sada ništa nije desilo još uvek sam veoma zadovoljna njima i ne znam da li bih menjala. Možda, čisto da razbijem maler, pa bih zato zamolila sve koji imaju iskustva sa VT u Mariboru da mi objasne kakva je procedura za ulazak.
Takođe, zanima me kakava su iskustva sa dr Ljubićem.
Hvala unapred!

Draga Elana,

Ja sam radila u Jevremovoj dva puta IVF i nisam bila baš zadovoljna samim tretmanom. Sada sam u Mariboru, i prezadovoljna sam. Jako sam razočarana da mi niko nije do sada video septum u materici i da su svi moji pokušaji unapred bili osudjeni na propast. U Maribor sam prvo poslala prijavu mailom , a sve informacije možeš naći na njihovom sajtu ivf-mb.net. Nisu mi se javljali, i ja sam zatim prijavu sa kompetnim nalazima koje sam do tada imala (fotokopije) poslala poštom. Posle 10 dana , dobila sam pismo da su primili molbu za lečenje. Možeš da pošalješ mail i dr. Vlaisavljeviću , on će ti odgovoriti. Čekanje na prijem je od 8-9 meseci. Meni su odmah posle prijema dokumentacije posumnjali na septum, pozvali su me i zatražili histerosokopiju. Odradila sam kod njih, uklonili su mi septum i odmah me ubacili u program. Nemam komentar za ljubaznost i stručnost.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top